Biblioteka szkolna rozpoczęła swoją działalność równocześnie z rozpoczęciem nauki w nowym budynku szkolnym, tj. we wrześniu 1965r.  Obecnie lokal biblioteczny składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni.   

Czytelnia to sala z 10 miejscami czytelniczymi, 4 stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu, bogatym księgozbiorem podręcznym i czasopismami. Tu znajduje się literatura fachowa dla nauczycieli i rodziców (metodyczna, pedagogiczna i psychologiczna).

 W czytelni, w ciszy i w spokoju, można odrobić pracę domową i przygotować się do lekcji, korzystając z albumów, czasopism, wydawnictw informacyjnych (słowników i encyklopedii), książkowych i multimedialnych.

        Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się pewne serie wydawnicze, takie jak: „Co i Jak", "Świat Wczoraj i Dziś",  „Oxford Encyklopedia Szkolna", seria „Księgi" oraz czasopisma: „Świerszczyk” i „Victor Junior”.

   Nauczyciele bibliotekarze, oprócz tradycyjnej pracy biblioteczno-technicznej, prowadzą szereg zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Organizują konkursy, przygotowują gazetki, wystawki, apele, kiermasze, uczestniczą w różnorodnych akcjach i imprezach szkolnych. Współpracują z nauczycielami i rodzicami uczniów oraz bibliotekami z innych szkół.

 

 

Free Joomla! templates by Engine Templates