Nowy rok szkolny 2018/2019 - ul.Ludowa - I semestr

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

19 września 2018 roku to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, w skrócie - Edward. W ramach tych działań polska policja prowadziła wzmożone kontrole na drogach. Wszystko po to, by w tym dniu na drogach nikt nie zginął i nikt nie został ciężko ranny. Funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu wraz z uczniami klasy 1a i 2c i ich wychowawcami Panią Urszulą Polak i Panią Marzeną Śmietanką odbyli „bezpieczny spacer” ulicami naszego miasta wręczając kierującym ulotkę z „Postulatami dla bezpiecznego kierowcy”.

Sukces młodego muzyka w Castelfidardo

W dniach 9-16 września 2018 roku w Castelfidardo we Włoszech odbył się 43. PIF International Accordion  „Cita di Castelfidardo”. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie.

W konkursie tym znakomicie zaprezentował się Krzysztof Paduch - uczeń naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Zdobył on I miejsce w ŚWIATOWEJ KATEGORII KLASYCZNEJ STUDENT 12 oraz II miejsce w VIRTUOSO KATEGORIA STUDENT 12.

Krzysztof Paduch z klasy akordeonu Pana Dariusza Figarskiego jest jednym z najzdolniejszych polskich akordeonistów młodego pokolenia. Mimo 12 lat ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, a on sam jest doceniany przez wielu pedagogów.

Naszemu uczniowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju artystycznego jego wielkiego talentu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

13 września 2018 roku odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu. Dzieci wysłuchały cennych rad dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły. Otrzymały odblaski, które zawieszą do swoich plecaków.

Czcimy pamięć poległych

Wrzesień to miesiąc szczególny. Właśnie w tym miesiącu pamiętamy o wszystkich, którzy poświęcili własne życie w obronie ojczyzny.

W naszej miejscowości jest wiele miejsc upamiętniających tych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej . Jak co roku, zgodnie z tradycją   uczniowie klasy IIc i IId, którzy uczestniczą w realizacji innowacji pedagogicznej  ,,Dziedzictwo kulturowe regionu (Zwoleń i okolice) w edukacji wczesnoszkolnej” udali  się pod Pomnik Ściana Straceń, aby uczcić pamięć i oddać hołd wszystkim, którzy zginęli w obronie ojczyzny. Po przypomnieniu wydarzeń, które miały miejsce  w kwietniu i czerwcu 1944r.  uczniowie zapalili znicze, złożyli kwiaty i symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć poległych.

Marzena Śmietanka, Dorota Chołuj-Borowiecka

Narodowe Czytanie

W sobotnie wrześniowe przedpołudnie duża grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięła udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania zorganizowanego przez Bibliotekę Miejską w Zwoleniu.

W trwającym jubileuszowym roku odzyskania niepodległości  „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytało 100 zwoleniaków.

Fragmenty pięknej powieści czytali następujący uczniowie: Karolina Maciąg – klasa 7 c, Patrycja Rybak - klasa 7c, Michał Makowiecki - klasa 7d, Monika Nędzi - klasa 7d, Julita Bdzikot - klasa 8a, Małgorzata Jaskólska - klasa 8a, Oliwia Rutka - klasa 8a, Weronika Zagożdżon - klasa 8a, Zuzanna Oko - klasa 8b, Wiktoria Puchniarz - klasa 8b, Paweł Przepiórka - klasa 8b, Karolina Madejska – klasa 8d, Emilia Chołuj - klasa 3a,Patrycja Choroś -klasa 3a,  Wiktor Chmurzyński - klasa 3b,  Wiktoria Kowalska -klasa 3b, Wiktoria Matyga - klasa 3b, Amelia Wilkiewicz - klasa 3b oraz nauczyciele: Małgorzata Gogacz, Justyna Kaczmarczyk, Renata Kramarczyk, Elżbieta Kramek, Justyna Orłowska, Agnieszka Śmietanka, Marzena Śmietanka, Sylwia Wolska.

Każdy z uczestników Narodowego Czytania otrzymał pamiątkowy dyplom, którego motto brzmi „Dumni z Polski”.

Małgorzata Gogacz

Inauguracja roku szkolnego

3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. Po wprowadzeniu sztandarów Pani Dyrektor – Elżbieta Wargacka przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Sukcesów w nowym roku szkolnym życzyli: Pani Burmistrz – Bogusława Jaworska, Przewodniczący Rady Powiatu – Edward Rybak i Przewodniczący Rady Rodziców – Paweł Kaca. Następnie uczniowie ze swoimi wychowawcami spotkali się w salach.