Panorama2.jpg
 

Nowy rok szkolny 2017-2018 - II semestr

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom składamy podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom zaś życzymy spokojnych, bezpiecznych, słonecznych wakacji oraz niezapomnianych wrażeń. Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje, bo od nich może zależeć czyjeś zdrowie lub życie.  Do zobaczenia po wakacjach.

Administratorzy

 Uśmiechnięte Słoneczko — Wektor stockowy

https://pl.depositphotos.com/33381611/stock-illustration-smiling-sun.html

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf9b2c61d2a

 

 

 

Wspaniały sukces Magdy!!!

 

          Miło nam poinformować, iż nakładem wydawnictwa Fida ukazała się książka pt. "Zbiór najlepszych opowiadań szkół podstawowych  województwa mazowieckiego", w której autorką jednego z tekstów jest uczennica naszej szkoły z klasy 6d Magdalena Młyńska. Magda wzięła udział w konkursie literackim pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i napisała barwne opowiadanie w języku angielskim o swoim dniu w Zjednoczonym Królestwie Brytyjskim. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania talentów pisarskich oraz publikacja najlepszych prac w formie książkowej. Opiekunem konkursu była nauczycielka języka angielskiego Iwona Węcławska- Grudzińska. 

         Gratulujemy Magdalenie i życzymy dalszych sukcesów zarówno literackich, jak i językowych. 

Iwona Węcławska-Grudzińska

  

 

Spektakularny sukces Krzysia

 

W Sanoku odbyły się XX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe ,,Sanok  2018’’ pod Patronatem Prezydenta RP i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to jeden z najbardziej cenionych  międzynarodowych konkursów akordeonowych w Polsce. W tym roku do udziału w Jubileuszowych Spotkaniach zgłosiła się rekordowa liczba wykonawców zarówno z Polski jak też z zagranicy. Krzysztof Paduch - uczeń z klasy Va naszej szkoły i I klasy Szkoły  Muzycznej II st. w Radomiu w klasie akordeonu pana Dariusza Figarskiego zajął  w tym konkursie I miejsce.

Rok szkolny 2017/2018 przyniósł Krzysztofowi wiele osiągnięć w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Wielkie gratulacje dla Krzysztofa i nauczyciela P.Dariusza Figarskiego.

 

 

Sukcesy matematyczne naszych uczniów 

XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

 

15 marca 2018 roku po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. W bieżącym roku szkolnym test pisało 106 uczniów klas II – VI. Oto jak przedstawiają się wyniki konkursu:

Wynik bardzo dobry uzyskał

Kategoria „Beniamin”:

Krzysztof Paduch z klasy Va - przygotowany przez P. Jolantę Ostrowską-Wilk

Wyróżnienia otrzymało 9 uczniów:

Kategoria „Żaczek”:

Jakub Całczyński z klasy IIa – przygotowany przez P. Justynę Krawiec

Nadia Putowska z klasy IIb – przygotowana przez P. Annę Plewicką

Kategoria „Maluch”:

Jakub Kozieł z klasy IIIh – przygotowany przez P. Bożenę Cieloch

Bartosz Molendowski z klasy IVa – przygotowany przez P. Jolantę Ostrowską-Wilk

Kategoria „Beniamin”:

Piotr Mgłosiek z klasy Vd – przygotowany przez P. Elżbietę Paduch

Nikola Myśler  klasy Vd – przygotowany przez P. Elżbietę Paduch

Arkadiusz Gajowiak z klasy VIa - przygotowana przez P. Urszulę Pomarańską

Aleksandra Magdziak z klasy VIb - przygotowana przez P. Urszulę Pomarańską

Mikołaj Kapciak z klasy VIb - przygotowana przez P. Urszulę Pomarańską

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

 

Elżbieta Paduch

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIde2a6136ad2

 

 

Podziękowania dla wolontariuszy z IVa

 

14 czerwca do sali 20 zawitali uczniowie z oddziału 0g wraz z wychowawczynią P. Ewą Borowiecką. Przynieśli słodkości oraz piękne dyplomy dla wolontariuszy, którzy od pół roku przychodzili do nich po swoich lekcjach i czytali im bajeczki.  Było nam bardzo miło słyszeć, że swoimi działaniami sprawiliśmy komuś radość. Skorzystaliśmy z okazji, by zrobić pamiątkowe zdjęcia. Umówiliśmy się - po wakacjach znów będziemy się spotykać na wspólne czytanie-słuchanie.

Warto dodać, że podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom uczniowie z klasy IV a czytali także maluchom z oddziałów 0a oraz 0f. Tak dobrze ofiarować coś innym… Mamy nadzieję, że głośna, wspólna lektura pięknych bajek i wierszyków pomoże rozbudzić w dzieciach zainteresowanie książkami, wyobraźnię, uwrażliwi je na urok słowa.

Danuta Imańska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc9ab8775e4

 

Karta rowerowa

 

13 czerwca 2018 roku w zwoleńskim miasteczku ruchu drogowego odbyła się II część egzaminu na kartę rowerową. W części tej wzięli udział uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną. W egzaminie uczestniczyło 108 uczniów, w tym z klas czwartych – 93, a z klas piątych i szóstych – 15 uczniów. Egzamin polegał na przejechaniu rowerem wyznaczonej trasy w miasteczku ruchu drogowego, zgodnie z przepisami obowiązującymi rowerzystów. Egzamin prowadzili P.Monika Mucha, P.Ewa Borowiecka i P.Arkadiusz Figura. Nad prawidłowym przebiegiem jazdy uczniów czuwali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId231b67ee44
 

 

Uroczystość w klasie IIIg

 

13 czerwca 2018 roku w klasie IIIg odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Wszyscy odświętnie ubrani powitaliśmy naszych rodziców. Część artystyczną rozpoczęliśmy recytacją wierszy i śpiewaniem piosenek a zakończyliśmy wesołym tańcem. Po życzeniach i uściskach wspólnie z rodzicami zasiedliśmy do stołu na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w radosnej i serdecznej atmosferze. Rodzice opuszczali naszą salę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

 Wychowawca i uczniowie 3g

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdaf0645296f
 

 

Ognisko integracyjne klasy 4 a i 4 c

 

Nie pozwoliliśmy, by deszcz pokrzyżował nam plany i rankiem 12 czerwca wyruszyliśmy nad zwoleński zalew z zamiarem spędzenia kilku godzin w plenerze. Oba zespoły klasowe integrowały się niezwykle aktywnie pod opieką pań - Agnieszki Chołuj, Danuty Imańskiej i Edyty Cieślik.  Można było pograć w badmintona, w piłkę ręczną, poskakać na skakankach, spróbować swoich sił w hula-hoop. Gdy chłopcy rozgrywali mecze w piłkę nożną, dziewczęta podrzucały kolorową chustę. Stoczyliśmy niejeden pojedynek w przeciąganiu liny. Była zabawa w chowanego, rysowanie portretów z zawiązanymi oczami, wyścig w workach, kalambury... Kto chciał, mógł po prostu poleniuchować na kocu lub skryć się na tarasie jednego z domków letniskowych. Po harcach na świeżym powietrzu pieczona w ogniu kiełbaska smakowała wyśmienicie! Do szkoły wracaliśmy z głośnym śpiewem na ustach.

D. Imańska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId703858085f

 

Noc Bibliotek

 

W sobotę 9 czerwca 2018 roku nasza biblioteka wzięła udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego hasło tegorocznej akcji to „RzeczpospoCzyta”. Noc Bibliotek to wieczorno-nocna akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki, jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje, z których zasobów warto korzystać. W tym roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i nasza szkolna biblioteka połączyły swoje siły i przygotowały dla swoich czytelników mnóstwo atrakcji. Był Teatr Wyobraźni ze Szkoły Podstawowej w Sycynie, który wystawił ciekawe przedstawienie „Kraina śpiochów”. Były też śpiewy, głośne czytanie bajki przez Panią Burmistrz, wykonywanie biało-czerwonych kwiatów, wykonywanie wspólnie z Grupą Kobiet Kreatywnych zakładek do książek,  „List w przyszłość”, oglądanie filmu edukacyjnego „Tarapaty”, malowanie twarzy i ognisko z pysznymi kiełbaskami i sałatkami.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId65f2079a47

 

„Rodzinny kraj”

 

8 czerwca 2018 roku uczniowie z klas: 3a, 3e, 3g i 3h wzięli udział w XVI Powiatowym Turnieju Wiedzy O Polsce dla klas III pod hasłem ,,Rodzinny kraj”. Konkurs odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Baryczy. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o Polsce, jej historii, tożsamości, tradycji, obyczajach, kulturze i sztuce oraz krzewienie wiedzy o sławnych Polakach.

Uczniowie przygotowywali się w trzyosobowych zespołach pod kierunkiem wychowawców: Anny Duliasz, Agaty Dmuchowskiej, Agnieszki Mróz i Bożeny Cieloch. W konkursie wzięło udział 15 zespołów z różnych szkół powiatu zwoleńskiego. Rywalizacja była zacięta i przebiegała w trzech etapach: praca plastyczna i prezentacja, testy pisemne obrazkowo – wyrazowe i odpowiedzi ustne.

Uczniowie: Maria Serafin, Maja Ciecieląg i Jakub Bednarczyk przygotowani przez panią Agnieszkę Mróz zdobyli II miejsce i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Mróz, Agata Dmuchowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId93b73618c9

 

Jak nie czytam, jak czytam

 

Już kolejny raz nasza biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowanej przez redakcję czasopisma „Biblioteka w szkole”. Wcześniej zgłosiłyśmy naszą szkołę do udziału w akcji i nasze miasto znalazło się na interaktywnej mapce uczestników.  Celem akcji jest między innymi: zwiększenie aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie oraz pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 roku rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu. W tym roku zorganizowałyśmy dwie akcje: „Marsz z książką” i „Piknik z książką”. O godzinie 10.00 wyruszyliśmy sprzed budynku szkoły przy ul. Ludowej i przeszliśmy ulicami naszego miasta: Mickiewicza, Jagiełły, Placem Jana Kochanowskiego. Było nas tak dużo, że zasłoniliśmy cały budynek Urzędu Miejskiego a Jan Kochanowski, stojący na pomniku nie pomieścił nas wszystkich dookoła siebie. Większość z nas ubrana była na biało-czerwono, aby podkreślić, że ten rok jest wyjątkowy. Mija bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy z nas trzymał w ręku swoją ulubioną książkę. Książki te czytaliśmy tego dnia na boisku szkolnym podczas „Pikniku z książką”.

            W akcję „Jak nie czytam, jak czytam!” włączyli się również starsi uczniowie uczący się w budynku szkoły przy ulicy Kościelnej. Młodzież na placu szkolnym w cieniu drzew przy pięknej i relaksacyjnej muzyce czytała nowości z biblioteki szkolnej zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa lub  swoje książki przyniesione z domu. Do akcji przyłączyli się  już po raz kolejny najmłodsi z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” - grupa „Biedronek” i „Pszczółek”.

Poprzez  akcję „Jak nie czytam, jak czytam!” także włączyliśmy się w 100 – lecie obchodów niepodległości.  Uczennica Weronika Przepiórka odczytała patriotyczny wiersza Leopolda Staffa – pt. „Polsko, nie będziesz ty już niewolnicą”. Najmłodsi zaś wysłuchali przeczytanego przez Paulinę Spytek wiersza  Jana Brzechwy pt. ”Orzech”, w którym autor nawiązuje do naszego miasta.
            Grupa przedszkolaków tego dnia zawitała jeszcze do biblioteki szkolnej. W czytelni odbyła się krótka lekcja patriotyzmu. Uczennica Paulina Spytek, odczytała wiersz Jana Brzechwy pt. „Globus”, w którym dzieci usłyszały o największych polskich miastach. Następnie na globusie wspólnie z nauczycielem odszukali Polskę i jej stolicę – Warszawę. Na zakończenie  Paulina wcieliła się w rolę lektora i pięknie przeczytał bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.  

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId5b011a2259
 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId3a24254297

 

 

Spotkanie z pszczelarzem

 

W dniu 8 czerwca gościliśmy w naszym oddziale 0a tatę Olka, który jest pszczelarzem. W bardzo serdecznej atmosferze Pan Marcin opowiedział dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza (ubrania, dymkę, ramki) a nawet cały ich domek - ul. Poznały produkty wytworzone przez pszczoły (pyłek, mleczko, węza pszczela, wosk) oraz zasmakowały różnych rodzajów miodu. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Pan Marcin przeszkolił dzieci co zrobić, kiedy użądli pszczoła i gdzie szukać pomocy. Spotkanie zakończyło się lepieniem wosku oraz kolorowaniem podarowanych rysunków z Malinowej Pasieki. Dzieci zostały obdarowane słoiczkami z miodem i pyłkiem.

Anna Kustra 

 

 

Czytanie łączy

 

7 czerwca 2018 roku organizatorzy akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przyłączyli się do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Do głośnego czytania naszym uczniom wybrane  zostało opowiadanie Heleny Bechlerowej „Zajączek z rozbitego lusterka”.  Jest to ciepła opowieść o miłości, ale i o skrusze i przebaczeniu. Zaczarowany zajączek z rozbitego lusterka pomaga zrozumieć psotnemu i samolubnemu Piotrusiowi , że liczą się także inni, a hałaśliwe i niegrzeczne zwracanie się do siebie nie jest mądre i nie przynosi spodziewanego efektu.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdbcf6812cc8

 

 

Dzień Mamy i Taty

 

7 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 0a przygotowały niezwykłą uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Uczniowie zaprezentowali swój program taneczno-wokalno-recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, laurki, słodki poczęstunek oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.
Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Anna Kustra

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf395ab7d66

 

Biało-czerwono, zdrowo, sportowo

 

Pod takim hasłem  przebiegał w naszej szkole Dzień Dziecka. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w wygodnym stroju z elementami barw narodowych. Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Dziecka był piknik rodzinny. Rada Rodziców dla każdej klasy ufundowała kosze piknikowe, w których oprócz „sportowej niespodzianki”  był również papier ksero, bibuła i sznurek. Materiały te posłużyły do wykonania biało-czerwonego łańcucha. W kulminacyjnym momencie z łańcucha ułożone zostały kontury Polski. Dla dzieci przygotowane były różnorodne atrakcje: „Bieg po zdrowie”,  rozgrywki sportowe, gry i zabawy ruchowe, „Zielona dyskoteka”, zajęcia z robotyki. Przygotowano także kąciki edukacyjne z Nadleśnictwa, Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Lobo – Grzegorz i Iwona Paszkiewicz. Obsługę medyczną zapewniło Medica – Centrum Medyczne. Dla uczniów przygotowany był poczęstunek: bułka z parówką, lody, owoce, lemoniada i woda.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId2d21dac19a
 

 

Las zaprasza

 

20 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w Święcie Polskiej Niezapominajki w Jedlni Letnisko - corocznej kampanii lasów. Rozbudzając świadomość ekologiczną oglądali wystawy przygotowane przez poszczególne Nadleśnictwa. Uczestniczyli również w grach, zabawach i konkursach rozwijających zainteresowania przyrodnicze.

Uczniowie klasy 7b zaprezentowali program o tematyce ekologicznej, którego celem było promowanie walorów przyrody oraz zwrócenie uwagi na ochronę najbliższego środowiska. Dwunastoosobowy zespół dziewcząt z klas III-VI zaprezentował układ taneczny do melodii walca wiosennego i walca kwiatów.

Urszula Podsiadła

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda837176551

 

 

Wolontariat Czytelniczy z IV a

 

Zapał starszych wolontariuszek, gimnazjalistek z II b, udzielił się grupie uczniów z klasy IV a. Od 6 lutego co tydzień czytają dzieciom z oddziału 0 g, którego wychowawczynią jest p. Ewa Borowiecka. Odwiedzają maluchy raz w tygodniu, we wtorki po lekcjach. Zwykle czytają przedszkolakom bajki i wierszyki, pokazują obrazki. Często potem długo z nimi rozmawiają, cierpliwie tłumaczą, śmieją się... Wolontariat naprawdę wciąga! Wciągnął tę wspaniałą szesnastkę: Oktawię Amanowicz, Zosię Baczkowską, Karolinę Drab, Karola Figurskiego, Janka Gugałę, Julkę Jakóbik, Julkę Jakóbczyk, Bartka Molendowskiego, Milenę Norek, Wiktorię Petniak, Marysię Płachtę, Janka Pyciarza, Michała Sałbuta, Martę Włodarczyk, Wiktorię Wólczyńską i Kubę Zdżalika.

Opiekun wolontariuszy Danuta Imańska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIde178c6a380

 

 

Podsumowanie XIV Szkolnego Tygodnia BRD pod hasłem „Bezpieczeństwo przede wszystkim”

 

25 maja 2018 roku odbyło się podsumowanie XIV Szkolnego Tygodnia BRD  pod hasłem „Bezpieczeństwo przede wszystkim”.

       Organizatorami tej akcji byli: Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Arkadiusz Figura, Wioletta Korzeniewska, Edyta Malinowska, Anna Plewicka, Urszula Pomarańska i Urszula Polak. Uczestnikami XIV Szkolnego Tygodnia BRD są dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie oddziału specjalnego oraz uczniowie klas 1-7 naszej szkoły.

Poprzez szereg atrakcyjnych dla uczniów form chcieliśmy ich przygotować do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach.

Odbyło się:

- spotkanie z policjantem i prezentacja krótkich filmów edukacyjnych dotyczących niebezpiecznych sytuacji jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi   i sposoby ich unikania – wzięły w niej udział dzieci z oddziałów przedszkolnych;

- odblaskowy happening pod hasłem „Daj się zobaczyć” dla uczniów klas 1;

- plenerowa lekcja bezpieczeństwa – dla uczniów klas 2;

- spotkanie z policjantem – prezentacja umundurowania funkcjonariusza policji i jego pojazdu – dla uczniów klas 3;

- spotkanie z policjantem „Bezpieczny Internet” – dla uczniów klas 6;

- spotkanie z policjantem „Używki – tego unikamy” – dla uczniówklas 7 /odbędzie się w poniedziałek/;

- zbiórka nieużywanych elementów odblaskowych  „Bank odblasków” ;

- „Poczytajmy o bezpieczeństwie” – dla dzieci ze świetlicy szkolnej;

- wydanie gazetki „Kółka dwa” dla uczniów starszych i „Piechurek” dla uczniów klas młodszych;

- cykliczna akcja „Jabłko, czy cytryna?”;

- ekspozycja materiałów dotyczących BRD na terenie szkoły.

Podczas podsumowania wręczono dyplomy i nagrody dla laureatów przeprowadzonych podczas akcji konkursów:

- w konkursie plastycznym dla uczniów oddziału specjalnego „Maskotka o tematyce BRD” wyróżnienie otrzymali:

Klaudia Świgoń, Damian Bdzikot, Damian Kustra, Jakub Piekarz i Marek Siwiec.

- w konkursie wiedzy o BRD dla uczniów klas 7:

1 miejsce – Jakub Gajewski – klasa 7d

2 miejsce – Kamil Kalata – klasa 7b

3 miejsce – Julia Kozieł – klasa 7c i Patryk Kustra z klasy 7d

Wyróżnienie otrzymała – Weronika Zagożdżon z klasy 7a

- w konkursie plastycznym dla uczniów klas 6 „Podążam za modą – noszę odblaski”:

1 miejsce –Anna Gniadkowska – kasa 6a

2 miejsce – Natalia Siewierska – klasa 6c

3 miejsce – Aleksandra Magdziak – klasa 6b

Wyróżnienie otrzymała Zofia Sałbut z klasy 6c

- w konkursie dla uczniów klas 5 – „Pierwsza pomoc ratuje życie – plakat”:

1 miejsce – Jakub Markiewicz – klasa 5d

2 miejsce – Julia Kusyk – kasa 5d

3 miejsce – Kajetan Motyczka – klasa 5d

Wyróżnienie otrzymują:

Karol Wilk z klasy 5d, Filip Gregorczyk z kasy 5d, Magdalena Krześniak z kasy 5c

- w konkursie fotograficznym dla uczniów klas 4 „Odblaskowy rowerzysta w najpiękniejszych zakątkach Zwolenia”:

1 miejsce – Jan Gugała – klasa 4a

2 miejsce – Jan Pyciarz – klasa 4a

3 miejsce – Marcin Denkiewicz i Bartosz Molendowski z klasy 4a

- w konkursie plastycznym dla uczniów klas 3 „Odblaskowa zakładka do książki”:

1 miejsce – Klaudia Szewczyk – klasa 3h

2 miejsce – Amelia Opiela – klasa 3a

3 miejsce – Jakub Gajowiak – klasa 3g

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Kupis – klasa 3a, Anna Kowalczyk – klasa 3h, Filip Piątkowski – klasa 3h, Wiktoria Wiech – klasa 3g, Iga Rutka – klasa 3h

- w konkursie plastycznym dla uczniów klas 2 „Bezpieczne wakacje”:

1 miejsce – Norbert Smolarczyk – klasa 2b

2 miejsce – Maria Jargot – klasa 2a

3 miejsce – Nadia Stawarz – klasa 2b

Wyróżnienie – Piotr Obuchiewicz z klasy 2b

- w konkursie plastycznym dla uczniów klas 1 „W trosce o nasze bezpieczeństwo – zaprojektuj odblask, jaki chciałbyś nosić”:

1 miejsce – Patrycja Pomarańska – klasa 1b

2 miejsce – Franciszek Wolszczak – klasa 1c

3 miejsce – Oliwia Bajera – klasa 1d i Milena Dziekan z klasy 1a

Wyróżnienia otrzymali:

Bartłomiej Sałbut – klasa 1b, Bartłomiej Wawrzak – klasa 1b,  Adrian Suchecki – klasa 1a, Zuzanna Winiarska – klasa 1c, Roksana Rogala klasa 1d i Mateusz Korzeniewski – klasa 1b

- w konkursie plastycznym dla dzieci sześcioletnich „Znam znaki drogowe”:

1 miejsce – Mikołaj Sadkowski – 0g

2 miejsce – Wojciech Sałbut – 0e

3 miejsce – Wiktoria Pastuszka – 0d i Barbara Sałek – 0g

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Olejarz – 0e, Lilianna Rurarz – 0g, Piotr Makuch – 0f, Anna Sałbut – 0f, Natalia Grabowska – 0e, Blanka Szczodra – 0g, Piotr Kosmala – 0g, Olga Urbanek – 0f, Lena Łomińska – 0g i Wiktor Kuśmierz – 0g

- w konkursie plastycznym dla dzieci pięcioletnich „Odblaskowe przedszkolaki”:

1 miejsce – Nikola Borkowska – 0b.

             W losowaniu kuponów z gazetek „Piechurek” dla dzieci młodszych i „Kółka dwa” dla uczniów z klas 4-7 szczęście dopisało: Klara Wieczorek – 0g, Alan Nędzi – 0a, Antonina Rogala – 3g, Kuśmierz Oliwier – 2b, Adam Kaczmarski – 6d, Maciej Kuciński – 4a, Maja Rola – 4f, Weronika Suwała – 6b.

Podsumowanie XIV Szkolnego Tygodnia BRD pod hasłem „Bezpieczeństwo przede wszystkim” uatrakcyjnił występ taneczny uczennic z klasy 3g, uczniów z klasy 4a i uczennicy Klaudii Świgoń. 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId468d9cceeb

 

Czwartkowy Kwadrans z Pieśnią Patriotyczną

 

17 maja 2018r. w naszej szkole odbył się kolejny Czwartkowy Kwadrans z Pieśnią Patriotyczną. Tym razem gospodarzem spotkania były klasy czwarte. Tak jak poprzednio wykonanie pieśni odbyło się na długiej przerwie o godzinie 12.15, na korytarzu szkolnym. Zaproszeni uczniowie wraz z klasami czwartymi zaśpiewali trzy pieśni patriotyczne. Koncert rozpoczął się pieśnią wojskową „Przybyli ułani pod okienko”. Pieśń powstała w 1914r. Była bardzo popularna w okresie I wojny światowej. Tekst do melodii ludowej napisał Feliks Gwiżdż, oficer 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich. Następnie uczniowie zaśpiewali współczesną piosenkę patriotyczną pt. „Piosenka małego patrioty”. Na zakończenie spotkania, Marysia Płachta, uczennica klasy 4a wykonała pieśń  pt. „Dziewczyna z granatem”. W ten sposób uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu kolejny raz uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Następne wokalne spotkanie przewidywane jest w miesiącu wrześniu.  Czwartkowy Kwadrans z Pieśnią Patriotyczną przygotowały panie: Urszula Bronisz – Dąbrowska, Teresa Grzybowska i Ewa Kochanek.

Urszula Bronisz-Dąbrowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId40519cdd4b

 

Spotkanie z poezją

 

Dnia 14 maja 2018 r.  w Publicznej  Szkole Podstawowej  w Zwoleniu przy ul. Kościelnej  już po raz kolejny odbyło się „Spotkanie z poezją”. Założeniem organizatorek – pani Elżbiety Kramek oraz Ilony Molendowskiej - jest propagowanie poezji, uwrażliwienie na piękno słowa oraz zwrócenie uwagi na twórczość regionalną.

            Każde  „Spotkanie z poezją” jest niepowtarzalne, gdyż co roku do naszej szkoły zapraszany jest wyjątkowy poeta. Tym razem gościem specjalnym była pani Izabela Jaskólska -  młoda, początkująca  poetka, absolwentka naszej szkoły. To właśnie tomik wierszy „Pierwszy raz” był inspiracją do stworzenia scenariusza spotkania. Autorka, dzięki swojej twórczości, zwróciła uwagę na to, co w życiu jest najważniejsze, czyli wartości, jakimi powinien się kierować każdy człowiek m.in. miłość, życie, wiara.

Spotkanie rozpoczął  z-ca Dyrektora Szkoły – pan Zbigniew Plewicki, powitał przybyłych gości m.in. nauczycieli polonistów i bibliotekarzy z zaprzyjaźnionych szkół i bibliotek oraz  nauczycieli i młodzież naszej szkoły, a także przedstawicieli klas z Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu. Powitał także panią Izabelę Jaskólską, dziękując  jej za przyjęcie  naszego zaproszenia.

Kolejną część spotkania opartą  na scenariuszu pt. „Człowiek to brzmi dumnie” poprowadzili uczniowie klasy III b oddziałów gimnazjalnych: Filip Grzeszczyk, Julia Jemioł, Jakub Lipiec, Joanna Mucha, Amelia Podsiadła, Weronika Przepiórka, Paulina Spytek, Natalia Struzik,  Anna Wiktorowska oraz uczniowie klas VII – Aleksandra Ciesielska, Paweł Przepiórka  i Oliwia Rutka. Scenariusz był montażem słowno – muzycznym opartym na wierszach naszej poetki, a  piosenki w nim wykorzystane ściśle łączyły się z głównym przesłaniem spotkania. Nad obsługą sprzętu czuwali chłopcy z klasy III b: Jakub Paciejewski oraz Michał Muszyński.

Następnie głos zabrała sama autorka, która w malowniczy sposób opowiedziała o sobie oraz o swojej twórczości.  Nawiązała do czasu spędzonego w murach naszej szkoły  i zaznaczyła, że to właśnie w tym czasie powstały jej pierwsze wiersze. Okazało się również, że pani Iza nie tylko pisze wiersze, ale również prozę, gdyż niedawno, wspólnie z kolegą grafikiem, stworzyła bajkę dla dzieci.

To był bardzo owocny i refleksyjny czas. Dziękujemy.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId04a1262dff
 

 

Wesoły Oddział wita lato

 

10 maja uczniowie przywitali  lato, uczestnicząc w wycieczce do Bałtowa.  Największą atrakcją były modele dinozaurów i wycieczka po terenie Juraparku. Maj to miesiąc,  kiedy wreszcie można spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Plac zabaw na terenie szkoły to także świetna rozrywka.

Aneta Pyrgiel

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId43674b2bbb

 

Marzenia się spełniają

 

Krzysztof Paduch – uczeń klasy 5a naszej szkoły zdobył I miejsce w 55. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy).  O udziale w tym konkursie marzył od przeszło dwóch lat. W tegorocznej edycji  tegoż konkursu, który odbył się w dniach 29.04 – 5.05. 2018 roku wzięło udział ponad stu uczestników z 21 państw. Pragniemy nadmienić, że Krzysztof jest również uczniem Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, klasy akordeonu Dariusza Figarskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy Krzysiowi dalszych sukcesów.

 

 

 

W SKO oszczędzamy i nagrody wygrywamy

 

W dniu 25.04. 2018  roku  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Bank Spółdzielczy  w Zwoleniu. W konkursie wzięło udział 154 uczniów - członków SKO z klas I-VII oraz oddziałów przedszkolnych.

Tematem pracy konkursowej skierowanej do uczniów klas  I-III i oddziałów przedszkolnych była  „Wesoła moneta”, a dla uczniów z klas IV-VII  „Projekt banknotu 500 zł”.

Komisja konkursowa  w składzie:

- Pani Elżbieta Wargacka dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Władysława Jagiełły  w Zwoleniu,

- Pani Monika Lis  –przedstawiciel Banku Spółdzielczego,

- Pani Teresa Sarwińska -  przedstawiciel Rady Rodziców,

- Panie: Dorota Chołuj- Borowiecka i Dorota Grabarczyk – opiekunki SKO

 przyznała  nagrody pieniężne.

Wyróżnienia otrzymali: Agata Smolarczyk 0g, Jan Baran 0g, Tymon Skorupa 0g, Bartłomiej Wawrzak Ib, Wiktoria Bajera Id, Oliwia Bajera Id, Filip Gregorczyk Id, Jan Urbanek Dolega IIa, Antonina Zając IIa, Lena Olender IIc, Marta Oczkowska IIIa, Antoni Procki IIIc, Filip Piątkowski IIIh, Klaudia Szewczyk IIIh, Anna Kowalczyk IIIh, Aleksandra Zaborska IIIg, Paweł Plewicki IIIg, Zuzanna Czachurska Vd i Kacpert Glegoła VIIb.

Wszyscy  uczestnicy konkursu z oddziałów przedszkolnych i klas I- III  otrzymali kolorowe skarbonki z logo SKO, a uczniowie klas IV- VII bidony  również z logo SKO. Nagrody ufundował Bank Spółdzielczy w Zwoleniu.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do działań podejmowanych przez opiekunów SKO.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc909ad785c

 

„Niech świat będzie kolorowy”

 

26 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Niech świat będzie kolorowy”. Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia od 1970 roku. Jest to święto mające na celu krzewienie kultury i właściwych postaw ekologicznych. Podejmując różne działania mające na celu ochronę wody, gleby i powietrza wyrażamy protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. Możemy śmiało powiedzieć, że nasza szkoła jest przyjazna środowisku poprzez prowadzone w ciągu roku ciekawe akcje ekologiczne. W tym roku rozwijając świadomość ekologiczną zaprosiliśmy uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Drugie życie odpadów”. Uczniowie klas I-VI wykonali różne plakaty i prace pokazujące jak ponownie, w ciekawy sposób można wykorzystać różnorodne surowce wtórne. Komisja konkursowa oceniła prace uczniów i wyłoniła zwycięzców.

Klasy pierwsze 

I miejsce klasa 1c 

Julia Bartoszek 

Anna Jóźwik 

Maja Kwapisiewicz 

Maja Malinowska 

Lena Makowiecka 

Zuzanna Winiarska 

II miejsce klasa 1c 

Anna Szarpak 

Aleksander Pawelec 

Wiktor Głuszek 

Krzysztof Grabara 

Błażej Makuch 

Jan Oleksik 

oraz klasa 1d 

Klasy drugie 

Wyróżnienie klasa 2b 

Piotr Obuchiewicz 

Bartosz Chołuj 

Alan Krekora 

Klasy trzecie 

I miejsce klasa 3a 

Marta Oczkowska 

Marcel Markiewicz 

Dawid Traczyk 

Jakub Dec 

Antoni Sowiński 

oraz klasa 3c 

Zuzanna Grzeszczyk 

Emilia Janakowska 

Nikola Krawiec 

Jakub Faryna 

Bartosz Puchniarz 

Antoni Procki 

II miejsce klasa 3c 

Natalia Janas 

Paulina Brodowska 

Patryk Domański 

Szymon Sałek 

oraz  klasa 3a 

Amelia Opiela 

Kacper Przepiórzyński 

Klasy czwarte

I miejsce klasa 4f

Julia Reguła

Iga Stępień 

Wyróżnienie klasa 4f

Anna Jaworska 

Lena Krupa

Klasy piąte 

I miejsce klasa 5d 

Marcel Kiewra 

Wyróżnienie klasa 5b 

Paweł Kaczmarski 

Damian Wdowski 

Wyróżnienie klasa 5c 

Bartosz Krok 

Szymon Tatar 

Klasy szóste 

I miejsce klasa 6d 

Patrycja Jaśkiewicz 

Lena Dziadosz 

Wyróżnienie klasa 6a 

Anna Gniadkowska

Weronika Kisio

Wyróżnienie klasa 6b

Kamila Janas 

Natalia Domańska

Wyróżnienie klasa 6c

Natalia Siewierska

Następnie uczniowie obejrzeli przedstawienia w wykonaniu uczniów klas: 3c i 3h przygotowanych przez Panie: Bożenę Sobieszek i Bożenę Cieloch. Przedstawienie dotyczyło zagrożeń jakie spotykają naszą planetę Ziemię. Występ przeplatany był repertuarem muzycznym i układem tanecznym. W obchodach z okazji Dnia Ziemi uczestniczyły dzieci z oddziałów „0” i uczniowie klas I-VI z wychowawcami.

Opiekunowie SKE

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId9562ef1a0a

 

Paweł Przepiórka znów na podium

 

Już po raz drugi udział naszego ucznia w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej zakończył się sukcesem. W tym roku do Garbatki-Letnisko przyjechali reprezentanci dwudziestu placówek oświatowych z powiatów: kozienickiego, zwoleńskiego oraz gminy Pionki. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń klasy VII B - Paweł Przepiórka. Zajął II miejsce. Paweł otrzymał również Nagrodę Specjalną Starosty Powiatu Kozienickiegoza wyjątkowe wykonanie utworu  K. K. Baczyńskiego pt.”Pokolenie”.  Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku, w XVI edycji konkursu Paweł zajął I miejsce.

                                                                                                                 Agnieszka Śmietanka       

   

 

I Szkolny Koncert Pieśni Patriotycznej

 

            Dnia 24 kwietnia odbył się I Szkolny Koncert Pieśni Patriotycznej poświęcony stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Imprezę artystyczno - patriotyczną zainaugurowała uczennica klasy 5b Julia Monica odczytując krótką informację historyczną pt. „ Dla Niepodległej”. Następnie pani Elżbieta Wargacka  - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły powitała zaproszonych gości, przedstawicieli Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego. Pani Bogusława Jaworska - Burmistrz Zwolenia i pan Waldemar Urbański - Starosta Zwoleński dokonali otwarcia uroczystości.   
 W koncercie wystąpili soliści i zespoły wokalne:

- Julia Nowakowska oddział 0c -  opiekun pani Anna Sitek

- zespół wokalny „Zwoleniaki” oddział 0f  - opiekun pani Ewa Kochanek

- Maria Wrzeszczowska klasa Id - opiekun  pani Dorota Chołuj-Borowiecka

- zespół wokalny „ Gama”  klasa Ic - opiekun  pani Marzena Śmietanka

- Maria Serafin klasa III e - opiekun pani Agnieszka Mróz

- duet Konstancja Piotrowska i Amelia Fijoł klasa IIIf - opiekun pani Hanna Furga

- Anna Kowalczyk klasa III h - opiekun pani Bożena Cieloch

- zespół wokalny „ Akolada” - opiekun pani Urszula Bronisz-Dąbrowska

- Zuzanna Czachurska klasa 5 d - opiekun pani Teresa Grzybowska

- Paweł Kaczmarski klasa 5b - opiekun pani Urszula Bronisz-Dąbrowska

- zespół wokalny „ Ósemki” klasa 4b - opiekun pani Ewa Kochanek

- Marta Cieślakowska klasa 5c - opiekun pani Urszula Bronisz-Dąbrowska

- Maria Płachta klasa 4a - opiekun pani Urszula Bronisz-Dąbrowska

     Uczestnicy koncertu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Zwoleniu oraz Radę Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. Pani Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia podziękowała pani Urszuli Bronisz-Dąbrowskiej, pani Teresie Grzybowskiej i pani Ewie Kochanek - organizatorkom koncertu za zaangażowanie  w pracę na rzecz środowiska szkolnego i  lokalnego.

Maria Urszula Bronisz-Dąbrowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId7c04eb72c7

 

„1000 drzew na minutę”

 

17 kwietnia 2018 roku uczniowie klas 7b i 7d pod opieką wychowawców Pani Urszuli Podsiadła i Pani Wiolety Skorek wzięli udział w akcji sadzenia lasu pod hasłem „1000 drzew na minutę”. Akcja została zorganizowana przez Nadleśnictwo Zwoleń. Uczniowie zapoznali się również z zagadnieniami dotyczącymi hodowli sadzonek oraz celem odnawiania lasu. Następnie wszyscy przystąpili do sadzenia dwuletniej brzozy w leśnictwie Podgóra. 

W podziękowaniu za udział w akcji nasza szkoła otrzymała certyfikat. Na koniec dla wszystkich uczniów został zorganizowany poczęstunek przy ognisku.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId8f844089ba

Konkurs ortograficzny

 

            26 marca 2018 roku chętni uczniowie z klas siódmych oraz oddziałów gimnazjalnych próbowali swych sił w Szkolnym Konkursie Ortograficznym          pod hasłem: „Zostań Mistrzem Ortografii!”. Siedemnastu uczestników zmierzyło się z długim tekstem dyktanda, w którym pojawiały się również tzw. pułapki językowe. Poziom umiejętności zaprezentowanych przez uczniów był dość zróżnicowany. Najwięcej problemów przysporzyły im wyrażenia: ni stąd, ni zowąd; rad nierad.

            Zwyciężczynią konkursu została Julia Korczak z klasy VIIa. Ona też zdobyła zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii w tej grupie wiekowej. II miejsce zajęła Weronika Przepiórka z klasy IIIb. Dwa III miejsca wywalczyli chłopcy: Kamil Kalata z klasy VIIb oraz Nikodem Kustra z klasy VII c.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy za rok!

                                                                                       Organizatorki konkursu:

                                                                                       Ilona Molendowska

                                                                                       Agnieszka Zyzek

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0d571b9f5f

 

Pomagamy potrzebującym, starszym i samotnym

 

Jak co roku w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc osobom starszym i samotnym, podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu. Wiemy, że szczególnie w tym czasie wszystkim chorym i potrzebującym wsparcia doskwiera samotność, dlatego zapewniamy ich o naszej pamięci poprzez  ciepłe słowo oraz symboliczne upominki.

W dniu 26 marca dzieci przekazały na ręce pracowników MOPS w Zwoleniu przygotowane przez siebie słodkie upominki, paczki żywnościowe i koszyczki wielkanocne oraz kartki z życzeniami od całej społeczności szkolnej. W akcję włączyli się uczniowie klasy 5d, 5c i 6c wraz w wychowawcami: P. Teresą Grzybowską, P. Agnieszką Siepietowską, P. Justyną Orłowską oraz nauczyciele wychowawcy świetlicy wspólnie z uczniami.

 Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Joannie Kubkowskiej - kierownik MOPS, Pani Annie Kusyk - zastępcy kierownika MOPS, Państwu Makuch oraz wszystkim, którzy wspierali akcję.

                                    Anna Majewska, Iwona Siwierska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda6834badfc

 

 

„Pisanki, kraszanki, jajka malowane"

 

W dniu 26.03.2018r. odbyło się podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt.: „Pisanki, kraszanki, jajka malowane" zainicjowanego przez panią Jolantę Markowską - nauczycielkę z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu. Konkurs był przeznaczony dla dzieci pięcioletnich z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Zwoleń. Dzieci z oddziałów przedszkolnych  naszej szkoły także wzięły udział w tym konkursie, zdobywając cenne nagrody i wyróżnienia. Dyplomy otrzymali uczniowie z klasy Oa: Bartosz Markiewicz, Zofia Gołda, Amelia Skowrońska, Roksana Krawiec oraz Maja Bienias. Serdecznie gratulujemy.

Anna Kustra

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId2a05b86c8b

 

 Czwartkowy Kwadrans z Pieśnią Patriotyczną

 

        Dnia 22 marca 2018r. klasy piąte zaprosiły uczniów naszej szkoły do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wykonanie pieśni odbyło się na długiej przerwie o godzinie 12.15, na korytarzu szkolnym. Zaproszeni uczniowie wraz z klasami piątymi zaśpiewali najpopularniejszą pieśń Legionów Polskich „Pierwszą kadrową”. Następnie pieśń pt. „Wojenko, wojenko”. Na zakończenie spotkania, Paweł Kaczmarski uczeń klasy 5b wykonał pieśń pt. „Biały krzyż” z repertuaru Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. W ten sposób uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu uczcili 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Kolejne wokalne spotkanie odbędzie się w miesiącu maju. Czwartkowy Kwadrans z Pieśnią Patriotyczną przygotowały panie: Urszula Bronisz – Dąbrowska, Teresa Grzybowska i Ewa Kochanek.

                                                                                             Maria Urszula Bronisz Dąbrowska     

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId74666bc71a

 

,,Ciasta, ciasteczka...''

 

Drugi dzień wiosny postanowiliśmy spędzić na zajęciach i zabawach w Przygodolandii. Powierzono nam bardzo ,,smaczne zadanie''. Podzieleni na grupy przygotowywaliśmy kruche ciasteczka według podanego przepisu. Każdy miał okazję spróbować swoich sił kulinarnych. Gniecenie ciasta wymagało od nas wiele wysiłku. Gdy ciastka były już upieczone, a w całej Przygodolandii roznosił się piękny zapach, przystąpiliśmy do dekorowania naszych pysznych dzieł. Ciastka polane kolorowym lukrem, posypane posypkami wyglądały pięknie, a smakowały jeszcze lepiej! Na koniec każdy dostał po smacznym ciastku i przepisie. Wspólne wypieki dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń, a degustacja tego co sami upiekliśmy przyniosła nam wiele radości.

Uczniowie klasy IIIa

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId6598433d54

 

Krzysztof Paduch ze złotem w Wiedniu

 

Uczeń naszej szkoły Krzysztof Paduch zdobył I miejsce w kategorii wiekowej do 12 lat na międzynarodowym konkursie w Wiedniu  VAMÖ Akkordeon-wettbewerb 2018 Austria. To kolejny spektakularny sukces Krzysztofa. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

 

 

 

Kiermasz świąteczny

 

Dnia 22 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. Sprzedawane były stroiki świąteczne wykonane przez dzieci, rodziców i wychowawcę klasy 4d. Patronat nad kiermaszem objęła Rada Rodziców. Cały dochód ze sprzedaży zostanie wpłacony na konto Rady Rodziców na wskazane cele.

Wszystkim kupującym serdecznie dziękujemy.

 

Monika Gołębiowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId7a5bc1ce23

 

 

Konkurs Piosenki Słonecznej, Radosnej i Koleżeńskiej

 

21 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Słonecznej, Radosnej i Koleżeńskiej. 21 marca to pierwszy dzień wiosny, który uczniowie naszej szkoły uczcili piosenką. Głównym celem konkursu było propagowanie serdecznej więzi, sympatii, koleżeństwa, prezentacja umiejętności wokalnych oraz promocja szkolnej twórczości artystycznej.                                  

          Zawody wokalne zorganizowali nauczyciele: Pani Urszula Bronisz – Dąbrowska, Pani Teresa Grzybowska i Pani Ewa Kochanek. Łącznie w zmaganiach konkursowych wzięło udział 28 solistów w trzech kategoriach. Jury w składzie: Pani Urszula Bronisz – Dąbrowska - nauczyciel muzyki, Pani Barbara Markiewicz - nauczyciel oligofrenopedagogiki oraz pedagog szkolny - Pani Beata Michalska oceniło kunszt wokalny naszych uczniów  i  przyznało następujące miejsca:

                                       Kategoria - soliści oddziałów przedszkolnych:                                      I miejsce:    Julia Nowakowska z oddziału O c

II miejsce:    Maja Tomczyk z oddziału O f

III miejsce:   Gabrysia Kupis również z oddziału O f

Kategoria soliści klas 1 – 3 szkoły podstawowej :

I miejsce:  Konstancja Piotrowska z klasy 3 f

II miejsce:  Franciszek Wolszczak z klasy 1 c

                                           III miejsce: Natalia Kustra z klas3g                                 

Wyróżnienie:  Marysia Wrzeszczowska z klasy 1 d i Ania Kowalczyk z klasy 3 h

Kategoria soliści klas 4 – 6 szkoły podstawowej :

I miejsce  ex aequo: Marysia Płachta z klasy 4 a i Anastazja Dudar  z klasy6 c

II miejsce:  Martyna Trela z klasy 6 a

III miejsce:  Paweł Kaczmarski z klasy 5 b

Wyróżnienia jury przyznało:  Zuzi Czachurskiej z klasy 5 d, Marcie Cieślakowskiej z klasy 5c, Ani Gniadkowskiej z klasy 6 a i Weronice Sarneckiej z klasy 4 d.

Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica oddziału specjalnego Klaudia Świgoń, która zaśpiewała piosenkę „ Sofia” z repertuaru Alvaro Sorel.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, które ufundowała Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu. Nagrodzonym uczniom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Maria Urszula Bronisz-Dąbrowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda67279f616

 

Zwoleńskie pomniki…

 

W ramach akcji „Klasa z kulturą” Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs wśród uczniów naszej szkoły. Pomniki naszego miasta stały się bohaterami wielu prac plastycznych. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie dwóch rysunków wykonanych dowolną techniką. Uczniowie wykazali się pomysłowością, talentem i oczywiście znajomością tematu. Prace zostały ocenione i wyeksponowane.

            Wszystkim, którzy zaangażowali się w konkurs, bardzo dziękujemy i gratulujemy talentu plastycznego, począwszy od oddziałów „0”, a skończywszy na klasach VI.

Małgorzata Gogacz 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId78dc5b69e9

 

 

 Było uroczyście i patriotycznie….

 

14 marca 2018r. w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odbył się XV Regionalny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej pod hasłem ,,Kocham Moją Ojczyznę”. Wzięło w nim udział wielu uczniów  z naszej szkoły, którzy zaprezentowali z sukcesem pieśni oraz wiersze patriotyczne w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcom gratulujemy.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdfd1572257f

Wzorowi Uczniowie

 

Dnia 15 marca 2018 roku odbyła się uroczystość podsumowująca wyniki nauczania i zachowania w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018.       

Klasy I-VI zgromadziły się wraz z wychowawcami w sali gimnastycznej,  gdzie  wszystkich serdecznie powitały Panie- opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Podczas apelu zostały wręczone odznaki wzorowego ucznia ufundowane przez Radę Rodziców. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżnili się wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem.
         Prowadzące przedstawiły również wyniki konkursu „O Puchar Dyrektora Szkoły”. I miejsce zajęła klasa IVa,  której  wychowawcą jest Pani Danuta Imańska.   II miejsce przypadło klasie Vc, której wychowawcą jest Pani Agnieszka Siepietowska.       III miejsce zajęła klasa IVf, której wychowawcą jest Pan Arkadiusz Figura. Przedstawiciele  wymienionych  klas  wraz z wychowawcami  odebrali dyplomy, a zwycięzcy z dumą i radością przyjęli puchar z rąk Pani Dyrektor.

Miłym akcentem była pamiątkowa fotografia wyróżnionych uczniów z Panią Dyrektor Elżbietą Wargacką, Paniami:  Bożeną Kaczmarczyk i Barbarą Madej – zastępcami dyrektora oraz zaproszonymi gośćmi. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali  brawa i gratulacje.

Pani Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom  wspaniałych sukcesów i zachęcała do dalszej pracy.

Ważnym punktem uroczystości było także poinformowanie o wyróżnieniu, jakie uzyskała nasza szkoła za osiągnięcia w realizacji założeń Edukacji Globalnej oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Za realizację projektu, którego koordynatorem była Pani Teresa Grzybowska, Pani dyrektor Elżbieta Wargacka odebrała statuetkę z rąk przedstawicieli ORE i MSZ dla jednej z dwóch szkół w województwie mazowieckim – Szkoły Liderów.

Na  zakończenie  Panie  z Samorządu  Uczniowskiego  dziękując  za udział  w apelu życzyły wszystkim wytrwałości w dalszej pracy, jeszcze więcej sukcesów  i wspaniałych wyników na koniec roku szkolnego.       

Justyna Orłowska 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdcfe5754b62

 

        Wzorowi uczniowie, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystym apelu, otrzymali odznaki w późniejszym terminie – 19 i 20 marca 2018 roku.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdbb5080452e

 

Szkolne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

 

Dnia 5 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje w ramach 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, Oddział Okręgowy w Radomiu.  Wzięło w nim udział  17 uczniów. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się następujące osoby:

1.Maja Tomczyk – oddział 0f

2.Amelia Markiewicz – oddział 0f

3.Aleksander Czachurski – klasa Ic

4.Amelia Fijoł – klasa IIIf

5.Karolina Leśniewska – klasa IVc

6. Szymon Tatar – klasa Vc

Zwycięzcom gratulujemy.

Eliminacje powiatowe odbędą się 16 marca 2018 roku w Domu Kultury w Zwoleniu. 

 

 

Święto polskiej poezji

 

26 lutego odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas siódmych oraz oddziałów gimnazjalnych. Do eliminacji zgłosiły się 22 osoby. Należało przygotować na pamięć i zaprezentować interpretację wybranego wiersza polskiego autora. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Mimo iż niektórzy młodzi artyści nieco się stresowali, w sali nr 10 można było odczuć serdeczną atmosferę, jaką występujących otoczyli widzowie oraz oceniający nauczyciele. 

W skład jury weszły organizatorki konkursu „Polska poezja” - P. Danuta Imańska, P. Agnieszka Kaczmarska, P. Elżbieta Kramek oraz P. Ilona Molendowska. Po wysłuchaniu interpretacji wszystkich uczestników ogłoszono werdykt. W poetyckich szrankach zwyciężyła uczennica klasy II b Monika Pietrzyk, z lekkością i wdziękiem recytując „Dialog z pluskwą” L. J. Kerna. Drugie miejsce wywalczył Paweł Przepiórka z klasy VII b, który zaprezentował młodzieńczą wersję „Niepewności” A. Mickiewicza. Trzecie miejsce zajęła Paulina Spytek z klasy III b – ona z kolei przygotowała interesującą interpretację tekstu „Cień” W. Szymborskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy. Laureatom zostaną wręczone  nagrody w marcu  podczas "Spotkania z poezją". 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId5398f8e7b3

 

 

Lekcja zdrowego odżywiania

 

2 marca 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Karoliną Zapora – dietetykiem klinicznym z Centrum Dietetycznego NATUR HAUSE w Pionkach. Spotkanie zorganizowały wychowawczynie klas: 3c i 3h – Pani Bożena Sobieszek i Pani Bożena Cieloch. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3g i 3h. Pani dietetyk w bardzo przystępny sposób przekazała dzieciom informacje na temat zasad zdrowego odżywiania. Poruszyła kwestie regularności poszczególnych posiłków oraz podała propozycje ich składu. Spotkanie urozmaiciły konkursy i quizy, w których uczniowie brali aktywny udział. Na zakończenie uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które pani dietetyk udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Trzecioklasiści wyszli ze spotkania bogatsi w wiedzę o zdrowym odżywianiu.

Bożena Cieloch, Bożena Sobieszek

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdad70d8c5c5

 

Konkurs FOX ponownie w naszej szkole!

        

        Dnia 27 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły z klas V-VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Ideą konkursu – obecnie była to jego XVIII edycja – jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego. Udział w nim polega na rozwiązaniu  testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Udział w konkursie to również okazja do bliższego poznania przykładów literatury światowej, ponieważ warunkiem udziału jest przeczytanie w języku angielskim wyznaczonej przez organizatorów lektury. W tegorocznej edycji konkursu była nią  "Odyseja" Homera. Główną nagrodą w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników w skali kraju.

          Konkurs „FOX” uważany jest za jeden z najtrudniejszych konkursów z języka angielskiego w Polsce.Zadania w większości wykraczają poza poziom danej grupy wiekowej. Dziękujemy wszystkim ochotnikom, którzy zmierzyli się z testem i oczekujemy na wyniki, a te przesłane będą do szkoły w maju.

     Nauczyciele języka angielskiego

   

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId97dc41480a

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

           

        Z tej okazji uczniowie klasy IVa pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali kolorowe, kwiatowe broszki z krótką informacją. Obdarowywali nimi nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Przypominali, jakie święto obchodzimy, że „Język polski jest ą-ę”, że „Piękny, bo polski”.

            Oficjalnie obchodzony jest 21 lutego. Ma na celu propagowanie dbałości o poprawność wypowiedzi oraz kształtowanie świadomości językowej. W naszym kraju ta kampania przede wszystkim przypomina o wyjątkowej roli oraz miejscu języka ojczystego w życiu wszystkich Polaków. Czy wiedzieliście, że polski jest jednym z 25 największych języków na świecie?

            Ojczysty to pierwszy język – ten, którego człowiek uczy się jako pierwszego, w dzieciństwie. Jego dobra znajomość odgrywa bardzo ważną rolę w dalszym nauczaniu, bo jest on uważany za podstawę myślenia.  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego służy także promocji wielojęzyczności oraz zwróceniu uwagi na chronienie różnorodności językowej. Warto uczyć się języków. Jeden z polskich poliglotów znał ich biegle ponad 40, rozumiał i czytał w 100 językach.

Danuta Imańska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf444b5ab2f

 

Walentynkowy poranek z poezją

 

14 lutego 2018 roku z inicjatywy Pani Iwony Kuklińskiej – wychowawczyni klasy II c oraz nauczycieli biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Sówka. Pani Elżbieta przyjechała do nas z miejscowości Wilczogęby, która znajduje się w gminie Sadowne. Zamiłowanie do poezji odkryła w dorosłym życiu. Pierwszy wiersz napisała mając 33 lata. Zaczęła pisać po wielu doświadczeniach życiowych, a poezja jest dla niej formą zapomnienia o troskach i przeciwnościach losu. Pani Elżbieta pisze wiersze regionalne, okolicznościowe oraz życzenia. Specjalnie na nasze spotkanie napisała wiersz ”Na Walentynki”. 

Oto dzisiaj piękne święto 

Walentynki – znak miłości 

Proszę złóżcie dziś życzenia 

Wtedy wiele jest radości. 

Tak kochani, jest cudownie 

Jeśli wszyscy zakochani.

Jeśli z serca żar ten bije

Jeśli uśmiech jest bez granic. 

Tak bym chciała i pragnęła 

By te święta częściej były 

Byśmy byli wciąż radośni 

By marzenia się spełniły. 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1a, 1c, 2a, 2c wraz z wychowawcami. Uczniowie poznali również takie wiersze jak: „O środowisku”, „Zima w Zwoleniu”, „Wiersz dla uczniów”, „Wiersz do kroniki” i wiele, wiele innych, które poetka recytowała z pamięci.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdae2d4fcb6c

 

Lekcja historii Zwolenia

 

Na godzinie do dyspozycji wychowawcy w klasie IVa mieliśmy miłego gościa. Miało to związek ze zbliżającą się rocznicą nadania Zwoleniowi praw miejskich. Zaproszony, nauczyciel historii Pan Cezary Imański, przeprowadził niezwykłą lekcję. Poprzez prezentację multimedialną w atrakcyjny sposób opowiedział o szczególnych momentach w historii naszego miasta i rozwiązał zagadki kształtowania się nazwy Zwoleń. Gość cierpliwie odpowiadał na wiele pytań bardzo zainteresowanych tym tematem czwartoklasistów. Ponieważ zajęcia odbywały się w tłusty czwartek, nie mogło zabraknąć informacji o tradycjach zapustów i każdy miał okazję skosztować słodkiego pączka. Na pożegnanie zrobiliśmy jeszcze pamiątkową fotografię.

            Wychowawczyni kl. IVa 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

5 lutego 2018 roku z inicjatywy wychowawczyni Pani Hanny Furga, w naszej klasie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Kochanym Babciom i Dziadziusiom zaprezentowaliśmy program artystyczny, który obejmował wiersze, piosenki, dowcipy. Program trwał pół godziny i bardzo się wszystkim podobał. Pamiętaliśmy także o pięknych laurkach i słodkim poczęstunku. Babcie i Dziadziusiowie z radością i wzruszeniem przyjmowali życzenia i upominki. Byli z nas dumni. Dziękowali także naszej Pani.

Uczniowie klasy IIIf

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId2fc66ed69e

 

Zmień złe nawyki na lepsze zamienniki

 

Dnia 9 stycznia 2018 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem. Prowadząca Pani Karolina Zapora – dietetyk kliniczny z Centrum Dietetycznego NATUR HAUSE  w Pionkach na podstawie prezentacji „Zmień złe nawyki na lepsze zamienniki” uświadamiała uczniów jak należy zdrowo się odżywiać. Podkreślała konieczność jedzenia pierwszego śniadania przed wyjściem do szkoły oraz zachęcała do picia wody. Zwróciła również uwagę na regularność spożywania posiłków oraz konieczność spożywania owoców i warzyw jako smacznych zamienników słodyczy, będących przyczyną nadwagi i otyłości. 

Na zakończenie uczniowie  wspólnie rozwiązali test, który pozwolił sprawdzić wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu właściwego sposobu odżywiania.

                                                                Urszula Podsiadła

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIde24a55a6b8

 

„Edukacja Globalna. Liderzy na rzecz rozwoju”

- podsumowanie projektu

 

Dnia 15 grudnia 2017 roku podczas konferencji podsumowującej projekt „Edukacja Globalna. Liderzy na rzecz rozwoju” w Centrum Szkoleniowym w Sulejówku  Pani Elżbieta Wargacka - Dyrektor naszej szkoły odebrała Statuetkę z rąk przedstawicieli ORE i MSZ dla jednej z dwóch szkół w województwie mazowieckim- SZKOŁY LIDERÓW 2017. Wyróżnienie to otrzymaliśmy za osiągnięcia w realizacji założeń Edukacji Globalnej oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Projekt realizowało 34 nauczycieli różnych przedmiotów i etapów edukacji z grupą 550 uczniów.

Teresa Grzybowska, Agata Szczechowska

 

 

Rok szkolny 2017-2018 – I semestr

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise