Nowy rok szkolny 2014/2015 - II semestr

WZOROWI UCZNIOWIE

Dnia 26 lutego 2015 roku odbyła się uroczystość podsumowująca wyniki nauczania  i zachowania w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015.

Uczniowie klas I - VI zgromadziły się wraz z wychowawcami w sali gimnastycznej,  gdzie  wszystkich serdecznie powitały panie prowadzące - opiekunki Samorządu Uczniowskiego.
          Podczas apelu zostały wręczone odznaki wzorowego ucznia ufundowane przez Radę Rodziców. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżnili się wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem.
         Prowadzące przedstawiły również wyniki konkursu „O Puchar Dyrektora Szkoły”.  I miejsce zajęła klasa Vc integracyjna,  której  wychowawcami są panie: Elżbieta Paduch  i Dorota Chołuj-Borowiecka. II miejsce przypadło klasie IVc, której wychowawcą jest pan Robert Kazirodek. III miejsce zajęła klasa IVa, której wychowawcą jest pani Urszula Pomarańska.
         Przedstawiciele  wymienionych  klas  wraz z wychowawcami  odebrali dyplomy,  a zwycięzcy z dumą i radością przyjęli puchar z rąk Pani Dyrektor.

Miłym akcentem była pamiątkowa fotografia wyróżnionych uczniów z Panią Dyrektor Elżbietą Wargacką oraz paniami:  Bożeną Kaczmarczyk i Barbarą Madej – zastępcami dyrektora.

Na apelu zostały również ogłoszone sukcesy naszych uczniów  w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali gromkie brawa i gratulacje.
        Pani Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom  wspaniałych sukcesów i zachęcała do dalszej pracy.

Na  zakończenie  panie  z Samorządu  Uczniowskiego dziękując za udział w apelu życzyły wszystkim wytrwałości w dalszej pracy, jeszcze więcej sukcesów  i wspaniałych wyników na koniec roku szkolnego.

Rozstrzygnięcie konkursu

„Wzorowa łazienka”

26 lutego 1015 roku podczas uroczystego apelu „Wzorowy uczeń” odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu „Wzorowa łazienka”, którego organizatorem na terenie szkoły była Rada Rodziców. Nazwiska zwycięzców ogłosił przewodniczący Rady Rodziców – pan Arkadiusz Baran. Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody wręczone przez pana przewodniczącego i przedstawiciela Rady Rodziców – panią Annę Gregorczyk.

Amelia Gołda Burmistrzem Zwolenia

20 lutego 2015 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz  uczniowie klasy IVd udali się do Urzędu Miejskiego. Tego dnia  w fotelu Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej zasiadła uczennica naszej szkoły- Amelia Gołda, a funkcję sekretarki przejęła koleżanka z klasy Karolina Madejska.

Amelka odebrała  z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej – P. Pawła Sobieszka symboliczny klucz do gabinetu i przez 2 godziny przyjmowała interesantów. Uczniowie złożyli na jej ręce kilka petycji, przygotowanych przez naszą społeczność  szkolną. Nowa Pani Burmistrz- Amelia, wspólnie z towarzyszącą jej Panią Bogusławą Jaworską przyjęły wszystkie postulaty wysunięte przez naszych uczniów i podjęły stosowne uchwały.

Uczennica uczestniczyła również w uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji 590. rocznicy nadania praw miejskich Zwoleniowi.

Zabawa noworoczna

W sobotę 7 lutego 2014 roku odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Została ona podzielona na dwie tury. Jako pierwsi swoje taneczne umiejętności prezentowali najmłodsi, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III. Po nich do zabawy wkroczyli uczniowie klas starszych. Z głośników płynęły znane i lubiane piosenki, nie było więc możliwości, żeby sobotnia impreza nie była udana. Podczas zabawy, kierowanej przez wodzireja, cała społeczność szkolna miała okazję świetnie się bawić. Na uczniów czekało mnóstwo zabaw i konkursów, zwycięzcy otrzymali upominki. Ze swoimi pociechami przybyli również rodzice, którzy także dali się ponieść świetnej zabawie. Rada Rodziców, jak co roku, ufundowała pyszny, słodki poczęstunek. Dzień ten na pewno zapadnie w pamięci naszych uczniów.

View the embedded image gallery online at:

Sukcesy naszych uczniów w konkursach
Mazowieckiego Kuratora Oświaty
 z matematyki i języka polskiego

Pierwsze zmagania konkursowe uczniów rozpoczęły się w październiku, podczas etapu szkolnego. Uczennica klasy VIa Maria Drążkiewicz i uczeń klasy VIb Kamil Pilkiewicz świetnie sobie poradzili z zadaniami matematycznymi, z kolei Maria Drążkiewicz i Weronika Przepiórka – uczennice klasy VIa z tekstem literacko-gramatycznym. Cała czwórka zdobyła wystarczającą liczbę punktów, aby wystartować w kolejnym etapie.

Etap rejonowy odbył się w listopadzie w Radomiu. Było dużo emocji, a po paru dniach wielka radość, gdyż okazało się, że uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Kolejne dwa miesiące to ciężka praca – poszerzanie wiadomości o nowe treści i rozwiązywanie niezliczonej liczby zadań, ćwiczeń, czytanie ciekawych wierszy i lektur.

Na początku stycznia w Warszawie zebrali się najlepsi uczniowie z województwa mazowieckiego, aby zmierzyć się na ostatnim etapie konkursu. Uczniowie przez 120 minut zmagali się z zadaniami, ale wysiłek i trud jaki włożyli zaowocował. Marysia uzyskała 100%, a Kamil 96% punktów i otrzymali tytuł laureata. W konkursie z języka polskiego Marysia i Weronika uzyskały tytuł finalisty.

Do konkursu z matematyki Marysię Drążkiewicz przygotowała p. Urszula Pomarańska, zaś Kamila Pilkiewicza – p. Elżbieta Paduch. Obydwie uczennice – Marysia Drążkiewicz i Weronika Przepiórka do konkursu polonistycznego zostały przygotowane przez p. Małgorzatę Gogacz.

Gratulujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom!

Rok szkolny 2014/2015 – I semestr