Panorama3.jpg
 

BRD 2018/2019

 

Spotkanie z policjantem

            18 października 2018 roku odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Powiatowej Komendy Policji  w Zwoleniu – Panią sierż. szt. Katarzyną Cieślik. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Pani policjantka mówiła o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówiła zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przypomniała o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię i potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniem. To jedno z cyklu spotkań z policjantem w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły – 2018.

Ewa Borowiecka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/brd#sigFreeIdabcf48e9ca

 

Cykliczna akcja „Jabłko czy cytryna?”

            12 października odbyła się cykliczna akcja „Jabłko czy cytryna?” w ramach Bezpiecznej drogi do szkoły – 2018. Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu wspólnie z uczniami klasy 1c i nauczycielem Panią Agatą Dmuchowską prowadzili kontrolę ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali pojazdy, a uczniowie nagradzali jabłkiem kierowców jadących zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz czytali im „radosny” wierszyk. Kierowcy, którzy popełniali drobne wykroczenia otrzymali cytrynę, którą zjadali na oczach uczniów. Dzieci czytały im również „smutny” wierszyk.

„Właściwe po drodze poruszanie,

to przecież nie lada jest zadanie.

W nagrodę od dzieci słodkie jabłuszko dostaniesz-

z wiarą, że tak jeździć nigdy nie przestaniesz.

Dobrych kierowców dzieci szanują,

bo dzięki nim na drodze bezpiecznie się czują”.

………………………………………………………………………………………………………….

„Kierowco, wielką przykrość nam zrobiłeś!

Zasady ruchu naruszyłeś!

Dostaniesz więc cytrynę, co ma kwaśną minę.

Niech Ci przypomina, że dzieci się gniewają,

Gdy kierowcy nie uważają!

A przez to wypadki często im się zdarzają!"

Ewa Borowiecka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/brd#sigFreeIdd91b08098f
 

 

Konkurs wiedzy o ruchu drogowym

12 października 2018 roku w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły – 2018 odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów klas czwartych. Do rozwiązania było 16 zadań dotyczących zasad ruchu drogowego. Wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się 17 października 2018r. podczas podsumowania akcji Bezpieczna droga do szkoły.

Ewa Borowiecka

 

 

 

 

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

19 września 2018 roku to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, w skrócie - Edward. W ramach tych działań polska policja prowadziła wzmożone kontrole na drogach. Wszystko po to, by w tym dniu na drogach nikt nie zginął i nikt nie został ciężko ranny. Funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu wraz z uczniami klasy 1a i 2c i ich wychowawcami Panią Urszulą Polak i Panią Marzeną Śmietanką odbyli „bezpieczny spacer” ulicami naszego miasta wręczając kierującym ulotkę z „Postulatami dla bezpiecznego kierowcy”.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/brd#sigFreeId417b13772b

 

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach”

Trwa kampania „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Jest ona skierowana do kierujących pojazdami mechanicznymi, a jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych. Symbol kampanii to ZEBRA, która w języku potocznym jest synonimem przejścia dla pieszych.

14 września 2018 roku uczniowie klasy 1c, 2c i 4g wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu oraz nauczycielami Panią Ewą Borowiecką i Panią Anną Plewicką wzięli udział       w happeningu. W ramach akcji uczniowie prezentowali plakaty i hasła promujące bezpieczne zachowania na drodze, a policjanci w praktyczny sposób pokazywali bezpieczne przekraczanie jezdni. 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/brd#sigFreeIde2e878b984

 

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

13 września 2018 roku odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu. Dzieci wysłuchały cennych rad dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły. Otrzymały odblaski, które zawieszą do swoich plecaków. 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/brd#sigFreeId4a0a04e0ce

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise