Bezpieczny pierwszoklasista

 BRD       Nasza szkoła od wielu lat aktywnie współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu. W dniu 26 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielem radomskiego WORD dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły. Dzieci biorące udział w spotkaniu mogły zobaczyć jak widoczna dla kierowcy samochodu jest osoba z odblaskiem i bez niego oraz dowiedzieć się, jakich zagrożeń można uniknąć zakładając odblaski w odpowiednim miejscu.

        Uczniowie otrzymali specjalne zestawy, w których skład wchodziły elementy odblaskowe w formie zawieszek i opasek LED.  Można je przypiąć do plecaka, ubrania lub założyć na rękę. Prezenty bardzo podobały się naszym pierwszakom, którzy obiecali, że będą je nosić, aby poprawić widoczność pieszego.

Ewa Borowiecka

koordynator BRD

Zdjęcia: J. Kaczmarczyk

Free Joomla! templates by Engine Templates