Panorama3.jpg
 

Nowy rok szkolny 2014/2015

Jak to dawniej bywało…

 

W czwartek 16 października 2014 roku do klasy 2c i 2d przybyły Panie:  Wanda Krawiec  i Kazimiera Lewikowska – członkinie zespołu Gotardowie ze Strykowic Górnych.  Podczas spotkania były opowieści o życiu w dawnych czasach przeplatane ludowymi piosenkami. Panie zaprezentowały również nasz strój regionalny. Od tej chwili każdy z nas już wie, że ilość sznurów korali oraz kokard na spódnicy świadczyła o majętności panny. Nie zabrakło również wspólnych zabaw. Niektóre z nich są nadal popularne i znane dzieciom. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze. Na koniec były podziękowania oraz zaproszenie na kolejne spotkanie.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId671ee6f14f

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

10 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji przybyli do nas goście: Pani Burmistrz – Bogusława Jaworska, zastępca Burmistrza – Włodzimierz Kabus, przewodniczący  Rady Rodziców – Arkadiusz Baran, przedstawiciel Rady Rodziców – Lidia Duliasz. Na spotkanie przybyli także emerytowani pracownicy szkoły. Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka przywitała wszystkich bardzo serdecznie i złożyła życzenia pracownikom szkoły. Uczniowie z klas trzecich pod kierunkiem swoich wychowawców: Doroty Grabarczyk, Justyny Krawiec, Bożeny Cieloch i Agaty Dmuchowskiej przygotowali piękne przedstawienie, a chór szkolny, prowadzony przez Panią Marię Urszulę Bronisz-Dąbrowską zaśpiewał kilka wesołych piosenek. Najcieplejsze były życzenia składane przez uczniów: „Dziś w tak uroczystym dniu chcieliśmy przeprosić Panią i nie tylko Panią. Chcieliśmy przeprosić wszystkich nauczycieli za głupie żarty, za nieodrobione lekcje. I podziękować. Za wyrozumiałość, za cierpliwość… Za ciekawe lekcje, za wszystko, czego nauczyliście nas do tej pory”. Nasza niezastąpiona Rada Rodziców przygotowała słodką niespodziankę dla wszystkich gości. Był to przepyszny, dwupiętrowy tort. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId60f1c8dd20

 

 

W świecie bocianów

 

Uczniowie klas: 2d i 4b wraz z opiekunami przenieśli się w cudowny świat bocianów oglądając wystawę Pani Krystyny Szymańskiej pt.: ”Prywatne życie bocianów”. Podziwiali  boćki kłócące się ze sobą, wspólnie polujące na gryzonie, jedzące sobie z dzióbków, w trakcie miłosnych umizgów, politycznych debat i zwykłych wieczornych pogaduszek, stojące, drzemiące, w locie, a nawet wypoczywające na dziecięcej kołysce. Widzieli boćki w różnych miejscach naszego globu – te w Maroku, Portugalii i Polsce.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf9437c8506

 

 

Narodowe Czytanie


     6 września 2014 roku odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

     W tym roku prezydent zaprosił do lektury Trylogii Henryka Sienkiewicza. Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tej inicjatywy. W parku przed pomnikiem Jana Kochanowskiego czytali wybrane przez siebie fragmenty „Ogniem i mieczem”.

     Patronat nad akcją w naszym mieście objęli: Burmistrz Zwolenia Pani Bogusława Jaworska, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Dom Kultury.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId4b3dab8050

 

 

Czcimy pamięć poległych

 

Zgodnie z tradycją po raz kolejny uczniowie klas IIc i IId wraz z wychowawczyniami udali się pod Pomnik Ściana Straceń. Po wysłuchaniu informacji nauczyciela na temat historii pomnika uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId361695797a
 

 

Do szkoły wrócić już czas

 

1 września 2014 roku o godzinie 9:00 uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Na placu szkolnym  zostali uroczyście powitani przez Panią  Dyrektor -  Elżbietę Wargacką oraz całe grono pedagogiczne. Pani Dyrektor życzyła uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-VI spotkali się z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze i wymienić się wrażeniami z wakacji.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0e104598fb

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise