Panorama2.jpg
 

Nowy rok szkolny 2015/2016 - II semestr

 

 

Dyrekcji, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz uczniom i absolwentom życzymy słonecznej pogody, niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.

 

 

 

Pożegnanie absolwentów

 

 

W roku szkolnym 2015/2016 naszą szkołę opuściło 94 absolwentów. Uroczystość zakończenia nauki dla uczniów klas VI rozpoczęła się o godzinie 11.00.  Po powitaniu wszystkich przez panią Elżbietę Wargacką – Dyrektor szkoły, głos zabrali zaproszeni goście, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, rodzice oraz wychowawcy  klas VI. Jednym z ważniejszych punktów uroczystości była ceremonia przekazania sztandaru przez uczniów klas VI swoim młodszym kolegom. W kolejnej części uczniowie otrzymali dyplomy wzorowego ucznia oraz nagrody książkowe, które były uwieńczeniem ich wytrwałej pracy i sukcesów.   

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w kolejnym etapie edukacji.


View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId5d0b1eb08c

 

 

Zakończenie roku szkolnego

 

24 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Tego dnia zostały podsumowane osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów. Dyrekcja oraz wychowawcy wręczyli dyplomy, nagrody i świadectwa.


View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdeb7b72c576

 

Egzamin na kartę rowerową

 

16 czerwca 2016 r. zakończył się 2-etapowy egzamin na kartę rowerową. Do I etapu przystąpiło 133 uczniów z klas 4-6. Etap ten obejmował część teoretyczną egzaminu i sprawdzał znajomość przepisów ruchu drogowego, znaków, sygnałów drogowych, zasad postępowania w razie wypadku i podstaw udzielania pierwszej pomocy.  Formą sprawdzenia wiedzy uczniów był test jednokrotnego wyboru. Część teoretyczną zaliczyło 77 uczniów, którzy tym samym zostali dopuszczeni do II etapu egzaminu, który był nadzorowany przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji  w Zwoleniu. Etap ten to praktyczne sprawdzenie umiejętności płynnej jazdy rowerem po wyznaczonym torze, poprawnego sygnalizowania i wykonywania manewrów, właściwego reagowania na sytuacje drogowe. Część praktyczna egzaminu odbyła się w Miasteczku Ruchu Drogowego na sportowym obiekcie „Orlik” w Zwoleniu. W roku szkolnym 2015/2016 kartę rowerową otrzyma 76 uczniów naszej szkoły.                                     

                                                                                       Bożena Tatak

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc64593ece6

 

 

Uroczystość w klasie Ig

 

15 czerwca 2016 roku w klasie Ig odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Wszyscy odświętnie ubrani powitaliśmy naszych rodziców. Część artystyczną rozpoczęliśmy wesołym tańcem, następnie recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki. Po życzeniach i uściskach wspólnie z rodzicami zasiedliśmy do stołu na słodki poczęstunek.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdb022c42c96

 

 

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu

„Kangur Matematyczny 2016”

 

 

 

          17 marca 2016 roku po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. W bieżącym roku szkolnym test pisało 74 uczniów w następujących kategoriach wiekowych:

„Żaczek” – klasy II (18 uczniów)

„Maluch” – klasy III i IV (35 uczniów)

„Beniamin” – klasy V i VI (21uczniów)

          Oto jak przedstawiają się wyniki XXV edycji tego konkursu:
wynik bardzo dobry uzyskał Maksymilian Kustra uczeń klasy Vc – przygotowany przez Panią Urszulę Pomarańską.

          Wyróżnienie otrzymało 12 uczniów. Są to:

- Maja Rola i Jan Szarpak kl. IIf – uczniów przygotowała Pani Anna Sitek,

- Krzysztof Paduch kl. IIIa – przygotowany przez Panią Iwonę Kuklińską,

- Zuzanna Mamcarz kl. IIIb – przygotowana przez Panią Małgorzatę Kutyłę,

- Małgorzata Nieckarz kl. IIIc – przygotowana przez Panią Annę Plewicką,

- Filip Życki kl. IIId – przygotowany przez Panią Marzenę Śmietankę,

- Arkadiusz Gajowiak kl. IVa i Mikołaj Kapciak kl. IVb – uczniów przygotowała Pani Jolanta Ostrowska-Wilk,

- Patryk Kustra kl. Vd – przygotowany przez Panią Iwonę Białek,

- Nikodem Kustra i Dawid Skupień kl. Vc oraz Mateusz Maraszkiewicz kl. VIa – uczniów przygotowała Pani Urszula Pomarańska.

Wszystkim  uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu !!!

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdd67767ff32
 

 

 „Jak nie czytam, jak czytam”

Ogólnopolska Akcja Czytania

 

10 czerwca 2016 roku o godzinie 10.00 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Czytania, która przebiegała pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem akcji na terenie szkoły byli nauczyciele biblioteki. Tego dnia uczniowie pod opieką swoich nauczycieli zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie z wielkim zainteresowaniem, na łonie natury, pochłaniali fragmenty swoich ulubionych książek. Celem akcji była promocja czytania wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie,  wspieranie dzieci aktywnych czytelniczo  oraz podkreślenie roli bibliotek w edukacji czytelniczej. W akcji udział wzięło blisko czterystu uczniów. Głównym organizatorem akcji w kraju był miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0031696d44

 

XIV Powiatowy Turniej Wiedzy o Polsce

dla  uczniów klas trzecich pod hasłem

,,Kocham Cię Polsko”

           

          3 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu odbył się XIV Powiatowy Turniej Wiedzy o Polsce dla uczniów klas trzecich. Organizatorami tegorocznego   turnieju   byli   nauczyciele  klas  trzecich  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu wraz z metodykiem edukacji wczesnoszkolnej Panią Alicją Kajdan.

        W konkursie wzięło udział  10 trzyosobowych zespołów z 10 szkół podstawowych powiatu zwoleńskiego:  Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie, Publicznej Szkoły Podstawowej  im. kpt. pil. Tadeusz Sędzielowskiego w Baryczy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzezinkach Starych, Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie n/Wisłą, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Janowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kazanowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. płk. Jana Sońty ,,Ośki” w Kowalkowie, Publicznej  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paciorkowej Woli, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tczowie, Publicznej Szkoły Podstawowej  w Zakrzówku.

 Prace uczniów oceniała komisja  w składzie:

- Pani Alicja Kajdan – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej,

- Pani Teresa Grzybowska – doradca metodyczny przyrody i geografii,

- Pani Dorota Szewczyk – nauczyciel plastyki w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu,

- Pan Krzysztof Śmietanka – koordynator doradców metodycznych w Zwoleniu. 

Po sprawdzeniu poprawności wykonania zadań komisja przyznała:

- I miejsce  -    zespołowi  uczniów  z   Publicznej  Szkoły   Podstawowej  im. Stefana Żeromskiego w Janowie,

- II miejsce  - zespołowi uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie n/Wisłą,

- III miejsce  - zespołowi uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kazanowie. 

      Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy turnieju nagrody pocieszenia ufundowane przez Panią Bogusławę Jaworską – Burmistrz Zwolenia, Pana Waldemara Urbańskiego – Starostę Zwoleńskiego, Panią Teresę Pancerz - Pyrka – Wójt Gminy Kazanów, Pana Mariana Kuś – Wójta Gminy Przyłęk, Pana Andrzeja Wolszczaka – Wójta Gminy Tczów, Wydawnictwo Nowa Era, Nadleśnictwo Zwoleń oraz Pana Tomasza Makucha.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId18e1c815af
 

 

Dzień Dziecka

 

1 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Rada Rodziców przygotowała dla dzieci atrakcje -  urządzenia pneumatyczne, watę cukrową , popcorn i lemoniadę. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId96cbfb35b7

 

Podsumowanie XII Szkolnego Tygodnia BRD
pod hasłem

„Bezpieczni na drodze dzisiaj i jutro”

        W dniach 16 – 20 maja 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu odbył się XII Szkolny Tydzień BRD pod hasłem „Bezpieczni na drodze dzisiaj i jutro”. Jest to cykliczne przedsięwzięcie z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów klas 1- 6, nauczycieli oraz środowiska lokalnego. Akcja ta podsumowuje realizację zagadnień z zakresu edukacji motoryzacyjnej w naszej szkole i zachęca do zastosowania zdobytej wiedzy  w praktyce poprzez różnego rodzaju formy aktywności.

Odbyły się:

- cykliczna akcja „Jabłko, czy cytryna”,

- „Bezpieczny spacer” zakończony wizytą w Powiatowej Komendzie Policji w Zwoleniu – oglądanie pojazdów i akcesoriów policjanta dla uczniów klas drugich,

- spotkanie z policjantem dzieci z oddziałów przedszkolnych – pogadanka na temat „Zasady bezpiecznej zabawy w czasie wolnym od zajęć”,

- spotkanie z ratownikiem Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu – „Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej” dla uczniów klas czwartych;

- plenerowa lekcja bezpieczeństwa „Bezpieczne skrzyżowanie” dla uczniów klas pierwszych,

- różnorodne konkursy,

- wydanie gazetki „Kółka dwa” dla uczniów starszych i „Piechurek” dla uczniów klas młodszych,

- ekspozycja materiałów dotyczących BRD na terenie szkoły.

Uroczyste podsumowanie akcji odbyło się 20 maja 2016 roku. Laureaci konkursów i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie obejrzeli również inscenizację uczniów klasy 2a oraz tańce w wykonaniu uczniów klasy 1g, 3c i 2d.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIddfab130194

 

Tu, gdzie mieszkam 

Spotkanie z autorem książki „Dzieje Zwolenia”

 

        W piątek 13 maja 2016 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z Panem Cezarym Imańskim - autorem książki „Dzieje Zwolenia”, nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w Publicznym Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego (przy ul. Kościelnej). Uczniowie mieli okazję wysłuchać historii Zwolenia i obejrzeć prezentację, dotyczącą tego zagadnienia. P. Imański pokazał także jak zmieniał się  zwoleński rynek podczas ostatnich 110 lat (1906-2016). Poparta starymi zdjęciami opowieść wysłuchana została z niesamowitym zainteresowaniem. Pan Imański opowiedział również jak wygląda praca historyka, jak zbiera materiały do książek i prezentacji oraz na jakie napotyka trudności. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId460eb629c7

 

 

„Moją poezję zrozumie każdy”

 

10 maja 2016 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z Panią Zofią Kucharską – poetką ludową z Kozienic. Pani Zofia opowiadała uczniom o sobie i swojej drodze poetyckiej. Jest ona autorką wielu tomików poezji, członkiem Grupy Literackiej „Łuczywo” w Radomiu. Charakterystycznym elementem spotkań z poetką jest to, iż recytuje swoje wiersze z pamięci. Podczas spotkań przekazuje takie wartości jak: umiłowanie Ojczyzny i ziemi rodzinnej, szacunek oraz poświęcenie dla innych. Mimo że 26 kwietnia 2016 roku ukończyła 88 lat jest pełna energii i optymizmu. Bardzo łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Uczestnicy spotkania mieli możliwość nabyć rękopisy wybranych utworów z autografem poetki oraz kompozycje kwiatowe.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdfd92c74f95

 

W SKO oszczędzamy i nagrody wygrywamy

 

26 kwietnia 2016 roku  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Bank Spółdzielczy  w Zwoleniu. W konkursie wzięło udział 105 uczniów - członków SKO z klas I-VI. Tematem pracy konkursowej skierowanej do uczniów klas IV-VI był „Projekt odznaki - Odznacz się w oszczędzaniu”, a dla uczniów z klas I- III „Zakładka do książki z logo SKO”. 

Komisja konkursowa  w składzie: 

- pani Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły, 

- pani Monika Lis  - przedstawiciel Banku Spółdzielczego, 

- pani Anna Gregorczyk -  przedstawiciel Rady Rodziców, 

- panie Dorota Chołuj- Borowiecka i Dorota Grabarczyk – opiekunki SKO 

 przyznały nagrody pieniężne  następującym uczniom: 

Dawid Krok - 1g,  Natalia Janas- 1c, Franciszek Tatak - 1f, Konstancja Piotrowska - 1f, Filip Piątkowski - 1h, Jakub Kozieł - 1h, Wiktoria Petniak - 2a, Paweł Drąg - 2a, Paulina Pyrgiel - 2b, Anna Wasiel - 2c, Bartek Jaworski - 2d, Nina Przybylska - 2d, Kacper Dróżdż - 2d, Liliana Kamińska - 2e, Anna Jaworska - 2f, Amelia Sułek - 3a, Oliwia Obuchiewicz - 3b, Paulina Marszałek - 3b, Natalia Sarwińska - 3b, Alicja Wołoszyn - 3c, Dawid Smutniak - 3c, Arkadiusz Gajowiak - 4a, Kamila Janas - 4b, Emilia Chołuj - 6a, Wiktoria Domańska - 6c, Michał Dmuchowski - 6c, Wiktoria Matyga - 6c, Aleksandra Marszałek - 6c, Paulina Winogrodzka - 6c. 

Wszyscy  uczestnicy konkursu otrzymali kolorowe mazaki z logo SKO. Nagrody ufundował Bank Spółdzielczy w Zwoleniu. 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do działań podejmowanych przez opiekunów SKO.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId87581ad570

 

 

KONCERT  LAUREATÓW

 

22 kwietnia 2016roku w Kuźni Artystycznej w Radomiu odbył się finał XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego organizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W bieżącym roku wzięło w nim udział blisko 70 recytatorów z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu Radomia i okolicznych gmin, w tym z gminy Zwoleń.

Wśród laureatów tegoż konkursu znalazły się uczennice naszej szkoły – Oliwia Dubil z klasy 6a oraz Amelia Gołda z klasy 5d. Dziewczynki przepięknie zaprezentowały swoje utwory, za co otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Uczennice swoją recytację doskonaliły pod okiem nauczycielki języka polskiego Pani Wiolety Skorek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

 

 

 

„Zadbana Ziemia, czyste powietrze,

gleby i wody to nasze zdrowie”

Dzień Ziemi

 

21 kwietnia 2016 roku odbyły się obchody Dnia Ziemi. Nasza szkoła tradycyjnie co roku włącza się w działania na rzecz ochrony środowiska. W tym roku, jak i w poprzednich latach, zbieramy materiały wtórne i elektro-odpady.

Aktywnie włączyliśmy się w dwie ogólnopolskie akcje:

1. Akcja Nieustraszonych Pogromców Śmieci – „Odpakowani.pl”. Uczniowie wykonywali prace z materiałów wtórnych pod hasłem „Przetwarzam, więc jestem”, zmieniając ich przeznaczenie i przedłużając ich wykorzystanie w życiu codziennym.

2. Fundacja Ekologiczna „Arka” zachęciła do uczestnictwa w akcji „Listy dla Ziemi 2016”. Uczniowie pisząc swoje prace pomyśleli o naszej planecie, promując gospodarkę nisko emisyjną i działania proekologiczne tj. mądre i oszczędne wykorzystanie zasobów naturalnych i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby.

Uczniowie klasy Vb przygotowali inscenizację pt. „Warzywa i owoce na pięć” i zaprezentowali krótki układ taneczny. Program obejrzała społeczność naszej szkoły.

            Mamy nadzieję, że ten dydaktyczny występ uświadomił naszym uczniom, że zdrowe odżywianie ma ogromne znaczenie dla organizmu człowieka - „W zdrowym ciele, zdrowy duch” .

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdedcf5cdf1e
 

Spektakularny sukces naszego ucznia

 

Krzysztof  Paduch - uczeń klasy 3a naszej szkoły - zajął I MIEJSCE NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE AKORDEONOWYM dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, który odbył się w dniach 6 - 8 kwietnia 2016 roku w Słupcy. 

W swoim programie zaprezentował mistrzowskie wykonanie utworów:

A. Repnikowa  „Niesamowite zdarzenia”, J. S. Bacha  „Małe Preludia”, B. Dowlasza „Tańce robotów”, P. Frosiniego „Gorące punkty”.  Po koncercie laureatów otrzymał mnóstwo gratulacji od licznego grona słuchaczy.

Przygoda Krzysia ze światem muzyki rozpoczęła się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Obecnie jest uczniem IV klasy cyklu sześcioletniego popołudniowej szkoły muzycznej w klasie akordeonu pana Jacka Zelgi. Jego pasją jest gra na akordeonie i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mimo tak młodego wieku jest już laureatem konkursów akordeonowych. 

Podczas pierwszego konkursu na X  Jubileuszowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej im. Ryszarda Malickiego w Puławach w kwietniu 2015 roku zdobył II miejsce. 

     Kolejne sukcesy miały miejsce w Słupcy, gdzie zajął I miejsce na XXI Słupeckich Spotkaniach Muzycznych w listopadzie 2015 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów młodemu akordeoniście !

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId9a3f5ef2db

 

Autor „Słonika Nicponika” na spotkaniu w bibliotece

 

22 marca 2016 roku w naszej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z Panem Wojciechem Krupą – autorem scenariuszy i bajek dla dzieci. Hasłem przewodnim spotkania były książki oraz wpływ czytania na rozwój uczniów. Pan Wojciech Krupa opowiadał dzieciom o książkach, które napisał: „Słonik Nicponik”, „Pszczółka”, „Kłopoty czarnego liska”, „Mąż Wąż”, „Radomir” oraz „Krótka historia Radomia dla dzieci”. Czytał też bajki, które jeszcze nie zostały wydane. Podczas spotkania uczniowie zadali wiele pytań, na które Pan Wojciech z radością udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na pytanie, skąd czerpie inspiracje do pisania, odpowiedział, że w głównej mierze z bajek i książek czytanych w dzieciństwie. Zachęcał więc do czytania ale również do rozwijania swoich zainteresowań, uprawiania sportu, dbania o zdrowie. Przez chwilę uczestnicy spotkania uprawiali gimnastykę w rytmie wiersza, napisanego przez naszego gościa. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu wcielając się w rolę misia i Karolinki. Był też czas na autografy i wpis do kroniki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdcec28fa4f9

 

WITAMY  WIOSNĘ!

 

 21 marca 2016 r. z okazji powitania  wiosny rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na najciekawsze wiosenne przebranie pt. ,,Wiosenna moda radości nam doda”. W konkursie wzięli udział przedstawiciele oddziałów przedszkolnych i klas I- VI. W atmosferze dobrej zabawy i wzajemnej życzliwości uczniowie prezentowali barwne, oryginalne i ciekawe stroje, które zostały ocenione przez komisję składającą się z uczniów i opiekunów  samorządu. Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId35f92510eb
 

 

WZOROWY UCZEŃ

 

      9 marca 2016 r. to zapewne niezapomniana data dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły. To właśnie w tym dniu odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki nauczania i zachowania za  pierwszy semestr. 

       Podczas uroczystości  wyróżnieni uczniowie klas I – VI otrzymali odznaki wzorowego ucznia ufundowane przez Radę Rodziców, które w tym roku szkolnym są wyjątkowe, ponieważ  nawiązują do jubileuszu 50- lecia naszej szkoły. Pani Dyrektor  Elżbieta Wargacka oraz zastępcy dyrektora pani Bożena Kaczmarczyk i pani Barbara Madej wręczając odznaki nie kryły wzruszenia i dumy z tak dużego grona  wyróżnionych uczniów. 

    Prowadzące – opiekunki Samorządu Uczniowskiego przedstawiły również wyniki konkursu ,,O Puchar Dyrektora Szkoły”. I miejsce zajęła klasa IVd, której wychowawcą jest pani Ewa Surmacz, II miejsce zajęła klasa VIc, której wychowawcą jest pani Dorota Chołuj-Borowiecka, a III miejsce zajęła klasa IVa, której wychowawcą jest pani Agnieszka Szczęsna.  Przedstawiciele wymienionych klas wraz z wychowawcami odebrali dyplomy, a zwycięzcy z wielką radości i dumą przyjęli puchar z rąk Pani Dyrektor.

      Miłym akcentem apelu było odczytanie informacji dotyczącej otrzymania przez naszą szkołę medalu ,,Zasłużony dla ziemi zwoleńskiej”, który przyznawany jest za wybitne zasługi. 

      Pani Elżbieta Wargacka – dyrektor szkoły złożyła gratulacje wszystkim wyróżnionym uczniom i życzyła dalszych sukcesów w nauce, a panie prowadzące podziękowały za udział w apelu.  

Anna Sitek

  

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId38d302aebd

 

Mistrzowie słowa

 

2 marca 2016 roku w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się eliminacje powiatowe w ramach 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i 33. Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, Oddział Okręgowy w Radomiu. Wzięło w nim udział 121  recytatorów reprezentujących 33 placówki oświatowe, kulturalne i wychowawcze z gmin: Zwoleń, Policzna, Tczów i Przyłęk. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów.

Laureatkami  zostały: Oliwia Dubil z klasy VIa oraz Amelia Gołda z klasy Vd, które będą reprezentowały naszą szkołę w rejonowym koncercie laureatów w Radomiu. Uczennice zostały przygotowane przez P. Wioletę Skorek.  Wyróżnienia otrzymali również: Zuzanna Choroś z klasy II b przygotowana przez P. Ewę Kochanek, Aleksandra Ciesielska z klasy Vb przygotowana przez P. Agnieszkę Śmietankę oraz Paweł Przepiórka z klasy Vb przygotowany przez P. Wioletę Skorek.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesów.

 

 

I Regionalny Konkurs Pięknego Czytania

 

1 marca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu odbył się I Regionalny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu. Naszą szkołę reprezentowali:

w kategorii klas I-II  - Zuzanna Choroś z klasy 2b

w kategorii klas II-IV – Szymon Tatar z klasy 3c

w kategorii klas V-VI– Amelia Gołda z klasy 5d

Ocenie podlegała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja tekstu, ogólne wrażenie artystyczne i dyscyplina czasowa (do 3 minut). W konkursie wzięło udział 39 uczestników z 15 szkół podstawowych.  Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Mimo ogromnej konkurencji Zuzanna Choroś otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się, że dbają o rozwijanie kultury czytelniczej i popularyzację czytelnictwa.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIddbfb97b8d8

 

 

Poznajemy numer nadziei - 112

 

24 lutego 2016 roku w ramach realizacji programu wychowawczego, odbyło się spotkanie  uczniów klasy Ih z Panią Beatą Woźniak – pracownikiem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112 w Radomiu. Celem spotkania było poszerzenie informacji na temat numeru alarmowego 112. Uczniowie dowiedzieli się „jak i kiedy dzwonić na 112” oraz „kiedy nie dzwonić na 112”. Wiedzą, że CPR obsługuje zgłoszenia alarmowe czyli odbiera je i przekazuje odpowiedniej służbie ratowniczej, aby udzieliła pomocy. 112 – to numer nadziei, to tu dzwonią ludzie potrzebujący pomocy. Uczniowie obejrzeli ciekawy film edukacyjny i otrzymali pamiątkowe upominki. Spotkanie zorganizowała Bożena Cieloch - wychowawca klasy Ih.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId5fd1f35d03

 

Nasza szkoła odznaczona medalem honorowym

 

20 lutego 2016 roku w sali kina Świt odbyła się niezwykła uroczystość. Nasze miasto obchodziło 591. urodziny.  Podczas tej uroczystości  nasza szkoła została uhonorowana medalem „Zasłużony dla Ziemi Zwoleńskiej”, który przyznała Kapituła w składzie: Wacław Kuś – przewodniczący, Jan Nowakowski – sekretarz, Paweł Sobieszek, Teresa Kacperczyk-Baran i Natalia Anna Wieczerzyńska na wniosek Przewodniczącego Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia . Medal odebrała Pani dyrektor – Elżbieta Wargacka, przewodniczący Rady Rodziców – Pan Arkadiusz Baran oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej – Paulina Winogrodzka z klasy 6c.

Uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas części artystycznej uroczystości. Przedstawili okolicznościową scenkę nadania praw miejskich Zwoleniowi, którą przygotowali pod kierunkiem Pani Małgorzaty Gogacz i Pani Agnieszki Siepietowskiej. Uczniowie klasy 2a pod opieką Pani Ewy Borowieckiej zatańczyli krakowiaka, klasy 2b przygotowani przez Panią Ewę Kochanek – kujawiaka, klasy 2e -  taniec dworski a klasy 3d pod kierunkiem Pani Marzeny Śmietanki – mazura. Choreografię do wszystkich tańców opracowała Pani Urszula Bronisz-Dąbrowska.

Bardzo cieszymy się z przyznanego nam medalu, dziękujemy Kapitule za docenienie naszych osiągnięć. 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId9fdbbe49b5

 

 

Rok szkolny 2015/2016 - I semestr

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise