Panorama3.jpg
 

Nowy rok szkolny 2019/2020 ul. Ludowa 35 - I semestr

Szkoła pamięta...

           Październik i listopad to miesiące, w których w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby, odwiedzamy lokalne miejsca pamięci.Zapalamy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii, na grobach swoich bliskich oraz osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności lokalnej. W bieżącym roku nasza szkoła włączyła się do ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Szkoła pamięta” i jak co roku zorganizowała wiele działań upamiętniających tak ważne dla nas postaci i wydarzenia. Szczegółowe informacje o akcji znajdują się w zakładce „Szkoła pamięta”.

 

 

 

 

Spotkanie z lekarzem weterynarii w klasie 5b

               We wtorek 5 listopada 2019 r. do naszej szkoły na zaproszenie uczniów klasy 5b przybył Pan Michał Dzik, lekarz weterynarii, na co dzień pracujący w gabinecie dla zwierząt w Zwoleniu. Celem spotkania było poznanie pracy lekarza weterynarii, pogłębienie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.

      W pierwszej części spotkania Pan doktor opowiedział uczniom o wiedzy i umiejętnościach, jakie musimy zdobyć, by móc pracować w tym zawodzie. Dowiedzieliśmy się także o niebezpieczeństwach związanych z tą pracą oraz o jej zaletach i wadach. W kolejnej części uczniowie poznali reguły opieki nad zwierzętami, uzyskali informacje o konieczności szczepień i właściwych zasadach żywienia naszych pupili. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, szukali odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób, czy sposobów leczenia. Opowiadali o zwierzętach, które mają w domu, zasypywali Pana Michała różnymi pytaniami np. jak przeprowadza się operacje dużych zwierząt, co powinny jeść szczeniaczki, które rasy psów są rzeczywiście niebezpieczne? W ostatniej części spotkania Pan doktor przekazał uczniom informacje o rozpoczynajacej się niebawem w Zwoleniu akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. Zbierane będą wszelkie akcesoria, które pomogą tym zwierzętom bezpiecznie przetrwać zimę. Na zakończenie uczniowie podziękowali za niezwykle interesujące spotkanie oraz wręczyli upominki zarówno dla Pana doktora, jak i jego podopiecznych. Zgromadzone przez nas solidne ilości suchej karmy zostaną przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Natomiast my wszyscy otrzymaliśmy od Pana doktora miłe niespodzianki i zaproszenie na kolejne spotkanie, tym razem w gabinecie weterynaryjnym.

           Całe spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze. Z pewnością pozwoliło uczestnikom na poznanie tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu, ale także pomogło zrozumieć zwierzęta, ich potrzeby i emocje. Uczniowie mogli poczuć się, jak prawdziwi lekarze zakładając stetoskop, maski, rękawiczki. Może dzięki temu spotkaniu ktoś odkryje w sobie jakieś pasje lub predyspozycje do bycia weterynarzem?

Iwona Grudzińska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId434087f8d6

 

 

Taneczny występ cheerleaderek

30 października 2019 r. w hali ZRST w Zwoleniu rozegrany został Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce ręcznej. Do walki o to trofeum stanęli Enea Orlęta Zwoleń oraz AZS UW Warszawa. W przerwie meczu wystąpił zespół cheerleaderek z naszej szkoły. Uczennice z klasy 5b i 5f przygotowane przez Panią Monikę Matygę zaprezentowały układ taneczny do piosenki Shakiry „Waka, Waka (This Time for Africa)”. Dziewczęta w nowym, większym składzie zaprezentowały się po raz pierwszy przed tak liczną publicznością. Ich występ został nagrodzony dużymi brawami oraz pozytywnym odbiorem ze strony widzów.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda84e44452e

 

 

Wyprawa do Jasieńca

            25 października 2019 roku udaliśmy się wraz z opiekunami: p. Dorotą Chołuj-Borowiecką, p. Joanną Mikulską, p. Renatą Kramarczyk i p. Marzeną Śmietanką do Jasieńca. Biorąc udział w akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - ,,Szkoła pamięta” wybraliśmy się na tamtejszy cmentarz, gdzie odnaleźliśmy Grób Nieznanych Żołnierzy Polskich poległych w 1939 roku w rejonie Sycyny. Po wysłuchaniu krótkiej historii związanej z pomnikiem zapaliliśmy znicz i minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych.

            Następnie udaliśmy się do filii Biblioteki Publicznej w Jasieńcu Kolonii na spotkanie z autorem powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży – Panem Rafałem Witkiem. Byliśmy tym bardziej ciekawi, ponieważ niektóre wiersze i opowiadania już czytaliśmy, np. wiersze: ,,Jakie znaki dają znaki?’, ,,Zakochani w naszej pani” oraz opowiadania: ,,Wąsata rodzinka” i ,,Doktor Torpeda”. Spotkanie rozpoczęło się od odgadywania zagadek, które możemy odnaleźć w książce ,,Tresura pióra”. Zadanie poszło nam wyśmienicie. Następnie wspólnie z gościem dopowiadaliśmy zakończenia rymujących się wersów wiersza o kotach. Równie ciekawe i zabawne były wiersze o psach i szczurach. Wiele emocji dostarczył nam konkurs na najszybciej przeczytany tekst. Wzięli w nim udział nasze koleżanki i koledzy. Było bardzo dobrze, ale i tak nie udało się nam pokonać rekordu samego autora. Spotkanie zakończyliśmy wspólną fotografią.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdd639717062

 

Lena Łomińska Burmistrzem Zwolenia

24 października 2019 roku Lena Łomińska uczennica klasy 2c zarządzała Gminą Zwoleń. Stanowisko burmistrza zostało wylicytowane przez rodziców Leny na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie klasy 2 c wraz z Panią Elżbietą Wargacką dyrektor naszej szkoły, wychowawcą Ewą Borowiecką i Panią Anną Kustrą odwiedzili nową Panią burmistrz w Urzędzie Miejskim. Spotkali się z nią w gabinecie, gdzie rozmawiali na temat jej dzisiejszej pracy. Pani Elżbieta Wargacka wręczyła Lenie list gratulacyjny od społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. Przewodniczący klasy Michał Nowicki złożył koleżance gratulacje od wszystkich uczniów klasy 2c. Z-ca przewodniczącego klasy Lilianna Rurarz przekazała na ręce Pani burmistrz petycję dotyczącą dofinansowania autokaru na wycieczkę szkolną. Lena pokazała swoim koleżankom i kolegom salę konferencyjną, a po wspólnej fotografii wróciliśmy do szkoły.

Ewa Borowiecka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId2d60233f0c

 

Odwiedzamy groby osób zasłużonych
i cenionych w naszej społeczności

Październik i listopad to miesiące szczególne. To czas kiedy w sposób szczególny pamiętamy o ludziach zmarłych. Jak co roku, wybraliśmy się na cmentarz, by przywołać historię, zapalić znicze i chwilą zadumy oddać cześć osobom zasłużonym i cenionym w naszej społeczności lokalnej. Wśród tych osób są poeci, nauczyciele, rzeźbiarze, lekarze, burmistrzowie… Ludzie o wielkich sercach i ogromni patrioci.

Uczniowie klas: 2d, 3a, 3c, 3d, 5f z nauczycielami

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId3a05141c1a

 

14 października – Dzień Edukacji Narodowej 

,,W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego Święta, 

staje tu przed Wami dziatwa uśmiechnięta. 

Aby Wam przekazać najlepsze życzenia 

i wyrazić słowem dzisiaj swe pragnienia.” 

Tymi wyśpiewanymi słowami rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która w naszej szkole odbyła się 11 października 2019r. Pani Elżbieta Wargacka -dyrektor szkoły - przywitała przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, emerytowanych nauczycieli, rodziców i uczniów. W ciepłych słowach dziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wykonywaną pracę. Życzyła wytrwałości, satysfakcji i zadowolenia na co dzień. Piękne życzenia oraz podziękowania złożyli zaproszeni goście:Pan Grzegorz Molendowski – zastępca burmistrza Zwoleniaoraz Katarzyna Kuc – przedstawiciel Rady Rodziców. Do tych życzeń dołączyli uczniowie klas trzecich, którzy zaprezentowali program artystyczny. Były wiersze, piosenki, humorystyczne scenki z życia szkoły i widowiskowy ,,Taniec z kapeluszami”. Akademię uświetnił występ naszego wirtuoza akordeonu - Krzysztofa Paducha, który zaprezentował dwa utwory. Niezwykle uroczyście zabrzmiało wygrane i wyśpiewane ,,Sto lat” w wykonaniu wszystkich zgromadzonych uczniów. Zaproszeni na uroczystość zostali obdarowani ,,niebieskimi migdałami”, bo przecież każdy z nas kiedyś o nich marzył.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId61bb8e9d8d

 

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodzony jest jako światowy dzień tabliczki mnożenia. W tym roku jest to już dziewiąta edycja, w naszej szkole obchodzimy go po raz drugi. W świetlicy szkolnej chętni uczniowie sprawdzali poziom swojej wiedzy ze znajomości tabliczki mnożenia. Łącznie do krótkiego egzaminu składającego się z pięciu przykładów przystąpiło 98 uczniów, z czego 40 bezbłędnie wykonało obliczenia i zostało Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Otrzymali oni od koordynatora lokalnego nalepkę i certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo uczniowie mieli okazję wykorzystać znajomość swojej wiedzy m.in. bawiąc się w gry planszowe oraz tabliczkowe memory. Wszyscy uczestnicy święta tabliczki mnożenia dobrze się bawili. Organizator święta dziękuje wszystkim za udział i zaprasza za rok.

Białek Iwona

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId4dbd3fb57a
 

 

Klasa 5b otrzymuje kolejny list z Londynu!!!

          Wakacje to czas, kiedy piszemy i wysyłamy pozdrowienia z różnych stron świata. List, który nasza klasa otrzymała w lipcu można nazwać prawdziwą perełką wśród tych wszystkich wiadomości. Doczekaliśmy się bowiem korespondecji od księżnej Meghan i księcia Henryka Mountbatten-Windsor z Londynu! Książe Harry, jak nazwywają go Brytyjczycy, jest wnukiem królowej Elżbiety II, więc tym większa nasza duma i radość.

         Poczta z Londynu to odpowiedź na list, który w maju napisali uczniowie klasy 5b pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Grudzińskiej w ramach działań Szkolnego Klubu Europejskiego.

           Książęca para serdecznie podziękowała nam za gratulacje i ciepłe życzenia z okazji narodzin ich pierwszego syna Archiego. Wyrazili także wielką radość z faktu, że ten piękny dla nich czas rodzicielstwa, jest również ważnym momentem dla wielu ludzi na całym świecie. Co więcej, wraz z listem otrzymaliśmy efektowne zdjęcie książęcej pary z synem, o które prosiliśmy w naszej korespondencji.

             Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, iż nasze listy wysyłane do członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej spotykają się z odpowiedzią i zainteresowaniem. Miło jest mieć świadomość, że w Pałacu Buckingham w Londynie czytano informacje o naszym mieście, szkole i klasie. Korespondencja z Wielkiej Brytanii to wspaniała nagroda za nasze zaangażowanie, a jednocześnie wyróżnienie dla całej społeczności szkolnej.

Iwona Grudzińska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId91c99c337a

 

 

Zwiedzamy wystawy w Bibliotece Pedagogicznej

25 września uczniowie klasy 3c pod opieką wychowawczyni Marzeny Śmietanka i nauczycielki biblioteki Renaty Kramarczyk wybrali się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu. Pracownicy biblioteki Pani Wiesława Sałek i Pan Grzegorz Kaczmarski zapoznali uczniów z pracą biblioteki. Z ciekawością obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych dzieci z różnych zakątków świata: „Dzieci Dzieciom” i „Koty”. Na wystawie można zobaczyć prace dzieci z Iranu, Birmy, Indii, Chin, Słowacji, Rosji, Łotwy, Rumunii, Polski, Węgier, Armenii, Bułgarii, Czech i Litwy. Ten niezwykle barwny, bogaty i zróżnicowany pod względem tematycznym i technicznym (malarstwo, rysunki, grafiki) zbiór prac, został wypożyczony z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

 

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Zwoleniu

     24 września 2019 roku uczniowie klasy V c wraz z p. Agnieszką Śmietanką wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu. Pani Wiesława Sałek - dyrektor biblioteki - w ciepłych słowach przywitała dzieci oraz przybliżyła im zasady funkcjonowania placówki. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem wypożyczania książek. Pan Grzegorz Kaczmarski - bibliotekarz - opowiedział o tym, jak korzystać z katalogu kartkowego, jak działa katalog komputerowy, jaki jest układ kart w katalogu. Dzieci uzyskały informacje na temat wyszukiwania książek w systemie bibliotecznym. W trakcie wizyty w bibliotece uczniowie obejrzeli również wystawę prac plastycznych dzieci z różnych zakątków świata. Bogaty zbiór obejmował rysunki dzieci z: Iranu, Birmy, Indii, Chin, Słowacji, Rosji, Łotwy, Rumunii, Polski, Węgier, Armenii, Bułgarii, Czech, Litwy. Prace zostały wypożyczone z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

     Wyjście do biblioteki z pewnością rozbudzi czytelnicze pasje uczniów, zachęci do sięgania po to, co uniwersalne i ponadczasowe. Obcowanie ze sztuką wyzwala kreatywność, potęguje ciekawość, rozwija wyobraźnię. Edukacja kulturalna jest jedną z najlepszych form kształtowania charakteru młodego człowieka, jego wrażliwości na piękno otaczającego świata.

                                                                                                                Agnieszka Śmietanka

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIda41dbac704

 

Wycieczka do biblioteki pedagogicznej

Uczniowie oddziału specjalnego wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną w Zwoleniu. Zapoznali się z katalogami i zbiorami ksiąg, zobaczyli jak funkcjonuje biblioteka. Obejrzeli „Wystawę prac plastycznych dzieci z różnych zakątków świata”. Prace wzbudziły podziw i bardzo spodobały się naszym uczniom.

Marta Baczkowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId6cbff76afa

 

 

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach”

12 września 2019 roku uczniowie klasy 2a i 2c wraz z wychowawcami i policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu wzięli udział w akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Jest to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Najpierw odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, a potem uczniowie sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną w praktyce.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdb77f7a94b6

 

Czcimy pamięć poległych

W tym roku obchodzimy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. W naszej miejscowości jest wiele miejsc upamiętniających dawne wydarzenia oraz bohaterów tych wydarzeń. Jak co roku, zgodnie z tradycją, uczniowie klasy 3c i 3d udali się pod Pomnik Ściana Straceń, aby uczcić pamięć i oddać hołd wszystkim, którzy zginęli w obronie ojczyzny. Po przypomnieniu wydarzeń, które miały miejsce w kwietniu i czerwcu 1944 roku, uczniowie zapalili znicze, złożyli kwiaty i symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć poległych.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId70f6e8d027

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września 2019 roku odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Za nami dwa miesiące beztroskich wakacji. Opaleni, wypoczęci i zrelaksowani rozpoczęliśmy nowy rozdział w życiu.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, aby spełniły się marzenia, a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdef02e70d7b

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise