Panorama3.jpg
 

Nowy rok szkolny 2018/2019 - ul. Ludowa - II semestr

 

Maja Ciecieląg wyróżniona w finale konkursu recytatorskiego

           17 maja 2019 r. odbył się Rejonowy Koncert Laureatów 36. Małego Konkursu Recytatorskiego. Wykonawcy zaprezentowali się na scenie „Kuźni Artystycznej” w Radomiu.

           W tym wspaniałym wydarzeniu uczestniczyła Maja Ciecieląg z klasy IV e. Została przygotowana przez p. Agnieszkę Śmietankę. Maja to laureatka eliminacji szkolnych oraz powiatowych. W finale konkursu zaprezentowała wiersz Hanny Niewiadomskiej pt. „Pchła”. Komisja konkursowa, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała nagrody oraz wyróżnienia za najlepsze prezentacje. Wśród wyróżnionych recytatorów znalazła się uczennica naszej szkoły - Maja Ciecieląg.

           Wyróżnienie w koncercie laureatów to prawdziwy powód do dumy i radości

                                                                                                            Agnieszka Śmietanka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdbf7b0fe3cf

 

List z gratulacjami do Londynu

           7 maja 2019 r. uczniowie klasy 4b wysłali kolejny list do Londynu. Tym razem szczególną okazją do korespondencji w języku angielskim, były narodziny prawnuka królowej Elżbiety II. Dołączyliśmy do grona tysięcy osób z całego świata, którzy przekazali ogromne gratulacje dla księcia Henryka i księżnej Meghan z okazji narodzin ich pierwszego syna. W  liście napisaliśmy także o  naszym mieście, szkole i zainteresowaniach. Dołączyliśmy własnoręcznie wykonane portrety książęcej pary oraz niepowtarzalny prezent-  zawieszkę na smoczek, którą specjalnie na tę okazję wykonała ciocia naszej koleżanki z klasy.

           Korespondencja z członkami Brytyjskiej Rodziny Królewskiej jest dla nas idealną okazją do doskonalenia języka angielskiego, odkrywania i poznawania kultury angielskiej, jak również potwierdzeniem faktu, iż tradycyjne formy komunikowania się w dobie technologii informatycznych, nadal mają swój niezaprzeczalny urok i magię.

           Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź z Londynu i wizytę, być może kiedyś w przyszłości, książęcej pary w Polsce.

Uczniowie i wychowawca klasy 4b

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId9d27523e56

 

Wyniki konkursu FOX 2019

               29 kwietnia 2019 r. do naszej szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego FOX.  Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas czwartych, którzy zadania konkursowe rozwiązywali 5 marca 2019 r.

Corocznie konkurs odbywa się  pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

             Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

wynik bardzo dobry uzyskali uczniowie:

Natalia Gnysińska kl. 4b - opiekun p. Iwona Grudzińska,

Jakub Serafin kl. 4e - opiekun p. Anna Tatak;

wynik dobry uzyskali uczniowie:

Maria Serafin kl. 4e - opiekun p. Anna Tatak,

Alan Papiewski kl. 4a - opiekun p. Renata Rybak.

            Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy powodzenia w następnym roku!

Iwona Grudzińska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdaf216c2e4a

 

XVI Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Nasi uczniowie - laureaci XVI Parafialnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie 26 kwietnia 2019 r. w Lipsku na XVI Diecezjalnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej.

W kategorii poezja II miejsce zajął Olaf Myśler z oddziału przedszkolnego Oc przygotowany przez panią Annę Duliasz, a wyróżnienie otrzymał Miłosz Cieślik z klasy I d, przygotowany przez panią Ewę Kochanek. Natomiast w kategorii pieśń II miejsce zajął zespół Różyczki z oddziału przedszkolnego Oe. Dziewczynki przygotowała pani Agata Dmuchowska. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował również zespół Skowroneczki z klasy 4 h, przygotowany przez panią Iwonę Siwierską i Wiolettę Wątorską.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Iwona Siwierska

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdb13a5585c9

 

„Bijemy Zielony Rekord Polski”

26 kwietnia 2019 roku  uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Bijemy Zielony Rekord Polski”. Wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” zasadziliśmy 50 drzewek na placu targowym.

 Akcja ma na celu zazielenienie najbliższego otoczenia, zadbania o lepszą jakość powietrza oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Przedsięwzięcie to organizowane jest przez Dotlenieni.org. 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda59c0af314

 

 

XVI Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

4 kwietnia 2019 r. dzieci z oddziałów 0c, 0e, 0f, 0g wzięły udział w XVI Regionalnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowanym w kinie „Świt” przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”. Dzieci z sukcesem zaprezentowały pieśni oraz wiersze patriotyczne. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId8e4045cf3f

 

 

Wkręć się i pomóż Frankowi stanąć na nogi

            Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu zorganizował zbiórkę korków i nakrętek dla małego Frania Szpilskiego, którego czeka operacja nóżki. Społeczność uczniowska aktywnie włączyła się w akcję przynoszenia nakrętek od butelek z napojami i wodą, od kosmetyków, kremów, płynów, środków czystości, środków do prania, kawy itp. W szkole wygospodarowano miejsce składowania korków przy głównym wejściu. Worki systematycznie zostają odbierane przez rodziców Frania.  Od stycznia do chwili obecnej zebrano ok 330 kg korków.

Zbiórka korków i nakrętek jest w dalszym ciągu kontynuowana. Prosimy o dalsze wsparcie. Razem z Frankiem wszystkim dziękujemy.

Halina Borowska

Agata Szczechowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId05d2d807f6

 

IV Regionalny Konkurs Pięknego Czytania

25 marca 2019 roku w bibliotece Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie IV Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania. 13 marca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu odbyły się  przesłuchania regionalne. W konkursie udział wzięło 463 uczniów. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Aleksander Pawelec z klasy 2c, Maria Płachta z klasy 5a – przygotowani przez  nauczyciela biblioteki – Panią Renatę Kramarczyk i Konstancja Piotrowska z klasy 4f - przygotowana przez Panią Justynę Kaczmarczyk. 

Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało wyróżnionych: Aleksander Pawelec oraz Maria Płachta. Otrzymali oni dyplomy i nagrody książkowe. 

Organizatorem konkursu na poziomie szkół podstawowych jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId9a2695f8c1

 

36. Mały Konkurs Recytatorski

      21 marca w kinie „Świt” w Zwoleniu odbył się 36. Mały Konkurs Recytatorski. Najlepsi recytatorzy powiatu zwoleńskiego rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje możliwości wykonawcze przed komisją konkursową.

Wyróżnienia otrzymali:

Bartosz Karolczuk z oddziału 0d, opiekun – p. Hanna Furga

Maria Pastuszko z klasy Ie, opiekun – p. Anna Sitek

Konstancja Piotrowska z klasy IVf,  opiekun – p. Wioleta Skorek

Karolina Leśniewska z klasy Va, opiekun – p. Danuta Imańska

 Maja Ciecieląg z klasy IVe, przygotowana przez p. Agnieszkę Śmietankę, zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w Radomiu.

Laureatce oraz wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                      Agnieszka Śmietanka

 

 

 

Konkurs Piosenki Słonecznej, Radosnej i Koleżeńskiej

21 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Konkursu Piosenki Słonecznej, Radosnej i Koleżeńskiej. 21 marca to pierwszy dzień wiosny; uczniowie naszej szkoły uczcili go piosenką. 

Głównym celem konkursu było propagowanie serdecznej więzi, sympatii, koleżeństwa, prezentacja umiejętności wokalnych oraz promocja szkolnej twórczości artystycznej.

            Zawody wokalne zorganizowali nauczyciele: Pani Urszula Bronisz – Dąbrowska, Pani Teresa Grzybowska i Pani Ewa Kochanek. Łącznie w zmaganiach konkursowych wzięło udział 24 solistów w trzech kategoriach. Jury w składzie: Pani Urszula Bronisz-Dąbrowska - nauczyciel muzyki, Pani Barbara Markiewicz - oligofrenopedagog oraz pedagog szkolny - Pani Beata Michalska oceniło kunszt wokalny naszych uczniów i przyznało następujące miejsca:

                                    Kategoria - soliści oddziałów przedszkolnych:

                                      I miejsce: Lena Wrześniewska z oddziału Of

II miejsce: Julia Łupina z oddziału Of

III miejsce: Hanna Makuch z oddziału Oe

Wyróżnienie: Michalina Rogala z oddziału Oc, Antonina Oleksik z oddziału Oc,    Maja Grudzińska z oddziału Oc.

Kategoria - soliści klas 1- 3 szkoły podstawowej :

I miejsce: Julia Nowakowska z klasy 1e

II miejsce: Maja Markiewicz z klasy 1c

III miejsce: Franciszek Wolszczak z klasy 2c i Gabriela Kupis z klasy 1d

Kategoria - soliści klas 4 - 6 szkoły podstawowej :

I miejsce ex aequo: Marysia Płachta z klasy 5a i Wiktoria Petniak z klasy 5a,

II miejsce ex aequo: Julia Monica z klasy 6b i Zuzanna Grzeszczyk z klasy 4c,

III miejsce ex aequo: Paweł Kaczmarski z klasy 6b i Dawid Lesiak z klasy 5d.

 Wyróżnienie: Natalia Janas z klasy 4c, Paulina Brodowska z klasy 4c, 
                      Wiktoria Spytek z klasy 5d, Natalia Sarwińska z klasy 6b,                                         Bartosz Molendowski z klasy 5a, Konstancja Piotrowska z klasy 4f,   Zofia Struzik z klasy 4h, Gabriela Oko z klasy 4c.
 

Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, które ufundowała Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu. Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.           

Ewa Kochanek

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdbe122092bd


 

Wzorowy uczeń

20 marca odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki nauczania i zachowania za pierwsze półrocze bieżącego roku szkolnego. Dyrektor szkoły - Pani Elżbieta Wargacka powitała zaproszonych gości, licznie przybyłych rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie przypomniano zasady przyznawania odznak wzorowego ucznia, które jak co roku ufundowała Rada Rodziców. Dumnym i szczęśliwym uczniom odznaki wręczyły: pani Dyrektor Elżbieta Wargacka oraz zastępcy dyrektora Pani Bożena Kaczmarczyk i Pani Barbara Madej.

Ogłoszono również wyniki konkursu „O Puchar Dyrektora Szkoły” przeznaczonego dla uczniów klas IV – VIII. I miejsce zajęła klasa IVf, której wychowawcą jest Pani Dorota Wolszczak, II miejsce przypadło klasie IVg – wychowawca Pani Ilona Molendowska, III miejsce zajęła klasa IVh  - wychowawca Pani Iwona Siwierska. Przedstawiciele wymienionych klas wraz z wychowawcami odebrali dyplomy, a zwycięzcy - puchar.

Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka złożyła gratulacje wszystkim wyróżnionym uczniom, podziękowała  rodzicom za trud wychowania, a nauczycielom za zaangażowanie w proces nauczania. Wiele ciepłych słów do uczniów i ich rodziców skierowali również zaproszeni goście. Po części oficjalnej wszyscy obecni obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie uroczystości opiekunowie Samorządu Uczniowskiego życzyli wszystkim wytrwałości w dalszej pracy i wielu sukcesów w obecnym półroczu.

Dorota Chołuj-Borowiecka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0da43a7cd4

 

 

Konkurs FOX w Naszej Szkole

  5 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z  Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Ideą konkursu – obecnie była to jego XIX edycja – jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego. Udział w nim polega na rozwiązaniu  testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Udział w konkursie to również okazja do bliższego poznania literatury światowej, ponieważ warunkiem udziału jest przeczytanie w języku angielskim wyznaczonej przez organizatorów lektury - w tegorocznej edycji konkursu -  The Tin Soldier  H. Ch. Andersena. Główną nagrodą dla najlepszych uczestników w konkursie jest udział w obozie językowym. Dla uczestników z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane są nagrody rzeczowe. 

          Konkurs FOX uważany jest za jeden z najtrudniejszych konkursów z języka angielskiego w Polsce.Zadania w większości wykraczają poza poziom danej grupy wiekowej. Dziękujemy wszystkim ochotnikom, którzy zmierzyli się z testem i oczekujemy na wyniki, a te będą przesłane do szkoły w maju.

     Nauczyciele języka angielskiego

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdbb94047bd2

 

 

„Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek,

a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

Tłusty czwartek pojawił się w Polsce w XVII wieku. W przeszłości zwany był również czwartkiem „zapuśnym” lub „combrowym”. Jak sama nazwa wskazuje, celebrowanie tłustego czwartku polega na objadaniu się kalorycznymi przysmakami. Symbolem tego dnia stały się pączki, które w przeszłości serwowano nie na słodko, ale pikantne i na tłusto. Obecnie w tym dniu delektujemy się przede wszystkim pączkami z lukrem lub z cukrem pudrem. W naszej szkole również nie zapomniano o tradycji Tłustego czwartku. Uczniowie klasy IIc i IId realizujący innowację programową „Dziedzictwo kulturowe regionu (Zwoleń i okolice) w edukacji wczesnoszkolnej” recytowali wierszyki, częstowali pysznymi pączkami i życzyli wszystkim słodkiego świętowania. Jednocześnie przypominając, że zjedzenie pączka lub chruścika zapewnia powodzenie w dalszym życiu.                         

                                                                           Wychowawczynie kl. IIc i IId

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId1ab0b65bd3

 

Noworoczna Zabawa Choinkowa

21 lutego 2018 roku odbyła się w naszej szkole Noworoczna Zabawa Choinkowa. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, oddział specjalny oraz klasy I, II bawiły się od godziny 10.00 do godziny 14.00, natomiast uczniowie klas III, IV, V w godzinach  15.00 – 19.00. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy choinkowej był: „Dziki zachód” oraz „Bal maskowy”.  Oprawę muzyczną zapewnił profesjonalny DJ, a do zabawy zachęcali animatorzy. Rodzice zapewnili dla każdego ucznia lemoniadę oraz słodki poczęstunek. W szkole działała również kawiarenka, która oferowała ciasta i inne słodkości przygotowane przez rodziców uczniów wszystkich klas.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdbf25934c50

 

„Kraj lat dziecinnych”

20 lutego 2019 roku w naszej szkole zainaugurowane zostały uroczystości związane z 594. rocznicą nadania praw miejskich naszemu miastu. Mottem uroczystości były słowa Adama Mickiewicza: „Jedna już tylko jest kraina taka, w której jest trochę szczęścia dla Polaka: kraj lat dziecinnych”. W podróż w przeszłość zabrali nas uczniowie, którzy w naszej szkole realizują innowacje programowe „Dziedzictwo kulturowe regionu (Zwoleń i okolice) w edukacji wczesnoszkolnej”, „W krainie dźwięku, tańca i muzyki” oraz uczniowie z klasy 5a.

Sandra Krawczyk i Aleksander Pawelec, którzy wcielili się w role kronikarzy, przeprowadzili nas przez najważniejsze wydarzenia historyczne, dotyczące Polski i Zwolenia. Kronikarskie zapiski przeplatane były recytacją oraz scenkami teatralnymi: pozwolenie króla Władysława Jagiełły na założenie miasta ze wsi Gotardowa Wola oraz sielski motyw z życia Jana Kochanowskiego, Urszulki i jej niani – Wojcieszki. Uczniowie klasy 1d zatańczyli poloneza, klasy 2c - taniec dworski a klasy 2d - taniec współczesny. Całość zwieńczył piękny wiersz Józefa Jerzego Kazirodka „Urzekła mnie zwoleńska ziemia”, recytowany na podkładzie „Nocturna” Fryderyka Chopina.

Uczniowie snuli swą opowieść o „kraju lat dziecinnych” przygotowani przez nauczycieli: Dorotę Chołuj-Borowiecką, Ewę Kochanek, Renatę Kramarczyk i Marzenę Śmietankę. Chór prowadziła Pani Urszula Bronisz-Dąbrowska a dekorację wykonały Panie: Hanna Furga, Edyta Malinowska, Dorota Szewczyk i Anna Tatak. Nad całością czuwała Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId5dc2bd6d03

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise