Nowy rok szkolny 2016/2017 - II semestr

Pomoc dla Ukrainy

W dniach 7-8 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Pomoc dla Ukrainy”, w ramach której zostały zebrane artykuły chemii gospodarczej oraz środki czystości. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie włączyli się w pomoc mieszkańcom Ukrainy. Jest to kolejne działanie podejmowane przez nauczycieli naszej szkoły w ramach realizowanego projektu ,,Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Wszystkim uczniom dziękujemy za okazaną pomoc.

,,Jak wyobrażam sobie kraje

rozwijające się po roku 2030”

W naszej szkole realizowany jest projekt pt.: ,,Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Uczniowie mają możliwość brania udziału w różnorodnych akcjach i  konkursach.  Dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszył się konkurs plastyczny pod tytułem: ,,Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”. Komisja konkursowa do dalszego etapu zakwalifikowała prace 7 uczestników:

Aleksandry Włodarskiej – ucz. kl. 5d

Bartosza Kroka – ucz. kl. 4c

Szymona Pawelca- ucz. kl. 5c

Wiktora Sońty - ucz. k.l 3b

Anny Gniadkowskiej - ucz. 5a

Karoliny Pyrgiel - ucz. kl.3b

Pauliny Pyrgiel - ucz. kl. 3b

Na etapie wojewódzkim I miejsce zajął uczeń z klasy 3b- Wiktor Sońta, zaś wyróżnienia otrzymali: Bartosz Krok z kl. 4c i Aleksandra Włodarska z kl. 5d. Nagrodzeni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.

Wyróżnienie Mazowieckiej Rady BRD

Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przyznała w tym roku 13 wyróżnień „Za zasługi i zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim” osobom związanym z subregionem radomskim.

W dniu 6 marca 2017 roku podczas uroczystej gali w radomskiej Resursie Obywatelskiej Pani Elżbieta Wargacka - Dyrektor naszej szkoły odebrała wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Wyróżnienie to otrzymaliśmy za ponadprzeciętne wdrażanie wychowania komunikacyjnego, inicjowanie wydarzeń BRD integrujących środowisko lokalne oraz jako wiodąca szkoła w regionie radomskim w zakresie BRD.

Marszałek podziękował osobom wyróżnionym za ponadprzeciętne zaangażowanie na polu profilaktyki BRD, która z roku na rok przynosi efekty, zwłaszcza w kształtowaniu postaw młodego pokolenia użytkowników dróg.

Opiekunowie BRD: Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioletta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Pomarańska, Urszula Polak, Bożena Tatak.

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

1 marca 2017 roku delegacje uczniów klas szóstych naszej szkoły wzięły udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem ulicami miasta na cmentarz parafialny, gdzie przy mogiłach żołnierzy z oddziałów „Beliny” i „Orła” ze Zgrupowania Zagończyka odbyła się główna część obchodów.

Noworoczna zabawa choinkowa

11 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się noworoczna zabawa choinkowa. Od godziny 10.00 do godziny 14.00 bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III, natomiast w godzinach 15.00 - 19.00 uczniowie klas IV – VI.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny „Bravo”, natomiast zabawą naszych dzieci zajęli się  animatorzy, którzy zorganizowali wiele zabaw i konkursów z nagrodami. Rada Rodziców przygotowała dla każdego pyszną lemoniadę oraz słodki poczęstunek. Zabawa była wyśmienita, co widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

„W KRAINIE  SMERFÓW”

8 i 9 lutego w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „W krainie Smerfów”. Spektakl przedstawili uczniowie klasy IIId. O scenografię i przygotowanie  aktorów zadbała wychowawczyni klasy Pani Halina Borowska. Na widowni zasiadły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z grup: Nutki i Biedronki oraz trzy grupy z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu wraz z nauczycielami. Widowisko obejrzały również dzieci z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły. Zaproszeni goście z wielką uwagą i zaciekawieniem oglądali występ, którym byli niezwykle zachwyceni. Dzieci na krótki czas przeniosły się w świat bajki, gdzie mogły przejrzeć się w lusterku Lalusia, przywitać się z Papą Smerfem, piękną Smerfetką oraz innymi Smerfami. Miały okazję zaprzyjaźnić się z Gargamelem i jego wiernym towarzyszem Klakierem. Podczas występu na twarzach wszystkich widzów towarzyszył uśmiech. Widzów zachwyciła świetna gra aktorów, dobrze przygotowana rola narratora oraz ciekawa aranżacja. Po przedstawieniu zaproszone dzieci zostały jeszcze raz porwane w świat świetnej zabawy oraz poczęstowane owocami.

Uczniowie kl. IIId

Kacper Groehl, Filip Grzeszczyk

Jak powstaje chleb

27 stycznia 2017 r. klasa V c wraz z wychowawczynią wybrała się do piekarni Państwa Makuchów. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć na własne oczy jak wyrabia się chleb oraz bułki. Zaprezentowano Nam cały proces produkcji pieczywa! Następnie z pełnym zaangażowaniem wykonali rogaliki oraz wymyślne cudeńka z ciasta chlebowego. W przyjemnej i miłej atmosferze czas minął błyskawicznie. Wszyscy mamy nadzieję na kolejne tak przyjemne wyjścia.

Iwona Siwierska

„Misie Ratownisie”

31 stycznia 2017 roku nastąpiło podsumowanie akcji „Twój miś może zostać ratownikiem!”. Uczniowie naszej szkoły przekazywali w darze serca misie dla dzieci poszkodowanych w różnego rodzaju nieszczęściach, np. pożar, wypadek samochodowy.

Małe i duże pluszowe misie zostały przekazane przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu. Panowie strażacy przyjęli nasze miłe podarunki i serdecznie podziękowali wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Misie Ratownisie”.

Małgorzata Gogacz

Rok szkolny 2016/2017 - I semestr