Nowy rok szkolny 2020/2021 ul. Ludowa 35 - I semestr

Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i spokojem

niosących zdrowie, pomyślność i odpoczynek.

Nowego Roku 2021 spełniającego wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu, wiary w lepsze jutro

oraz codziennej szczęśliwości

życzą: Dyrektor Szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Pracownicy administracji i obsługi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

Zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego.

Część artystyczną przygotowały Panie Małgorzata Kutyła i Wioletta Wątorska.

Gramy w Ręczną – po raz pierwszy w naszej Szkole

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu w czasie trwania pierwszego półrocza roku szkolnego 2020/21 odbywały się zajęcia sportowe „Gramy w Ręczną”. Zajęcia te odbywały się dzięki współpracy Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Dyrekcji naszej Szkoły.

Program był bardzo popularny wśród uczniów klas II i III, dzięki czemu mogliśmy utworzyć 2 grupy ćwiczebne po 20 osób ze 140 chętnych. Mamy nadzieję, że w drugim półroczu ZPRwP też przydzieli nam zajęcia z programu, dzięki czemu będziemy mogli rozwijać zainteresowania sportowe uczniów naszej Szkoły, a być może w przyszłości utworzyć klasę sportową o profilu piłki ręcznej i piłki nożnej.

Trener Krzysztof Stypiński

Sukcesy recytatorskie

23 września 2020 roku w zwoleńskim Kinie Świt odbył się 37. Mały Konkurs Recytatorski. W eliminacjach powiatowych wśród pięćdziesięciu pięciu recytatorów z powiatu zwoleńskiego znaleźli się uczniowie reprezentujący naszą szkołę. Byli to: Hanna Makuch z klasy IIe, Hanna Gregorczyk z klasy IIc oraz Konstancja Piotrowska i Amelia Fijoł z klasy VIf przygotowani przez Panie: Agatę Dmuchowską, Annę Duliasz i Wioletę Skorek. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie na wysokim poziomie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Dom Kultury w Zwoleniu. Laureaci i wyróżnieni zostali nagrodzeni książkami. Wyróżnienia otrzymały: Hanna Makuch, Amelia Fijoł i Konstancja Piotrowska. Natomiast Hanna Gregorczyk będzie reprezentowała naszą szkołę w Rejonowym Koncercie Laureatów w Radomiu. Gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy sukcesów na kolejnym szczeblu.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020 roku odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Pandemia koronawirusa sprawiła, że nie spotkaliśmy się wszyscy na uroczystym apelu szkolnym lecz w klasach z wychowawcami według ustalonego harmonogramu z zachowaniem reżimu sanitarnego.