Panorama3.jpg
 

Nowy rok szkolny 2019/2020 ul. Ludowa 35- II semestr

 

Maki - Mój Piękny Ogród - Ogrody ozdobne, Rośliny, Kwiaty"Każdy koniec daje szansę

na nowy początek"

Paulo Coelho

 

 

 

Drodzy Absolwenci

      Niełatwe są chwile pożegnania, zwłaszcza w tak trudnych okolicznościach. Dziś kończycie szkołę podstawową i zaczynacie nowy etap życia. Teraz czeka Was nowa szkoła, nowi koledzy, koleżanki, nowi nauczyciele. Wychodząc z kolorowej krainy dziecięcych marzeń, wkraczacie powoli w świat ludzi dorosłych. 

       W tym wyjątkowym dniu życzymy Wam, aby start do nowego etapu życia był udany i trafny, aby doświadczenia zdobyte w czasie edukacji w naszej szkole dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Sięgajcie do gwiazd, ku ideałom, mądrze wykorzystujcie zdobytą wiedzę. Dziękujemy Wam za każdy wspólny dzień i udział w tworzeniu historii naszej szkoły. 

       Niech zaczynające się wakacje będą dla Was wspaniałym wypoczynkiem, a każdy dzień wita Was słońcem i piękną pogodą.

Dyrekcja, Wychowawcy, Grono Pedagogiczne,

Rada Rodziców, Rodzice,

Pracownicy administracji i obsługi

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

 

 

 

 

 

Szanowna Dyrekcjo!

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy!

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło się nam pożegnać i nie jest to pożegnanie takie jak zawsze, z uroczystym apelem, przemówieniami, podziękowania i kwiatami. Czas pandemii zmienił nasze życie i nie mamy na to wpływu. Ale mimo wszystko dla nas, absolwentów, jest to moment szczególny, gdyż oto ostatni już raz przekraczamy mury Naszej szkoły. 

Każdy z nas zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Dochodzimy jednak do refleksji, że tę szkołę zapamiętamy na zawsze. Nie zawsze było dobrze. Wichry losu rzucały nas to na mieliznę, to na głęboką wodę. Z uporem dążyliśmy do postawionych sobie wcześniej celów. W znacznym stopniu pomogli nam w tym nauczyciele. To właśnie im chcielibyśmy teraz złożyć podziękowania płynące prosto z serc. Dziękujemy za to, że przekazaliście nam nie tylko wiedzę merytoryczną, lecz także staraliście się nam wpoić zasady moralne. Choć często nie chcieliśmy zaakceptować Waszego zdania, po latach zrozumiemy słuszność Waszych decyzji i upomnień. Jesteśmy pełni wdzięczności za Wasz wysiłek i poświęcenie w trudnej drodze nauczania nas. Mimo naszych wielokrotnych oporów, udało Wam się osiągnąć ten cel. 

Przyszliśmy tu dziewięć lat temu. Świat wtedy wydawał nam się całkiem inny. Wszystko wokół było piękne i pełne kolorów. Wychodzimy stąd dojrzalsi, pełni doświadczeń, posiadając większy bagaż wiedzy. Przez ten czas odbyliśmy podróż, podczas której to właśnie Wy nauczyliście nas, jak żyć i jak wykorzystywać własne zdolności. Za to Wam z całego serca dziękujemy. Jednocześnie przepraszamy za chwile niemiłe, przykrości, których byliśmy przyczyną. 

Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji Szkoły za życzliwość, przychylność i wsparcie. Dziękujemy również innym pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, iż czas tutaj upłynął w miłej atmosferze, czystości i porządku. 

Po podziękowaniach nadszedł czas na pożegnanie. Choć odchodzimy stąd, mamy nadzieję, że wspomnienie o nas pozostanie w murach tej szkoły jeszcze przez długie lata. My na pewno będziemy mile wspominać każdy moment nauki tutaj. Teraz, rozstając się, chcielibyśmy pożegnać wszystkich, którzy byli do nas nastawieni przyjaźnie i od których zawsze mogliśmy otrzymać pomoc. Żegnamy Dyrekcję, Nauczycieli, pracowników szkoły, a także wszystkich naszych młodszych przyjaciół i kolegów. Nadszedł w końcu czas rozstania, czas podsumowania tego, czego nauczyliśmy się i tego, co przeżyliśmy. Nadszedł czas na opuszczenie szkolnych murów. Choć chwila ta zamyka pewien rozdział naszego życia, nie możemy mówić tu o końcu. Teraz możemy powtórzyć słowa Winstona Churchilla: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”. Wchodzimy w nową erę naszego życia, lecz na zawsze zapadnie nam w pamięć ta szkoła. 

Przed nami dwa miesiące wakacji. Życzę wszystkim, aby przez ten czas odpoczęli i nabrali sił na nowy rok szkolny.

                                                     W imieniu klas VIII

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Julia Kuc

 

 

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2020

W roku szkolnym 2019/2020 konkurs matematyczny KANGUR odbył się w formie zdalnej dzięki platformie dzwonek.pl. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 91 uczniów. Konkurs odbywał się z podziałem na kategorie wiekowe.

W kategorii Żaczek (dla klas 2) wzięło udział 28 uczniów. Jedna osoba uzyskała wynik bardzo dobry. Jest to uczennica klasy II e Lena Wach przygotowana przez Panią Annę Sitek. Trzy osoby uzyskały wyróżnienia:

Antoni Skrzek z klasy II e pod opieką Pani Anny Sitek

Grzegorz Wilk z klasy II e pod opieką Pani Anny Sitek

Igor Korczak z klasy II a pod opieką Pani Urszuli Polak

W kategorii Maluch (klasy trzecie i czwarte) wzięło udział 40 uczniów. Następujące osoby uzyskały wyróżnienia:

Piotr Pyciarz klasa III a opieka Pani Małgorzaty Kutyła

Stefan Popis klasa III b opieka Pani Doroty Grabarczyk

Aleksander Czachurski klasa III c opieka Pani Marzeny Śmietanka

Błażej Makuch klasa III c opieka Pani Marzeny Śmietanka

Aleksander Pawelec klasa III c opieka Pani Marzeny Śmietanka

Anna Szarpak klasa III c opieka Pani Marzeny Śmietanka

Maria Pożoga klasa IV b opieka Pani Bożeny Bednarczyk

Adrian Szymański klasa IV c opieka Pani Jolanty Ostrowska-Wilk

W kategorii Beniamin (klasy 5) wzięło udział 23 osoby. Wyróżnienie otrzymał Hubert Paciejewski z klasy V d przygotowany przez Panią Iwonę Białek.

         Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Szkolny koordynator konkursu

 

Iwona Białek

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId456799e370

 

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

W tym roku szkolnym konkurs matematyczny kangur ze względu na panującą na świecie epidemię wirusa COVID-19 odbył się zdalnie, przez platformę dzwonek.pl

Konkurs był organizowany w dwóch terminach:

Termin próbny w dniach 25-26.05.2020r.

Termin właściwy w dniach 03-05.06.2020r.

Do konkursu w tym roku szkolnym w naszej szkole przy ulicy Ludowej przystąpiło 92 osoby z podziałem na kategorie:

Żaczek - 28 osób

Maluch - 40 osób

Beniamin - 24 osoby

Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów za pomoc przy logowaniu do platformy i czekamy na wyniki.

Szkolny koordynator konkursu

Białek Iwona

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId817ceccdac

 

1 czerwca – Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim naszym Uczniom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy. Spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochających bliskich. Najserdeczniejsze życzenia składają:                                              

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

 

 Dzieci dzieciom - Przedszkolaki

 

      Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom, tym małym, średnim i dużym życzymy samych radosnych chwil, kolorowych dni pełnych słońca i uśmiechu. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, a codzienność zaskakuje kolorowymi niespodziankami napełniającymi optymizmem i radością. Życzymy Wam również samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz spełnienia wszystkich marzeń.

Od wszystkich kochających Rodziców dla Naszych Dzieci

 

 DZIEŃ DZIECKA – Miasto Grybów

 

 

Sukces na festiwalu słowa i piosenki

28 maja 2020 roku uczennica klasy Vf Konstancja Piotrowska wzięła udział w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży „Słowo i Piosenka 2020” zorganizowanym w formie online. W konkursie tym wzięło udział 90 uczestników z całego kraju. Jury kierując się doborem utworu do możliwości wykonawcy, jego interpretacją oraz prawidłową dykcją i emisją głosu wyłoniło zwycięzców, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły Konstancja Piotrowska, zdobywając wyróżnienie. Serdecznie gratuluję sukcesu.

 

Wioleta Skorek

 

 

 

Mazowiecka Policja Apeluje

NOWE OBOSTRZENIA I ZASADY

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się! 

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna. 

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych. 

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich. 

         Wyłączeni z tego obowiązku będą: 

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), 

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie 

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.   

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.  

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad! 

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia

 

Drodzy uczniowie!

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się! 

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych. 

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych, możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

Zaniechajcie wychodzenia z domu, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne! 

Unikajcie miejsc publicznych! 

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

 

 

Szkoła z TVP

30 marca 2020 r. o godzinie 8:00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP. Materiały są emitowane od poniedziałku do piątku na czterech antenach Telewizji Polskiej: TVP3, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP Sport w dwóch blokach: porannym – rozpoczynającym się o godzinie 8:00 i powtórzeniowym – od godziny 12:30. Dostępne będą także na VOD.TVP.PL. Plan lekcji „Szkoły z TVP” zamieszczony zostanie na stronie szkolaztvp.pl. Pasmo skierowane jest do uczniów klas 1 – 8 szkół podstawowych.

Ponadto od 23 marca 2020 r. na TVP ABC można oglądać „Domowe przedszkole”, dostępne również na VOD TVP.PL. To oferta dla przedszkolaków i ich rodziców.

Zapraszamy do oglądania.

  

 

Komunikaty Mazowieckiej Policji

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Drodzy uczniowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

                           #zostanwdomu

 

Bardzo ważna informacja dla Rodziców i Uczniów

Proszę o pilne sprawdzenie czy każdy ma kontakt ze szkołą za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus. W przypadku utraty lub zagubienia loginu lub hasła proszę o niezwłoczny kontakt z wychowawcą. Korzystanie z e-dziennika umożliwia realizację zdalnego nauczania.

Elżbieta Wargacka – Dyrektor Szkoły

 

 

Biblioteka edukacyjnych inspiracji

Drodzy uczniowie, jeżeli lubicie spędzać czas przed komputerem i chcecie jednocześnie pogłębiać swoją wiedzę, to macie do tego doskonałą okazję. Zapraszamy Was do korzystania z materiałów zamieszczonych na poniższej stronie Biblioteka edukacyjnych inspiracji. Znajdziecie tam propozycje, jak w doskonały sposób połączyć naukę z zabawą. Powodzenia!

  

 

INFORMACJA   DLA   RODZICÓW   I UCZNIÓW

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu

 

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu będą zawieszone  od 16 marca (poniedziałek) do 25 marca (środa). W okresie kwarantanny nie funkcjonuje świetlica i nie ma dowozu uczniów.

12 i 13 marca br. to dni, w których w naszej szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.

W tych dniach (12 i 13 marca) przywóz i odwóz uczniów zgodnie z harmonogramem. Świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 7.00-16.00.

Rodzicu,

- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

         Uczniu,

- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

Świat owadów – ważki

28 lutego 2020 r. uczniowie z klasy 1a i 1d udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu. Obejrzeli tam wystawę fotografii przyrodniczej Pani Ewy Rauner-Bułczyńskiej zatytułowaną „Ważki – piękne i pożyteczne”. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o tych owadach. Zdobyte wiadomości wykorzystali podczas tworzenia kolorowych albumów dotyczących życia owadów.

Bożena Cieloch, Halina Borowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId987774b2fc

 

  

Kamishibai i przedszkolaki

25 lutego 2020 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na teatrzyk Kamishibai. Jest to technika opowiadania, czytania i prezentacji książki obrazkowej wywodząca się z Japonii. Wykorzystuje się w niej plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której są przedstawiane kolejne fragmenty bajki lub opowiadania. Spotkanie z Kamishibai przeprowadziły Panie: Wiesława Sałek oraz Anna Orłowska - nauczyciele z Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu. Dzieci obejrzały i wysłuchały opowiadanie o „Kotce Milusi”. Potem rozmawiały o swoich kotach i ich zwyczajach. Wspólnie dokończyły i ozdobiły portret kota. Dostały też malowankę, na odwrocie której znajdowały się zalety czytania dzieciom.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId2f0b41dc83

 

 

Narodziny naszego miasta

20 lutego 2020r obchodziliśmy 595. rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu. Uroczystości rozpoczęły się w Muzeum Regionalnym. Tam po oficjalnym otwarciu wystawy pod tytułem ,,Zwoleń i ziemia zwoleńska na pocztówce” przez dyrektor Katarzynę Madejską, burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima odczytał akt nadania praw miejskich Zwoleniowi. Po uroczystym odczytaniu aktu, przed zebraną publicznością wystąpili uczniowie klasy IIIc, IIId i IId Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, którzy wierszem opowiedzieli historię naszego miasta. Zostali oni przygotowani przez panie: Dorotę Chołuj – Borowiecką, Ewę Kochanek i Marzenę Śmietankę. Za występ zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId1776033aef

 

W muzeum

W ramach innowacji pedagogicznej „Mały Europejczyk” uczniowie klas 1a i 1d rozpoczęli cykl zajęć warsztatowych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi w Muzeum Regionalnym w Zwoleniu.

3 lutego 2020 r. uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Z wizytą w muzeum”, podczas których zwiedzili muzeum, wypełnili kartę obiektu, poznali historię eksponatów, które wyszukiwali na podstawie opisu „Karta eksponatu”.

Wszyscy wyszliśmy z muzeum zadowoleni, bogatsi o nowe wiadomości i ciekawostki dotyczące historii naszego miasta. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w kwietniu.

Halina Borowska, Bożena Cieloch

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf10a3d51c1

 

 

Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto w roku. Z tej okazji uczniowie klasy 2d zaprosili seniorów do szkoły. Po powitaniu uczniowie z przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali dwa tańce: walca i rock and rolla. Goście z łezką w oku oglądali popisy swoich wnucząt, a ich wysiłek i zaangażowanie nagrodzili gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w radosnej i serdecznej atmosferze.

E. Kochanek, U. Bronisz-Dąbrowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId8526bcb02f

 

 

Kartki dla Franka

Uczniowie klasy IIIc, IVb Vg pod opieką nauczycieli: Marzeny Śmietanki, Renaty Kramarczyk i llony Molendowskiej włączyli się do akcji charytatywnej „14. urodziny Franka”. Franek jest nastoletnim chłopcem z marzeniami. W czerwcu 2019 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.  Codziennie walczy o pełną sprawność w klinice Budzik w Warszawie. Przed Nim długa droga więc potrzebuje wsparcia. Akcja polegała na przesłaniu życzeń urodzinowych. Nasi uczniowie samodzielnie wykonali kartki i napisali dla Franka życzenia, słowa wsparcia i otuchy. Wszystkie kartki zostaną przesłane pod wskazany adres. Inicjatywa ta przeprowadzona była wspólnie z Domem Kultury w Zwoleniu. Zachęcamy naszych uczniów do udziału w podobnych akcjach. Często mały gest jest dużą pomocą.

 

 

 

Współpraca partnerska szkół

Umiejętność współpracy z ludźmi to dziś jedna z najbardziej poszukiwanych kompetencji we współczesnym świecie.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 5f pod opieką Pani Wiolety Skorek nawiązali znajomość uczniami ze słowackiego miasta Zvolen. Zainteresowanie partnerstwem i wzajemną wymianą doświadczeń wykazały trzy szkoły podstawowe: ZŚ, P. Jilemnickeho1813/1; ZŚ, Hrnćiarska 2119/1; ZŚ, Namestie mladeze 587/17.

 Partnerstwo szkół to dla nas nowa inicjatywa, duże wyzwanie. To dla naszych uczniów pierwszy kontakt międzykulturowy, który mamy nadzieję przyczyni się do lepszego ich poznania. Wymiana informacji o szkołach, tradycji, kulturze to główne tematy naszych rozmów. Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się również do zacieśnienia relacji między zaprzyjaźnionymi z nami szkołami, realizacji własnych zainteresowań, odpowiedzialności za otaczający świat oraz solidarności z mieszkańcami innych krajów. Działania nasze przybrały formę wymiany maili oraz listów pomiędzy uczniami.

           W grudniu uczniowie klasy 5f wraz z Panią Wioletą Skorek do wspólnych działań zaprosili uczniów klasy 3c z wychowawczynią P. Marzeną Śmietanką.

Partnerstwo szkół jest możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu P. Arkadiusza Sulimy- Burmistrza Zwolenia oraz P. Lenki Balkovićovej – Primator (Burmistrz) miasta Zvolen. Dziękujemy również P. Elżbiecie Wargackiej - dyrektor szkoły za wspieranie naszych działań, umożliwiających nam podejmowanie tej aktywności społecznej na rzecz naszej społeczności szkolnej i lokalnej.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf16238a1db

 

 

Noworoczna Zabawa Choinkowa

23 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyła się Noworoczna Zabawa Choinkowa. Uczestniczyły w niej dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VIII. Motywem przewodnim do wspólnej zabawy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, oddziału specjalnego oraz uczniów klas I i II była „Kraina lodu”, natomiast dla uczniów klas III, IV, V - „Rycerze i księżniczki”. O oprawę muzyczną oraz wesołe zabawy zadbali animatorzy „Czekolada Kids”. Frekwencja była naprawdę wysoka. Wiele młodszych dzieci przybyło ze swoimi rodzicami, którzy zadbali o piękne stroje swoich pociech. Uczniowie przebrani byli za postacie bajkowe, zwierzątka, policjantów, strażaków. Czas szybko upływał na wesołej zabawie przy dźwiękach muzyki. Uczniowie otrzymali słodki poczęstunek oraz napoje ufundowane przez Radę Rodziców.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId808bcf2453

  

Abecadło dla Babci i Dziadka

         21 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2d odwiedzili pensjonariuszy Dziennego Domu Seniora+ w Zwoleniu. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w przedstawieniu słowno-muzycznym zatytułowanym „Dla Babci i Dziadka”. Piosenki, recytacje wierszy i tańce spotkały się z ogromnym uznaniem. Babcie i Dziadkowie bardzo długo i głośno oklaskiwali występy dzieci. Następnie każdy z nich otrzymał pamiątkowy upominek od dzieci. W zamian uczniowie zostali poczęstowani cukierkami, słodkościami upieczonymi przez samych Seniorów. Kierownik Dziennego Domu Seniora +, pan Krzysztof Molenda uroczyście podziękował paniom: Urszuli Bronisz-Dąbrowskiej i Ewie Kochanek za bezinteresowną pomoc, życzliwość, aktywne uczestnictwo w życiu społeczności ośrodka. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Ewa Kochanek

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId89924146d9

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise