Panorama2.jpg
 

Nowy rok szkolny 2015/2016

Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

 

                18 listopada 2015 roku w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wargacka powitała przybyłych na akademię gości, rodziców, nauczycieli, starszych kolegów oraz wszystkich pierwszoklasistów, do których skierowała wiele ciepłych słów.

Przed uroczystym ceremoniałem ślubowania dzieci zaprezentowały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Anny Duliasz, Liliany Wieczorek, Bożeny Sobieszek, Iwony Stachurskiej, Agnieszki Mróz, Hanny Furgi, Agaty Dmuchowskiej, Bożeny Cieloch.

 Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Dzieci z dużym zaangażowaniem powtarzały słowa przysięgi. Potem nastąpił moment pasowania na ucznia. Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wargacka oraz wicedyrektorzy: Pani Barbara Madej i Pani Bożena Kaczmarczyk kolorowym ołówkiem dokonały symbolicznego pasowania uczniów. Każde dziecko usłyszało słowa: „Przyjmuję Cię w poczet uczniów naszej szkoły”.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy życzyli uczniom wytrwałości  w dążeniu do wyznaczonych celów oraz wychowania w miłości do Ojczyzny. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Na koniec odbyło się  spotkanie w klasach i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId8e211631a0

 

 

 „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

Wspomnienia z nauczycielami emerytami

 

Jubileusz to idealny moment na wspomnienia, które zawsze pozostają  w pamięci. Dlatego też uczniowie klasy Ib, IId i VIc integracyjnej wraz z wychowawcami spotkali się z emerytowanymi nauczycielami naszej szkoły. Obecnością zaszczyciły nas Panie: Henryka Fijołek - nauczyciel biologii i fizyki, Danuta Kowalczyk - nauczyciel historii i Zuzanna Papiewska - nauczyciel języka polskiego. Opowiedziały o swojej wieloletniej pracy w nowo wybudowanej szkole. Ciepło mówiły o swoich uczniach i kolegach z pracy. Następnie nasi uczniowie zadawali pytania. Najbardziej interesowało ich dlaczego Panie wybrały pracę nauczycielki, co najbardziej z życia szkoły zapadło w ich pamięci. Chcieli się również dowiedzieć, jak obecnie Panie spędzają czas wolny i jakie są ich zainteresowania. 

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie, w ramach podziękowań, uczniowie wręczyli przybyłym gościom upominki i kwiaty.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId5cc93376cc

 

 

„Odblaskowa Babcia, odblaskowy Dziadek”

Laureaci konkursu

 

     Konkurs plastyczny „Odblaskowa Babcia, odblaskowy Dziadek” zorganizowany został w ramach projektu „Senior bezpieczny w ruchu drogowym” i skierowany był do uczniów szkół podstawowych gminy Zwoleń. Na konkurs wpłynęły 162 prace. Spośród uczestników konkursu komisja wyłoniła 12 laureatów, wśród których znalazło się 5 uczniów naszej szkoły:

Dawid Traczyk kl. I a - wychowawca Anna Duliasz

Mikołaj Michalski kl. II c - wychowawca Urszula Polak

Antonina  Zagożdżon kl. II d - wychowawca Halina Borowska

Mateusz Klimowicz kl. V c - wychowawca Robert Kazirodek

Amelia Gołda kl. V d - wychowawca Wioleta Skorek

     Prace laureatów zostały zamieszczone w okolicznościowym kalendarzu na rok 2016.

 

 

 

 

Wspomnienia, to najważniejsze co nam pozostaje…

 

                9 listopada 2015 roku z okazji zbliżającej się rocznicy 50-lecia naszej szkoły, odbyło się spotkanie uczniów klasy V b z emerytowanym nauczycielem i dyrektorem P. Stanisławem Leśniewskim. Tematem przewodnim spotkania było przybliżenie uczniom informacji z życia szkoły. Przedstawiając swoją osobę nasz gość nadmienił, że choć jest na emeryturze,  nadal aktywnie uczestniczy w życiu społecznym. Napisał książkę „Sport i turystyka w Zwoleniu 1923-2012”, pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Zwoleniu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o osiągnięciach sportowych uczniów naszej szkoły w latach 1923-2012. Dowiedziały się również, jak dawniej wyglądały lekcje wychowania fizycznego. Dziękujemy serdecznie naszemu gościowi za piękne wspomnienia płynące prosto z serca.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId898363d056

 

 Pamiętamy…

 

 Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli zapalili znicze na grobach nauczycieli, pracowników szkoły, księży oraz żołnierzy. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId11d8012cc3

 

Nie liczę wiosen, zrywam kwiaty

Spotkanie z nauczycielami emerytami

 

 Każdy wiek ma swój urok i swoje cele, które realizować można z osobami młodymi, pełnymi pomysłu i kreatywności oraz starszymi będącymi żywym arsenałem doświadczeń i mądrości życiowej. Ta wzajemna nauka to szansa, inspiracja do wielu działań. Jedną z nich było zorganizowane dnia 28 października spotkanie z nauczycielkami emerytkami pracującymi w naszej szkole - Panią Zofią Stępień oraz Panią Reginą Brzózek. Spotkanie w dużej mierze było okazją do podzielenia się z uczniami naszej szkoły wspomnieniami z czasów nauczania. Uczniowie skierowali do gości szereg ciekawych pytań: Czy pamięta Pani pierwszy dzień w pracy?, Dlaczego wybrała Pani zawód nauczyciela?, Czy tęskni Pani za gwarem szkolnym?, Co, Pani zdaniem, jest najważniejsze w życiu?

 Wiele zaprezentowanych opowieści stało się cenną wskazówką dla uczniów. Spotkanie zorganizowały nauczycielki biblioteki szkolnej w ramach zbliżającego się jubileuszu 50-lecia szkoły.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc1945c35c6

 

 

Podsumowanie cyklicznej akcji

Bezpieczna droga do szkoły 2015

pod hasłem „Ostrożny Ja, przezorny Ty, bezpieczni My”

 

 

Na bluzeczce i kurteczce, na fartuszku i czapeczce,

 odblask zawsze jasno świeci chroniąc zdrowie wszystkich dzieci.

 Czy w Zwoleniu, czy też w Łodzi, każdy z odblaskami chodzi,

 bo kto nosi dziś odblaski, zasługuje na oklaski.

 Nawet Kuba z 3 klasy odblaskowe ma adidasy.

 A więc dzieci morał prosty, po odblaski do starosty.

 

Rymowanka Jakuba Adamca i jego babci Jadwigi.

 

  

Wzorem lat ubiegłych uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie z policją przystąpili do akcji Bezpieczna droga do szkoły – 2015 pod hasłem „Ostrożny Ja, przezorny Ty, bezpieczni My”. 

Organizatorami akcji były Panie: Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioletta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Polak, Urszula Pomarańska, Bożena Tatak przy współpracy Dyrektora szkoły, wychowawców, rodziców, dziadków oraz funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu.

Przygotowując uczniów do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach zostały zorganizowane następujące działania: 

- cykliczna akcja „Jabłko czy cytryna”,

- „Heppening dla bezpieczeństwa”- przemarsz ulicami miasta z użyciem kamizelek i innych elementów odblaskowych z hasłami na temat bezpieczeństwa,

- „Plenerowa lekcja bezpieczeństwa” – spotkanie z policjantem na skrzyżowaniu ulic dla uczniów klas 2,

- spotkanie uczniów klas 2 z policjantem -  „Bezpieczny uczeń w drodze do szkoły”,

- utworzenie  „Banku odblasków” – podaruj „drugie życie” odblaskom,

- wydanie gazetki „Piechurek”  dla dzieci młodszych i „Kółka dwa” dla uczniów klas 4-6.

Na każdym poziomie klas uczniowie brali udział w konkursach plastycznych, literackich i fotograficznych. 

Uroczyste podsumowanie akcji „Bezpieczna droga do szkoły”  odbyło się 23 października 2015 roku. Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody, a uczestniczący w podsumowaniu akcji goście, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i uczniowie obejrzeli również inscenizację w wykonaniu uczniów klasy 1g oraz „odblaskowe układy taneczne” w wykonaniu uczniów klas 2 i 3.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId23dadfbdcb

 

 

Spotkanie z Braćmi Misjonarzami

 

W poniedziałek 19 października 2015 roku w naszej szkole gościliśmy Braci Misjonarzy ze Zgromadzenia Słowa Bożego (Werbistów SVD) diakona Łukasza Chrunika, kleryka Teodora Tomasika i kleryka Pawła Wodzenia. Bracia Misjonarze opowiedzieli uczniom naszej szkoły o ich działalności misyjnej na kontynencie azjatyckim, głównie na wyspie Tajwan. W trakcie prezentacji opowiadali o zwyczajach i kulturze tego kraju, jak również pokazali wiele ciekawych zdjęć z życia codziennego tamtejszego ludu. Na koniec spotkania jedliśmy chrupki posługując się jedynie chińskimi pałeczkami, co też sprawiło nam wiele radości i zabawy. Nasi Goście zostawiając pamiątkowe obrazki misyjne, bardzo prosili o modlitwę w intencji ich misji. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda158e72236
 

 

Za trud, za serce, za uśmiech


- nauczycielom dziękujemy

 

13 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Przygotowali ją uczniowie klas trzecich pod opieką swoich  wychowawców: Iwony Kuklińskiej, Małgorzaty Kutyły, Anny Plewickiej i  Marzeny Śmietanki. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny prowadzony przez  Marię Urszulę Bronisz-Dąbrowską. Na uroczystość tę przybyli:  dyrekcja, zaproszeni goście - zastępca burmistrza  Włodzimierz Kabus, przedstawiciele Rady Rodziców - Arkadiusz Baran, Lidia Duliasz,  Aleksandra Wilkiewicz, proboszcz parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Św.  Krzysztof Badeński, emerytowani nauczyciele, nauczyciele naszej szkoły, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice. Dzieci zaprezentowały wspaniały program artystyczny, w którym podziękowały nauczycielom za trud wkładany w nauczanie, za serce, za uśmiech.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0f94d46b14

 

Nowe oblicze ulicy Ludowej

 

 

W poniedziałek 14 września została uroczyście otwarta przebiegająca tuż przy naszej szkole ulica Ludowa. Wstęgę w obecności burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, wiceburmistrza Włodzimierza Kabusa oraz  wicewojewody mazowieckiego Dariusza Piątka przecinali również uczniowie naszej szkoły oraz Pani dyrektor Elżbieta Wargacka.

 

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId9e43027fd8

 

5 września 2015 roku 

Narodowe Czytanie

 

5 września 2015 roku odbyła się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przed trzema laty przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Akcja ma na celu popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach. W tym roku jako lekturę do głośnego czytania Prezydent wskazał „Lalkę” Bolesława Prusa. 

W  naszym mieście Narodowe Czytanie odbywało się przed pomnikiem Jana Kochanowskiego. Książkę tę czytało na głos blisko 30 osób, w tym burmistrz Zwolenia - Pani Bogusława Jaworska, zastępca burmistrza - Pan Włodzimierz Kabus,  bibliotekarze, nauczyciele oraz uczniowie. Nauczyciele biblioteki: P. Justyna Kaczmarczyk i P. Renata Kramarczyk włączyli się do tej akcji czytając przez siebie wybrane fragmenty „Lalki”.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId34fe9f0258

 

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

 

1 września 2015 roku uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uczniów, rodziców oraz nauczycieli powitała Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka. Kilka ciepłych słów do uczniów skierowali również: Pani Edyta Jargot – Kierownik Referatu Edukacji i Sportu, Pan Arkadiusz Baran – Przewodniczący Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf538c335c0

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise