Panorama2.jpg
 

Nowy rok szkolny 2017-2018 - II semestr

 

Konkurs ortograficzny

 

            26 marca 2018 roku chętni uczniowie z klas siódmych oraz oddziałów gimnazjalnych próbowali swych sił w Szkolnym Konkursie Ortograficznym          pod hasłem: „Zostań Mistrzem Ortografii!”. Siedemnastu uczestników zmierzyło się z długim tekstem dyktanda, w którym pojawiały się również tzw. pułapki językowe. Poziom umiejętności zaprezentowanych przez uczniów był dość zróżnicowany. Najwięcej problemów przysporzyły im wyrażenia: ni stąd, ni zowąd; rad nierad.

            Zwyciężczynią konkursu została Julia Korczak z klasy VIIa. Ona też zdobyła zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii w tej grupie wiekowej. II miejsce zajęła Weronika Przepiórka z klasy IIIb. Dwa III miejsca wywalczyli chłopcy: Kamil Kalata z klasy VIIb oraz Nikodem Kustra z klasy VII c.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy za rok!

                                                                                       Organizatorki konkursu:

                                                                                       Ilona Molendowska

                                                                                       Agnieszka Zyzek

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdccfb0b4edc

 

Pomagamy potrzebującym, starszym i samotnym

 

Jak co roku w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc osobom starszym i samotnym, podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu. Wiemy, że szczególnie w tym czasie wszystkim chorym i potrzebującym wsparcia doskwiera samotność, dlatego zapewniamy ich o naszej pamięci poprzez  ciepłe słowo oraz symboliczne upominki.

W dniu 26 marca dzieci przekazały na ręce pracowników MOPS w Zwoleniu przygotowane przez siebie słodkie upominki, paczki żywnościowe i koszyczki wielkanocne oraz kartki z życzeniami od całej społeczności szkolnej. W akcję włączyli się uczniowie klasy 5d, 5c i 6c wraz w wychowawcami: P. Teresą Grzybowską, P. Agnieszką Siepietowską, P. Justyną Orłowską oraz nauczyciele wychowawcy świetlicy wspólnie z uczniami.

 Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Joannie Kubkowskiej - kierownik MOPS, Pani Annie Kusyk - zastępcy kierownika MOPS, Państwu Makuch oraz wszystkim, którzy wspierali akcję.

                                    Anna Majewska, Iwona Siwierska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId4d7727e1d5

 

 

„Pisanki, kraszanki, jajka malowane"

 

W dniu 26.03.2018r. odbyło się podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt.: „Pisanki, kraszanki, jajka malowane" zainicjowanego przez panią Jolantę Markowską - nauczycielkę z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu. Konkurs był przeznaczony dla dzieci pięcioletnich z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Zwoleń. Dzieci z oddziałów przedszkolnych  naszej szkoły także wzięły udział w tym konkursie, zdobywając cenne nagrody i wyróżnienia. Dyplomy otrzymali uczniowie z klasy Oa: Bartosz Markiewicz, Zofia Gołda, Amelia Skowrońska, Roksana Krawiec oraz Maja Bienias. Serdecznie gratulujemy.

Anna Kustra

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId81872ecaea

 

 Czwartkowy Kwadrans z Pieśnią Patriotyczną

 

        Dnia 22 marca 2018r. klasy piąte zaprosiły uczniów naszej szkoły do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wykonanie pieśni odbyło się na długiej przerwie o godzinie 12.15, na korytarzu szkolnym. Zaproszeni uczniowie wraz z klasami piątymi zaśpiewali najpopularniejszą pieśń Legionów Polskich „Pierwszą kadrową”. Następnie pieśń pt. „Wojenko, wojenko”. Na zakończenie spotkania, Paweł Kaczmarski uczeń klasy 5b wykonał pieśń pt. „Biały krzyż” z repertuaru Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. W ten sposób uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu uczcili 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Kolejne wokalne spotkanie odbędzie się w miesiącu maju. Czwartkowy Kwadrans z Pieśnią Patriotyczną przygotowały panie: Urszula Bronisz – Dąbrowska, Teresa Grzybowska i Ewa Kochanek.

                                                                                             Maria Urszula Bronisz Dąbrowska     

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId83a90344d2

 

,,Ciasta, ciasteczka...''

 

Drugi dzień wiosny postanowiliśmy spędzić na zajęciach i zabawach w Przygodolandii. Powierzono nam bardzo ,,smaczne zadanie''. Podzieleni na grupy przygotowywaliśmy kruche ciasteczka według podanego przepisu. Każdy miał okazję spróbować swoich sił kulinarnych. Gniecenie ciasta wymagało od nas wiele wysiłku. Gdy ciastka były już upieczone, a w całej Przygodolandii roznosił się piękny zapach, przystąpiliśmy do dekorowania naszych pysznych dzieł. Ciastka polane kolorowym lukrem, posypane posypkami wyglądały pięknie, a smakowały jeszcze lepiej! Na koniec każdy dostał po smacznym ciastku i przepisie. Wspólne wypieki dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń, a degustacja tego co sami upiekliśmy przyniosła nam wiele radości.

Uczniowie klasy IIIa

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId00f4af57f2

 

Krzysztof Paduch ze złotem w Wiedniu

 

Uczeń naszej szkoły Krzysztof Paduch zdobył I miejsce w kategorii wiekowej do 12 lat na międzynarodowym konkursie w Wiedniu  VAMÖ Akkordeon-wettbewerb 2018 Austria. To kolejny spektakularny sukces Krzysztofa. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

 

 

 

Kiermasz świąteczny

 

Dnia 22 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. Sprzedawane były stroiki świąteczne wykonane przez dzieci, rodziców i wychowawcę klasy 4d. Patronat nad kiermaszem objęła Rada Rodziców. Cały dochód ze sprzedaży zostanie wpłacony na konto Rady Rodziców na wskazane cele.

Wszystkim kupującym serdecznie dziękujemy.

 

Monika Gołębiowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId566a127989

 

 

Konkurs Piosenki Słonecznej, Radosnej i Koleżeńskiej

 

21 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Słonecznej, Radosnej i Koleżeńskiej. 21 marca to pierwszy dzień wiosny, który uczniowie naszej szkoły uczcili piosenką. Głównym celem konkursu było propagowanie serdecznej więzi, sympatii, koleżeństwa, prezentacja umiejętności wokalnych oraz promocja szkolnej twórczości artystycznej.                                  

          Zawody wokalne zorganizowali nauczyciele: Pani Urszula Bronisz – Dąbrowska, Pani Teresa Grzybowska i Pani Ewa Kochanek. Łącznie w zmaganiach konkursowych wzięło udział 28 solistów w trzech kategoriach. Jury w składzie: Pani Urszula Bronisz – Dąbrowska - nauczyciel muzyki, Pani Barbara Markiewicz - nauczyciel oligofrenopedagogiki oraz pedagog szkolny - Pani Beata Michalska oceniło kunszt wokalny naszych uczniów  i  przyznało następujące miejsca:

                                       Kategoria - soliści oddziałów przedszkolnych:                                      I miejsce:    Julia Nowakowska z oddziału O c

II miejsce:    Maja Tomczyk z oddziału O f

III miejsce:   Gabrysia Kupis również z oddziału O f

Kategoria soliści klas 1 – 3 szkoły podstawowej :

I miejsce:  Konstancja Piotrowska z klasy 3 f

II miejsce:  Franciszek Wolszczak z klasy 1 c

                                           III miejsce: Natalia Kustra z klas3g                                 

Wyróżnienie:  Marysia Wrzeszczowska z klasy 1 d i Ania Kowalczyk z klasy 3 h

Kategoria soliści klas 4 – 6 szkoły podstawowej :

I miejsce  ex aequo: Marysia Płachta z klasy 4 a i Anastazja Dudar  z klasy6 c

II miejsce:  Martyna Trela z klasy 6 a

III miejsce:  Paweł Kaczmarski z klasy 5 b

Wyróżnienia jury przyznało:  Zuzi Czachurskiej z klasy 5 d, Marcie Cieślakowskiej z klasy 5c, Ani Gniadkowskiej z klasy 6 a i Weronice Sarneckiej z klasy 4 d.

Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica oddziału specjalnego Klaudia Świgoń, która zaśpiewała piosenkę „ Sofia” z repertuaru Alvaro Sorel.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, które ufundowała Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu. Nagrodzonym uczniom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Maria Urszula Bronisz-Dąbrowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId717152178e

 

Zwoleńskie pomniki…

 

W ramach akcji „Klasa z kulturą” Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs wśród uczniów naszej szkoły. Pomniki naszego miasta stały się bohaterami wielu prac plastycznych. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie dwóch rysunków wykonanych dowolną techniką. Uczniowie wykazali się pomysłowością, talentem i oczywiście znajomością tematu. Prace zostały ocenione i wyeksponowane.

            Wszystkim, którzy zaangażowali się w konkurs, bardzo dziękujemy i gratulujemy talentu plastycznego, począwszy od oddziałów „0”, a skończywszy na klasach VI.

Małgorzata Gogacz 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId12f6f84486

 

 

 Było uroczyście i patriotycznie….

 

14 marca 2018r. w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odbył się XV Regionalny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej pod hasłem ,,Kocham Moją Ojczyznę”. Wzięło w nim udział wielu uczniów  z naszej szkoły, którzy zaprezentowali z sukcesem pieśni oraz wiersze patriotyczne w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcom gratulujemy.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda984c488f7

Wzorowi Uczniowie

 

Dnia 15 marca 2018 roku odbyła się uroczystość podsumowująca wyniki nauczania i zachowania w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018.       

Klasy I-VI zgromadziły się wraz z wychowawcami w sali gimnastycznej,  gdzie  wszystkich serdecznie powitały Panie- opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Podczas apelu zostały wręczone odznaki wzorowego ucznia ufundowane przez Radę Rodziców. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżnili się wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem.
         Prowadzące przedstawiły również wyniki konkursu „O Puchar Dyrektora Szkoły”. I miejsce zajęła klasa IVa,  której  wychowawcą jest Pani Danuta Imańska.   II miejsce przypadło klasie Vc, której wychowawcą jest Pani Agnieszka Siepietowska.       III miejsce zajęła klasa IVf, której wychowawcą jest Pan Arkadiusz Figura. Przedstawiciele  wymienionych  klas  wraz z wychowawcami  odebrali dyplomy, a zwycięzcy z dumą i radością przyjęli puchar z rąk Pani Dyrektor.

Miłym akcentem była pamiątkowa fotografia wyróżnionych uczniów z Panią Dyrektor Elżbietą Wargacką, Paniami:  Bożeną Kaczmarczyk i Barbarą Madej – zastępcami dyrektora oraz zaproszonymi gośćmi. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali  brawa i gratulacje.

Pani Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom  wspaniałych sukcesów i zachęcała do dalszej pracy.

Ważnym punktem uroczystości było także poinformowanie o wyróżnieniu, jakie uzyskała nasza szkoła za osiągnięcia w realizacji założeń Edukacji Globalnej oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Za realizację projektu, którego koordynatorem była Pani Teresa Grzybowska, Pani dyrektor Elżbieta Wargacka odebrała statuetkę z rąk przedstawicieli ORE i MSZ dla jednej z dwóch szkół w województwie mazowieckim – Szkoły Liderów.

Na  zakończenie  Panie  z Samorządu  Uczniowskiego  dziękując  za udział  w apelu życzyły wszystkim wytrwałości w dalszej pracy, jeszcze więcej sukcesów  i wspaniałych wyników na koniec roku szkolnego.       

Justyna Orłowska 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdb9ecac0336

 

        Wzorowi uczniowie, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystym apelu, otrzymali odznaki w późniejszym terminie – 19 i 20 marca 2018 roku.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId62f6efe172

 

Szkolne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

 

Dnia 5 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje w ramach 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, Oddział Okręgowy w Radomiu.  Wzięło w nim udział  17 uczniów. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się następujące osoby:

1.Maja Tomczyk – oddział 0f

2.Amelia Markiewicz – oddział 0f

3.Aleksander Czachurski – klasa Ic

4.Amelia Fijoł – klasa IIIf

5.Karolina Leśniewska – klasa IVc

6. Szymon Tatar – klasa Vc

Zwycięzcom gratulujemy.

Eliminacje powiatowe odbędą się 16 marca 2018 roku w Domu Kultury w Zwoleniu. 

 

 

Święto polskiej poezji

 

26 lutego odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas siódmych oraz oddziałów gimnazjalnych. Do eliminacji zgłosiły się 22 osoby. Należało przygotować na pamięć i zaprezentować interpretację wybranego wiersza polskiego autora. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Mimo iż niektórzy młodzi artyści nieco się stresowali, w sali nr 10 można było odczuć serdeczną atmosferę, jaką występujących otoczyli widzowie oraz oceniający nauczyciele. 

W skład jury weszły organizatorki konkursu „Polska poezja” - P. Danuta Imańska, P. Agnieszka Kaczmarska, P. Elżbieta Kramek oraz P. Ilona Molendowska. Po wysłuchaniu interpretacji wszystkich uczestników ogłoszono werdykt. W poetyckich szrankach zwyciężyła uczennica klasy II b Monika Pietrzyk, z lekkością i wdziękiem recytując „Dialog z pluskwą” L. J. Kerna. Drugie miejsce wywalczył Paweł Przepiórka z klasy VII b, który zaprezentował młodzieńczą wersję „Niepewności” A. Mickiewicza. Trzecie miejsce zajęła Paulina Spytek z klasy III b – ona z kolei przygotowała interesującą interpretację tekstu „Cień” W. Szymborskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy. Laureatom zostaną wręczone  nagrody w marcu  podczas "Spotkania z poezją". 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdcf9e700101

 

 

Lekcja zdrowego odżywiania

 

2 marca 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Karoliną Zapora – dietetykiem klinicznym z Centrum Dietetycznego NATUR HAUSE w Pionkach. Spotkanie zorganizowały wychowawczynie klas: 3c i 3h – Pani Bożena Sobieszek i Pani Bożena Cieloch. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3g i 3h. Pani dietetyk w bardzo przystępny sposób przekazała dzieciom informacje na temat zasad zdrowego odżywiania. Poruszyła kwestie regularności poszczególnych posiłków oraz podała propozycje ich składu. Spotkanie urozmaiciły konkursy i quizy, w których uczniowie brali aktywny udział. Na zakończenie uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które pani dietetyk udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Trzecioklasiści wyszli ze spotkania bogatsi w wiedzę o zdrowym odżywianiu.

Bożena Cieloch, Bożena Sobieszek

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId85f27c5fe0

 

Konkurs FOX ponownie w naszej szkole!

        

        Dnia 27 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły z klas V-VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Ideą konkursu – obecnie była to jego XVIII edycja – jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego. Udział w nim polega na rozwiązaniu  testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Udział w konkursie to również okazja do bliższego poznania przykładów literatury światowej, ponieważ warunkiem udziału jest przeczytanie w języku angielskim wyznaczonej przez organizatorów lektury. W tegorocznej edycji konkursu była nią  "Odyseja" Homera. Główną nagrodą w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników w skali kraju.

          Konkurs „FOX” uważany jest za jeden z najtrudniejszych konkursów z języka angielskiego w Polsce.Zadania w większości wykraczają poza poziom danej grupy wiekowej. Dziękujemy wszystkim ochotnikom, którzy zmierzyli się z testem i oczekujemy na wyniki, a te przesłane będą do szkoły w maju.

     Nauczyciele języka angielskiego

   

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId246f17d246

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

           

        Z tej okazji uczniowie klasy IVa pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali kolorowe, kwiatowe broszki z krótką informacją. Obdarowywali nimi nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Przypominali, jakie święto obchodzimy, że „Język polski jest ą-ę”, że „Piękny, bo polski”.

            Oficjalnie obchodzony jest 21 lutego. Ma na celu propagowanie dbałości o poprawność wypowiedzi oraz kształtowanie świadomości językowej. W naszym kraju ta kampania przede wszystkim przypomina o wyjątkowej roli oraz miejscu języka ojczystego w życiu wszystkich Polaków. Czy wiedzieliście, że polski jest jednym z 25 największych języków na świecie?

            Ojczysty to pierwszy język – ten, którego człowiek uczy się jako pierwszego, w dzieciństwie. Jego dobra znajomość odgrywa bardzo ważną rolę w dalszym nauczaniu, bo jest on uważany za podstawę myślenia.  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego służy także promocji wielojęzyczności oraz zwróceniu uwagi na chronienie różnorodności językowej. Warto uczyć się języków. Jeden z polskich poliglotów znał ich biegle ponad 40, rozumiał i czytał w 100 językach.

Danuta Imańska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda623d42373

 

Walentynkowy poranek z poezją

 

14 lutego 2018 roku z inicjatywy Pani Iwony Kuklińskiej – wychowawczyni klasy II c oraz nauczycieli biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Sówka. Pani Elżbieta przyjechała do nas z miejscowości Wilczogęby, która znajduje się w gminie Sadowne. Zamiłowanie do poezji odkryła w dorosłym życiu. Pierwszy wiersz napisała mając 33 lata. Zaczęła pisać po wielu doświadczeniach życiowych, a poezja jest dla niej formą zapomnienia o troskach i przeciwnościach losu. Pani Elżbieta pisze wiersze regionalne, okolicznościowe oraz życzenia. Specjalnie na nasze spotkanie napisała wiersz ”Na Walentynki”. 

Oto dzisiaj piękne święto 

Walentynki – znak miłości 

Proszę złóżcie dziś życzenia 

Wtedy wiele jest radości. 

Tak kochani, jest cudownie 

Jeśli wszyscy zakochani.

Jeśli z serca żar ten bije

Jeśli uśmiech jest bez granic. 

Tak bym chciała i pragnęła 

By te święta częściej były 

Byśmy byli wciąż radośni 

By marzenia się spełniły. 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1a, 1c, 2a, 2c wraz z wychowawcami. Uczniowie poznali również takie wiersze jak: „O środowisku”, „Zima w Zwoleniu”, „Wiersz dla uczniów”, „Wiersz do kroniki” i wiele, wiele innych, które poetka recytowała z pamięci.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdddc73bd10a

 

Lekcja historii Zwolenia

 

Na godzinie do dyspozycji wychowawcy w klasie IVa mieliśmy miłego gościa. Miało to związek ze zbliżającą się rocznicą nadania Zwoleniowi praw miejskich. Zaproszony, nauczyciel historii Pan Cezary Imański, przeprowadził niezwykłą lekcję. Poprzez prezentację multimedialną w atrakcyjny sposób opowiedział o szczególnych momentach w historii naszego miasta i rozwiązał zagadki kształtowania się nazwy Zwoleń. Gość cierpliwie odpowiadał na wiele pytań bardzo zainteresowanych tym tematem czwartoklasistów. Ponieważ zajęcia odbywały się w tłusty czwartek, nie mogło zabraknąć informacji o tradycjach zapustów i każdy miał okazję skosztować słodkiego pączka. Na pożegnanie zrobiliśmy jeszcze pamiątkową fotografię.

            Wychowawczyni kl. IVa 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

5 lutego 2018 roku z inicjatywy wychowawczyni Pani Hanny Furga, w naszej klasie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Kochanym Babciom i Dziadziusiom zaprezentowaliśmy program artystyczny, który obejmował wiersze, piosenki, dowcipy. Program trwał pół godziny i bardzo się wszystkim podobał. Pamiętaliśmy także o pięknych laurkach i słodkim poczęstunku. Babcie i Dziadziusiowie z radością i wzruszeniem przyjmowali życzenia i upominki. Byli z nas dumni. Dziękowali także naszej Pani.

Uczniowie klasy IIIf

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId05bc77c349

 

Zmień złe nawyki na lepsze zamienniki

 

Dnia 9 stycznia 2018 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem. Prowadząca Pani Karolina Zapora – dietetyk kliniczny z Centrum Dietetycznego NATUR HAUSE  w Pionkach na podstawie prezentacji „Zmień złe nawyki na lepsze zamienniki” uświadamiała uczniów jak należy zdrowo się odżywiać. Podkreślała konieczność jedzenia pierwszego śniadania przed wyjściem do szkoły oraz zachęcała do picia wody. Zwróciła również uwagę na regularność spożywania posiłków oraz konieczność spożywania owoców i warzyw jako smacznych zamienników słodyczy, będących przyczyną nadwagi i otyłości. 

Na zakończenie uczniowie  wspólnie rozwiązali test, który pozwolił sprawdzić wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu właściwego sposobu odżywiania.

                                                                Urszula Podsiadła

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId8aed611aa1

 

„Edukacja Globalna. Liderzy na rzecz rozwoju”

- podsumowanie projektu

 

Dnia 15 grudnia 2017 roku podczas konferencji podsumowującej projekt „Edukacja Globalna. Liderzy na rzecz rozwoju” w Centrum Szkoleniowym w Sulejówku  Pani Elżbieta Wargacka - Dyrektor naszej szkoły odebrała Statuetkę z rąk przedstawicieli ORE i MSZ dla jednej z dwóch szkół w województwie mazowieckim- SZKOŁY LIDERÓW 2017. Wyróżnienie to otrzymaliśmy za osiągnięcia w realizacji założeń Edukacji Globalnej oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Projekt realizowało 34 nauczycieli różnych przedmiotów i etapów edukacji z grupą 550 uczniów.

Teresa Grzybowska, Agata Szczechowska

 

 

Rok szkolny 2017-2018 – I semestr

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise