Panorama2.jpg
 

Rok szkolny 2014/2015 - II semestr

 

 Młodzi absolwenci

 

W roku szkolnym 2014/2015 naszą szkołę opuściło 104 absolwentów. Uroczystość zakończenia nauki dla uczniów klas VI rozpoczęła się o godzinie 11.00.  Po powitaniu wszystkich przez panią Elżbietę Wargacką – Dyrektor szkoły, głos zabrali zaproszeni goście, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, rodzice oraz wychowawca klasy VI. Jednym z ważniejszych punktów uroczystości była ceremonia przekazania sztandaru przez uczniów klas VI swoim młodszym kolegom. W kolejnej części uczniowie otrzymali dyplomy wzorowego ucznia oraz nagrody książkowe, które były uwieńczeniem ich wytrwałej pracy i sukcesów.  Wyjątkowe nagrody otrzymali absolwenci, którzy byli laureatami i finalistami konkurów przedmiotowych. Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali również rodzice za swoje zaangażowanie na rzecz szkoły.

Po części oficjalnej wszyscy mogli obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez młodszych kolegów. Wspaniały występ dzieci z oddziałów przedszkolnych rozbawił, a także wzruszył do łez zebranych w sali gości.

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 

Dnia 26.06.2015r. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I - V.
           Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka powitała zaproszonych gości: Pana Włodzimierza Kabusa – zastepcę Burmistrza Zwolenia, Pana Arkadiusza Barana – przewodniczącego Rady Rodziców, Panią Lidię Duliasz – zastępcę przewodniczącego Rady Rodziców, Panią Bożenę Kaczmarczyk, Panią Barbarę Madej – zastępców dyrektora szkoły oraz rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi a przede wszystkim dzieci. Podziękowała za rok pracy i życzyła wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Kilka ciepłych słów do uczniów skierowali zaproszeni goście. Paulina Winogrodzka w imieniu uczniów szkoły podziękowała dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za rok wspólnej pracy, zaś kolegom i koleżankom życzyła wspaniałych wakacji.
 

W dalszej części uroczystości zostały wręczone dyplomy wyróżnionym uczniom. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju konkursach w szkole i poza nią. Dzień zakończenia roku szkolnego to doskonały moment, aby otrzymać nagrody i dyplomy za trud i  pracę, jaką w nie włożyli. Nagrodom nie było końca! Wiele radości sprawił uczniom puchar ufundowany przez Radę Rodziców dla najbardziej usportowionej klasy. 

Na zakończenie uroczystości zgromadzeni na boisku szkolnym mieli możliwość obejrzenia barwnego, radosnego i pełnego energii  występu tanecznego w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych, które przygotowały Panie: Agnieszka Mróz, Bożena  Sobieszek, Iwona Stachurska i Liliana Wieczorek oraz dzieci ze świetlicy szkolnej, które przygotowała Pani Wioleta Korzeniewska. 

 Tak oto dzieci z naszej szkoły  tanecznym krokiem rozpoczęły wakacje! 

 

 

Dni Sportu Szkolnego

 

W dniach 23-25 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbyły się Dni Sportu Szkolnego dla uczniów klas IV, V, VI. W ramach imprezy nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali rozgrywki w minipiłkę ręczną dziewcząt i w minipiłkę nożną chłopców, gry rekreacyjno-sportowe, sprawnościowy tor przeszkód na czas, przeciąganie liny. Największym zainteresowaniem cieszyły się: turniej piłki ręcznej i piłki nożnej. Uczniowie kibicowali sobie nawzajem, wesoło wykrzykując przygotowane przez siebie rymowanki.

Klasy piąte walczyły o Puchar Rady Rodziców. Zdobywcą pucharu została klasa Vb. Dla wszystkich uczestników Rada Rodziców ufundowała pizzę i lemoniadę.

 

 

Wywiad z laureatami i finalistami

konkursów przedmiotowych

 

Maria Drążkiewicz, Kamil Pilkiewicz- laureaci konkursu przedmiotowego z matematyki

Maria Drążkiewicz, Weronika Przepiórka- finaliści konkursu przedmiotowego z j. polskiego oraz

Julia Pietruszka, która osiągnęła bardzo dobry wynik w konkursie z j. angielskiego  ,,FOX”

W imieniu uczniów naszej szkoły chcieliśmy złożyć Wam najserdeczniejsze gratulacje. Zostaliście laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych. Uważamy, że to wspaniałe osiągnięcie i chcielibyśmy, żebyście opowiedzieli nam o swoich przeżyciach i udzielili nam rad, abyśmy i my w przyszłym roku osiągnęli taki sukces.

  1. Czy dużo czasu poświęciliście na przygotowanie się do konkursu?

Maria D.: Nauka nie sprawia mi większych problemów, więc nie zajmowało mi to dużo czasu.

Weronika P.: Pracowałam od klasy piątej. Cały ten okres poszerzałam swoją wiedzę, rozwiązywałam testy i czytałam lektury.

Kamil P.: Musiałem codziennie rozwiązywać zadania i arkusze konkursowe.

Julka P.: To może was zdziwić, ale nie siedziałam nocami nad książkami  ani  nie uczyłam się słowników na pamięć. Większość książek, które czytam napisana jest w języku angielskim, więc automatycznie doskonaliłam swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego.

Czy test był trudny?

Maria: Szczerze mówiąc – to nie.

Weronika: Raczej nie, skoro otrzymałam tytuł finalisty.

Kamil: Test na pewno nie był łatwy, ale dobrymi chęciami wiele można zdziałać.

Julka: Jeśli mam być szczera, to nie. Podchwytliwy tak, ale nie trudny. Być może to dlatego, iż w ubiegłym roku dużo czasu poświęciłam na naukę języka.

Jak zareagowaliście, gdy dowiedzieliście się, że zostaliście laureatami bądź finalistami konkursów?

Maria: Bardzo się ucieszyłam, nie spodziewałam się takiego sukcesu. Stresują mnie egzaminy, więc byłam zadowolona z faktu, że jestem zwolniona z testu szóstoklasisty.

Weronika: Bardzo się ucieszyłam, ale poczułam się lekko zawiedziona, że nie zdobyłam tytułu laureata, ponieważ, sprawdzając swoje wyniki, wiedziałam, że nie zabrakło mi dużo punktów do tytułu laureata.

Kamil: Na początku nie sądziłem, że mogę zostać laureatem, ale miałem cichą nadzieję.  Z   ostatniego etapu konkursu byłem zadowolony i udało się!

Julka: Krótko mówiąc – jestem z siebie dumna.

Jakie są Wasze pasje, zainteresowania?

Maria: Uwielbiam czytać książki. Od czasu do czasu lubię jeździć rowerem.

Weronika: Lubię czytać książki o różnej tematyce.

Kamil: Mam sporo zainteresowań. Lubię czytać, grać w piłkę nożną, tenisa, a także rozwiązywać trudne zadania.

Julka: Najwięcej przyjemności czerpię chyba z nauki języka angielskiego. Angielski to moja pasja!

Dziękujemy za krótki wywiad. Życzymy Wam ,,wiatru w  żagle” w nowo wybranych szkołach   i wspaniałych wakacji.

Wywiad przeprowadziły:

Katarzyna Kuklińska – kl. V c, Roksana Szałonik – kl. V d, Paulina Winogrodzka                                                                                        

                 

 

Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej

 

19 czerwca 2015 roku na scenie przy parku w Sycynie odbył się XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej. W tym roku przyświecało mu hasło „Wesołe zające kicają po łące”. Honorowy patronat nad konkursem sprawowała  Pani Bogusława Jaworska - Burmistrz Zwolenia i Pan Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że piosenka jest dobra na wszystko, gdyż  nawet deszcz towarzyszący imprezie nie przeszkodził uczestnikom  w świetnej zabawie. Na scenie  zaprezentowało się 149 uczestników z placówek oświatowych powiatu zwoleńskiego przygotowanych przez 21 nauczycieli. Wśród wokalnych talentów  nie zabrakło również uczniów  naszej szkoły. Jury w składzie P. Beata Wargacka, P. Ewa Bulzacka i P. Józef Gaweł wyłonili zwycięzców festiwalu. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

W I kategorii wiekowej – klasy I-III I miejsce  zajął zespół „Stokrotki ” przygotowany przez P. Annę Sitek, II miejsce wyśpiewał zespół „ Ósemki” przygotowany przez P. Ewę Kochanek, a wyróżnienie otrzymał zespół „Echo” przygotowany przez P. Ewę Borowiecką. Wspaniale zaprezentował  się również zespół „Glisando” pod opieką P. Marzeny Śmietanki, zespół „A tempo”  przygotowany przez P. Halinę Borowską i zespół „Akolada” przygotowany przez  P. Bożenę Sobieszek. Wśród solistów tej kategorii II miejsce wywalczyła  Julia Korczak, a wyróżnienie otrzymała  Iga Karaś. Uczennice przygotowała P. Ewa Kochanek. Świetnie zaśpiewały również uczennice P. Justyny Krawiec: Natalia Pluta i Aleksandra Magdziak.
        W II kategorii wiekowej  – klasy IV-VI zwyciężył zespół  „Ardente Duo” przygotowany przez P.Urszulę Bronisz – Dąbrowską, a II miejsce zajął zespół „Tofik” przygotowany przez P. Teresę Grzybowską. Wśród solistów II kategorii  wiekowej II miejsce  zajęła  – Aleksandra Ciesielska przygotowana przez P. Urszulę Bronisz – Dąbrowską. Maskotkę festiwalu wylosowała Wiktoria Wielanowska. 

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową maskotkę i dyplom za udział, zwycięzcy zaś upominki i dyplomy.

 

 

 

 

Turniej Wiedzy o Polsce

 

12 czerwca 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzezinkach Starych odbył się XIII Powiatowy Turniej Wiedzy o Polsce pod hasłem „Książka moim przyjacielem”. Brały w nim udział trzyosobowe zespoły uczniów klas trzecich. Konkurs składał się z trzech etapów:

I etap - praca plastyczna na temat „Książka moim przyjacielem”,

II etap - testy pisemne,

II etap - ustny, odpowiedzi na zadane pytania.

I miejsce w tym konkursie zajęli uczniowie z  naszej szkoły z klasy IIIb pod opieką Pani Justyny Krawiec  w składzie: Natalia Pluta, Lena Śmietanka, Mikołaj Kapciak.

II miejsce zajęli uczniowie z klasy IIIc pod opieką Pani Bożeny Cieloch w składzie: Julia Kuc, Iga Różalska, Aleksandra Tomczyk.  

Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki”

Sukces w konkursie plastycznym

Jak co roku mając na celu bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji Kasa Rolnicza Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Nadrzędnym celem było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym. W tym roku KRUS zwrócił uwagę na bezpieczeństwo pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: Placówki Terenowe KRUS i wojewódzki. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice na temat „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki”. Wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły Kinga Szewczyk, która zajęła II miejsce w II grupie wiekowej (klasy 4-6). Jej praca plastyczna weźmie udział w eliminacjach centralnych. Aktualnie Kinga jest uczennicą klasy VId. Interesuje się sportem, reprezentuje szkołę w różnych zawodach sportowych rozgrywających się w szkole i poza nią. W wolnych chwilach rysuje. Jak sama przyznała to jest jej druga pasja.

Gratulujemy Ci Kingo sukcesu. Co skłoniło Cię do udziału w konkursie?

Bardzo dziękuję. Od zawsze lubiłam rysować. Robię to w każdej wolnej chwili. Regularnie biorę udział w każdym możliwym konkursie. Sprawia mi to wielką przyjemność.

W jaki sposób dowiedziałaś się o konkursie?

O konkursie dowiedziałam się na zajęciach plastycznych w naszej szkole.

Skąd zaczerpnęłaś pomysł na takie ujęcie tematu pracy konkursowej, który przyczynił się     do Twojego sukcesu?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Sama mieszkam na wsi i zdaję sobie sprawę z zagrożeń jakie czyhają na dzieci które mieszkają w gospodarstwach rolnych. Był to dla mnie łatwy temat do ukazania.

Kinga rysujesz nie od dziś. W swoim dorobku masz wiele pięknych prac. Kiedy odkryłaś    w sobie talent plastyczny?

Moja siostra pięknie rysuje, aktualnie studiuje architekturę, gdzie rysunek to podstawa. To właśnie ona odkryła we mnie talent. Zawsze imponowały mi jej prace i projekty. Chcę dojść do perfekcji tak jak ona.

Czy zamierzasz rozwijać się w tym kierunku. Czy myślałaś o podjęciu nauki w szkole  o profilu plastycznym, a może masz inny pomysł na rozwijanie swoich zainteresowań?

Kocham rysować ale przyszłość wiążę z innym zawodem. Chcę zostać policjantką, lecz zapewniam, że nie zrezygnuję z rysowania.

W jaki sposób zachęciłabyś uczniów do brania udziału w tego typu konkursach, promujących bezpieczny wypoczynek na wsi?

Nic nie sprawia większej przyjemności i poczucia dumy niż oglądanie swych prac. Poza tym jest to świetne hobby, które potrafi relaksować, zatem łączymy coś pożytecznego z przyjemnym. Polecam doskonalić się w tym kierunku.

Zbliżają się wakacje. Gdzie i jak zamierzasz je spędzić?

W wakacje zamierzam spędzić dużo czasu z moimi przyjaciółmi. Wspólnie wybieramy się również na pielgrzymkę do Częstochowy. W wolnym czasie będę rysować – to jest pewne!

Dziękujemy za rozmowę. Życzymy udanych wakacji a w przyszłości dalszych sukcesów!

 

 

Dzień Mamy i Taty w świetlicy szkolnej

 

12 czerwca 2015 roku w naszej świetlicy odbyła się wyjątkowa uroczystość – Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji uczniowie przygotowali dla swoich rodziców program artystyczny, który zaprezentowali podczas spotkania. Wysiłek oraz zaangażowanie dzieci zostały nagrodzone przez przybyłych gości gromkimi brawami. Po występach rodzice otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonane prezenty. Zaproszeni zostali również na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w radosnej i serdecznej atmosferze. Rodzice opuszczali świetlicę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

 

 

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2015"  

 

19 marca 2015 roku po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. W bieżącym roku szkolnym test pisało 93 uczniów w następujących kategoriach wiekowych:

 „ Żaczek”  -  klasy II  (20 uczniów) 

„ Maluch”  -   klasy III  i  IV  (50 uczniów) 

„ Beniamin” -  klasy V  i VI  (23 uczniów) 

Oto jak przedstawiają się wyniki XXIV  edycji tego konkursu: 

Wynik bardzo dobry uzyskali : 

- Zuzanna Mamcarz   kl. II b  – przygotowana przez Panią Małgorzatę Kutyłę 

- Maria Drążkiewicz   kl. VI a – uczennicę przygotowała Pani Urszula Pomarańska    

- Kamil Pilkiewicz  kl. VI b  – przygotowany przez Panią Elżbietę Paduch 

Wyróżnienie otrzymało 9 uczniów. Są to : 

-  Paduch Krzysztof   kl. II a  – przygotowany przez Panią Iwonę Kuklińską 

-  Maciej Kubkowski  kl. II d   – przygotowany przez Panią Marzenę Śmietankę 

- Mikołaj Kapciak  kl. III b  – przygotowany przez Panią Justynę Krawiec 

- Arkadiusz Gajowiak  kl. III a  – przygotowany przez Panią Dorotę Grabarczyk

- Nikodem Kustra  kl. IV c  i Patrycja Wilk  kl. VI a  – uczniów przygotowała Pani Urszula Pomarańska 

- Patryk Kustra kl. IVd, Klaudia Skupień  kl.V c  oraz  Jan Włodarski  kl. VI c  – uczniów przygotowała Pani Elżbieta Paduch 

Wszystkim  uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu !!!

 

 

 

 

Dzień Dziecka

 

1 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia Rada Rodziców  przygotowała dla wszystkich dzieci wiele atrakcji. Jak co roku były zjeżdżalnie, trampoliny, tory przeszkód, popcorn, lemoniada  i wata cukrowa. Zabawom nie było końca.

 

 

Dzień Matki w klasie VIa

 

26 maja 2015 roku uczniowie klasy VIa zorganizowali akademię z okazji Dnia Matki. Recytacja wierszy i wykonanie piosenek wyrażających wdzięczność wzruszyły wspaniałą widownię, a scenka z życia codziennego oraz pokaz mody zaskoczyły i rozbawiły. Po występie był skromny poczęstunek i quiz dla mam o ich pociechach. 

 

 

Święto Lasu

 

 W niedzielę 24.05.2015 r. w Jedlni Letnisko odbyło się Święto Niezapominajki. Grupa uczniów naszej szkoły przygotowała program słowno-muzyczny. Dziewczęta z klasy VIa zaprezentowały dwie piosenki: „Eko cza-cza” i „Nie deptać trawników”. Słowami wiersza zapewniały uczestników zielonego pikniku, że: „Puszcza Kozienicka, ten skrawek zieleni, jest pięknym zakątkiem naszej polskiej ziemi”. Z kolei młodzi  artyści z klasy IVb wystąpili w dynamicznym układzie tanecznym do piosenki Candy.  Uczniowie zostali przygotowani przez Panie: Urszulę Podsiadłą, Marię Urszulę Bronisz-Dąbrowską i Małgorzatę Gogacz.   

Występ podobał się publiczności i jest dowodem na to , że uczniowie naszej szkoły angażują się w ochronę środowiska.

 

 

Podsumowanie XI Szkolnego Tygodnia BRD

pod hasłem „Stop wypadkom!”

 

             

            22 maja 2015 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie XI Szkolnego Tygodnia BRD pod hasłem „Stop wypadkom!”. Na uroczystości tej gościliśmy:

- Pana Mirosława Szadkowskiego – Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu,

- Pana Waldemara Urbańskiego – Starostę Zwoleńskiego,

- Pana Arkadiusza Sulimę – Wicestarostę Zwoleńskiego,

- Pana Włodzimierza Kabusa – Zastępcę Burmistrza Zwolenia,

- Księdza Krzysztofa Badeńskiego – Proboszcza parafii pod wezwaniem  Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu,

- Pana Inspektora Kazimierza Wojdyło – Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu,

- Panią Wiesławę Sałek – Kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu,

- Panią Lidię Choroś – przedstawiciela Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu,

- Panią Marzenę Norowską – zastępcę dyrektora Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu,

- Pana Jacka Małysę – Kierownika Regionalnego Wydawnictwa Nowa Era,

- Pana Arkadiusza Barana – Przewodniczącego Rady Rodziców ,

- nauczycieli i rodziców.

 

     XI Szkolny Tydzień BRD obejmował różnorodne formy aktywności uczniów. Były to:

-  spotkanie z policjantem – przewodnikiem psa policyjnego i jego pupilem – 19.05.2015r. dla dzieci z oddziałów przedszkolnych,

- wycieczka do Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu – 18.05.2015r. dla uczniów klas  pierwszych,

- „Marsz zebry – żeby dzieciaki były bezpieczne” – spacer ulicami miasta w przebraniach i z transparentami odnoszącymi się do bezpiecznego poruszania się po drogach – 19.05.2015r. dla uczniów klas drugich,

- pogadanka „O bezpieczeństwie na drodze” przeprowadzona przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu – 19.05.2015 r. dla uczniów klas trzecich,

- spotkanie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu – „Jak zachować się na miejscu wypadku – pokaz udzielania pierwszej pomocy” – 20.05.2015 r. dla uczniów klas czwartych oraz uczniów przebywających w świetlicy szkolnej,

- spotkanie z pedagog p. Beatą Michalską – „Jak nie zostać netoholikiem” – maj 2015r. dla uczniów klas piątych,

- spotkanie z funkcjonariuszem Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu – pogadanka na temat narkomanii i innych środków uzależniających – 21.05.2015r. dla uczniów klas szóstych,

- akcja „Jabłko czy cytryna?” – kierowca przyjazny dziecku – 21.05.2015r.

- wydanie gazetki szkolnej „Piechurek” dla dzieci młodszych i „Kółka dwa” dla uczniów starszych,

- ekspozycja materiałów edukacyjnych dotyczących BRD,

- konkursy plastyczne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-IV,

- test wiedzy z zakresu BRD dla uczniów klas piątych,

- test udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas szóstych.

 

Dyplomy i nagrody otrzymali:

- w teście wiedzy „Pierwsza pomoc przedmedyczna” dla uczniów klas szóstych:

I miejsce – Marcel Adamiec 6c
II miejsce – Bartosz Bors 6a i Mikołaj Wiśniewski 6d
III miejsce – Jakub Paciejewski 6c

- w teście wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów klas piątych:

II miejsce – Dawid Potucha 5b i Jakub Dróżdż 5c
III miejsce – Kinga Czerniak 5a, Wiktor Chmurzyński, Jakub Szewczyk 5d

- w konkursie plastycznym na komiks „Stop! Wypadek na drodze” dla uczniów klas czwartych:

I miejsce – Karolina Madejska 4d

- w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje” dla uczniów klas trzecich:

I miejsce – Gabriel Kiewra 3a
II miejsce – Natalia Pluta 3b
III miejsce – Patrycja Baran 3b

wyróżnienia: Maciej Drążkiewicz 3a, Aleksandra Włodarska 3d, Kacper Gunia3a

- w konkursie plastycznym „Bezpieczny mały pasażer” dla uczniów klas drugich:

I miejsce – Weronika Pianka 2d
II miejsce – Małgorzata Nieckarz 2c
III miejsce – Magdalena Krześniak 2c

wyróżnienie: Milena Mróz 2d

- w konkursie plastycznym „Bawię się bezpiecznie” dla uczniów klas pierwszych:

I miejsce – Julia Jakóbczyk 1a
II miejsce – Jakub Kuśmierz 1c
III miejsce – Wiktoria Spytek 1d

wyróżnienia: Paweł Drąg 1a, Wiktoria Petniak 1a, Jan Gugała 1a,  Bartosz Molendowski 1a, Igor Grzybowski 1c, Marta Gregorczyk 1e, Anna Jaworska 1f, Maja Rola 1f.

- w konkursie plastycznym „Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię – kolorowanka” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych:

I miejsce – Konstancja Piotrowska 0f
II miejsce – Sabina Przybylska 0b
III miejsce – Aleksandra Kupis 0a

wyróżnienia: Antoni Chyziński 0a, Mateusz Maciąg 0a, Paulina Brodowska 0c, Hubert Paciejewski 0d, Aleks Sokołowski 0f, Marta Oczkowska 0f.

 

Szczęśliwcami w losowaniu prawidłowo wypełnionych kuponów z gazetki „Piechurek” dla dzieci młodszych okazali się: Julia Jakóbik 1a, Kacper Okoń 2a, Paweł Kaczmarski 2b.

 

Szczęśliwcami w losowaniu prawidłowo wypełnionych kuponów z gazetki „Kółka dwa” okazali się: Wiktoria Kwaśnik 4b, Aleksandra Marszałek 5c i Michał Muszyński 6d.

 

Sponsorami nagród w XI Szkolnym Tygodniu BRD byli:

- Pani Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia,
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu,
- Rada Rodziców,
- Wydawnictwo „Nowa Era”.

W realizacji wszystkich zadań bardzo pomogła nam Powiatowa Komenda Policji w Zwoleniu i Państwowa Straż Pożarna w Zwoleniu oraz dyrekcja, wychowawcy klas, nauczyciele biblioteki i pedagog szkolny.

Część artystyczną podczas podsumowania XI Szkolnego Tygodnia BRD przedstawili uczniowie klas: 1a, 1b, 2c i 3d. Organizatorami były: Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioleta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Polak, Urszula Pomarańska, Bożena Tatak.

               

  

 

Niezapomniane spotkanie

 

18 maja 2015 roku przyjechał do naszej szkoły Pan Andrzej Marek Grabowski – autor książek i piosenek oraz twórca programów telewizyjnych. Przyjechał z walizką pełną niespodzianek i od pierwszego wrażenia ujął dzieci i opiekunów swoim wdziękiem i spontanicznością. Bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię i zainteresowanie uczestników spotkania. W wesoły sposób opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach. W trakcie spotkania okazało się, że pisarz nie przyjechał sam. W swojej  wielkiej, kolorowej walizce ukryli się bohaterowie, w których tworzeniu pan Andrzej brał udział. Był kot Budzik oraz jego sąsiedzi – potwory: Bezkajku i Szefuncio, które dzieci doskonale znają z telewizji. Przywiózł także Kulfona oraz Zająca Poziomkę. Przy okazji prezentacji wszystkich lalek umiejętnościami aktorskimi mogli wykazać się uczniowie, którzy wcielili się w postaci Potwora Bezkajku i Szefuńcia, spontanicznie podejmując dialog. Nie mogło zabraknąć również pytań dzieci, na które autor chętnie odpowiadał. W końcowej części uczniowie otrzymali autografy pisarza z uśmiechami Kulfona i Moniki. Spotkanie przebiegło we wspaniałej atmosferze. Pan Andrzej ma świetny kontakt z dziećmi, a wszystkie powiedzonka, humor i naturalność powodują, że radość dzieci ze wspólnej zabawy była ogromna.

 

 

 

 

„Smok ze Smoczej Jamy”

„Smok ze Smoczej Jamy” to legenda o Szewczyku Dratewce, pięknej księżniczce Hannie i groźnym, krakowskim smoku. Tę właśnie legendę w naszej szkole  wystawili uczniowie klasy 4d, należący do kółka teatralnego, działającego przy bibliotece szkolnej pod opieką Wiolety Skorek i Renaty Kramarczyk. Przygotowali ją dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Przedstawienie obejrzały dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Oto obsada naszego teatrzyku:

Narrator  i turystka – Amelia Gołda

Księżniczka Hanna – Karolina Madejska

Szewczyk Dratewka – Dominik Pawlak

Smok wawelski – Karina Makowiecka

Król – Jakub Gajewski

Trębacz – Jakub Opiela

Dobosz, śmiałek – Mikołaj Tyburski

Krakowianka – Wiktoria Sikorska

Krakowiak, śmiałek  – Patryk Gadzicki

Przekupki – Zuzanna Lewandowska, Wiktoria Bączkiewicz

Mickiewicz – Mateusz Rokita

 

 

 Taneczne popisy dzieci z oddziałów przedszkolnych

 

14 maja 2015 roku w sali kina "Świt" w Zwoleniu odbył się Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej "Dzieci Dzieciom" w którym zaprezentowały swoje umiejętności taneczne również dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Dwa oddziały przedszkolne zdobyły wyróżnienia: oddział 0a, przygotowany przez Panią Annę Duliasz, który zaprezentował taniec „Piraci z Karaibów” oraz oddział 0f, przygotowany przez Panią Hannę Furgę, który przedstawił układ taneczny „Jezioro łabędzie”. 

 

 

 

Nasza Flaga

 

30 kwietnia, w przeddzień majowych świąt, Samorząd Uczniowski przeprowadził w szkole akcję „Nasza Flaga”. Przedstawiciele społeczności szkolnej z okazji Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 Maja wręczali uczniom i ich rodzicom biało-czerwone chorągiewki, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Flagi są nie tylko symbolem polskości, ale również wyrazem naszego szacunku dla rocznic i świąt narodowych. 

 

 

 

 

Sukcesy teatralne naszych uczniów

 

           29.04.2015r.  w Domu Kultury w Zwoleniu odbył się przegląd teatrów dziecięcych i młodzieżowych czyli V Zwoleńskie Teatrałki. Wzięli w nich udział uczniowie klasy IVd naszej szkoły oraz dwie uczennice z klasy Va: Oliwia Dubil i Kinga Czerniak. 

W kategorii III – klasy  IV – VI  II miejsce zajęli uczniowie klasy IVd należący do grupy teatralnej TRZPIOTY  za spektakl „Smok ze smoczej jamy”. Zostali oni przygotowani przez Panie: Wioletę Skorek i Renatę Kramarczyk. 

W kategorii V- Teatr Jednego Aktora jury przyznało I  miejsce Oliwii Dubil za spektakl „Nina” oraz II miejsce Kindze  Czerniak za spektakl „Niegrzeczna dziewczynka”. Uczennice zostały przygotowane przez Panią Wioletę Skorek. 

Komisja przyznała również nagrodę aktorską Amelii Gołdzie – uczennicy klasy IVd  za rolę narratora w przedstawieniu „Smok ze smoczej jamy”.

 

 

 

W SKO oszczędzamy i nagrody wygrywamy

 

21 kwietnia 2015 roku  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Bank Spółdzielczy  w Zwoleniu. W konkursie wzięło udział 153 uczniów - członków SKO z klas I-VI oraz oddziału przedszkolnego.

Tematem pracy konkursowej skierowanej do uczniów klas IV-VI był „Projekt fantazyjnej portmonetki”. Natomiast uczniowie oddziału przedszkolnego  i  klas I- III wykonali  pracę plastyczną pt. „Oszczędzam w SKO ponieważ marzę o...”

Komisja konkursowa  w składzie:

P.  Elżbieta Wargacka  - dyrektor szkoły ,

P.  Monika Lis  – przedstawiciel Banku Spółdzielczego

P.  Anna Gregorczyk -  przedstawiciel Rady Rodziców

P. Dorota Chołuj-Borowiecka i P. Dorota Grabarczyk – opiekunki SKO

przyznała nagrody rzeczowe i pieniężne  następującym uczniom:

Oczkowska Marta 0f, Sochaj Kinga 1b, Pyrgiel Karolina 1b, Paciejewski Wiktor 1b, Grzeszczyk Filip1d, Piaseczna Wiktoria 1f,  Reguła Julia 1f, Jaworska Anna 1f, Tatak Jan 2a, Marszałek Paulina 2b, Gajowiak Aleksandra 2c, Tatar Szymon 2c, Krok Bartosz 2c, Gunia Kacper 3a, Śmietanka Lena 3b, Kuc Julia 3c, Ciesielska Aleksandra 4b, Marchewka Kornelia 5a, Kowalska Wiktoria 5c, Marszałek Aleksandra 5c, Matyga Wiktoria 5c, Winogrodzka Paulina 5c, Gajowiak Weronika 6a, Muszyński Michał 6d.

Wszyscy  uczestnicy konkursu otrzymali smycze reklamowe z logo banku. Nagrody ufundował Bank Spółdzielczy w Zwoleniu.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do działań podejmowanych przez opiekunów SKO.

 

 

 

WITAJ WIOSNO!

  

Samorząd Uczniowski w dniu 20.03.2015r. rozstrzygnął konkurs pt. ,,Wiosenna moda radości nam doda”. Celem konkursu było m.in. stymulowanie aktywności artystycznej uczniów, integrowanie zespołów klasowych i całej społeczności szkolnej, wytwarzanie atmosfery dobrej zabawy i wzajemnej życzliwości. Przedstawiciele oddziałów przedszkolnych i klas I-VI licznie wzięli udział w konkursie. Barwne, oryginalne i ciekawe stroje zostały ocenione przez komisję, w której skład weszli uczniowie i opiekunowie samorządu. Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Uczniowie z niecierpliwością czekają, aby w przyszłym roku z radością powitać ,,PANIĄ WIOSNĘ” i ponownie wziąć udział w konkursie.

 

 

 

Sukcesy recytatorskie naszych uczniów

 

11 marca 2015 roku w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się eliminacje powiatowe w ramach 60. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  oraz 32. Małego  Konkursu  Recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, Oddział Okręgowy w Radomiu. Wzięło w nim udział 96 recytatorów . Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów.

Laureatką została Amelia Gołda uczennica klasy IV d, przygotowana przez P. Wioletę Skorek. Amelia będzie reprezentowała naszą szkołę w rejonowym koncercie laureatów w Radomiu. Wyróżnienia otrzymali również: Konstancja Piotrowska z oddziału 0f - opiekun P. Hanna Furga, Szymon Tatar z klasy IIc – opiekun P. Anna Plewicka, Aleksandra Ciesielska z klasy IVb - P. Agnieszka Śmietanka, Oliwia Dubil z klasy Va – P.Wioleta Skorek oraz Amelia Magierek z klasy VId - P. Małgorzata Gogacz.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesów. 

 

 

Eliminacje szkolne  

do Małego Konkursu Recytatorskiego 

 

   Dnia 4 marca 2015 roku w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje w ramach 60. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej, Oddział Okręgowy w Radomiu. W eliminacjach wzięło udział  31 uczniów. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się  następujące osoby:

1. Konstancja Piotrowska – oddział 0f

2. Szymon Tatar – klasa 2c

3. Aleksandra Ciesielska - klasa 4b

4. Amelia Okoń - klasa 4b

5. Amelia Gołda - klasa 4d

6. Oliwia Dubil - klasa 5a

7. Amelia Magierek - klasa 6d

 

Gratulujemy zwycięzcom.

         Eliminacje powiatowe odbędą się 11 marca 2015 roku w Domu Kultury w Zwoleniu.

 

 

 

  WZOROWI UCZNIOWIE

 

Dnia 26 lutego 2015 roku odbyła się uroczystość podsumowująca wyniki nauczania  i zachowania w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015.       

  Uczniowie klas I - VI zgromadzili się wraz z wychowawcami w sali gimnastycznej,  gdzie  wszystkich serdecznie powitały panie prowadzące - opiekunki Samorządu Uczniowskiego.
          Podczas apelu zostały wręczone odznaki wzorowego ucznia ufundowane przez Radę Rodziców. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżnili się wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem.
         Prowadzące przedstawiły również wyniki konkursu „O Puchar Dyrektora Szkoły”.  I miejsce zajęła klasa Vc integracyjna,  której  wychowawcami są panie: Elżbieta Paduch  i Dorota Chołuj-Borowiecka. II miejsce przypadło klasie IVc, której wychowawcą jest pan Robert Kazirodek. III miejsce zajęła klasa IVa, której wychowawcą jest pani Urszula Pomarańska.
         Przedstawiciele  wymienionych  klas  wraz z wychowawcami  odebrali dyplomy,  a zwycięzcy z dumą i radością przyjęli puchar z rąk Pani Dyrektor.

Miłym akcentem była pamiątkowa fotografia wyróżnionych uczniów z Panią Dyrektor Elżbietą Wargacką oraz paniami:  Bożeną Kaczmarczyk i Barbarą Madej – zastępcami dyrektora.

Na apelu zostały również ogłoszone sukcesy naszych uczniów  w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali gromkie brawa i gratulacje.
        Pani Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom  wspaniałych sukcesów i zachęcała do dalszej pracy.
  
Na  zakończenie  panie  z Samorządu  Uczniowskiego dziękując za udział w apelu życzyły wszystkim wytrwałości w dalszej pracy, jeszcze więcej sukcesów  i wspaniałych wyników na koniec roku szkolnego.                     

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu

„Wzorowa łazienka”

 

26 lutego 1015 roku podczas uroczystego apelu „Wzorowy uczeń” odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu „Wzorowa łazienka”, którego organizatorem na terenie szkoły była Rada Rodziców. Nazwiska zwycięzców ogłosił przewodniczący Rady Rodziców – pan Arkadiusz Baran. Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody wręczone przez pana przewodniczącego i przedstawiciela Rady Rodziców – panią Annę Gregorczyk.

 

 

 

Amelia Gołda Burmistrzem Zwolenia

 

20 lutego 2015 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz  uczniowie klasy IVd udali się do Urzędu Miejskiego. Tego dnia  w fotelu Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej zasiadła uczennica naszej szkoły- Amelia Gołda, a funkcję sekretarki przejęła koleżanka z klasy Karolina Madejska. 

Amelka odebrała  z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej – P. Pawła Sobieszka symboliczny klucz do gabinetu i przez 2 godziny przyjmowała interesantów. Uczniowie złożyli na jej ręce kilka petycji, przygotowanych przez naszą społeczność  szkolną. Nowa Pani Burmistrz- Amelia, wspólnie z towarzyszącą jej Panią Bogusławą Jaworską przyjęły wszystkie postulaty wysunięte przez naszych uczniów i podjęły stosowne uchwały.

Uczennica uczestniczyła również w uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji 590. rocznicy nadania praw miejskich Zwoleniowi. 

 

 

 

Zabawa noworoczna

 

W sobotę 7 lutego 2014 roku odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Została ona podzielona na dwie tury. Jako pierwsi swoje taneczne umiejętności prezentowali najmłodsi, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III. Po nich do zabawy wkroczyli uczniowie klas starszych. Z głośników płynęły znane i lubiane piosenki, nie było więc możliwości, żeby sobotnia impreza nie była udana. Podczas zabawy, kierowanej przez wodzireja, cała społeczność szkolna miała okazję świetnie się bawić. Na uczniów czekało mnóstwo zabaw i konkursów, zwycięzcy otrzymali upominki. Ze swoimi pociechami przybyli również rodzice, którzy także dali się ponieść świetnej zabawie. Rada Rodziców, jak co roku, ufundowała pyszny, słodki poczęstunek. Dzień ten na pewno zapadnie w pamięci naszych uczniów.

 

 

 

 

Sukcesy naszych uczniów w konkursach
Mazowieckiego Kuratora Oświaty
 z matematyki i języka polskiego

 

Pierwsze zmagania konkursowe uczniów rozpoczęły się w październiku, podczas etapu szkolnego. Uczennica klasy VIa Maria Drążkiewicz i uczeń klasy VIb Kamil Pilkiewicz świetnie sobie poradzili z zadaniami matematycznymi, z kolei Maria Drążkiewicz i Weronika Przepiórka – uczennice klasy VIa z tekstem literacko-gramatycznym. Cała czwórka zdobyła wystarczającą liczbę punktów, aby wystartować w kolejnym etapie.

Etap rejonowy odbył się w listopadzie w Radomiu. Było dużo emocji, a po paru dniach wielka radość, gdyż okazało się, że uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Kolejne dwa miesiące to ciężka praca – poszerzanie wiadomości o nowe treści i rozwiązywanie niezliczonej liczby zadań, ćwiczeń, czytanie ciekawych wierszy i lektur.

Na początku stycznia w Warszawie zebrali się najlepsi uczniowie z województwa mazowieckiego, aby zmierzyć się na ostatnim etapie konkursu. Uczniowie przez 120 minut zmagali się z zadaniami, ale wysiłek i trud jaki włożyli zaowocował. Marysia uzyskała 100%, a Kamil 96% punktów i otrzymali tytuł laureata. W konkursie z języka polskiego Marysia i Weronika uzyskały tytuł finalisty.

Do konkursu z matematyki Marysię Drążkiewicz przygotowała p. Urszula Pomarańska, zaś Kamila Pilkiewicza – p. Elżbieta Paduch. Obydwie uczennice – Marysia Drążkiewicz i Weronika Przepiórka do konkursu polonistycznego zostały przygotowane przez p. Małgorzatę Gogacz.

Gratulujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom!

 

 

 

Rok szkolny 2014/2015 – I semestr

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise