Panorama3.jpg

 

Nowy rok szkolny

2021/2022

          1 września po okresie wakacyjnego wypoczynku rozpoczęliśmy nowy 2021/2022 rok szkolny. Zainaugurowaliśmy go w nieco nietypowy sposób, bez uroczystej akademii, bez wspólnego spotkania na szkolnym placu, natomiast przy dużych obostrzeniach epidemicznych.

          Uczniowie po uczestnictwie w specjalnie dla nich dedykowanej Mszy świętej udali się do szkoły, gdzie w wyznaczonych salach lekcyjnych spotkali się ze swoimi wychowawcami.

          Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zbiegła się w czasie z chwilą powołania w naszej szkole nowego dyrektora, wyłonionego w drodze konkursu w dniu 28 maja 2021 roku. Funkcję dyrektora szkoły objął Pan Zbigniew Plewicki – dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu w latach 2001-2017, zastępca dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu w latach 2017-2021, nauczyciel geografii, edukacji dla bezpieczeństwa.

          Oficjalnego powołania Pana Zbigniewa Plewickiego na funkcję dyrektora szkoły dokonał Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej w dniu 26 sierpnia 2021 roku. Życzył samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu szkołą, owocnej współpracy, wiele zapału, sił, energii oraz satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń.

          Nowy rok szkolny przyniósł zmiany nie tylko na stanowisku dyrektora, ale również na stanowisku wicedyrektorów.  Funkcję wicedyrektorów objęły: Pani Bożena Bednarczyk oraz Pani Dorota Chołuj-Borowiecka.

Wioleta Skorek

 

 

 

Wdzięczność jest pamięcią serca

          Są w życiu chwile, które rozpoczynają bądź kończą coś ważnego w naszym życiu. Jednym z takich momentów są pożegnania z osobami, z którymi  przebyło się wiele dróg, przedeptało wiele ścieżek. Pożegnania to chwile wielkich wzruszeń, ponieważ nikt nie lubi rozstań, chociażby miały najpiękniejszą oprawę.

          26 sierpnia 2021 roku podczas Posiedzenia Rady Pedagogicznej za długoletnią, pełną poświęcenia pracę podziękowaliśmy Paniom:

Elżbiecie Wargackiej - dyrektor szkoły,  

Bożenie Kaczmarczyk - zastępcy dyrektora szkoły,

Urszuli Polak - nauczycielce kształcenia zintegrowanego,

oraz pracownikom obsługi – Wandzie Krawiec, Danucie Adamiec oraz Krystynie Sokalskiej,  które zdecydowały się odejść na zasłużoną emeryturę.

          Oficjalnego pożegnania dokonał Burmistrz Zwolenia Pan Arkadiusz Sulima, wskazując na zasługi dokonane przez Panią dyrektor Elżbietę Wargacką na rzecz społeczności szkolnej. Podkreślił, że pełnienie funkcji dyrektora szkoły to nie tylko sprawowanie obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, umiejętności i rozwagi. Podziękował Wszystkim Paniom za serce wkładane w działania na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli oraz szkoły. Życzył wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia oraz realizacji marzeń i zamierzeń, na które wcześniej brakowało czasu.

          Słowa wdzięczności popłynęły również od Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Rafała Wieczorka, nauczycieli oraz uczniów.

 

          Szanowna Pani Dyrektor

          Szanowne Panie,

          składamy Paniom podziękowania za wspólną pracę, olbrzymie serce, cierpliwość, za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i otwartość na wspólne pomysły. Chwile takie jak ta skłaniają do podsumowań. Praca z Paniami była prawdziwą przyjemnością i ważnym rozdziałem w naszym życiu zawodowym. Wniosły Panie wiele ciekawych pomysłów, ale również swoją energię i optymizm, z którego czerpali wszyscy, którzy spotkali Panie na swojej drodze.

          Dziękujemy za te wspaniałe lata, poświęcenie, oddanie, każdy uśmiech, ciepłe słowo, życiową mądrość. Przed Paniami piękne dni. Z dala od terminów i obowiązków.

          Życzymy, aby czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, wspólne radości, a czasem i smutki. Aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby znalazły Panie czas na realizację swoich marzeń.

Dziękujemy

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

 

Wioleta Skorek

 

 

Free Joomla! templates by Engine Templates