Panorama3.jpg
 

Nowy rok szkolny 2014/2015 - II semestr

W SKO oszczędzamy i nagrody wygrywamy

 

21 kwietnia 2015 roku  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Bank Spółdzielczy  w Zwoleniu. W konkursie wzięło udział 153 uczniów - członków SKO z klas I-VI oraz oddziału przedszkolnego.

Tematem pracy konkursowej skierowanej do uczniów klas IV-VI był „Projekt fantazyjnej portmonetki”. Natomiast uczniowie oddziału przedszkolnego  i  klas I- III wykonali  pracę plastyczną pt. „Oszczędzam w SKO ponieważ marzę o...”

Komisja konkursowa  w składzie:

P.  Elżbieta Wargacka  - dyrektor szkoły ,

P.  Monika Lis  – przedstawiciel Banku Spółdzielczego

P.  Anna Gregorczyk -  przedstawiciel Rady Rodziców

P. Dorota Chołuj-Borowiecka i P. Dorota Grabarczyk – opiekunki SKO

przyznała nagrody rzeczowe i pieniężne  następującym uczniom:

Oczkowska Marta 0f, Sochaj Kinga 1b, Pyrgiel Karolina 1b, Paciejewski Wiktor 1b, Grzeszczyk Filip1d, Piaseczna Wiktoria 1f,  Reguła Julia 1f, Jaworska Anna 1f, Tatak Jan 2a, Marszałek Paulina 2b, Gajowiak Aleksandra 2c, Tatar Szymon 2c, Krok Bartosz 2c, Gunia Kacper 3a, Śmietanka Lena 3b, Kuc Julia 3c, Ciesielska Aleksandra 4b, Marchewka Kornelia 5a, Kowalska Wiktoria 5c, Marszałek Aleksandra 5c, Matyga Wiktoria 5c, Winogrodzka Paulina 5c, Gajowiak Weronika 6a, Muszyński Michał 6d.

Wszyscy  uczestnicy konkursu otrzymali smycze reklamowe z logo banku. Nagrody ufundował Bank Spółdzielczy w Zwoleniu.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do działań podejmowanych przez opiekunów SKO.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId60c2f10ee8
 

 

WITAJ WIOSNO!

  

Samorząd Uczniowski w dniu 20.03.2015r. rozstrzygnął konkurs pt. ,,Wiosenna moda radości nam doda”. Celem konkursu było m.in. stymulowanie aktywności artystycznej uczniów, integrowanie zespołów klasowych i całej społeczności szkolnej, wytwarzanie atmosfery dobrej zabawy i wzajemnej życzliwości. Przedstawiciele oddziałów przedszkolnych i klas I-VI licznie wzięli udział w konkursie. Barwne, oryginalne i ciekawe stroje zostały ocenione przez komisję, w której skład weszli uczniowie i opiekunowie samorządu. Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Uczniowie z niecierpliwością czekają, aby w przyszłym roku z radością powitać ,,PANIĄ WIOSNĘ” i ponownie wziąć udział w konkursie.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda76db734a8
 

 

Sukcesy recytatorskie naszych uczniów

 

11 marca 2015 roku w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się eliminacje powiatowe w ramach 60. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  oraz 32. Małego  Konkursu  Recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, Oddział Okręgowy w Radomiu. Wzięło w nim udział 96 recytatorów . Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów.

Laureatką została Amelia Gołda uczennica klasy IV d, przygotowana przez P. Wioletę Skorek. Amelia będzie reprezentowała naszą szkołę w rejonowym koncercie laureatów w Radomiu. Wyróżnienia otrzymali również: Konstancja Piotrowska z oddziału 0f - opiekun P. Hanna Furga, Szymon Tatar z klasy IIc – opiekun P. Anna Plewicka, Aleksandra Ciesielska z klasy IVb - P. Agnieszka Śmietanka, Oliwia Dubil z klasy Va – P.Wioleta Skorek oraz Amelia Magierek z klasy VId - P. Małgorzata Gogacz.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesów. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId65532441ec

 

Eliminacje szkolne  

do Małego Konkursu Recytatorskiego 

 

   Dnia 4 marca 2015 roku w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje w ramach 60. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, Oddział Okręgowy w Radomiu. W eliminacjach wzięło udział  31 uczniów. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się  następujące osoby:

1. Konstancja Piotrowska – oddział 0f

2. Szymon Tatar – klasa 2c

3. Aleksandra Ciesielska - klasa 4b

4. Amelia Okoń - klasa 4b

5. Amelia Gołda - klasa 4d

6. Oliwia Dubil - klasa 5a

7. Amelia Magierek - klasa 6d

 

Gratulujemy zwycięzcom.

         Eliminacje powiatowe odbędą się 11 marca 2015 roku w Domu Kultury w Zwoleniu.

 

 

 

  WZOROWI UCZNIOWIE

 

Dnia 26 lutego 2015 roku odbyła się uroczystość podsumowująca wyniki nauczania  i zachowania w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015.       

  Uczniowie klas I - VI zgromadzili się wraz z wychowawcami w sali gimnastycznej,  gdzie  wszystkich serdecznie powitały panie prowadzące - opiekunki Samorządu Uczniowskiego.
          Podczas apelu zostały wręczone odznaki wzorowego ucznia ufundowane przez Radę Rodziców. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżnili się wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem.
         Prowadzące przedstawiły również wyniki konkursu „O Puchar Dyrektora Szkoły”.  I miejsce zajęła klasa Vc integracyjna,  której  wychowawcami są panie: Elżbieta Paduch  i Dorota Chołuj-Borowiecka. II miejsce przypadło klasie IVc, której wychowawcą jest pan Robert Kazirodek. III miejsce zajęła klasa IVa, której wychowawcą jest pani Urszula Pomarańska.
         Przedstawiciele  wymienionych  klas  wraz z wychowawcami  odebrali dyplomy,  a zwycięzcy z dumą i radością przyjęli puchar z rąk Pani Dyrektor.

Miłym akcentem była pamiątkowa fotografia wyróżnionych uczniów z Panią Dyrektor Elżbietą Wargacką oraz paniami:  Bożeną Kaczmarczyk i Barbarą Madej – zastępcami dyrektora.

Na apelu zostały również ogłoszone sukcesy naszych uczniów  w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali gromkie brawa i gratulacje.
        Pani Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom  wspaniałych sukcesów i zachęcała do dalszej pracy.
  
Na  zakończenie  panie  z Samorządu  Uczniowskiego dziękując za udział w apelu życzyły wszystkim wytrwałości w dalszej pracy, jeszcze więcej sukcesów  i wspaniałych wyników na koniec roku szkolnego.                     

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId02008da598

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu

„Wzorowa łazienka”

 

26 lutego 1015 roku podczas uroczystego apelu „Wzorowy uczeń” odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu „Wzorowa łazienka”, którego organizatorem na terenie szkoły była Rada Rodziców. Nazwiska zwycięzców ogłosił przewodniczący Rady Rodziców – pan Arkadiusz Baran. Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody wręczone przez pana przewodniczącego i przedstawiciela Rady Rodziców – panią Annę Gregorczyk.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId722c6291b5

 

 

Amelia Gołda Burmistrzem Zwolenia

 

20 lutego 2015 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz  uczniowie klasy IVd udali się do Urzędu Miejskiego. Tego dnia  w fotelu Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej zasiadła uczennica naszej szkoły- Amelia Gołda, a funkcję sekretarki przejęła koleżanka z klasy Karolina Madejska. 

Amelka odebrała  z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej – P. Pawła Sobieszka symboliczny klucz do gabinetu i przez 2 godziny przyjmowała interesantów. Uczniowie złożyli na jej ręce kilka petycji, przygotowanych przez naszą społeczność  szkolną. Nowa Pani Burmistrz- Amelia, wspólnie z towarzyszącą jej Panią Bogusławą Jaworską przyjęły wszystkie postulaty wysunięte przez naszych uczniów i podjęły stosowne uchwały.

Uczennica uczestniczyła również w uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji 590. rocznicy nadania praw miejskich Zwoleniowi. 

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0669936946

 

Zabawa noworoczna

 

W sobotę 7 lutego 2014 roku odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Została ona podzielona na dwie tury. Jako pierwsi swoje taneczne umiejętności prezentowali najmłodsi, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III. Po nich do zabawy wkroczyli uczniowie klas starszych. Z głośników płynęły znane i lubiane piosenki, nie było więc możliwości, żeby sobotnia impreza nie była udana. Podczas zabawy, kierowanej przez wodzireja, cała społeczność szkolna miała okazję świetnie się bawić. Na uczniów czekało mnóstwo zabaw i konkursów, zwycięzcy otrzymali upominki. Ze swoimi pociechami przybyli również rodzice, którzy także dali się ponieść świetnej zabawie. Rada Rodziców, jak co roku, ufundowała pyszny, słodki poczęstunek. Dzień ten na pewno zapadnie w pamięci naszych uczniów.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0f561a1cdb

 

 

Sukcesy naszych uczniów w konkursach
Mazowieckiego Kuratora Oświaty
 z matematyki i języka polskiego

 

Pierwsze zmagania konkursowe uczniów rozpoczęły się w październiku, podczas etapu szkolnego. Uczennica klasy VIa Maria Drążkiewicz i uczeń klasy VIb Kamil Pilkiewicz świetnie sobie poradzili z zadaniami matematycznymi, z kolei Maria Drążkiewicz i Weronika Przepiórka – uczennice klasy VIa z tekstem literacko-gramatycznym. Cała czwórka zdobyła wystarczającą liczbę punktów, aby wystartować w kolejnym etapie.

Etap rejonowy odbył się w listopadzie w Radomiu. Było dużo emocji, a po paru dniach wielka radość, gdyż okazało się, że uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Kolejne dwa miesiące to ciężka praca – poszerzanie wiadomości o nowe treści i rozwiązywanie niezliczonej liczby zadań, ćwiczeń, czytanie ciekawych wierszy i lektur.

Na początku stycznia w Warszawie zebrali się najlepsi uczniowie z województwa mazowieckiego, aby zmierzyć się na ostatnim etapie konkursu. Uczniowie przez 120 minut zmagali się z zadaniami, ale wysiłek i trud jaki włożyli zaowocował. Marysia uzyskała 100%, a Kamil 96% punktów i otrzymali tytuł laureata. W konkursie z języka polskiego Marysia i Weronika uzyskały tytuł finalisty.

Do konkursu z matematyki Marysię Drążkiewicz przygotowała p. Urszula Pomarańska, zaś Kamila Pilkiewicza – p. Elżbieta Paduch. Obydwie uczennice – Marysia Drążkiewicz i Weronika Przepiórka do konkursu polonistycznego zostały przygotowane przez p. Małgorzatę Gogacz.

Gratulujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom!

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId8aee423258
 

 

 

Rok szkolny 2014/2015 – I semestr

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise