Nasi Górą, czyli o tym jak uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu zostają Laureatami Diecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej

Nasi Górą, czyli o tym jak uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu zostają Laureatami Diecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji PatriotycznejJak niegdyś powiedział Roman Dmowski „Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.” Mając na celu promowanie wartości patriotycznych wśród młodych ludzi. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w regionalnym etapie XVIII Diecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej – „Kocham moją Ojczyznę”.

Laureaci regionalnych zmagań mieli szansę zaprezentować swoje zdolności aktorsko – wokalne w kolejnym etapie, biorąc udział w VIII Diecezjalnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, który został zorganizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej i odbył się 28 kwietnia 2023 r. w gmachu Seminarium Duchownego w Radomiu.

W konkursie wzięło udział aż 149 wykonawców, którzy występowali w różnych kategoriach wiekowych. Dumą naszej szkoły okazała się Nina Guz- uczennica klasy pierwszej, przygotowana przez Panią Wioletę Wątorską. Dziewczynka zdobyła 3 miejsce w kategorii „soliści klasy 1-4” i pięknie zaprezentowała piosenkę „Ojczyzna ma”. Warto podkreślić, że było to wielkie wydarzenie w życiu naszej uczennicy, bowiem po raz pierwszy debiutowała przed tak dużą publicznością, jaka zgromadziła się w budynku Seminarium. Wszystkim konkursowiczom serdecznie gratulujemy zdobytych laurów, ale najdumniejsi jesteśmy z naszej reprezentantki i jej opiekunki. Żywimy nadzieję, że sukces Niny zachęci naszych uczniów do wzięcia w przyszłorocznej edycji takich zmagań konkursowych.

Magdalena Podsiadła

 

Zdjęcia: W. Wątorska

 

 

 

 

Free Joomla! templates by Engine Templates