Panorama3.jpg
 

Nowy rok szkolny 2016/2017 - II semestr

 

Sukces recytatorski naszej uczennicy

 

12 maja 2017 roku Amelia Dróżdż przygotowana przez panią Agnieszkę Siepietowską reprezentowała naszą szkołę w Koncercie laureatów XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego w Radomiu. Komisja konkursowa przyznała nagrody najlepszym recytatorom, wśród których była nasza uczennica. Serdecznie gratulujemy Amelce i życzymy dalszych sukcesów. W koncercie wzięło udział 94 laureatów z regionu radomskiego.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda05bb15162

 

 

XIV Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej
„Dzieci – Dzieciom”

 

10 maja 2017 r. w kinie „Świt” odbył się XIV Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej „Dzieci – Dzieciom”. Inicjatorem przeglądu było Publiczne Przedszkole nr 1 w Zwoleniu. Przed publicznością wystąpiło 25 zespołów tanecznych z 11 placówek naszego powiatu. Prezentowane były tańce ludowe, dyskotekowe oraz narodowe. Poszczególne występy dzieci nagradzane były gromkimi brawami, dyplomami oraz nagrodami wręczanymi przez zaproszonych gości.

           Zgodnie z tradycją nie zabrakło również reprezentantów z naszej szkoły. Na scenie wystąpili nasi najmłodsi koledzy z oddziałów zerowych oraz grupa pięciolatków. Po obejrzeniu i wysłuchaniu przygotowanych programów artystycznych jury podziękowało wszystkim dzieciom i opiekunom za piękne występy, podkreślając bardzo wysoki poziom artystyczny tegorocznych prezentacji i postanowiło przyznać wyróżnienie za „Taniec afrykański” przygotowany przez P. Małgorzatę Kutyłę i P. Marię Urszulę Bronisz-Dąbrowską oraz inscenizację muzyczną do utworu ludowego „Wieziemy kogucika” przygotowaną przez P. Marzenę Śmietankę i P. Marię Urszulę Bronisz-Dąbrowską.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIddae119b936

 

 

„Bieg po zdrowie” – realizacja programu

antytytoniowej edukacji zdrowotnej

w klasach IV c i IV d

 

Uczniowie klasy IVc i IVd od marca do maja 2017 rokuuczestniczyli w  programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej.  Program prowadzony był pod patronatem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu.  Istotnym celem realizowanej edukacji było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.   Nad realizacją programu w naszej szkole czuwały panie: Teresa Grzybowska i Agnieszka Siepietowska.  Zajęcia odbywały się w formie ćwiczeń i dyskusji wzmacniających aktywne uczestnictwo dzieci. Każdy uczeń otrzymał książeczkę tematyczną wzbogaconą o zadania z zakresu zachowań asertywnych oraz ankietę dotyczącą wiedzy o zdrowiu.  Dzieci m.in. przeprowadziły wywiady z osobami niepalącymi, wykonały  plakaty antynikotynowe, poradniki dotyczące zdrowego stylu życia i prezentacje multimedialne.  W programie uczestniczyli również rodzice. Zajęcia cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId44d535b981

 

 

„Dobre maniery czyli savoir- vivre dla dzieci”

 

We wtorek 25 kwietnia uczniów oddziału specjalnego odwiedzili uczniowie klasy 3 b wraz z wychowawczynią panią Ewą Kochanek. Po przywitaniu dziewczynki z klasy trzeciej przeczytały tekst „ O Lusi i dwóch obiadach” z książki „Dobre maniery czyli savoir- vivre dla dzieci” autorstwa Joanny Krzyżanek. Po uważnym wysłuchaniu chętni uczniowie opowiadali o przygodzie Lusi, zwracając szczególną uwagę  na odpowiednie zachowanie przy stole podczas spożywania posiłków. Następnie uczniowie klasy trzeciej pokazali jak poprawnie nakryć do stołu. Potem przyszła kolej na część praktyczną, podczas której uczniowie oddziału specjalnego pod czujnym okiem przybyłych gości nakrywali do stołu, zwracając uwagę na odpowiednie ułożenie sztućców. Na koniec wizyty na wszystkich czekała niespodzianka w postaci słodkiego upominku. Uczniowie obydwu klas byli zadowoleni ze wspólnie spędzonych chwil. Umówiliśmy się na kolejną wizytę.

Dorota Chołuj-Borowiecka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId2e2a6c471f

 

„Ziemia w Twoich rękach”

 

21 kwietnia 2017 roku z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 2c i 2h przygotowani przez wychowawców: P. Bożenę Sobieszek i P. Bożenę Cieloch zaprezentowali inscenizację pt. „Ziemia w Twoich rękach”. Przedstawienie dotyczyło zagrożeń, jakie spotykają naszą planetę. Występ był przeplatany wesołym repertuarem muzycznym oraz układem tanecznym. Duże wrażenie zrobiły na wszystkich kolorowe stroje. Przedstawienie obejrzały dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas 1-3, dzieci z oddziału specjalnego naszej szkoły , dzieci z pięciu oddziałów Publicznego Przedszkola w Zwoleniu oraz trzy grupy Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Zwoleniu.  26 kwietnia 2017 roku inscenizację obejrzeli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie oraz uczniowie klas: 4a, 4b, 5a i 5b naszej szkoły. Przedstawienie okazało się wspaniałą lekcją przyrody, podczas której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o informacje dotyczące dbania o środowisko oraz dowiedzieli się, że Ziemię należy chronić codziennie – nie tylko od święta.

Bożena Cieloch, Bożena Sobieszek

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId75acb9e618

 

W świątecznym nastroju

 

13 kwietnia 2017 roku, czyli w ostatnim dniu szkolnym tuż przed Wielkanocą, uczniowie klasy 4d  po raz pierwszy samodzielnie przygotowali wyjątkową klasową uroczystość wielkanocną. Wspólnie opracowali plan spotkania, rozdzielili zadania i przygotowali dekoracje.Większość potraw uczniowie wykonali  pod czujnym okiem swoich rodziców.  Pod kierunkiem wychowawcy zadbali o świąteczną atmosferę, wystrój klasy i stołów. Rozmawiali o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych: malowaniu jajek, święceniu pokarmów, śniadaniu wielkanocnym i oczywiście lanym poniedziałku. Odświętnie ubrani, przy świątecznym jajku, składali sobie życzenia. Na stołach nie zabrakło również wielkanocnego koszyczka,  żuru z kiełbasą, faszerowanych  jajek, baranków z ciasta, drożdżowych bab i innych pyszności. Spotkanie było okazją do wspólnego świętowania nadchodzących świąt ale również podtrzymywania klasowych więzi. Było bardzo  wzruszająco
 i sympatycznie. Nie obyło się również bez odwiedzin wielkanocnego zajączka.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne uroczystości klasowe.

Teresa Grzybowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId358b211784

 

 

Wielkanocna pomoc

 

Święta to czas szczególny, który większość ludzi nastraja pozytywnie. Częściej niż w innych okresach roku odczuwamy potrzebę zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego. Wiemy jednak, że w okresie przedświątecznym i świątecznym samotność doskwiera szczególnie ludziom starszym, chorym i samotnym. W naszym otoczeniu również jest wiele takich osób, dlatego  6  i 7 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie „Edukacja globalna. Liderzy edukacji  na rzecz rozwoju” wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu odwiedzili w domach osoby  najbardziej potrzebujące pomocnej dłoni, wsparcia dobrym i  ciepłym  słowem, uśmiechem oraz życzliwością. Dzieci przekazały świąteczne życzenia od całej społeczności szkolnej oraz wykonane przez uczestników projektu karty  i ozdoby świąteczne, stroiki, skromne „owocowe upominki” a także  baranki z ciasta przekazane przez państwa Makuch. Celem akcji przygotowanej i przeprowadzonej we współpracy z MOPS  w Zwoleniu było uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób starszych, chorych i samotnych. Pokazanie, że pomagać może każdy i nie trzeba mieć zasobnego portfela, aby nieść pomoc. Wystarczy dobra wola i odrobinę chęci. Każdy ma coś co może dać innym i nawet drobne rzeczy mają ogromne znaczenie. Spotkaniom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.

Bardzo serdecznie  dziękujemy  Pani Joannie Kubkowskiej – kierownik MOPS , Pani Annie Kusyk zastępcy kierownika MOPS, Pani Annie Czachurskiej – pracownikowi MOPS, Państwu Makuch, Pani Małgorzacie Zagożdżon oraz wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w naszą  akcję. Mamy nadzieję na dalszą współpracę. Pomagajmy!

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc20538a92c

 

Akcja pomagamy dzieciom w Afryce

Myślę globalnie, działam lokalnie

               

4 kwietnia 2017 r. we współpracy z Polską Akcją Humanitarną w naszej szkole została zorganizowana akcja mająca na celu pomoc dzieciom głodującym w Afryce. Kwestia niedożywienia i głodu jest bardzo istotnym problemem globalnym o charakterze nie tylko ekonomicznym, ale przede wszystkim humanitarnym. Na świecie co 6 sekund z głodu umiera jedno dziecko. Inicjatywę podjęto w ramach realizowanego w szkole projektu „Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów na problemy i potrzeby afrykańskich dzieci, a także kształtowanie postawy niesienia pomocy potrzebującym.

Specjalnie na potrzeby akcji została zorganizowana kawiarenka oraz kiermasz ofiarowanych przyborów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów zostały bezpłatnie przekazane ciasta, kanapki, owoce, maskotki oraz przybory szkolne. Piękny zapach upieczonych ciast i ciasteczek unosił się już przy wejściu na kiermasz. Trudno się było mu oprzeć, więc w naszej kawiarence było tłoczno i gwarno.

Środki, które udało się nam zgromadzić zastały przekazane na wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję – uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Pamiętajmy bowiem, że: „Człowiek jest wspaniała istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.” (Jan Paweł II).

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdc4a259f394

 

 

Pomagamy potrzebującym

 

 

W związku z szerzącą się biedą na świecie w dniach od 1-31.03.2017 roku w ramach projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”  została przeprowadzona w naszej szkole akcja „Bieda i ubóstwo na świecie”. W akcji wzięła udział cała społeczność  naszej szkoły. Zbiórka odzieży i przyborów szkolnych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym dzieciom i ich rodzinom.

Marta Baczkowska, Wioletta Korzeniewska

 

 

„Kocham moją Ojczyznę”

 

31 marca 2017 roku w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odbył się Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”, organizowany corocznie przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej.  Celem konkursu jest wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni  i poezji polskiej na przestrzeni wieków. 

W kategorii „Poezja patriotyczna”  dla klas IV-VI  I miejsce zajęła uczennica klasy VId Amelia Gołda przygotowana przez P. Wioletę Skorek, II miejsce uczennica klasy Vb Lena Śmietanka przygotowana przez P. Małgorzatę Gogacz, III miejsce Dominika Szewczyk z klasy VIc przygotowana przez P. Iwonę Siwierską. Wyróżnienia otrzymały: Iga Różalska z klasy Vc przygotowana przez P. Iwonę Siwierską oraz Karina Makowiecka z klasy VId przygotowana przez P. Wioletę Skorek.

Uczniowie z klas I-III również wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wystąpiły zespoły przygotowane przez: P. Halinę Borowską, P. Bożenę Cieloch, P. Agatę Dmuchowską, P. Ewę Kochanek i P. Annę Sitek.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf98d822bfe

  

Odznaki wzorowego ucznia czas wręczyć

   

  We wtorek 21 marca 2017 r. odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki nauczania i zachowania za  pierwszy semestr. 

      Uroczystość została podzielona na cztery etapy. Podczas każdego z nich uczniowie klas I – VI, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz  co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania otrzymywali odznaki wzorowego ucznia ufundowane przez Radę Rodziców. Pani Dyrektor  Elżbieta Wargacka oraz zastępcy dyrektora pani Bożena Kaczmarczyk i pani Barbara Madej wręczając odznaki nie kryły wzruszenia i dumy z tak dużego grona  wyróżnionych uczniów. 

    Prowadzące – opiekunki Samorządu Uczniowskiego - przedstawiły również wyniki konkursu ,,O Puchar Dyrektora Szkoły”, w którym udział  biorą uczniowie klas IV - VI.  Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

klasa IVc, której wychowawcą jest pani Agnieszka Siepietowska zajęła I miejsce, na II miejscu uplasowała się klasa Va, której wychowawcą jest pani Agnieszka Szczęsna,  III miejsce zajęła klasa Vd, której wychowawcą jest pani Ewa Surmacz.  Przedstawiciele wymienionych klas wraz z wychowawcami odebrali dyplomy, a zwycięzcy z wielką radości i dumą przyjęli puchar z rąk Pani Dyrektor.

     Pani Elżbieta Wargacka – dyrektor szkoły złożyła gratulacje wszystkim wyróżnionym uczniom i życzyła dalszych sukcesów w nauce, a panie prowadzące podziękowały za udział w apelu. Wiele ciepłych słów padło z ust zaproszonych gości. Podczas apelu swoje umiejętności muzyczne, recytatorskie i taneczne zaprezentowali laureaci konkursów.

  Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wytrwałości, motywacji i sukcesów w dalszej nauce.

Iwona Siwierska

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId3c9646c7ac

 

 

„Konkurs piosenki słonecznej, radosnej i koleżeńskiej”

  

   W ramach realizacji projektu  „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”  21 marca 2017 roku  odbył się „Konkurs piosenki słonecznej, radosnej i koleżeńskiej”. 

      Nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak ważny jest uśmiech, serce, życzliwość czy okazana pomocna dłoń. Działania, które podejmujemy w naszej szkole, mają na celu uwrażliwienie uczniów na krzywdę innych. Wraz z nauczycielami słonecznie, radośnie i przyjaźnie powitali wiosnę biorąc udział w Konkursie „Piosenki słonecznej, radosnej i koleżeńskiej”.

I miejsce ex aequo zajęły uczennice:

Iga Karaś z klasy 3 b i Zuzanna Czachurska z klasy 4d

II miejsce otrzymała Maria Płachta z klasy 3a

III miejsce wyśpiewała Wiktoria Sikorska z klasy 6d

Wyróżnienia otrzymały uczennice: Zofia Baczkowska z klasy 3a, Milena Mróz z klasy 4d, Alicja Wołoszyn z klasy 4c i Marta Cieślakowska z klasy 4c. 

Konkurs przygotowały nauczycielki; p. U. Bronisz – Dąbrowska, p. T. Grzybowska, p. E. Kochanek. Za pracę w komisji dziękujemy również p. B. Michalskiej. 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdcfc0067061
 

 

Talent i sukces naszego ucznia

 

O sukcesach naszego ucznia – Krzysztofa Paducha pisaliśmy już kilkakrotnie na naszej stronie internetowej. Krzyś nadal szlifuje swój talent i odnosi kolejne zwycięstwa. W styczniu bieżącego roku zajął I miejsce w kategorii  solowej i I miejsce w kategorii zespołów kameralnych na I Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym im. prof. Mirosława  Niziurskiego w  Kielcach. Dla Krzysia to już kolejne konkursowe osiągnięcie w tym roku szkolnym. Poprzednio młodziutki akordeonista zdobył I miejsce na Międzynarodowym  Konkursie Akordeonowym w Przemyślu. Krzyś swoją grą uświetnia również uroczystości szkolne i środowiskowe. Jego występy zawsze spotykają się z ogromnym aplauzem. Bardzo cieszą nas Jego sukcesy. Trzymamy kciuki za kolejne występy. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId6d41285ef8

 

„Zdrowo i kolorowo”

 

W czwartek  9 marca 2017 r. w naszej klasie odbyły się kolejne warsztaty z programu „Zdrowo i kolorowo”. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania i zabraliśmy się do robienia pysznych potraw. Przygotowaliśmy kolorowe sałatki warzywne, sałatki owocowe, smaczne naleśniki, koreczki z serem oraz bajeczne kanapki. Wszystkie potrawy zjedliśmy z apetytem, a podczas jedzenia odkrywaliśmy nowe ciekawe smaki.

Ines Drążyk, Tosia Zagożdżon – uczennice klasy IIId

 

 

Pomoc dla Ukrainy

 

W dniach 7-8 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Pomoc dla Ukrainy”, w ramach której zostały zebrane artykuły chemii gospodarczej oraz środki czystości. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie włączyli się w pomoc mieszkańcom Ukrainy. Jest to kolejne działanie podejmowane przez nauczycieli naszej szkoły w ramach realizowanego projektu ,,Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Wszystkim uczniom dziękujemy za okazaną pomoc.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId42ff863899

 

 

,,Jak wyobrażam sobie kraje

rozwijające się po roku 2030”

 

W naszej szkole realizowany jest projekt pt.: ,,Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Uczniowie mają możliwość brania udziału w różnorodnych akcjach i  konkursach.  Dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszył się konkurs plastyczny pod tytułem: ,,Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”. Komisja konkursowa do dalszego etapu zakwalifikowała prace 7 uczestników:

Aleksandry Włodarskiej – ucz. kl. 5d

Bartosza Kroka – ucz. kl. 4c

Szymona Pawelca- ucz. kl. 5c

Wiktora Sońty - ucz. k.l 3b

Anny Gniadkowskiej - ucz. 5a

Karoliny Pyrgiel - ucz. kl.3b

Pauliny Pyrgiel - ucz. kl. 3b

Na etapie wojewódzkim I miejsce zajął uczeń z klasy 3b- Wiktor Sońta, zaś wyróżnienia otrzymali: Bartosz Krok z kl. 4c i Aleksandra Włodarska z kl. 5d. Nagrodzeni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

 

Wyróżnienie Mazowieckiej Rady BRD

 

Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przyznała w tym roku 13 wyróżnień „Za zasługi i zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim” osobom związanym z subregionem radomskim.

W dniu 6 marca 2017 roku podczas uroczystej gali w radomskiej Resursie Obywatelskiej Pani Elżbieta Wargacka - Dyrektor naszej szkoły odebrała wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Wyróżnienie to otrzymaliśmy za ponadprzeciętne wdrażanie wychowania komunikacyjnego, inicjowanie wydarzeń BRD integrujących środowisko lokalne oraz jako wiodąca szkoła w regionie radomskim w zakresie BRD.

Marszałek podziękował osobom wyróżnionym za ponadprzeciętne zaangażowanie na polu profilaktyki BRD, która z roku na rok przynosi efekty, zwłaszcza w kształtowaniu postaw młodego pokolenia użytkowników dróg.

Opiekunowie BRD: Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioletta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Pomarańska, Urszula Polak, Bożena Tatak. 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId4fb746e155

 

 

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

 

1 marca 2017 roku delegacje uczniów klas szóstych naszej szkoły wzięły udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem ulicami miasta na cmentarz parafialny, gdzie przy mogiłach żołnierzy z oddziałów „Beliny” i „Orła” ze Zgrupowania Zagończyka odbyła się główna część obchodów.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0e24611ade

 

Noworoczna zabawa choinkowa

 

11 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się noworoczna zabawa choinkowa. Od godziny 10.00 do godziny 14.00 bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III, natomiast w godzinach 15.00 - 19.00 uczniowie klas IV – VI.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny „Bravo”, natomiast zabawą naszych dzieci zajęli się  animatorzy, którzy zorganizowali wiele zabaw i konkursów z nagrodami. Rada Rodziców przygotowała dla każdego pyszną lemoniadę oraz słodki poczęstunek. Zabawa była wyśmienita, co widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdccbfeff4c5

 

 

„W KRAINIE  SMERFÓW”

 

8 i 9 lutego w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „W krainie Smerfów”. Spektakl przedstawili uczniowie klasy IIId. O scenografię i przygotowanie  aktorów zadbała wychowawczyni klasy Pani Halina Borowska. Na widowni zasiadły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z grup: Nutki i Biedronki oraz trzy grupy z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu wraz z nauczycielami. Widowisko obejrzały również dzieci z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły. Zaproszeni goście z wielką uwagą i zaciekawieniem oglądali występ, którym byli niezwykle zachwyceni. Dzieci na krótki czas przeniosły się w świat bajki, gdzie mogły przejrzeć się w lusterku Lalusia, przywitać się z Papą Smerfem, piękną Smerfetką oraz innymi Smerfami. Miały okazję zaprzyjaźnić się z Gargamelem i jego wiernym towarzyszem Klakierem. Podczas występu na twarzach wszystkich widzów towarzyszył uśmiech. Widzów zachwyciła świetna gra aktorów, dobrze przygotowana rola narratora oraz ciekawa aranżacja. Po przedstawieniu zaproszone dzieci zostały jeszcze raz porwane w świat świetnej zabawy oraz poczęstowane owocami.

Uczniowie kl. IIId

Kacper Groehl, Filip Grzeszczyk

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId3713e35855

 

Jak powstaje chleb

 

27 stycznia 2017 r. klasa V c wraz z wychowawczynią wybrała się do piekarni Państwa Makuchów. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć na własne oczy jak wyrabia się chleb oraz bułki. Zaprezentowano Nam cały proces produkcji pieczywa! Następnie z pełnym zaangażowaniem wykonali rogaliki oraz wymyślne cudeńka z ciasta chlebowego. W przyjemnej i miłej atmosferze czas minął błyskawicznie. Wszyscy mamy nadzieję na kolejne tak przyjemne wyjścia.

Iwona Siwierska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId867bb5169d
 

 

„Misie Ratownisie”

 

31 stycznia 2017 roku nastąpiło podsumowanie akcji „Twój miś może zostać ratownikiem!”. Uczniowie naszej szkoły przekazywali w darze serca misie dla dzieci poszkodowanych w różnego rodzaju nieszczęściach, np. pożar, wypadek samochodowy.

Małe i duże pluszowe misie zostały przekazane przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu. Panowie strażacy przyjęli nasze miłe podarunki i serdecznie podziękowali wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Misie Ratownisie”.

Małgorzata Gogacz

 

Rok szkolny 2016/2017 - I semestr

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise