Bezpieczna droga do szkoły - 2022

Bezpieczna droga do szkoły - 2022   We wrześniu i październiku bieżącego roku odbyła się w naszej szkole cykliczna akcja „Bezpieczna droga do szkoły – 2022”. Jej celem było przygotowanie dzieci i uczniów do bezpiecznego poruszania się po drogach, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz promowanie noszenia odblasków.

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

 Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa       W dniach 13 -20 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Jego celem była popularyzacja problematyki bezpieczeństwa dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu drogowego oraz profilaktyka zagrożeń.

        Uczniowie klas piątych spotkali się z mł. asp. Panią Katarzyną Cieślik z Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu, która przekazała uczniom cenne porady dotyczące korzystania z sieci Internet. Policjantka przybliżyła również uczniom problem uzależnienia od dopalaczy, narkotyków, tytoniu czy e-papierosów.

Bezpieczny pierwszoklasista

 BRD       Nasza szkoła od wielu lat aktywnie współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu. W dniu 26 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielem radomskiego WORD dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły. Dzieci biorące udział w spotkaniu mogły zobaczyć jak widoczna dla kierowcy samochodu jest osoba z odblaskiem i bez niego oraz dowiedzieć się, jakich zagrożeń można uniknąć zakładając odblaski w odpowiednim miejscu.

Spotkanie z policjantem uczniów klas czwartych

 Spotkanie z policjantem       W środę 23 marca 2022 roku uczniowie klas czwartych spotkali się z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji  w Zwoleniu – st. sierżantem Łukaszem Słowickim i st. sierżantem Pawłem Pogodą.

 

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Akademia Bezpiecznego Puchatka     Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych. Obejmuje on tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze w domu, w szkole i na wycieczce oraz w Internecie.

 

Free Joomla! templates by Engine Templates