Nowy rok szkolny 2016/2017 - I semestr

Narodowe Czytanie w Zwoleniu

3 września 2016 roku odbyła się piąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku czytana była powieść Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. –To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić –mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania.

W  naszym mieście Narodowe Czytanie odbywało się przed pomnikiem Jana Kochanowskiego. Książkę tę czytało na głos 44 osoby, w tym burmistrz Zwolenia - Pani Bogusława Jaworska, zastępca burmistrza - Pan Włodzimierz Kabus, przedstawiciele Urzędu Gminy, bibliotekarze, nauczyciele oraz uczniowie. Nauczyciele  naszej szkoły: P. Małgorzata Gogacz, P. Marzena Śmietanka, P. Wioleta Skorek,  P. Justyna Kaczmarczyk, P. Renata Kramarczyk i ks. Wojciech Pawłowski  włączyli się do tej akcji czytając wybrane fragmenty „Quo vadis”.

View the embedded image gallery online at:

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września 2017 roku  o godzinie 9:00 społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu spotkała się aby rozpocząć nowy rok szkolny. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka powitała wszystkich zgromadzonych i złożyła najlepsze życzenia z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. Następnie serdeczne słowa do zgromadzonych skierował przewodniczący Rady Rodziców  Pan Arkadiusz Baran. Po zakończeniu inauguracji roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się na pierwsze spotkanie z wychowawcami klasowymi.

View the embedded image gallery online at: