Panorama3.jpg
 

Rok szkolny 2014/2015 - I semestr

„Niegrzeczna królewna”

 

14 stycznia 2015 roku w bibliotece szkolnej odbyło się przedstawienie „Niegrzeczna królewna”, które w ramach kółka teatralnego wystawili uczniowie klasy 4d pod opieką P. Wiolety Skorek i P. Renaty Kramarczyk. Inscenizację obejrzały dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych, nagrodzeni w konkursie „Pluszowy Miś”. Przesłaniem bajki było kulturalne zachowanie się w różnych sytuacjach oraz stosowanie zwrotów grzecznościowych. 

 

 

Zgrana paczka

 

Już kolejny raz odbył się konkurs na najsympatyczniejszą klasę pierwszą w regionie. Do plebiscytu „Najsympatyczniejsze pierwszaki” zorganizowanego przez redakcję „Echa Dnia” przystąpiło 26 klas. W konkursie tym brały udział również pierwszaki z naszej szkoły. Rywalizacja o I miejsce trwała niemalże do ostatnich minut głosowania. Ku wielkiej radości konkurs wygrała klasa Id, której wychowawczynią jest P. Halina Borowska. Zwycięska klasa w nagrodę wyjedzie na wycieczkę do Bałtowa, ufundowaną przez redakcję „Echa Dnia”.

 

 

 

Jasełka w naszej szkole

 

       17 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Chrystus się narodził”. Była to okazja, by podziwiać aktorskie popisy aż 120 młodych wykonawców. Dzieci wcieliły się w postaci Maryi i Józefa, króla Heroda, trzech króli, aniołów i pasterzy. Piękne kolędy i pastorałki zaprezentował chór szkolny. Kolędę „Cicha noc” uświetnił grą na fletach i dzwonkach. Scenariusz przedstawienia został opracowany przez panie katechetki: Lucynę Gorczycę, Jolantę Kwapisiewicz i Dorotę Wolszczak. Wspaniały występ chóru zaaranżowała pani Maria Urszula Bronisz-Dąbrowska. 

          

 

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

 W dniu 12 grudnia 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji  Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.  Organizatorami  byli nauczyciele  –  Marta Baczkowska,  Dorota Chołuj - Borowiecka,   Iwona Magdziak, Barbara Markiewicz  i Joanna Mikulska.  Celem uroczystości było zintegrowanie niepełnosprawnych uczniów i rodziców ze społecznością szkolną. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej „Sławni niepełnosprawni”, którą przygotowały panie pracujące w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – Joanna Zubrzycka, Izabela Młyńska i Edyta Karbowińska. Dotyczyła ona sławnych osób niepełnosprawnych, które udowodniły, że pomimo ograniczeń można odnieść sukces. Wiele emocji wzbudziła inscenizacja pod tytułem „W świecie bajek i baśni”,  przygotowana przez uczniów klasy Vc integracyjnej.  Obejrzały ją  dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas młodszych, a także  zaproszone maluchy  i opiekunowie z Niepublicznego Przedszkola  „ Słoneczko”. Młodzi aktorzy znakomicie odegrali swoje role. Brawom nie było końca. Po krótkiej przerwie dzieci i zaproszeni goście mieli możliwość wykonania wspólnie z członkiniami Zwoleńskiego Uniwersytetu III Wieku – paniami Lucją Sokalską i Leokadią Lesisz  pięknych  ozdób świątecznych i prac z gliny pod okiem pana Jana Oko – terapeuty z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wilczowoli. Uczestnicy uroczystości  z niecierpliwością oczekują na podobne spotkanie za rok.

 

Spotkanie z leśnikiem

 

5 grudnia 2014 roku w  ramach współpracy naszej szkoły z Nadleśnictwem Zwoleń odbyło się spotkanie uczniów klas IV b i przedstawicieli Szkolnego Klubu Ekologów z klasy VIa z  leśnikiem P. Łukaszem Gregorczykiem. Tematem przewodnim spotkania było przybliżenie uczniom założeń akcji ,,Ratujmy kasztany'' oraz zwrócenie uwagi na szkodnika zwanego „szrotówek kasztanowcowiaczek”. Pan leśnik przygotował wiele atrakcji: krzyżówki, quizy, film „Cuda mikroświata” oraz interesującą prelekcję.  Na zakończenie uczniowie otrzymali niespodzianki – broszury, mapy i baloniki. 

 

 

Ślubuję uroczyście!

 

            Do tradycji naszej szkoły należy włączenie dzieci klas pierwszych w poczet społeczności szkolnej. Z tej okazji 28 listopada 2014 roku odbyło się uroczyste ślubowanie. Pierwszaki ubrane w odświętne stroje szkolne prezentowały swoje umiejętności i zdolności przed zgromadzoną publicznością – zaproszonymi gośćmi, dyrekcją naszej szkoły, rodzicami i nauczycielami. Po części artystycznej pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie.
             Następnie Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka oraz zastępcy Dyrektora: Pani Bożena Kaczmarczyk i Pani Barbara Madej dokonały pasowania 142 pierwszoklasistów, którzy stali się uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. 

 

 

 

Andrzejki i Katarzynki

 

26 listopada 2014r. uczniowie klas drugich z wychowawczyniami wybrały się do Domu Kultury w Zwoleniu na lekcję folkloru „Andrzejki i Katarzynki”. Zajęcia przygotowała instruktor ds. folkloru Pani Joanna Tęcza, która w niezwykle interesujący sposób opowiadała dzieciom jak w dawnych czasach wróżyły sobie dziewczęta i chłopcy. Spotkanie rozpoczęła od przybliżenia porzekadeł przypadających na te dni: „Święta Katarzyna adwent zaczyna, Święty Jędrzej jeszcze mędrzej”; „Od świętej Katarzyny nie prześladuj już zwierzyny”; „Na świętego Andrzeja z wróżb dla dziewcząt nadzieja”. Następnie zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Wróżbom nie było końca. Uczniowie wróżyli sobie lejąc na wodę przez klucz gorący wosk, pisali karteczki  z imionami, ustawiali buty jeden za drugim. Spotkanie to okazało się dla dzieci wspaniałą zabawą, a poprzez uczestnictwo w zajęciach poznały dawne tradycje ludowe.

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Jak co roku, 25 listopada, w bibliotece szkolnej świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie klas pierwszych przynieśli do szkoły swoje pluszowe zabawki. W bibliotece odbywały się zajęcia, podczas których uczniowie poznali historię pluszowego misia, zwyczaje niedźwiedzi, brali udział w licznych zabawach, konkursach i śpiewach. Tego dnia na korytarzach szkolnych rozbrzmiewał hymn wszystkich misiów: „Jadą, jadą misie”.

 

 

 

Wspaniały jubileusz

 

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. 3 listopada 2014 roku w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie par z Miasta i Gminy Zwoleń obchodzących Złote Gody. Uroczystość tę wierszem, piosenką i tańcem uświetnili uczniowie z klas 3a i 3b pod opieką Pani Doroty Grabarczyk i Pani Justyny Krawiec. 

 

 

W dowód pamięci…

 

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji, wewnętrznego wyciszenia. Odwiedzamy cmentarze, by chwilę modlitwy i wspomnień ocalić od zapomnienia bliskie nam osoby.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w przeddzień święta uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców zapalili znicze na grobach nauczycieli, pracowników szkoły, księży oraz żołnierzy.

Niechaj te zapalone świece będą dowodem naszej pamięci i szacunku.

 

 

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

  

W hołdzie zmarłym

  

Jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym uczniowie naszej szkoły oraz ich nauczyciele udali się na miejscowy cmentarz. Tym razem odwiedziliśmy groby osób zasłużonych dla Ziemi Zwoleńskiej. W chwili skupienia uczciliśmy ich pamięć oraz zapaliliśmy znicze.

 

 

Spotkanie z aniołami

 

        W środę 22 października 2015 roku uczniowie klas: 4a, 4d, 5a, 5c i 6a pod opieką nauczycieli wzięli udział w PIKNIKU ARTYSTYCZNYM POD SKRZYDŁEM JANA KOCHANOWSKIEGO, który odbył się w parku miejskim. 

Każdy uczestnik mógł wybrać rodzaj zajęć i pod opieką organizatorów wykonać oryginalną pracę. Jedni tworzyli anioły z masy solnej, inni malowali na desce lub dużych kartonach, zaś kolejna grupa użyła techniki kolażu lub decoupage. W konkursie, który polegał na przebraniu się za anioła zaangażowani byli kolejni uczestnicy warsztatów. Jury przyznało miejsca, a zwycięzcy otrzymali nagrody. 

Czas szybko minął. Każdy uczeń wrócił do szkoły z jakimś upominkiem – nagrodą za udział w konkursach lub własnoręcznie wykonaną pracą – aniołem.

 

 

Bezpieczna droga do szkoły – 2014

 

Wzorem lat ubiegłych uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu  wspólnie z policją  przystąpili do akcji  Bezpieczna droga do szkoły – 2014 pod hasłem „Jesteśmy widoczni”. 22października 2014 roku odbyło się jej uroczyste podsumowanie.

Organizatorami tego przedsięwzięcia były: Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioleta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Polak, Urszula Pomarańska, Bożena Tatak przy współpracy Dyrekcji, wychowawców klas, rodziców oraz funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu. Uczestnikami akcji były dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas od pierwszej do szóstej.

      W tym roku szkolnym działania w ramach Bezpiecznej drogi do szkoły obejmowały:

üspotkanie uczniów klas 1 z policjantem, pogadanka „Bezpieczny pierwszoklasista w drodze do szkoły”;

üakcja „Jabłko czy cytryna?” – „Kierowca przyjazny dziecku”;

üwycieczka ulicami miasta w kamizelkach, z elementami odblaskowymi i hasłami propagującymi noszenie odblasków – widoczne dzieciaki w Zwoleniu, w której udział wzięli uczniowie klasy 2d i 2c wraz z wychowawcami;

üwydanie szkolnej gazetki: „Piechurek” dla dzieci młodszych i „Kółka dwa” dla dzieci starszych;

üekspozycja materiałów dotyczących BRD;

üinscenizacja „Odblaskowe dzieciaki” w wykonaniu uczniów klasy 2c przygotowanych przez Panią Annę Plewicką.

   Laureatami konkursów organizowanych w ramach Bezpiecznej drogi do szkoły – 2014 pod hasłem „Jesteśmy widoczni” są:

 

Konkurs plastyczny dla dzieci pięcioletnich „Bezpieczne przejście dla pieszych - pomaluj”: 

I miejsce - Bartosz Kopeć 0e 

II miejsce - Konstancja Piotrowska 0f 

III miejsce  - Michalina Woźniak 0e 

Wyróżnieni zostali: Dawid Traczyk 0a, Szymon Sałek 0c, Amelia Fijoł 0f,    Gabriel Sobala 0d, Julia Strojek 0b.

 

Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 „Widoczny i bezpieczny pierwszoklasista w drodze do szkoły”: 

I miejsce - Kamil Fijoł 1b 

II miejsce - Zofia Baczkowska 1a 

III miejsce - Marcin Denkiewicz 1a 

Wyróżnieni zostali: Jakub Kuśmierz 1c, Nikola Grzybowska 1f, Eryk Gunia 1c, Paweł Drąg 1a, Kacper Groehl 1d, Liliana Kamińska 1e. 

 

Test wiedzy dla uczniów klas 2 „Pieszy w ruchu drogowym”: 

I miejsce  - Marta Cieślakowska 2c 

II miejsce - Nikola Myśler 2d 

III miejsce - Małgorzata Nieckarz 2c

 

Test wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów klas 3: 

I miejsce  - Patrycja Jaśkiewicz 3d 

II miejsce - Natalia Pluta 3b i Magdalena Młyńska 3d 

III miejsce - Iga Różalska 3c i Arkadiusz Gajowiak 3a 

Wyróżniona została Martyna Trela z klasy 3a.

 

Konkurs plastyczny dla uczniów klas 4 „Moda na odblaski – projekt stroju z elementami odblaskowymi”: 

I miejsce - Aleksandra Ciesielska 4b 

II miejsce - Oliwia Rutka 4a 

III miejsce - Natalia Krawczyk 4d.

 

Konkurs plastyczny dla uczniów klas 5 – plakat zachęcający do noszenia odblasków: 

I miejsce - Klaudia Gnyś 5a 

II miejsce - Paulina Winogrodzka 5c 

      III miejsce - Maciej Sochaj 5c 

Wyróżnieni zostali: Filip Przepiórka 5b, Wiktoria Wielanowska 5a i Michał Dmuchowski 5c.

 

Konkurs dla uczniów klas 6 „Drogowe przepisy znasz – pomysł na rebus masz”: 

I miejsce - Karolina Kaca 6a 

II miejsce - Paulina Kaca 6a 

      III miejsce - Aleksandra Skoczylas 6b 

Wyróżniona została Julia Tudek 6a.

           Akcja Bezpieczna droga do szkoły – 2014 pod hasłem „Jesteśmy widoczni” dobiegła końca, choć edukacja motoryzacyjna w naszej szkole będzie trwać cały rok. Cieszymy się, że idea poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym znajduje tylu zwolenników.

 

 

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

 

16 października 2014r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na głównym korytarzu zgromadziło się aż 155 uczniów, którzy wykonywali resuscytację na 6 fantomach przekazanych przez WOŚP. Najmłodszymi uczestnikami naszej akcji była grupa pierwszaków z klasy 1e pod opieką Pani Bożeny Soleckiej. Drugie klasy reprezentowane były przez 2a pod opieką Pani Iwony Kuklińskiej oraz 2b pod opieką Pani Małgorzaty Kutyły. Trzecioklasistów reprezentowała klasa 3b pod opieką Pani Justyny Krawiec. Z drugiego etapu edukacyjnego w biciu rekordu uczestniczyły klasy: 6b pod opieką Pani Agnieszki Szczęsnej oraz 6d pod opieką Pani Anny Tatak. Opiekę nad uczniami sprawowały także Panie Bożena Tatak oraz Dorota Wolszczak. Całość nadzorował instruktor WOŚP Robert Kukliński.

 

 

 

Jak to dawniej bywało…

 

W czwartek 16 października 2014 roku do klasy 2c i 2d przybyły Panie:  Wanda Krawiec  i Kazimiera Lewikowska – członkinie zespołu Gotardowie ze Strykowic Górnych.  Podczas spotkania były opowieści o życiu w dawnych czasach przeplatane ludowymi piosenkami. Panie zaprezentowały również nasz strój regionalny. Od tej chwili każdy z nas już wie, że ilość sznurów korali oraz kokard na spódnicy świadczyła o majętności panny. Nie zabrakło również wspólnych zabaw. Niektóre z nich są nadal popularne i znane dzieciom. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze. Na koniec były podziękowania oraz zaproszenie na kolejne spotkanie.

 

 

 

Sukces naszego ucznia

 

Dnia 10 października 2014 roku w Galerii Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu odbyła się uroczystość podsumowania konkursu plastycznego „Moje inspiracje twórczością Jacka Malczewskiego”. Na wernisażu zaprezentowano zwycięskie prace. Laureatem został uczeń naszej szkoły Łukasz Wrochna (klasa 6a) przygotowany przez Panią Dorotę Szewczyk.

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

10 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji przybyli do nas goście: Pani Burmistrz – Bogusława Jaworska, zastępca Burmistrza – Włodzimierz Kabus, przewodniczący  Rady Rodziców – Arkadiusz Baran, przedstawiciel Rady Rodziców – Lidia Duliasz. Na spotkanie przybyli także emerytowani pracownicy szkoły. Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka przywitała wszystkich bardzo serdecznie i złożyła życzenia pracownikom szkoły. Uczniowie z klas trzecich pod kierunkiem swoich wychowawców: Doroty Grabarczyk, Justyny Krawiec, Bożeny Cieloch i Agaty Dmuchowskiej przygotowali piękne przedstawienie, a chór szkolny, prowadzony przez Panią Marię Urszulę Bronisz-Dąbrowską zaśpiewał kilka wesołych piosenek. Najcieplejsze były życzenia składane przez uczniów: „Dziś w tak uroczystym dniu chcieliśmy przeprosić Panią i nie tylko Panią. Chcieliśmy przeprosić wszystkich nauczycieli za głupie żarty, za nieodrobione lekcje. I podziękować. Za wyrozumiałość, za cierpliwość… Za ciekawe lekcje, za wszystko, czego nauczyliście nas do tej pory”. Nasza niezastąpiona Rada Rodziców przygotowała słodką niespodziankę dla wszystkich gości. Był to przepyszny, dwupiętrowy tort. 

 

 

 

W świecie bocianów

 

Uczniowie klas: 2d i 4b wraz z opiekunami przenieśli się w cudowny świat bocianów oglądając wystawę Pani Krystyny Szymańskiej pt.: ”Prywatne życie bocianów”. Podziwiali  boćki kłócące się ze sobą, wspólnie polujące na gryzonie, jedzące sobie z dzióbków, w trakcie miłosnych umizgów, politycznych debat i zwykłych wieczornych pogaduszek, stojące, drzemiące, w locie, a nawet wypoczywające na dziecięcej kołysce. Widzieli boćki w różnych miejscach naszego globu – te w Maroku, Portugalii i Polsce.

 

 

 

 

Narodowe Czytanie


     6 września 2014 roku odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

     W tym roku prezydent zaprosił do lektury Trylogii Henryka Sienkiewicza. Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tej inicjatywy. W parku przed pomnikiem Jana Kochanowskiego czytali wybrane przez siebie fragmenty „Ogniem i mieczem”.

     Patronat nad akcją w naszym mieście objęli: Burmistrz Zwolenia Pani Bogusława Jaworska, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Dom Kultury.

 

 

 

 

Czcimy pamięć poległych

 

Zgodnie z tradycją po raz kolejny uczniowie klas IIc i IId wraz z wychowawczyniami udali się pod Pomnik Ściana Straceń. Po wysłuchaniu informacji nauczyciela na temat historii pomnika uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

 

 

Do szkoły wrócić już czas

 

1 września 2014 roku o godzinie 9:00 uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Na placu szkolnym  zostali uroczyście powitani przez Panią  Dyrektor -  Elżbietę Wargacką oraz całe grono pedagogiczne. Pani Dyrektor życzyła uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-VI spotkali się z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze i wymienić się wrażeniami z wakacji.

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise