Serce pod choinkę

Samorząd Uczniowski w ramach współpracy z naszymi parafialnymi kościołami przeprowadził akcję charytatywną „Serce pod choinkę”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas starszych okazali serce swoim rówieśnikom, przynosząc artykuły spożywcze, słodycze, przybory szkolne, gry planszowe, maskotki. Przygotowane świąteczne paczki zostały przekazane do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz pw. Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu.

Jeszcze raz wszystkim dzieciom i uczniom naszej szkoły, którzy aktywnie zaangażowali się w tę szlachetną akcję bardzo serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, że “Więcej szczęścia jest w dawaniu, niż w braniu”.

Opiekunowie

Samorządu Uczniowskiego

Bożonarodzeniowa pomoc

Bożonarodzeniowa pomoc        Święta to czas szczególny, który większość ludzi nastraja pozytywnie. Częściej niż w innych okresach roku odczuwamy potrzebę zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego. Wiemy jednak , że w okresie przedświątecznym i świątecznym samotność doskwiera szczególnie ludziom starszym, chorym i samotnym. W naszym otoczeniu również jest wiele takich osób, dlatego  w grudniu dzieci z oddziałów przedszkolnych „Tygryski” i „Leśne Duszki” oraz uczniowie klas 1a, 4b, 7h przygotowali paczki dla osób  najbardziej potrzebujących pomocnej dłoni, wsparcia dobrym i  ciepłym  słowem, uśmiechem oraz życzliwością.

Adopcja Serca

Adopcja serca        Cała społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła aktywny udział w akcji charytatywnej ADOPCJA SERCA. Dobrowolne wpłaty uczniów oraz nauczycieli zostały przekazane fundacji „Serce dla Afryki”. Zebrane środki finansowe pozwolą pokryć koszty nauki i posiłków dla podopiecznych: Lome Rousseau Systeme oraz Agouak Loan Dachellge.

Do szkoły wpłynęło podziękowanie za nasz „dar serca”. Siostra Anna i Mirosława z Misyjnego Zgromadzenia Sióstr od Aniołów są wdzięczne uczniom, nauczycielom, rodzicom naszej szkoły za wsparcie edukacji adoptowanych dzieci.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Dzień Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole

Dzień Osób Niepełnosprawnych       3 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy mogliśmy obejrzeć wystawy tematycznie związane z obchodami tego dnia. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie.  Uczestniczyły również w  spotkaniu choinkowym, podczas którego z rąk pani Doroty Chołuj-Borowieckiej zastępcy dyrektora szkoły otrzymały paczki mikołajkowe ufundowane przez Klub Kibiców „Zwolenianka”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w Mikołajkowej Spartakiadzie Integracyjnej, która odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Tczowie, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Organizatorzy akcji

Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych

Konkurs kolęd     Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny radują serca. Wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści  i melodii. Ponadto w porównaniu z innymi narodami tych kolęd mamy najwięcej.

Free Joomla! templates by Engine Templates