Bieg przełajowy ,,Wokół gniazda ojczystego Jana Kochanowskiego”

Biegi       W niedzielę 5 czerwca 2022 w ramach obchodów Imienin Jana Kochanowskiego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegach przełajowych „Wokół gniazda ojczystego Jana Kochanowskiego”.   Zawodnicy walczyli o puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Podsumowanie programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Certyfikat     Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” organizowany przez markę Kubuś to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych, w którym nasza szkoła miała okazję w tym roku szkolnym uczestniczyć.  Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. W akcji uczestniczyło w naszej szkole 118 uczniów klas trzecich. Wzięli oni  udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

Karta rowerowa

Karta rowerowa       Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami, karta rowerowa to jedyny z dokumentów stwierdzających uprawnienia osoby, która nie ukończyła 18 lat, do kierowania rowerem. Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. W naszej szkole takie egzaminy przeprowadzane są na przełomie maja i czerwca.

Fotorelacja z obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole

Wizyta w bibliotece publicznej

27 maja 2022 roku uczestnicy programu PoczytajMy – dzieci z oddziału 0b i uczniowie klasy 5c, wybrali się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu. Dla przedszkolaków była to pierwsza wizyta w tej placówce. Dzieci dowiedziały się, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem.

Free Joomla! templates by Engine Templates