Panorama2.jpg
 

Nowy rok szkolny 2018/2019 - ul.Ludowa - I semestr

 

Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w  dniu 11 listopada 2018 r.

 

       Obchody rozpoczęły się o godz.9.30 w Muzeum Regionalnym. W otwarciu wystawy „By żyć w Polsce. Chłopi ziemi radomskiej w walce, obronie i budowie Niepodległej” uczestniczyły Panie: Elżbieta Wargacka – dyrektor szkoły oraz Barbara Madej – zastępca dyrektora szkoły.

        O godz.10.00 w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona zostałaMsza Święta za Ojczyznę.

        Po nabożeństwie kolumna marszowa w składzie: poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie  delegacja nauczycieli  złożyła wiązankę. Byli to: Agata Sczechowska, Anna Kustra, Michał Stępień. Wśród licznie przybyłych delegacji ze sztandarami był poczet naszej szkoły w składzie: Paweł Przepiórka, Wiktoria Puchniarz, Michał Makowiecki, Kamila Janas, Weronika Suwała, Natalia Domańska, Patryk Kustra, Maja Safian, Julia Kozieł, Julia Hajduk, Kacper Wach.

        Z tego miejsca wyruszył Marsz Niepodległości, prowadzony przez uczniów naszej szkoły, ubranych w stroje ludowe, niosących flagę narodową. Kolumna marszowa dotarła do kina „Świt”, gdzie o godz. 12.00 został odśpiewany hymn państwowy.

        W uroczystych obchodach  wzięły udział delegacje uczniów wszystkich klas z opiekunami.

                                                                                                            Agnieszka Śmietanka

 

 

 

Rekord dla Niepodległej

Z okazji stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę nasza szkoła włączyła się w akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.

9 listopada 2018 roku o  godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Była to bardzo podniosła i uroczysta chwila.

Dorota Chołuj-Borowiecka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdba6e5f22b3

 

Przedszkolaki dla Niepodległej

 

W ostatnim tygodniu poświęconym jubileuszowi setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach pogłębiających poczucie tożsamości narodowej. Zajęcia ,,Kto ty jesteś?’’, pogadanki, prezentacje multimedialne, zdjęcia  i ilustracje dotyczące tematu pomogły im zrozumieć znaczenie bycia patriotą i poznać jak ważne są dla każdego Polaka symbole narodowe.

 

8 listopada  2018 r. ulicami Zwolenia, w promieniach jesiennego słońca przeszedł biało-czerwony marsz. Dzieci z grupy 0c, 0e i 0f wraz z wychowawcami  uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i z biało-czerwonymi chorągiewkami oraz kotylionami wyruszyły pod Ścianę Straceń oraz Pomnik Nieznanego Żołnierza. Przedszkolaki zapaliły znicze i odczytały „List do Niepodległej", w którym podziękowały, że mogą żyć w wolnej, niepodległej Polsce. Złożyły też obietnicę, że w przyszłości wyrosną na patriotów kochających swoją ojczyznę. Natomiast 9 listopada o godzinie 11:11 wraz z całą społecznością szkolną śpiewaliśmy hymn narodowy.

 

A. Duliasz,  A. Dmuchowska, B. Cieloch

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdb2d0f47eff

Odpowiedź z Pałacu Buckingham!

     Naszą klasę, jak również całą społeczność szkolną spotkał w ostatnich dniach ogromny zaszczyt. Szóstego listopada otrzymaliśmy bowiem list opatrzony pieczęcią Wielkiej Brytanii od księżniczki Eugenii Windsor- wnuczki Królowej Elżbiety II!

      To odpowiedź na list, który napisali uczniowie klasy 4b pod kierunkiem pani Iwony Grudzińskiej w ramach działań Szkolnego Klubu Europejskiego.

       Księżniczka Eugenia serdecznie podziękowała nam za życzenia z okazji jej ślubu i wyraziła ogromną radość z faktu, iż to wydarzenie stało się ważną inspiracją do działań w naszej szkole.  Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że nasz list zainteresował Rodzinę Królewską,  a uczniom klasy 4b dostarczył tylu pozytywnych emocji. Wszakże to pierwsza odpowiedź z Pałacu Buckingham w historii szkoły!

Iwona Grudzińska

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf01493c32a

 

„Strofy dla Niepodległej”

     „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”. Te słowa Jana Pawła II kreowały niezwykły nastrój uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 30 października  2018 r. Przedsięwzięcie związane było z obchodami  stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

       Otwarcia uroczystości dokonała Pani Elżbieta Wargacka – dyrektor szkoły. Powitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Pani Bogusława Jaworska -  burmistrz Zwolenia, Pan Waldemar Urbański – starosta zwoleński, Pan Grzegorz Molendowski – zastępca burmistrza Zwolenia, Pan Mirosław Chołuj – sekretarz gminy Zwoleń, Pan Krzysztof Śmietanka – koordynator Zespołu Doradców Metodycznych w Zwoleniu, Pani Małgorzata Celi – redaktor portalu informacyjnego Miasto Zwoleń, Pan Grzegorz Kaczmarski – przedstawiciel Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu, Pani Teresa Sarwińska – zastępca przewodniczącego Rady Rodziców.

      Uroczystość prowadził Paweł Przepiórka – uczeń klasy VIIIB.

      Pierwszą częścią akademii był program artystyczny, drugą zaś podsumowanie gminnego konkursu historycznego dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Konkurs został przeprowadzony przez Zespół Doradców Metodycznych w Zwoleniu.

      Najpiękniejsze utwory poetyckie o tematyce patriotycznej zaprezentowali uczniowie klas: IVe, Ve, Vf, VIIc. Usłyszeliśmy trzy pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego. Podczas uroczystego spotkania nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego.

     Akademię przygotowałam z koleżankami: Agatą Szczechowską i Justyną Orłowską.

O oprawę muzyczną zadbała Maria Urszula Bronisz-Dąbrowska, o dobrą jakość dźwięku - Arkadiusz Figura.

                                                                                                            Agnieszka Śmietanka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdbeac325c9a

 

List do Londynu

         Lekcja języka angielskiego, podczas której nasza wychowawczyni zaprezentowała nam prezentację multimedialną o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej, była dla nas inspiracją do niezwykłego działania. Postanowiliśmy napisać list do księżniczki Eugenii Windsor do Londynu! Koleżanka z naszej klasy- Natalka urodziła się w Wielkiej Brytanii, chodzila tam do szkoły, więc dzięki jej wiedzy i umiejętnościom językowym pracę mieliśmy naprawdę znaczne ułatwioną. Wychowawczyni klasy pani Iwona Grudzińska czuwała nad wszytkimi sprawami organizacyjnymi i efektem wspólnego wysiłku był piękny list do księżniczki Eugenii. Napisaliśmy w nim kilka słów o naszej miejscowości, szkole, jak również złożyliśmy księżniczce gratulacje z okazji jej niedawnego ślubu. Mamy nadzieję, że kiedyś odwiedzi Polskę. Do listu dołączyliśmy widokówki naszego miasta i własnoręcznie wykonane portrety księżniczki Eugenii. Cieszymy się, że wszyscy z naszej klasy chętnie i aktywnie włączyli się w tę inicjatywę.

       Czekamy z niecierpliwością  na odpowiedź z Pałacu Buckingham!

                                                                                                                 Uczniowie klasy 4b

                                                                                                                      z wychowawcą 

 

Spotkanie z artystą rzeźbiarzem

23 października uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią odwiedzili gościnne progi Domu Kultury w Zwoleniu, gdzie spotkali się z artystą rzeźbiarzem, panem Zbigniewem Kubickim.  Autor wystawy „Siedem Przypadków św. Jana Pawła II w Zwoleniu” interesująco opowiedział o początkach swoich pasji, zaprezentował niezwykłe dzieła oraz ich historie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć z bliska, nawet dotknąć wyczarowanych z korzeni wizerunków Jana Pawła II. Wysłuchaliśmy także wierszy zainspirowanych konkretnymi rzeźbami. To było ciekawe, pouczające doświadczenie.

Danuta Imańska

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId14aa537d1b

 

Falochron….

            W środę 17 października 2018r. odbyła się wojewódzka konferencja nt. „Falochron – program wczesnej profilaktyki zachowań ryzykownych. Podsumowanie działań. Przykłady dobrych praktyk”.

            Falochron „Myślę, działam, na zło wokół nie pozwalam” opracowany przez nauczycieli z naszej szkoły znalazł się w zaszczytnym gronie ośmiu prezentowanych podczas konferencji.

Program profilaktyki wczesnej wobec zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży został przeprowadzony w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu w roku szkolnym 2017/2018 wśród uczniów klas 6a, 6b, 6c, 6d, 7b, 7d, ich rodziców i nauczycieli. Realizacja programu „Falochron” przyniosła niewątpliwie oczekiwane efekty, dzięki którym uczniowie bardziej zintegrowali się, chętnie się angażowali i wykazali pomysłowością i kreatywnością. Działania prowadzone w ramach programu wprowadziły uczniów w świat wartości i norm, które będą pomocne przy podejmowaniu decyzji, czy dokonywaniu wyborów. Uczniowie poczuli się bardziej odpowiedzialni za własne czyny, decyzje, słowa, bardziej świadomie korzystają z zasobów internetowych, uznają i akceptują odmienność innych oraz znają sposoby radzenia sobie z emocjami, agresją i stresem. Ten program na pewno okazał się być ciekawy, efektywny i przydatny w kolejnych etapach życia.

Realizatorkami programu były Panie: Małgorzata Gogacz, Justyna Orłowska, Urszula Podsiadła, Iwona Siwierska, Wioleta Skorek, Ewa Surmacz, Agnieszka Szczęsna.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId62f805e39b

 

Gość specjalny

 

            17 października 2018 roku gościliśmy w naszej szkole O. Pawła – misjonarza pracującego w Afryce. Przybliżył On uczniom jak wygląda codzienność w placówce misyjnej: praca, zabawa, nauka i modlitwa. Dorośli i dzieci pracują przy uprawach najczęściej ryżu, uczą się pod gołym niebem, bez zeszytów i książek, w cieniu liści rozłożystego baobabu. Śpiewem, tańcem i innymi gestami uwielbiają Pana Boga. Zabawki, którymi w wolnym czasie bawią się dzieci, wykonują z resztek materiałów. Dobrze, że nasi uczniowie chociaż w tak niewielkim stopniu mogli poznać pracę misyjną. Może bardziej będą doceniać wartość tego, co mają i otwierać się na potrzeby innych ludzi.

Dorota Wolszczak

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId9596777e69

 

Podsumowanie akcji Bezpieczna droga do szkoły 2018

 

17 października 2018 roku odbyło się podsumowanie akcji Bezpieczna droga do szkoły – 2018. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie – laureaci i wyróżnieni w konkursach. Cele tegorocznej akcji to:

-wdrażanie do właściwego zachowania się w ruchu drogowym,

-uwrażliwienie uczniów na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, 

-kształtowanie właściwej postawy wobec funkcjonariuszy policji, 

-promowanie właściwego odblaskowego oznakowania pieszego, rowerzysty i roweru,

-dążenie do osiągania społecznie pożądanych postaw: życzliwości,współdziałania i respektowania prawa,

-integracja środowisk na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Poprzez szereg atrakcyjnych form staramy się przygotować uczniów  do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach. W ramach akcji odbyły się:

- udział w akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” – uczniowie klas 1   i 2 oraz uczniowie uczęszczający na kółko BRD,

- spotkanie z policjantem – dzieci z oddziałów przedszkolnych „Bezpieczeństwo przede wszystkim”,

- udział w akcji EDWARD – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – uczniowie z klas 1 i 2,

- spotkanie z policjantem – uczniowie klas 3,

- spotkanie z policjantem uczniów klas 1,

- spotkanie z policjantem uczniów klas szóstych „Dopalacze i nie tylko…”,

- zbieranie używanych odblasków w „Banku odblasków”,

- wydanie gazetki „Kółka dwa” i „Piechurek”,

- cykliczna akcja „Jabłko, czy cytryna”.

Laureaci i wyróżnieni w konkursach odebrali atrakcyjne nagrody i dyplomy.

W konkursie plastycznym dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z oddziału specjalnego „Znak przejścia dla pieszych – wydzieranka”:

1 miejsce – Filip Michalski z oddziału 0c,

2 miejsce – Nikola Chołuj z oddziału 0e,

3 miejsce – Krzysztof Molendowski z oddziału 0b.

Wyróżnienie otrzymali: Lena Wrześniewska z oddziału 0f, Hubert Obuchiewicz z oddziału 0a, Oliwier Różalski z oddziału 0d i Nadia Bąk z oddziału 0c oraz

uczniowie oddziału specjalnego: Klaudia Świgoń, Damian Kustra, Jakub Piekarz i Marek Siwiec.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 1 „Tak bezpiecznie przechodzę przez jezdnię”:

1 miejsce – Franciszek Puk z klasy 1e,

2 miejsce – Eryk Kozieł z klasy 1b,

3 miejsce –Marcelina Cieślakowska z klasy 1a i Maria Pastuszko z klasy 1e.

Wyróżnienie otrzymali: Julia Nowakowska z klasy 1e, Olaf Sokołowski z klasy 1a, Sebastian Smaga z klasy 1c, Bruno Markiewicz z klasy 1e, Julia Płachta z klasy 1d i Olga Piątkowska z klasy 1e.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 2 – „Moda na odblaski – projekt stroju odblaskowego na różne okazje”:

1 miejsce – Milena Dziekan z klasy 2a,

2 miejsce – Igor Borkowski z klasy 2b,

3 miejsce –Wiktor Chołuj z klasy 2c i Ines Rzeźnik z klasy 2a.

Wyróżnienia otrzymują: Jan Cywka z klasy 2d, Zuzanna Winiarska z klasy 2c, Patrycja Pomarańska z klasy 2b, Mirosław Marzec z klasy 2b i Roksana Rogala z klasy 2d.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 3 „Transparent z hasłem o bezpieczeństwie”:

1 miejsce – Maria Jargot z klasy 3a,

2 miejsce – Weronika Pokarowska z klasy 3a,

3 miejsce – Wojciech Szczepanek z klasy 3a.

Wyróżnienie otrzymali: Jakub Całczyński z klasy 3a.

W konkursie wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów klas 4:

1 miejsce – Paweł Plewicki z klasy 4g,

2 miejsce – Olaf Liberski z klasy 4g, Dawid Traczyk z klasy 4a, Iga Rutka z klasy 4h,

3 miejsce – Gabriela Siwierska z klasy 4f.

Wyróżnienie otrzymała Nina Kaca z klasy 4b.

W konkursie plastyczno-technicznym dla uczniów klas 5 – „Uniwersalny pojazd ratowniczy”:

1 miejsce – Nikola Grzybowska z klasy 5f,

2 miejsce – Łukasz Siek-Grzesik z klasy 5e,

3 miejsce – Judyta Sobala z klasy 5e.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 6, 7 i 8 „Projekt kamizelki odblaskowej dla młodzieży”:

1 miejsce – Aleksandra Olejarz z klasy 7b,

2 miejsce – Weronika Grabara z klasy 7d,

3 miejsce – Martyna Trela z klasy 7a.

Wyróżnienie otrzymały: Lena Śmietanka z klasy 7b, Natalia Siewierska z klasy 7c i Kamila Janas z klasy 7b, Anna Gniadkowska z klasy 7a.

Komisja konkursowa gazetek „Piechurek” i „Kółka dwa” przyznała nagrody dla: Aleksander Jaworski oddział 0f, Lena Łomińska z klasy 1c, Mikołaj Rola z klasy 2a, Oliwier Kuśmierz z klasy 3b, Natalia Kustra z klasy 4g, Gabriela Skawińska z klasy 4g, Maja Rola z klasy 5f.

            Dzieci z oddziału przedszkolnego 0e i uczennica z klasy 1a przypomnieli, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Uczennice klasy 1c i 4g wystąpiły w układach tanecznych. 

Organizatorami tej akcji były: Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Arkadiusz Figura, Wioletta Korzeniewska, Edyta Malinowska, Anna Plewicka, Urszula Polak i Urszula Pomarańska. Podsumowanie prowadziła Dorota Chołuj-Borowiecka. 

Ewa Borowiecka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc8a4c443f8

 

Na ludową nutę…

18 października 2018r. uczniowie klasy IIc i IId uczestniczyli w warsztatach edukacyjno – muzycznych, organizowanych przez fundację Pro Civitas Bono,  w ramach realizacji projektu ,,Odkrywamy dziedzictwo kulturowe Radomszczyzny”. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Bogusława Jaworska – burmistrz Zwolenia oraz Pani Elżbieta Wargacka – dyrektor szkoły  i Pani Barbara Madej – zastępca dyrektora. Zajęcia prowadzili propagatorzy tradycji muzycznych, które  pochodzą z naszego regionu. Byli to autentyczni muzycy ludowi.   Zaprezentowali regionalny strój ludowy – męski i damski,  ludowe przyśpiewki oraz  niezwykle  dynamiczny i widowiskowy  taniec jakim jest oberek.  Uczniowie uczyli się śpiewać piosenkę pt. ,,W moim ogródeczku”.    Uczestniczyli  także we wspólnej zabawie z dawnych  lat ,,Mam chusteczkę haftowaną” oraz poznali krok podstawowy walczyka.  Wiele emocji wzbudziła możliwość zagrania na  instrumentach muzycznych, które prezentowali i używali w czasie warsztatów nasi goście. Zajęcia były niezwykle ciekawe. Dostarczyły  wiele wrażeń. Choć przez chwilę uczniowie przenieśli się w przeszłość i poczuli atmosferę dawnych czasów.   

Wychowawcy kl. 2c i 2d     

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId939530b565

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

3 października Samorząd Uczniowski, jak co roku zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Zabawa cieszyła się  ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie mieli możliwość skorzystania ze sklepiku, w którym mogli zakupić napoje i różnorodne słodkości. O oprawę muzyczną zadbał profesjonalny didżej, który współpracuje z SU od kilku lat. 

Samorząd Uczniowski

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId19c5349745

 

Pomoc rodzinie

            W dniach 26-28 września 2018 roku Samorząd Uczniowski na prośbę Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie zorganizował akcję charytatywną pod nazwą "Pomoc Rodzinie".

            Łącznie udało nam się zebrać 3 695,05 zł dla  potrzebującej rodziny na koszty leczenia matki i trójki dzieci.

            Wyżej wymieniona kwota została wpłacona na konto wskazane przez rodzinę.

Samorząd Uczniowski 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId456a6e9c1e

 

Z wdzięcznością…

Dzień Edukacji Narodowej

Wdzięczność to słowo, które padało wiele razy z ust zgromadzonych w sali gimnastycznej naszej szkoły 12 października 2018 roku. W tym dniu świętowaliśmy zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej – dzień wszystkich pracowników polskiej oświaty.

Pani Elżbieta Wargacka – dyrektor szkoły, przywitała przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, emerytowanych nauczycieli, rodziców i uczniów. Pani Dyrektor w ciepłych słowach dziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wykonywaną pracę. Życzyła wszystkim wytrwałości, satysfakcji i zadowolenia na co dzień.

Do życzeń, podziękowań i gratulacji dołączyli się także obecni goście: Pani Bogusława Jaworska – burmistrz Zwolenia, zastępca burmistrza – Pan Grzegorz Molendowski, starosta zwoleński – Pan Waldemar Urbański oraz przewodniczący Rady Rodziców – Pan Paweł Kaca. Usłyszeliśmy serdeczne słowa uznania za zaangażowanie, pomysłowość i trud wkładany każdego dnia w kształcenie młodych pokoleń.

Wyrazy wdzięczności przekazali również uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych, którzy pod okiem swoich wychowawców przygotowali wzruszający występ artystyczny nagrodzony gromkimi brawami.

Każdy z obecnych na akademii został obdarowany kolorowym, jesiennym upominkiem wykonanym przez dzieci. Miłym akcentem był także słodki poczęstunek na zakończenie spotkania.

Justyna Orłowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdd8e6f2c484

 

Wizyta w Urzędzie Miejskim

9 października 2018r. uczniowie klasy IVg wraz z wychowawczynią panią Iloną Molendowską oraz dyrektor szkoły Elżbietą Wargacką odwiedzili Urząd Miejski w Zwoleniu. Dzieci wybrały się  z wizytą na zaproszenie Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, a także swego kolegi z klasy Aleksa Skawińskiego, który tego dnia objął fotel Burmistrza Zwolenia. 

Fotel gospodarza Gminy Zwoleń wylicytował podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To piękna inicjatywa, która została zapoczątkowana po raz pierwszy w 2015 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Dla Aleksa – nowego Burmistrza oraz jego asystentki Natalii Kustry był to niewątpliwie bardzo pracowity czas. Przez cały dzień nowy Burmistrz zarządzał Gminą Zwoleń. Spotkał się  z kierownikami wszystkich referatów oraz z delegacjami szkół.

Nas również nie mogło tam zabraknąć. Po serdecznym przywitaniu nowego Burmistrza i złożeniu gratulacji z okazji objęcia tak zaszczytniej funkcji zwróciliśmy się z pisemną prośbą o dofinansowanie kosztów przejazdu na wycieczkę szkolną do Radomia.  Kiedy prośba została pozytywnie rozpatrzona, zaczęliśmy zadawać pytania, które dotyczyły pracy Burmistrza. Następnie  zwiedziliśmy  urząd oraz poszczególne referaty i powróciliśmy do szkoły.

Był to dzień pełen wrażeń nie tylko dla Aleksa, ale także dla całej klasy IVg.

                                                                Ilona Molendowska

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdd319c3aa6a
 

 

Kto je warzywa i pije soki,

ten jest zdrowy, mądry i wysoki 

 

Z myślą o jarzynowych witaminach dzieci z oddziału 0f postanowiły zrobić wspólnie pyszną sałatkę jarzynową. Przy tej okazji poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników.

      Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządziły sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowany posiłek.

Bożena Cieloch

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0705d45b63

 

Gawędy naszego regionu

 

We wtorek 3 października 2018 roku uczniowie klasy 2c i 2d spotkali się z panią Wandą Krawiec wywodzącą się z rodziny muzyków i śpiewaków ludowych. Jest ona założycielką Zespołu Obrzędowego ze Strykowic Górnych. Pani Wanda w niezwykle interesujący sposób opowiedziała o życiu i zwyczajach panujących w dawnych czasach. Swoją opowieść przeplatała licznymi piosenkami i przyśpiewkami. Zaprezentowała także strój regionalny z okolic Zwolenia. Na wszystkich wrażenie zrobiła drobno plisowana zapaska przedsobna.  Dzieci chętnie brały udział we wspólnych zabawach pochodzących z czasów ich babć i dziadków. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Dorota Chołuj-Borowiecka

Marzena Śmietanka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId1289b88b00

 

 

Przegląd Pieśni Pielgrzymkowej i Religijnej

 

30 września 2018 roku w kinie „Świt” w Zwoleniu odbył się  XX Jubileuszowy Przegląd Pieśni Pielgrzymkowej i Religijnej. Naszą szkołę wspaniale zaprezentowały uczennice z grupy  „Mali Ewangeliści” przygotowane przez Panie Wiolettę Wątorską i Annę Kustrę zdobywając zaszczytne 1 miejsce. Gratulujemy wygranej! 

Anna Kustra

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc854c60e76

 

  

Europejski Dzień Języków

 

           26 września 2018 roku w naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków. Z tej okazji na każdej przerwie uczennice klasy 4f pod opieką pani Agaty Szczechowskiej rozdawały wszystkim uczniom i nauczycielom hasła i pozdrowienia w różnych językach. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do uczenia się języków obcych przez całe życie.  Mottem przewodnim akcji było hasło:  "Język angielski - Twoim oknem na świat".

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId2ebd6c9e4f

  

Witamy jesień w oddziale specjalnym

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId761828438e

 

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

 

19 września 2018 roku to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, w skrócie - Edward. W ramach tych działań polska policja prowadziła wzmożone kontrole na drogach. Wszystko po to, by w tym dniu na drogach nikt nie zginął i nikt nie został ciężko ranny. Funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu wraz z uczniami klasy 1a i 2c i ich wychowawcami Panią Urszulą Polak i Panią Marzeną Śmietanką odbyli „bezpieczny spacer” ulicami naszego miasta wręczając kierującym ulotkę z „Postulatami dla bezpiecznego kierowcy”.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdbf9a99a1c9

 

Sukces młodego muzyka w Castelfidardo

           

              W dniach 9-16 września 2018 roku w Castelfidardo we Włoszech odbył się 43. PIF International Accordion  „Cita di Castelfidardo”. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie.  

            W konkursie tym znakomicie zaprezentował się Krzysztof Paduch - uczeń naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Zdobył on I miejsce w ŚWIATOWEJ KATEGORII KLASYCZNEJ STUDENT 12 oraz II miejsce w VIRTUOSO KATEGORIA STUDENT 12.

            Krzysztof Paduch z klasy akordeonu Pana Dariusza Figarskiego jest jednym z najzdolniejszych polskich akordeonistów młodego pokolenia. Mimo 12 lat ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, a on sam jest doceniany przez wielu pedagogów.

            Naszemu uczniowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju artystycznego jego wielkiego talentu.

 

 

 

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach”

 

Trwa kampania „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Jest ona skierowana do kierujących pojazdami mechanicznymi, a jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych. Symbol kampanii to ZEBRA, która w języku potocznym jest synonimem przejścia dla pieszych.

14 września 2018 roku uczniowie klasy 1c, 2c i 4g wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu oraz nauczycielami Panią Ewą Borowiecką i Panią Anną Plewicką wzięli udział w happeningu. W ramach akcji uczniowie prezentowali plakaty i hasła promujące bezpieczne zachowania na drodze, a policjanci w praktyczny sposób pokazywali bezpieczne przekraczanie jezdni. 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId597b4aba74

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

13 września 2018 roku odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu. Dzieci wysłuchały cennych rad dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły. Otrzymały odblaski, które zawieszą do swoich plecaków.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0218513474

 

 

Czcimy pamięć poległych

 

Wrzesień to miesiąc szczególny. Właśnie w tym miesiącu pamiętamy o wszystkich, którzy poświęcili własne życie w obronie ojczyzny. 

W naszej miejscowości jest wiele miejsc upamiętniających tych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej . Jak co roku, zgodnie z tradycją   uczniowie klasy IIc i IId, którzy uczestniczą w realizacji innowacji pedagogicznej  ,,Dziedzictwo kulturowe regionu (Zwoleń i okolice) w edukacji wczesnoszkolnej” udali  się pod Pomnik Ściana Straceń, aby uczcić pamięć i oddać hołd wszystkim, którzy zginęli w obronie ojczyzny. Po przypomnieniu wydarzeń, które miały miejsce  w kwietniu i czerwcu 1944r.  uczniowie zapalili znicze, złożyli kwiaty i symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć poległych.

Marzena Śmietanka, Dorota Chołuj-Borowiecka

 

Narodowe Czytanie

         W sobotnie wrześniowe przedpołudnie duża grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięła udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania zorganizowanego przez Bibliotekę Miejską w Zwoleniu.

            W trwającym jubileuszowym roku odzyskania niepodległości  „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytało 100 zwoleniaków.

              Fragmenty pięknej powieści czytali następujący uczniowie: Karolina Maciąg – klasa 7 c, Patrycja Rybak - klasa 7c, Michał Makowiecki - klasa 7d, Monika Nędzi - klasa 7d, Julita Bdzikot - klasa 8a, Małgorzata Jaskólska - klasa 8a, Oliwia Rutka - klasa 8a, Weronika Zagożdżon - klasa 8a, Zuzanna Oko - klasa 8b, Wiktoria Puchniarz - klasa 8b, Paweł Przepiórka - klasa 8b, Karolina Madejska – klasa 8d, Emilia Chołuj - klasa 3a,Patrycja Choroś -klasa 3a,  Wiktor Chmurzyński - klasa 3b,  Wiktoria Kowalska -klasa 3b, Wiktoria Matyga - klasa 3b, Amelia Wilkiewicz - klasa 3b oraz nauczyciele: Małgorzata Gogacz, Justyna Kaczmarczyk, Renata Kramarczyk, Elżbieta Kramek, Justyna Orłowska, Agnieszka Śmietanka, Marzena Śmietanka, Sylwia Wolska.

               Każdy z uczestników Narodowego Czytania otrzymał pamiątkowy dyplom, którego motto brzmi „Dumni z Polski”.

Małgorzata Gogacz

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId276c814c14

 

 

Inauguracja roku szkolnego

 

3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. Po wprowadzeniu sztandarów Pani Dyrektor – Elżbieta Wargacka przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Sukcesów w nowym roku szkolnym życzyli: Pani Burmistrz – Bogusława Jaworska, Przewodniczący Rady Powiatu – Edward Rybak i Przewodniczący Rady Rodziców – Paweł Kaca. Następnie uczniowie ze swoimi wychowawcami spotkali się w salach.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId2515e8e0dc

 

 

List do Londynu

 

 

         Lekcja języka angielskiego, podczas której nasza wychowawczyni zaprezentowała nam prezentację multimedialną o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej, była dla nas inspiracją do niezwykłego działania. Postanowiliśmy napisać list do księżniczki Eugenii Windsor do Londynu! Koleżanka z naszej klasy- Natalka urodziła się w Wielkiej Brytanii, chodzila tam do szkoły, więc dzięki jej wiedzy i umiejętnościom językowym pracę mieliśmy naprawdę znaczne ułatwioną. Wychowawczyni klasy pani Iwona Grudzińska czuwała nad wszytkimi sprawami organizacyjnymi i efektem wspólnego wysiłku był piękny list do księżniczki Eugenii. Napisaliśmy w nim kilka słów o naszej miejscowości, szkole, jak również złożyliśmy księżniczce gratulacje z okazji jej niedawnego ślubu. Mamy nadzieję, że kiedyś odwiedzi Polskę. Do listu dołączyliśmy widokówki naszego miasta i własnoręcznie wykonane portrety księżniczki Eugenii. Cieszymy się, że wszyscy z naszej klasy chętnie i aktywnie włączyli się w tę inicjatywę.

       Czekamy z niecierpliwością  na odpowiedź z Pałacu Buckingham!

                                                                                                                   Uczniowie klasy 4b

                                                                                                                      z wychowawcą

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise