Panorama2.jpg
 

Nowy rok szkolny 2017/2018 - I semestr

II Bieg Niepodległości

 

            10 listopada 2018r nad zalewem w Zwoleniu odbył się II Bieg Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przy Pomniku Nieznanego Żołnierza, gdzie wysłuchano przemówienia Pana Cezarego Imańskiego, który powiązał historyczne wydarzenie ze sportem. Następnie złożono kwiaty i wysłuchano przemówienia Pani Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej.

            Po przybyciu nad zalew o godz. 11:00 rozpoczął się bieg na dystansie 1918 m, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało 25 uczniów z klas V i VI. Po przebiegnięciu wymagającego wysiłku dystansu otrzymali na mecie pamiątkowe medale okolicznościowe.

            Gratulujemy uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym biegu.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0db4e580a7

 

Biblioteka Publiczna bez tajemnic

 

10 listopada 2017 roku odwiedziliśmy Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Zwoleniu. Najpierw Pan bibliotekarz pokazał nam wypożyczalnię dla dzieci, opowiedział o jej zbiorach i zasadach korzystania. Powiedział nam jak zapisać się do biblioteki i pokazał bardzo ciekawe książki, zupełnie inne od pozostałych. Takie z torem samochodowym i kółkami – jak samochód. Potem Pani Dyrektor opowiadała nam o tym, jak ważne w życiu jest czytanie książek. Pokazała nam również wypożyczalnię dla dorosłych. Następnie przeszliśmy do czytelni. Pani bibliotekarka powiedziała nam czym się różni wypożyczalnia od czytelni, pokazała nam gazety i czasopisma. Ogromną atrakcją było oglądanie największej i najcięższej książki w bibliotece. Z trudem udało nam się ją udźwignąć. Po tej wycieczce na pewno będziemy korzystać nie tylko z biblioteki szkolnej ale również z tej nowo poznanej.

 

Uczniowie klasy 3h

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdaed5180edb

 

Wycieczka klasy 7c do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu

            Dnia 7 listopada 2017  roku klasa 7 c pod opieką pani Elżbiety Kramek przybyła do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu, gdzie bardzo serdecznie została powitana przez pracowników biblioteki.

            Celem spotkania było przekazanie ogólnych informacji o działalności biblioteki. Ponadto  młodzież wysłuchała historii biblioteki. Zapoznała się z zasadami korzystania z wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz czytelni. Uczniowie dowiedzieli się, z jakiego programu bibliotecznego korzysta placówka oraz mieli możliwość samodzielnego wyszukiwania tytułów książek w katalogu on-line.

            W czytelni poznali tytuły gromadzonych czasopism oraz dowiedzieli
się o zbiorach regionalnych i najstarszych egzemplarzach znajdujących
się w bibliotece. Uzyskali też informacje o możliwości drukowania i kserowania.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdac0e9104a2

 

Dbamy o tereny zielone wokół szkoły

 

         7 listopada 2017 r. uczniowie Szkolnego Klubu Ekologów z klasy 6b Adrian Grudziński,  Mikołaj Kapciak, Sebastian Michalik, Kamil Świątek wraz z Panem Alfredem Romańskim posadzili sadzonki siedmiu lip. Drzewa zostały posadzone na placu szkolnym od zachodniej strony szkoły. Przez kolejne lata uczniowie Szkolnego Klubu Ekologów zobowiązali się dbać o nie, aby przyszłe pokolenia mogły czerpać przyjemność przebywania w cieniu ich rozłożystych koron.

Ekolodzy z 6b

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc480287bb1

 

Spotkanie z Wojciechem Krupą  

„Książka uczy, świat naprawia,

z książką świetna jest zabawa”

               

8 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z Wojciechem Krupą. Pan Wojciech jest autorem takich bajek jak: „Wąż Mąż”, „Pszczółka”, „Słonik Nicponik”, „Kłopoty Czarnego Liska”. Napisał również historię Radomia dla dzieci oraz legendę o Iłży. Dużo książek jeszcze nie zostało wydanych. Zajmuje się także malowaniem obrazów. Jest wielkim miłośnikiem przyrody, uwielbia jeździć rowerem.  W trakcie spotkania przeprowadził krótką gimnastykę dla dzieci, opowiadał o swojej twórczości oraz o swoich pasjach. Odpowiadał cierpliwie na wszystkie pytania uczniów. Na zakończenie spotkania każdy mógł zakupić książkę oraz dostać do niej specjalną imienną dedykację wraz z autografem.  Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i zachęcamy do czytania książek Wojciecha Krupy.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId169a7eefc3

 

Z pasją do biblioteki

 

      Dnia 6 listopada 2017 r. do Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu wybrali się uczniowie   klasy IVe. Spotkanie miało charakter warsztatów, angażujących uczniów. Dzieci miały możliwość wyszukiwania książek w katalogach: kartkowym i elektronicznym. Potrafią odczytywać informacje o książce z karty katalogowej. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami zapisu i korzystania z biblioteki. Dowiedzieli się o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie placówki. Lekcja poza murami szkoły to dla dzieci nie lada atrakcja i ciekawa alternatywa. To zastrzyk wiedzy, która zaowocuje w przyszłości.    

                                                                                                                  Agnieszka Śmietanka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIddacf2b9ebd

 

 

Biesiada z książkami

 

     30 października 2017 r. w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu w budynku przy ul. Kościelnej 7 już po raz drugi zorganizowano „Biesiadę z książkami” w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Głównym organizatorem tak zacnego wydarzenia była Pani Elżbieta Kramek. W tym roku w organizację włączyła się również Pani Iwona Wargacka -nauczyciel świetlicy, wraz z uczniami uczęszczającymi na zajęcia świetlicowe 

   Zaproszona młodzież miała przyjemność wysłuchania fragmentów książek wybranych przez członków aktywu bibliotecznego. Książki czytały: Weronika Zagożdżon, Patrycja Choroś, Emilia Chołuj, Aleksandra Prędyś, Anna Kowalczyk, Natalia Struzik, Dominika Szewczyk, Sandra Małeć i Weronika Przepiórka. Fragmenty książek pochodziły z nowości zakupionych w Ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ponadto członkinie aktywu przygotowały oraz w pięknym skrócie zaprezentowały autora wybranej książki
i kr
ótką jej charakterystykę. Prezentowane książki pisarzy zarówno polskich jak i zagranicznych podejmowały zróżnicowaną tematykę. Dla biesiadników był przygotowany poczęstunek.
 

      Młodzieży najbardziej przypadła do gustu książka wybrana przez Natalię Struzik z kl. IIIb - „Dzika jabłoń”- A. Łacina i Patrycję Choroś z kl. IIa. -”Kłamca i szpieg” - R. Stead.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId17150226c3
 

 

„W dowód pamięci…”

Na cmentarzu płomyki złote

i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych,

których już nie ma.

(H. Bechler)

Jak co roku w przeddzień Wszystkich Świętych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili parafialny cmentarz.

            W imieniu całej społeczności  naszej szkoły uczniowie klasy VIb wraz z wychowawcą zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, księży i żołnierzy. Niechaj te złote płomyki świec będą wyrazem szacunku, pamięci, zadumy i refleksji.

       Wspominanie byłych pokoleń to również żywa lekcja historii dla młodych pokoleń – uczniów naszej szkoły.

Małgorzata Gogacz

Znalezione obrazy dla zapytania znicz

 

 

Klasa IV f na zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Zwoleniu

 

Dnia 26 października 2017 r. klasa IV f  uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, poświęconej rodzajom katalogów. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Zwoleniu. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, jakie rodzaje katalogów kartkowych wyróżniamy, jaki jest ich układ, jak  wyszukać daną pozycję książkową oraz do czego tak naprawdę  potrzebne są nam katalogi. Zgłębili również tajemnice katalogu on-line, który niewątpliwie różni się od tradycyjnego katalogu kartkowego. Największą radość sprawiła dzieciom samodzielna możliwość wyszukiwania książek w katalogu kartkowym. Uczniowie zostali wyposażeni w wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w przyszłości nie tylko na lekcjach języka polskiego.

                                                                                                                  Agnieszka Śmietanka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId13dad9ef75

 

Październik  w Wesołym Oddziale

 

Październik w Wesołym Oddziale minął pod hasłem zdrowego odżywiania, Dnia Edukacji Narodowej, akcji - Bezpieczna droga do szkoły – 2017:  „Nosisz odblaski dla Ciebie oklaski” i pamięci o tych, którzy odeszli. Smaczne kanapki próbowali nauczyciele, Dyrekcja oraz koledzy i  koleżanki. W październiku Wesoły Odział odwiedziły Panie Dyrektorki. Gratulujemy Klaudii, Markowi, Mateuszowi, Kubie i Damianowi nagród w konkursie BRD.

Aneta Pyrgiel

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId6b917a9a83

 

Podsumowanie akcji Bezpieczna droga do szkoły – 2017 pod hasłem „Nosisz odblaski dla Ciebie oklaski”

 

23 października 2017 roku odbyło się podsumowanie cyklicznej akcji Bezpieczna droga do szkoły w tym roku pod hasłem „Nosisz odblaski dla Ciebie oklaski”. Działania w ramach tej akcji przybierały różnorodne formy. Uczniowie brali udział w: 

- Europejskim Dniu Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach – akcja EDWARD – uczniowie klas 3; 

- IX edycji programu edukacyjnego o charakterze społecznym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” – uczniowie klas 1;

- cyklicznej akcji „Jabłko, czy cytryna”; 

- spotkaniu z przewodnikiem psa policyjnego i jego pupilem -  dzieci z oddziałów przedszkolnych;

- spotkaniu z policjantem i plenerowej lekcji bezpieczeństwa dla uczniów klas 1 - „Jak przechodzić przez jezdnię”;

- spotkaniu z policjantem dla uczniów klas 2 „Bezpiecznie w szkole i poza szkołą”, 

- spotkaniu z policjantem dla uczniów klas 7 – „Bezpieczeństwo w sieci”, 

Wydano także gazetki dla uczniów klas młodszych „Piechurek” i dla uczniów klas starszych „Kółka dwa”.

Odbyło się również szereg konkursów, których laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.

W konkursie plastycznym dla uczniów oddziału specjalnego„Do szkoły z Agatką”wyróżnieni zostali: Klaudia Świgoń, Jakub Piekarz, Damian Kustra, Marek Siwiec, Mateusz Bdzikot. 

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 7 – „Bezpieczna droga do szkoły – rady i przestrogi” nagrodę otrzymała  Aleksandra Ciesielska – uczennica klasy 7 b. 

W konkursie literackim dla uczniów klas 6 „List do młodszego kolegi, który zaczął jeździć na rowerze. Rady i przestrogi”  laureatami zostali: 

1 miejsce - Anna Gniadkowska - uczennica klasy 6a
 i Lena Śmietanka – uczennica klasy 6b,

2 miejsce - Anastazja Dudar- uczennica klasy 6c,

3 miejsce - Michał Makowiecki - uczeń klasy 6d,

wyróżnienie -Wojciech Galbarczyk - uczeń klasy 6c.

W konkursie fotograficznym dla uczniów klas 5 „Nie robię łaski, noszę odblaski” nagrodę otrzymał Michał Figura – uczeń klasy 5c.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 4 „Moda na odblaski – włącz myślenie” – projekt naklejki odblaskowej 

1 miejsce zajęła Maria Płachta – uczennica klasy 4a,

2 miejsce – Anna Jaworska – uczennica klasy 4f,

3       miejsce – Milena Norek – uczennica klasy 4a,

wyróżnienie - Wiktoria Petniak – uczennica klasy 4a.

W konkursie literackim dla uczniów klas 3 i ich rodziców„Drogowe przepisy umiesz, z mamą i tatą o bezpieczeństwie rymujesz”

1 miejsce zajął Filip Piątkowski – uczeń klasy 3h z mamą Małgorzatą,

2 miejsce – Antonina Rogala – uczennica klasy 3g z mamą Anną i tatą Pawłem,

3 miejsce – Alan Papiewski – uczeń klasy3a z mamą Katarzyną i tatą Radosławem.

Wyróżnienia: Maja Litwa – uczennica klasy 3e z mamą Martą, Wiktoria Sałbut – uczennica klasy 3f z mamą Katarzyną, Natalia Kustra – uczennica klasy 3g z mamą Anną, Jakub Dec – uczeń klasy 3a z mamą Renatą, Gabriela Skawińska – uczennica klasy3 g z mamą Anną.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 2 „Bezpieczne przejście dla pieszych” zwyciężyli:

1 miejsce – Magdalena Mateńko uczennica klasy 2a,

2 miejsce – Julia Burat – uczennica klasy 2c,

3 miejsce – Anna Bednarczyk – uczennica klasy 2b,

wyróżnienia: Lena Olender z klasy 2c i Amelia Rucińska z klasy 2a.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 1 „Jestem widoczny na drodze – noszę odblaski”:

1 miejsce zajął Aleksander Piorun – uczeń klasy 1d,

2 miejsce – Maja Kwapisiewicz – uczennica klasy 1c,

3 miejsce – Mateusz Korzeniewski – uczeń klasy 1b,

Wyróżnienia: Patrycja Pomarańska, Kacper Drab i Filip Gregorczyk z klasy 1d oraz Julia Polesiak i Mirosław Marzec z klasy 1b.

W konkursie plastycznym dla dzieci z oddziałów przedszkolnych sześciolatków „Odblaskowe sześciolatki” nagrody otrzymali:

1 miejsce – Łukasz Pyrka z oddziału 0e,

2 miejsce – Kaja Gregorczyk z oddziału 0g,

3 miejsce – Lena Wieczorek z oddziału 0f.

Wyróżnienia: Maria Pastuszko,  Dominik Pawlak i Jan Płachta z oddziału 0c, Seweryn Surma i Julia Zatoń z oddziału 0d,  Maja Olejarz , Julia Skoczylas i Krystian Maciejczak z oddziału 0e, Julia Płachta z oddział 0f, Blanka Szczodra, Agata Smolarczyk, Oliwier Oleksiak i Sebastian Smaga z oddziału 0g.

W konkursie plastycznym dla dzieci z oddziałów przedszkolnych pięciolatków „Do szkoły z Agatką” nagrody otrzymali:

1 miejsce – Amelia Skowrońska z oddziału 0a,

2 miejsce – Aleksandra Jaworska z oddziału 0b,

3 miejsce – Bartosz Markiewicz z oddziału 0a.

Wyróżnienia: Maja Bienias, Zosia Gołda, Roksana Krawiec, Julia Przybylska i  Alan Nędzi z oddziału 0a oraz Laura Ogonek z oddziału 0b.

W konkursach zamieszczonych w gazetkach „Piechurek” dla uczniów klas młodszych i „Kółka dwa” dla uczniów klas starszych, tym razem szczęście dopisało:

Oliwierowi Okoń z oddziału 0f,

Annie Jóźwik uczennicy klasy 1c,

Julii Rudce uczennicy klasy 3g,

Julii Reguła uczennicy klasy 4f,

Asi Lupicino uczennicy klasy 5d,

Mai Safian uczennicy klasy 6b.

W podsumowaniu akcji Bezpieczna droga do szkoły pod hasłem „Nosisz odblaski dla Ciebie oklaski” uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami oraz wychowawcy. Po obejrzeniu krótkiego filmu na temat noszenia odblasków i wysłuchaniu rad Pana Dariusza Piątka - Dyrektora WORD w Radomiu wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z klasy 2b i 5c w inscenizacji „O ruchu drogowym dla pieszych” przygotowani przez Panią Annę Plewicką oraz uczniowie klasy 3g  i 4a w układach tanecznych przygotowane przez Panią Agatę Dmuchowską i Wiolettę Korzeniewską.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdfabf387886

 

 

„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”

 

                13 października 2017 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dzień szczególny dla nauczycieli i pracowników obsługi. To właśnie powyższy cytat poety Cypriana Kamila Norwida stał się myślą przewodnią tej wspaniałej uroczystości, na którą przybyło nie tylko grono pedagogiczne, ale również zaproszeni goście: burmistrz Zwolenia – Pani Bogusława Jaworska, zastępca burmistrza – Pan Włodzimierz Kabus, przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Paweł Sobieszek, przewodniczący Rady Rodziców- Pan Paweł Kaca oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wargacka, która wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego zaprosiła widownię do obejrzenia części artystycznej, w trakcie której dzieci i młodzież swoim wspaniałym  występem podziękowały pracownikom naszej szkoły za trud pracy, jaki wkładają w wychowanie i kształcenie.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej i gimnazjum pod czujnym okiem swoich wychowawców i nauczycieli. Nietuzinkowym akcentem był występ akordeonowy ucznia klasy 5a – Krzysztofa Paducha.

W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wargacka, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów, życząc wszystkim dużo sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają w pracy z dziećmi i młodzieżą. Słowa wdzięczności i uznania wyraziła w swoim wystąpieniu Burmistrz Zwolenia - Pani Bogusława Jaworska. Podziękowała za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Życzenia skierowała także do rodziców, którzy są pierwszymi nauczycielami swoich dzieci i mają ogromny wpływ na ich edukację. Do życzeń i podziękowań dołączył się również przewodniczący Rady Rodziców Pan Paweł Kaca, który w dowód wdzięczności, na ręce Pani dyrektor, złożył bukiet kwiatów.

Uroczystość zakończyła się słodkim upominkiem – tortem ufundowanym przez Radę Rodziców.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId492d475172

 

Jesień i nowy gość w Wesołym Oddziale

 

Zbliża się jesień. Pod tym hasłem upłynął pierwszy miesiąc w Wesołym Oddziale naszej szkoły. Klaudia, Marek, Kuba, Mateusz i Damian pożegnali wakacyjny czas i z uśmiechem zabrali się za naukę. Ale książki to nie jest jedyny sposób aktywności młodzieży. Zorganizowano także Dzień Chłopaka, który na długo zapadnie w pamięci uczniów. Dostali z tej okazji niesamowity prezent.  Wychowawczyni podarowała im małego chomika. Wszyscy z radością obiecali pomagać w jego opiece.

Aneta Pyrgiel

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdbec320ae02

 

Robimy smaczne i zdrowe kanapki

 

W ramach programu „Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa” uczniowie klasy 3h przygotowali zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Najpierw zaplanowali kolejne czynności, następnie pracowali według ustalonych reguł, dbając o bezpieczeństwo własne i innych, a także o utrzymanie porządku w miejscu pracy. Najważniejszym punktem zajęć była degustacja przygotowanych pysznych i zdrowych kanapek.

         Wychowawca Bożena Cieloch i uczniowie

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId2d3a5ff2e3

 

Nowy rok szkolny rozpoczęty

 

4 września 2017 roku w naszej szkole zainaugurowano nowy rok szkolny 2017/2018. Na boisku szkolnym zgromadzili się nauczyciele, rodzice oraz uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej, w tym po raz pierwszy uczniowie klas siódmych. Uroczystego rozpoczęcia dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka. W uroczystości udział wzięli: zastępca Burmistrza Zwolenia – Pan Włodzimierz Kabus, Proboszcz parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św. – ks. Bernard Kasprzycki, przedstawicielka Rady Rodziców – Pani Teresa Sarwińska, zastępcy dyrektora – P. Barbara Madej, P. Bożena Kaczmarczyk, P. Marzena Norowska, P. Zbigniew Plewicki. Zgodnie z reformą oświaty w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji .

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda0a1ed01d7

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise