BRD 2017/2018

Podsumowanie akcji Bezpieczna droga do szkoły – 2017 pod hasłem „Nosisz odblaski dla Ciebie oklaski”

23 października 2017 roku odbyło się podsumowanie cyklicznej akcji Bezpieczna droga do szkoły w tym roku pod hasłem „Nosisz odblaski dla Ciebie oklaski”. Działania w ramach tej akcji przybierały różnorodne formy. Uczniowie brali udział w:

- Europejskim Dniu Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach – akcja EDWARD – uczniowie klas 3;

- IX edycji programu edukacyjnego o charakterze społecznym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” – uczniowie klas 1;

- cyklicznej akcji „Jabłko, czy cytryna”;

- spotkaniu z przewodnikiem psa policyjnego i jego pupilem -  dzieci z oddziałów przedszkolnych;

- spotkaniu z policjantem i plenerowej lekcji bezpieczeństwa dla uczniów klas 1 - „Jak przechodzić przez jezdnię”;

- spotkaniu z policjantem dla uczniów klas 2 „Bezpiecznie w szkole i poza szkołą”,

- spotkaniu z policjantem dla uczniów klas 7 – „Bezpieczeństwo w sieci”,

Wydano także gazetki dla uczniów klas młodszych „Piechurek” i dla uczniów klas starszych „Kółka dwa”.

Odbyło się również szereg konkursów, których laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.

W konkursie plastycznym dla uczniów oddziału specjalnego„Do szkoły z Agatką”wyróżnieni zostali: Klaudia Świgoń, Jakub Piekarz, Damian Kustra, Marek Siwiec, Mateusz Bdzikot.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 7 – „Bezpieczna droga do szkoły – rady i przestrogi” nagrodę otrzymała  Aleksandra Ciesielska – uczennica klasy 7 b.

W konkursie literackim dla uczniów klas 6 „List do młodszego kolegi, który zaczął jeździć na rowerze. Rady i przestrogi”  laureatami zostali:

1 miejsce - Anna Gniadkowska - uczennica klasy 6a
 i Lena Śmietanka – uczennica klasy 6b,

2 miejsce - Anastazja Dudar- uczennica klasy 6c,

3 miejsce - Michał Makowiecki - uczeń klasy 6d,

wyróżnienie -Wojciech Galbarczyk - uczeń klasy 6c.

W konkursie fotograficznym dla uczniów klas 5 „Nie robię łaski, noszę odblaski” nagrodę otrzymał Michał Figura – uczeń klasy 5c.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 4 „Moda na odblaski – włącz myślenie” – projekt naklejki odblaskowej

1 miejsce zajęła Maria Płachta – uczennica klasy 4a,

2 miejsce – Anna Jaworska – uczennica klasy 4f,

3       miejsce – Milena Norek – uczennica klasy 4a,

wyróżnienie - Wiktoria Petniak – uczennica klasy 4a.

W konkursie literackim dla uczniów klas 3 i ich rodziców„Drogowe przepisy umiesz, z mamą i tatą o bezpieczeństwie rymujesz”

1 miejsce zajął Filip Piątkowski – uczeń klasy 3h z mamą Małgorzatą,

2 miejsce – Antonina Rogala – uczennica klasy 3g z mamą Anną i tatą Pawłem,

3 miejsce – Alan Papiewski – uczeń klasy3a z mamą Katarzyną i tatą Radosławem.

Wyróżnienia: Maja Litwa – uczennica klasy 3e z mamą Martą, Wiktoria Sałbut – uczennica klasy 3f z mamą Katarzyną, Natalia Kustra – uczennica klasy 3g z mamą Anną, Jakub Dec – uczeń klasy 3a z mamą Renatą, Gabriela Skawińska – uczennica klasy3 g z mamą Anną.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 2 „Bezpieczne przejście dla pieszych” zwyciężyli:

1 miejsce – Magdalena Mateńko uczennica klasy 2a,

2 miejsce – Julia Burat – uczennica klasy 2c,

3 miejsce – Anna Bednarczyk – uczennica klasy 2b,

wyróżnienia: Lena Olender z klasy 2c i Amelia Rucińska z klasy 2a.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 1 „Jestem widoczny na drodze – noszę odblaski”:

1 miejsce zajął Aleksander Piorun – uczeń klasy 1d,

2 miejsce – Maja Kwapisiewicz – uczennica klasy 1c,

3 miejsce – Mateusz Korzeniewski – uczeń klasy 1b,

Wyróżnienia: Patrycja Pomarańska, Kacper Drab i Filip Gregorczyk z klasy 1d oraz Julia Polesiak i Mirosław Marzec z klasy 1b.

W konkursie plastycznym dla dzieci z oddziałów przedszkolnych sześciolatków „Odblaskowe sześciolatki” nagrody otrzymali:

1 miejsce – Łukasz Pyrka z oddziału 0e,

2 miejsce – Kaja Gregorczyk z oddziału 0g,

3 miejsce – Lena Wieczorek z oddziału 0f.

Wyróżnienia: Maria Pastuszko,  Dominik Pawlak i Jan Płachta z oddziału 0c, Seweryn Surma i Julia Zatoń z oddziału 0d,  Maja Olejarz , Julia Skoczylas i Krystian Maciejczak z oddziału 0e, Julia Płachta z oddział 0f, Blanka Szczodra, Agata Smolarczyk, Oliwier Oleksiak i Sebastian Smaga z oddziału 0g.

W konkursie plastycznym dla dzieci z oddziałów przedszkolnych pięciolatków „Do szkoły z Agatką” nagrody otrzymali:

1 miejsce – Amelia Skowrońska z oddziału 0a,

2 miejsce – Aleksandra Jaworska z oddziału 0b,

3 miejsce – Bartosz Markiewicz z oddziału 0a.

Wyróżnienia: Maja Bienias, Zosia Gołda, Roksana Krawiec, Julia Przybylska i  Alan Nędzi z oddziału 0a oraz Laura Ogonek z oddziału 0b.

W konkursach zamieszczonych w gazetkach „Piechurek” dla uczniów klas młodszych i „Kółka dwa” dla uczniów klas starszych, tym razem szczęście dopisało:

Oliwierowi Okoń z oddziału 0f,

Annie Jóźwik uczennicy klasy 1c,

Julii Rudce uczennicy klasy 3g,

Julii Reguła uczennicy klasy 4f,

Asi Lupicino uczennicy klasy 5d,

Mai Safian uczennicy klasy 6b.

W podsumowaniu akcji Bezpieczna droga do szkoły pod hasłem „Nosisz odblaski dla Ciebie oklaski” uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami oraz wychowawcy. Po obejrzeniu krótkiego filmu na temat noszenia odblasków i wysłuchaniu rad Pana Dariusza Piątka - Dyrektora WORD w Radomiu wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z klasy 2b i 5c w inscenizacji „O ruchu drogowym dla pieszych” przygotowani przez Panią Annę Plewicką oraz uczniowie klasy 3g  i 4a w układach tanecznych przygotowane przez Panią Agatę Dmuchowską i Wiolettę Korzeniewską.