Opowieść o Jacku Malczewskim

– spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej

Spotkanie z M. W. Trojanowską15 maja 2023 r. w ramach XX edycji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy VIa oraz laureaci konkursu „Opowiedz mi książeczkę, a dostaniesz zakładeczkę” wzięli udział w spotkaniu z pisarką Panią Martą Wiktorią Trojanowską. Pani Marta Trojanowska jest filologiem polskim, bibliotekarzem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Andrzeja i Andrzeja Stanisława Załuskich w Radomiu, autorką książek dla dzieci: „Dziecko z baśni”, „Złote dziecko. Opowieść o małym Jacku Malczewskim”, „Opowieści z czterech rogów poduszki”, „Przygoda z Radomiem. Zbiór ciekawostek”.

Dzień Ziemi

Dzień ZiemiDzień Ziemi jest obchodzony każdego roku 22 kwietnia. Tego dnia uczniowie z klas 1a i 1c w ramach innowacji pedagogicznej „Mały Przyjaciel Przyrody” przyszli do szkoły ubrani na zielono. Przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”.

Nasi Górą, czyli o tym jak uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu zostają Laureatami Diecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej

Nasi Górą, czyli o tym jak uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu zostają Laureatami Diecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji PatriotycznejJak niegdyś powiedział Roman Dmowski „Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.” Mając na celu promowanie wartości patriotycznych wśród młodych ludzi. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w regionalnym etapie XVIII Diecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej – „Kocham moją Ojczyznę”.

Podsumowania Tygodnia Zdrowia

pod hasłem „Wiosną po zdrowie”

Podsumowania Tygodnia Zdrowia  pod hasłem „Wiosną po zdrowie”Zdrowie to dla człowieka wartość podstawowa. Jest też środkiem do osiągnięcia lepszej jakości życia. Problem niewłaściwego żywienia, brak ruchu wśród dzieci jest coraz bardziej dotkliwy w naszym społeczeństwie. Wzrasta liczba dzieci z nadwagą. Powodem takiego stanu jest brak przejrzystych zasad stosowanych przez dzieci i rodziców dotyczących zdrowego stylu życia.

Kocham moją Ojczyznę

Dnia 14 kwietnia 2023r. odbył się w Zwoleniu regionalny etap XVIII Diecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej – „Kocham moją Ojczyznę”.

Free Joomla! templates by Engine Templates