Panorama3.jpg
 

Rok szkolny 2015/2016 - I semestr

 

Niespodzianka  

       

        W grudniu 2015 roku w ramach XV edycji Szlachetnej Paczki „Jeden za wszystkich wszyscy  za jednego” zbieraliśmy produkty spożywcze i chemiczne dla potrzebujących. Tuż przed  świętami Bożego Narodzenia zostały one przekazane wybranej rodzinie. Cieszyliśmy się, że chociaż w ten sposób możemy pomóc. Wiele radości sprawił nam dyplom oraz wiersz, który napisała specjalnie dla nas obdarowana rodzina.

                        Uczniowie klasy II c z wychowawcą

 

 

Pierwszoklasiści w bibliotece

 

27 stycznia 2015 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Podczas uroczystości uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Strajk w bibliotece”, które przygotowali uczniowie z aktywu bibliotecznego:

Amelia Okoń – bibliotekarka,

Aleksandra Ciesielska – uczennica,

Zuzanna Choroś – Dziewczynka z zapałkami,

Zuzanna Oko – księżniczka,

Wiktoria Puchniarz – Czerwony Kapturek,

Julia Markiewicz – Kot w butach,

Wiktoria Kwaśnik – krasnal Gapcio,

Paweł Przepiórka- krasnal Mędrek.

Pierwszoklasiści zostali zapoznani z zasadami wypożyczania książek oraz z regulaminem biblioteki. Złożyli uroczystą przysięgę:

„Będziemy kochać i szanować książki.

One ułatwią nam naukę i pracę,

wskażą drogę do każdego celu”.

            Uczniowie otrzymali również okolicznościowe zakładki, kolorowe „Prośby książek” oraz List do Rodziców:


Książki codziennie czytamy
w towarzystwie Taty i Mamy

Droga Mamo! Drogi Tato!

Wasze dziecko stało się dzisiaj czytelnikiem naszej biblioteki. Pragniemy odkryć przed nim cudowny świat pełen przygód, dobra, miłości, zabawy, wzruszeń i wiadomości. Po regularnych „spotkaniach” z książką Wasze dziecko będzie ładniej się wypowiadać, poszerzy swoją wiedzę o świecie, nauczy się nazywać uczucia, oceniać co dobre, a co złe.

Uczniów klas pierwszych zapraszamy do biblioteki raz w tygodniu
– w środę, w godzinach 8:00-14:00. Ten dzień jest przeznaczony tylko dla nich. Jeśli Wasze dziecko czyta już płynnie, prosimy o kontakt z nami
– dobierzemy wówczas książkę adekwatną do jego możliwości percepcyjnych.

Jeśli znajdziecie czas, czytajcie głośno, tak długo, jak będzie ono chciało. Te wspólne chwile staną się przyjemnością, jeszcze bardziej zbliżą Was do siebie. Pamiętajcie: „Dzieci uwielbiają, gdy im się głośno czyta książki. Czują się wtedy ważne, kochane i coraz mądrzejsze”.

Nauczyciele biblioteki

 

 Serce pod choinkę…

  

Uczniowie klasy IVb wraz z wychowawcą wzięli udział w charytatywnej akcji Samorządu Uczniowskiego pod nazwą „Serce pod choinkę”. Przygotowali świąteczną paczkę, która została wręczona podczas zabawy choinkowej zorganizowanej przez Caritas w Domu Kultury w Zwoleniu. 

            Zapewne prezenty dzieci w postaci przyborów szkolnych, maskotek, gry planszowej i słodyczy sprawią miłą niespodziankę pewnej dziewczynce. 

            „Dzielenie się z innymi sprawia wielką radość”.

Uczniowie klasy IVb

 

 

 

Noworoczna zabawa choinkowa

 

16 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbyła się noworoczna zabawa choinkowa. Od godziny 10.00 do godziny 14.00 bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III, natomiast w godzinach 15.00 - 19.00 uczniowie klas IV – VI.

Oprawę muzyczną zapewnił profesjonalny didżej, natomiast zabawą naszych dzieci zajęli się  animatorzy, którzy zorganizowali wiele zabaw i konkursów z nagrodami. Rada Rodziców przygotowała dla każdego ucznia soczek oraz słodki poczęstunek. Zabawa była wyśmienita, co widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.


 

Jasełka w naszej szkole

 

„Mały Pastuszek i wielki rozbójnik” – to tytuł Jasełek Bożonarodzeniowych, przedstawionych w naszej szkole przez uczniów z klas: 2b, 3a, 3b, 3c i chór szkolny. Mali artyści zostali przygotowani przez nauczycieli religii: P. Jolantę Kwapisiewicz, P. Dorotę Wolszczak, P. Lucynę Gorczyca oraz nauczycielkę muzyki – P. Urszulę Bronisz-Dąbrowską. Przedstawienie przyniosło wiele wzruszeń, radości i nadziei na nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia.

           

 

 

 Mały Pastuszek i Wielki Rozbójnik

     

           18 grudnia 2015 r. mali aktorzy z naszej szkoły  tj. uczniowie z klas: 2b, 3a, 3b, 3c oraz chór szkolny po raz kolejny gościli w Domu Pomocy Społecznej w Gródku, gdzie dla wszystkich pensjonariuszy i podopiecznych przedstawili jasełka  bożonarodzeniowe noszące tytuł „Mały Pastuszek i wielki Rozbójnik”. Występ przyniósł wiele wzruszeń, radości oraz nadziei na nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz obdarowani słodkościami. W ramach współpracy z Nadleśnictwem Zwoleń uczniowie zawieźli własnoręcznie  udekorowaną choinkę oraz wręczyli wszystkim podopiecznym świąteczne upominki - gwiazdki.

 

 

Kocham polską przyrodę

 

W dniu 14 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy 5b oraz przedstawicieli Szkolnego Klubu Ekologów z Panem Łukaszem Gregorczykiem- leśnikiem z Nadleśnictwa Zwoleń. Przebiegało ono pod hasłem: „Kocham polską przyrodę”.

Pan Łukasz Gregorczyk zabrał uczniów  w krótką podróż po lesie, zapoznał z ważną rolą lasu i pracą, jaką wykonują leśnicy. Podkreślił, że to oni są inicjatorami ochrony przyrody, tworzą rezerwaty, włączają się w ratowanie ginących gatunków, dbają o odnowienie lasu po klęskach żywiołowych. W „wędrówce” po lesie towarzyszył uczniom  zeszyt ćwiczeń z serii „Młody Obserwator Przyrody” pt. ”Warstwowa budowa lasu”, którego barwne ilustracje zwierząt oraz krzyżówki pogłębiały ich ciekawość. Obejrzeli również film  „W lesie o każdej porze”, który ukazał ogromne znaczenie natury w życiu każdego człowieka. 

 

 

Lekcja o świętach

 

W dniu 11 grudnia 2015 roku uczniowie klas: IVb i VIb na godzinie z wychowawcą uczestniczyli w spotkaniu z Panią Joanną Tęczą. Opowiadała ona o zwyczajach i tradycjach świątecznych sprzed lat. Uczniowie mieli możliwość wykonania ozdoby choinkowej zwanej „światem”. Na zakończenie lekcji dzieci podziękowały Pani Joannie Tęczy a następnie wspólnie odśpiewały przepiękną, polską kolędę.

 

 

 

Uniwersytet w podstawówce

 

7 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy 5d z przedstawicielami  Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Uczniowie rozwijali swoje zdolności artystyczne wykonując kartki świąteczne. Spotkanie było również okazją do wymiany informacji na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Spotkanie odbyło się z inicjatywy nauczycieli biblioteki szkolnej

 

 

 

„Wspomnień czar”

Jubileusz 50-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

 

 

W czwartek 26 listopadzie 2015 roku o godzinie 15.00, w udekorowanej hali sportowej,  odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. Honorowy patronat objęła Pani Bogusława Jaworska - Burmistrz Zwolenia. Uroczystość rozpoczęli uczniowie, którzy zaprezentowali zaproszonym gościom mazura. Następnie wszystkich zgromadzonych, słowami wiersza napisanego przez nauczycielkę szkoły, przywitała Pani Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły.

 Na uroczystość tę zaproszenie przyjęli:

- Pan Leszek Ruszczyk - poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej,

- Pan Rafał Rajkowski - członek Zarządu Sejmiku Województwa Mazowieckiego,

- Pan Zbigniew Gołąbek - radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego,

- Pani Dorota Sokołowska - Mazowiecki Kurator Oświaty,

- Pani Izabela Renowska -  dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu,

- Pan Mirosław Szadkowski - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu,

- Pan Jacek Łata - prezes Sądu Rejonowego w Zwoleniu,

- władze samorządowe powiatu i gminy Zwoleń, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, księża, dyrektorzy szkół i placówek, dyrektorzy oraz prezesi przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych, emerytowani nauczyciele, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice i media.

Po serdecznych powitaniach przedstawiono  rys historyczny szkoły oraz prezentację multimedialną.

Dla upamiętnienia jubileuszu 50-lecia wszyscy zaproszeni goście zostali uhonorowani pamiątkowymi  medalami, które w asyście uczniów wręczyły Panie: Bogusława Jaworska - Burmistrz Zwolenia i Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły.

            Szczególnym wyróżnieniem dla szkoły było nadanie medalu „PRO MASOVIA” przez Pana Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Wręczenia dokonali: Pan Rafał Rajkowski, Pan Zbigniew Gołąbek oraz Pan Leszek Ruszczyk. Dyplomy uznania otrzymali dyrektorzy, którzy pełnili tę funkcję w poprzednich latach: Pani Barbara Libiszewska, Pani Danuta Durlik i Pan Stanisław Leśniewski oraz obecna Pani dyrektor Elżbieta Wargacka.

Niezwykle ważnym momentem było zabranie głosu przez Pana Rafała Rajkowskiego, który stwierdził, że jest to wspaniała uroczystość i ciężko będzie wielu szkołom województwa mazowieckiego przebić jej organizację. Skierował również kilka słów do dzieci: „Pamiętajcie, chociaż ciężko wam to dziś zrozumieć, czasy szkolne są najpiękniejszymi czasami w życiu każdego człowieka”. W miły i serdeczny sposób zwrócił się do uczniów Pan Leszek Ruszczyk, który życzył im, żeby  przeżywali jak najpiękniejsze chwile, a władzom podziękował za to, że udało im się  zintegrować tak wielu przyjaciół szkoły.  Głos zabrała Pani Bogusława Jaworska, która w swoim wystąpieniu wspominała zarówno początki szkoły jak i teraźniejsze wydarzenia. Wyraziła również ogromną radość, że  po latach może powitać swoich nauczycieli, którzy byli wówczas dla uczniów największymi autorytetami i są nimi do dziś.

      Pani Dorota Sokołowska w swoim wystąpieniu wiele uwagi poświęciła na rozmowę z dziećmi, następnie przypomniała jak na przestrzeni lat zmieniła się sylwetka nauczyciela jako pedagoga.

Wiele ciepłych słów pod adresem gospodarzy uroczystości skierował Pan Waldemar Urbański. Podziękował za zaproszenie i współpracę szkoły ze środowiskiem lokalnym.

 Po części oficjalnej nastąpiła uczniowska opowieść słowem i tańcem malowana -„Wspomnień czar”. Chór szkolny oraz występ artystyczny uczniów naszej szkoły wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój.

„Czas to niezwykły dar,

Który zmienia czas i ludzi.

Czas to wspomnień czar

Dawne chwile w nas obudzi”.

Młodzi artyści  przenieśli nas do czasów króla Władysława Jagiełły, przybliżyli czas nadania praw miejskich Zwoleniowi.  Nie zabrakło również tańca dworskiego,  piosenek, humorystycznych wierszyków i lekcji języka polskiego. Dziewczynka mogła nam przybliżyć swoje marzenia: „Jak tu pięknie! Zawsze marzyłam o tym, że ja na wielkiej scenie… o tym, że mogłaby być wielka sala gimnastyczna i goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Ja, ogromna scena i tyle widzów. I te oklaski przyprawiające o drżenie serca, które biegnie do dawnych lat, lat dzieciństwa”. Dzieci przenosiły nas w czasie… przy śpiewie z akompaniamentem „dziecięcej orkiestry”. Przyszedł czas na lekcje języka polskiego. Uczniowie zaprezentowali sylwetki wielkich Polaków: Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza i Marii Konopnickiej. Dzieci prezentowały się w wierszach, scenkach i piosenkach. Poszczególne punkty programu były przeplatane wspaniałymi barwnymi tańcami: krakowiakiem, kujawiakiem i tańcem kwiatów. Zdecydowana większość  strojów, w których występowali uczniowie  stanowi własność szkoły.   Wiele uroku dostarczyły nam uczennice w pokazie gimnastycznym. W oprawie muzycznej nie zabrakło elementów z poprzednich lat i współczesnych . Miłym akcentem występów artystycznych była piosenka napisana na okoliczność jubileuszu 50-lecia. „Wspomnień czar” – historia szkoły tworzona jest przez cały czas. Uczeń, który wcielił się w rolę kronikarza powiedział: „Zapisałem w tej kronice, złotymi zgłoskami, że historia tejże szkoły biegnie razem z nami”.

Ogromną niespodzianką  był urodzinowy tort ozdobiony księgą z logo szkoły.  Pierwszy kawałek ukroiła Pani  Bogusława Jaworska – burmistrz Zwolenia jako gospodarz ziemi zwoleńskiej.  Był czas na życzenia, gratulacje i wspomnienia.

            W tym dniu wszyscy mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć wyeksponowane  kroniki szkoły.  Zwiedzający  mogli zobaczyć działania Samorządu Uczniowskiego, funkcjonowanie kół zainteresowań, bezpieczeństwa ruchu drogowego, innowacji pedagogicznych na przestrzeni lat. Działania biblioteki zostały wyeksponowane na wystawce okolicznościowej. Nie zabrakło miejsca na artykuły prasowe pt.: „Pisano o nas w prasie” . Szczególne miejsce poświęcono na eksponowanie zdjęć z życia szkoły od początku jej funkcjonowania.
             Jeśli Państwo chcą podzielić się wspomnieniami z dawnych lat spędzonych w szkole - zapraszamy.

 

 

 

Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

 

                18 listopada 2015 roku w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wargacka powitała przybyłych na akademię gości, rodziców, nauczycieli, starszych kolegów oraz wszystkich pierwszoklasistów, do których skierowała wiele ciepłych słów.

Przed uroczystym ceremoniałem ślubowania dzieci zaprezentowały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Anny Duliasz, Liliany Wieczorek, Bożeny Sobieszek, Iwony Stachurskiej, Agnieszki Mróz, Hanny Furgi, Agaty Dmuchowskiej, Bożeny Cieloch.

 Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Dzieci z dużym zaangażowaniem powtarzały słowa przysięgi. Potem nastąpił moment pasowania na ucznia. Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wargacka oraz wicedyrektorzy: Pani Barbara Madej i Pani Bożena Kaczmarczyk kolorowym ołówkiem dokonały symbolicznego pasowania uczniów. Każde dziecko usłyszało słowa: „Przyjmuję Cię w poczet uczniów naszej szkoły”.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy życzyli uczniom wytrwałości  w dążeniu do wyznaczonych celów oraz wychowania w miłości do Ojczyzny. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Na koniec odbyło się  spotkanie w klasach i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                              

 

 

 „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

Wspomnienia z nauczycielami emerytami

 

Jubileusz to idealny moment na wspomnienia, które zawsze pozostają  w pamięci. Dlatego też uczniowie klasy Ib, IId i VIc integracyjnej wraz z wychowawcami spotkali się z emerytowanymi nauczycielami naszej szkoły. Obecnością zaszczyciły nas Panie: Henryka Fijołek - nauczyciel biologii i fizyki, Danuta Kowalczyk - nauczyciel historii i Zuzanna Papiewska - nauczyciel języka polskiego. Opowiedziały o swojej wieloletniej pracy w nowo wybudowanej szkole. Ciepło mówiły o swoich uczniach i kolegach z pracy. Następnie nasi uczniowie zadawali pytania. Najbardziej interesowało ich dlaczego Panie wybrały pracę nauczycielki, co najbardziej z życia szkoły zapadło w ich pamięci. Chcieli się również dowiedzieć, jak obecnie Panie spędzają czas wolny i jakie są ich zainteresowania. 

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie, w ramach podziękowań, uczniowie wręczyli przybyłym gościom upominki i kwiaty.

 

 

 

 

„Odblaskowa Babcia, odblaskowy Dziadek”

Laureaci konkursu

 

     Konkurs plastyczny „Odblaskowa Babcia, odblaskowy Dziadek” zorganizowany został w ramach projektu „Senior bezpieczny w ruchu drogowym” i skierowany był do uczniów szkół podstawowych gminy Zwoleń. Na konkurs wpłynęły 162 prace. Spośród uczestników konkursu komisja wyłoniła 12 laureatów, wśród których znalazło się 5 uczniów naszej szkoły:

Dawid Traczyk kl. I a - wychowawca Anna Duliasz

Mikołaj Michalski kl. II c - wychowawca Urszula Polak

Antonina  Zagożdżon kl. II d - wychowawca Halina Borowska

Mateusz Klimowicz kl. V c - wychowawca Robert Kazirodek

Amelia Gołda kl. V d - wychowawca Wioleta Skorek

     Prace laureatów zostały zamieszczone w okolicznościowym kalendarzu na rok 2016.

 

 

 

 

Wspomnienia, to najważniejsze co nam pozostaje…

 

                9 listopada 2015 roku z okazji zbliżającej się rocznicy 50-lecia naszej szkoły, odbyło się spotkanie uczniów klasy V b z emerytowanym nauczycielem i dyrektorem P. Stanisławem Leśniewskim. Tematem przewodnim spotkania było przybliżenie uczniom informacji z życia szkoły. Przedstawiając swoją osobę nasz gość nadmienił, że choć jest na emeryturze,  nadal aktywnie uczestniczy w życiu społecznym. Napisał książkę „Sport i turystyka w Zwoleniu 1923-2012”, pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Zwoleniu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o osiągnięciach sportowych uczniów naszej szkoły w latach 1923-2012. Dowiedziały się również, jak dawniej wyglądały lekcje wychowania fizycznego. Dziękujemy serdecznie naszemu gościowi za piękne wspomnienia płynące prosto z serca.

 

 

 

 Pamiętamy…

 

 Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli zapalili znicze na grobach nauczycieli, pracowników szkoły, księży oraz żołnierzy. 

 

 

Nie liczę wiosen, zrywam kwiaty

Spotkanie z nauczycielami emerytami

 

 Każdy wiek ma swój urok i swoje cele, które realizować można z osobami młodymi, pełnymi pomysłu i kreatywności oraz starszymi będącymi żywym arsenałem doświadczeń i mądrości życiowej. Ta wzajemna nauka to szansa, inspiracja do wielu działań. Jedną z nich było zorganizowane dnia 28 października spotkanie z nauczycielkami emerytkami pracującymi w naszej szkole - Panią Zofią Stępień oraz Panią Reginą Brzózek. Spotkanie w dużej mierze było okazją do podzielenia się z uczniami naszej szkoły wspomnieniami z czasów nauczania. Uczniowie skierowali do gości szereg ciekawych pytań: Czy pamięta Pani pierwszy dzień w pracy?, Dlaczego wybrała Pani zawód nauczyciela?, Czy tęskni Pani za gwarem szkolnym?, Co, Pani zdaniem, jest najważniejsze w życiu?

 Wiele zaprezentowanych opowieści stało się cenną wskazówką dla uczniów. Spotkanie zorganizowały nauczycielki biblioteki szkolnej w ramach zbliżającego się jubileuszu 50-lecia szkoły.

 

 

 

Podsumowanie cyklicznej akcji

Bezpieczna droga do szkoły 2015

pod hasłem „Ostrożny Ja, przezorny Ty, bezpieczni My”

 

 

Na bluzeczce i kurteczce, na fartuszku i czapeczce,

 odblask zawsze jasno świeci chroniąc zdrowie wszystkich dzieci.

 Czy w Zwoleniu, czy też w Łodzi, każdy z odblaskami chodzi,

 bo kto nosi dziś odblaski, zasługuje na oklaski.

 Nawet Kuba z 3 klasy odblaskowe ma adidasy.

 A więc dzieci morał prosty, po odblaski do starosty.

 

Rymowanka Jakuba Adamca i jego babci Jadwigi.

 

  

Wzorem lat ubiegłych uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie z policją przystąpili do akcji Bezpieczna droga do szkoły – 2015 pod hasłem „Ostrożny Ja, przezorny Ty, bezpieczni My”. 

Organizatorami akcji były Panie: Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioletta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Polak, Urszula Pomarańska, Bożena Tatak przy współpracy Dyrektora szkoły, wychowawców, rodziców, dziadków oraz funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu.

Przygotowując uczniów do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach zostały zorganizowane następujące działania: 

- cykliczna akcja „Jabłko czy cytryna”,

- „Heppening dla bezpieczeństwa”- przemarsz ulicami miasta z użyciem kamizelek i innych elementów odblaskowych z hasłami na temat bezpieczeństwa,

- „Plenerowa lekcja bezpieczeństwa” – spotkanie z policjantem na skrzyżowaniu ulic dla uczniów klas 2,

- spotkanie uczniów klas 2 z policjantem -  „Bezpieczny uczeń w drodze do szkoły”,

- utworzenie  „Banku odblasków” – podaruj „drugie życie” odblaskom,

- wydanie gazetki „Piechurek”  dla dzieci młodszych i „Kółka dwa” dla uczniów klas 4-6.

Na każdym poziomie klas uczniowie brali udział w konkursach plastycznych, literackich i fotograficznych. 

Uroczyste podsumowanie akcji „Bezpieczna droga do szkoły”  odbyło się 23 października 2015 roku. Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody, a uczestniczący w podsumowaniu akcji goście, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i uczniowie obejrzeli również inscenizację w wykonaniu uczniów klasy 1g oraz „odblaskowe układy taneczne” w wykonaniu uczniów klas 2 i 3.

 

 

 

 

Spotkanie z Braćmi Misjonarzami

 

W poniedziałek 19 października 2015 roku w naszej szkole gościliśmy Braci Misjonarzy ze Zgromadzenia Słowa Bożego (Werbistów SVD) diakona Łukasza Chrunika, kleryka Teodora Tomasika i kleryka Pawła Wodzenia. Bracia Misjonarze opowiedzieli uczniom naszej szkoły o ich działalności misyjnej na kontynencie azjatyckim, głównie na wyspie Tajwan. W trakcie prezentacji opowiadali o zwyczajach i kulturze tego kraju, jak również pokazali wiele ciekawych zdjęć z życia codziennego tamtejszego ludu. Na koniec spotkania jedliśmy chrupki posługując się jedynie chińskimi pałeczkami, co też sprawiło nam wiele radości i zabawy. Nasi Goście zostawiając pamiątkowe obrazki misyjne, bardzo prosili o modlitwę w intencji ich misji. 

 

 

 

Za trud, za serce, za uśmiech


- nauczycielom dziękujemy

 

13 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Przygotowali ją uczniowie klas trzecich pod opieką swoich  wychowawców: Iwony Kuklińskiej, Małgorzaty Kutyły, Anny Plewickiej i  Marzeny Śmietanki. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny prowadzony przez  Marię Urszulę Bronisz-Dąbrowską. Na uroczystość tę przybyli:  dyrekcja, zaproszeni goście - zastępca burmistrza  Włodzimierz Kabus, przedstawiciele Rady Rodziców - Arkadiusz Baran, Lidia Duliasz,  Aleksandra Wilkiewicz, proboszcz parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Św.  Krzysztof Badeński, emerytowani nauczyciele, nauczyciele naszej szkoły, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice. Dzieci zaprezentowały wspaniały program artystyczny, w którym podziękowały nauczycielom za trud wkładany w nauczanie, za serce, za uśmiech.

 

 

 

Nowe oblicze ulicy Ludowej

 

 

W poniedziałek 14 września została uroczyście otwarta przebiegająca tuż przy naszej szkole ulica Ludowa. Wstęgę w obecności burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, wiceburmistrza Włodzimierza Kabusa oraz  wicewojewody mazowieckiego Dariusza Piątka przecinali również uczniowie naszej szkoły oraz Pani dyrektor Elżbieta Wargacka.

 

 

 

 

5 września 2015 roku 

Narodowe Czytanie

 

5 września 2015 roku odbyła się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przed trzema laty przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Akcja ma na celu popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach. W tym roku jako lekturę do głośnego czytania Prezydent wskazał „Lalkę” Bolesława Prusa. 

W  naszym mieście Narodowe Czytanie odbywało się przed pomnikiem Jana Kochanowskiego. Książkę tę czytało na głos blisko 30 osób, w tym burmistrz Zwolenia - Pani Bogusława Jaworska, zastępca burmistrza - Pan Włodzimierz Kabus,  bibliotekarze, nauczyciele oraz uczniowie. Nauczyciele biblioteki: P. Justyna Kaczmarczyk i P. Renata Kramarczyk włączyli się do tej akcji czytając przez siebie wybrane fragmenty „Lalki”.

 

 

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

 

1 września 2015 roku uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uczniów, rodziców oraz nauczycieli powitała Pani Dyrektor Elżbieta Wargacka. Kilka ciepłych słów do uczniów skierowali również: Pani Edyta Jargot – Kierownik Referatu Edukacji i Sportu, Pan Arkadiusz Baran – Przewodniczący Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. 

 

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise