Panorama3.jpg
 

Rok szkolny 2016/2017 - II semestr

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Był to dzień, w którym podsumowane zostały sukcesy i osiągnięcia uczniów oraz wręczone dyplomy i wyróżnienia. Gratulujemy naszym uczniom!

  

Sukcesy matematyczne naszych uczniów

 

W XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” wzięło udział 104 uczniów. Wyróżnienia otrzymali:

Kategoria „Żaczek”

Wiktoria Szymańska kl. 2e opiekun: P. Agnieszka Mróz

Marta Oczkowska kl. 2a opiekun: P. Anna Duliasz

Roma Łupina kl. 2h opiekun: p. Bożena Cieloch

Kategoria „Maluch”

Maja Rola kl. 3f opiekun: p. Anna Sitek

Tymon Wrześniewski kl. 3c opiekun: P. Urszula Polak

Krzysztof Paduch kl. 4a opiekun: P. Jolanta Ostrowska-Wilk

Filip Życki kl. 4d opiekun: Jolanta Ostrowska-Wilk

Kategoria „Beniamin”

Arkadiusz Gajowiak kl. 5a opiekun: Urszula Pomarańska

Adam Kaczmarski kl. 5d opiekun: P. Elżbieta Paduch

Nikodem Kustra kl. 6c opiekun: P. Urszula Pomarańska

Maksymilian Kustra kl. 6c opiekun: P. Urszula Pomarańska

 

 

Świętujemy Dzień Mamy i Taty

 

      Dnia 20 czerwca 2017 z inicjatywy naszej  wychowawczyni Pani Hanny Furga zaprezentowaliśmy swoim rodzicom program artystyczny przygotowany  z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Nasz występ trwał pół godziny. Obejmował wiersze, piosenki, grę na dzwonkach. Wypowiadaliśmy się także na temat ulubionych zajęć mam i tatusiów. Nie zapomnieliśmy też o dowcipie, bo przecież bardzo lubimy się śmiać. Gdy wręczaliśmy kwiaty i słodkie upominki składaliśmy rodzicom życzenia. Były wszystkie mamy i część tatusiów, gdyż nie wszyscy mogli przyjść. Nasz program bardzo się rodzicom podobał – gratulowali nam występu.

 Uczniowie klasy II f

 

Karta rowerowa

 

13 czerwca 2017 roku odbyła się praktyczna część egzaminu na kartę rowerową, tj. sprawdzenie umiejętności płynnej jazdy rowerem, poprawnego wykonywania manewrów oraz stosowania się do znaków, sygnałów i przepisów ruchu drogowego. Do tej części egzaminu (po zaliczeniu części teoretycznej) zakwalifikowało się 96 uczniów: 70 z klas czwartych i 26 z klas piątych i szóstych. Egzamin praktyczny był nadzorowany przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.  Przebiegł bardzo sprawnie, a uczniowie wykazali  się wymaganą umiejętnością jazdy rowerem.

Bożena Tatak

 

 

Spotkanie z Miss Polski 2016

 

2 czerwca 2017 roku naszą szkołę odwiedziła Miss Polski 2016 – Paulina Maziarz, absolwentka naszej szkoły. W spotkaniu, które odbyło się w bibliotece szkolnej uczestniczyli uczniowie klas: 6d, 0c oraz członkowie aktywu bibliotecznego. Ten dzień od rana był pełen gwaru i oczekiwań na tę najpiękniejszą dziewczynę Polski. Pani Paulina opowiadała nam o swoim życiu, przygotowaniach do Finału Miss Polski, podróżach, przygodzie z modelingiem oraz obecnych obowiązkach. W rozmowie z uczniami wspomniała również o swoich wcześniejszych sukcesach, które pomogły jej w zdobyciu tytułu Miss Polski: otrzymanie tytułu Miss Ziemi Radomskiej 2016 oraz Miss Kozienic 2016. Uczniowie byli zachwyceni urodą gościa, jej uśmiechem i idealną figurą. Wspólnie spędzony czas upłynął bardzo szybko, a spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 

Świętujemy Dzień Dziecka

 

Korzenie Międzynarodowego Dnia Dziecka sięgają 1954 roku, kiedy to Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) postanowiło o konieczności stworzenia takiego święta, by upowszechnić cele i ideały dotyczące praw dziecka, jakie zawierała Karta Narodów Zjednoczonych. W Polsce i innych krajach byłego bloku socjalistycznego święto to obchodzone jest od 1952 roku. Obchody odbywają się w dniu 1 czerwca  i kojarzone są z czasem szczęścia, zabawy oraz prezentów. Tak było również w naszej szkole.

 

„Jakie to los kapryśny figle płata czasem

Miałem być zięciem króla, jestem – Świniopasem”

 

Inscenizacja w bibliotece szkolnej

 

31 maja 2017 roku biblioteka szkolna na chwilę zamieniła się w teatr. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli biblioteki przygotowali inscenizację bajki Hansa Christiana Andersena pt: „Świniopas”. Przedstawienie obejrzały dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas 2f i 2h oraz laureaci konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”. Baśń „Świniopas” uczy nas, że nie wolno oceniać ludzi po pozorach. Przekonuje się o tym kapryśna księżniczka Eulalia, która nie widzi w księciu człowieka godnego zainteresowania tylko dlatego, że pochodzi on ze zubożałej rodziny. Tymczasem książę jest wspaniałym człowiekiem, który dla ukochanej osoby jest w stanie poświęcić swoje największe skarby…

Odsada:

Księżniczka Eulalia – Aleksandra Ciesielska

Ochmistrzyni – Wiktoria Kwaśnik

Dama dworu – Julia Markiewicz

Marszałek – Amelia Okoń

Posłaniec – Zuzanna Oko

Książę – Paweł Przepiórka

Cesarz – Jakub Adamiec

 

 

Wyjątkowy dzień w oddziale specjalnym

 

Dzień Matki  to szczególny i najpiękniejszy dzień w roku. Z tej okazji 31 maja uczniowie oddziału specjalnego zaprosili swoje mamy do szkoły. Przygotowania do tego dnia trwały  już od dłuższego czasu. W środę  po powitaniu przybyłych gości  uczniowie z przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli i grali na instrumentach perkusyjnych. Mamy wzruszone i dumne nie szczędziły uśmiechów i braw dla swoich pociech. Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Zanim usiedliśmy do wspólnego słodkiego poczęstunku na mamy czekało ważne zadanie do wykonania. Należało odgadnąć, która z nich znajduje się na portrecie wykonanym przez dzieci. Wszystkie mamy rozpoznały siebie, oczywiście  niektóre z małą podpowiedzią. Piękne  portrety mamy  otrzymały w prezencie.  To był wyjątkowy dzień.

Dorota Chołuj-Borowiecka

 

Sukces na Festiwalu Lalki i Słowa

 

30 maja 2017 roku w radomskim Domu Kultury „Idalin” odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Lalki i Słowa, z którego z wielkim sukcesem powróciła uczennica naszej szkoły Amelia Gołda. Festiwal ten jest imprezą cykliczną, która promuje osobowości sceniczne dzieci i młodzieży w ruchu teatralnym i recytatorskim. Poprzez dużą rozpiętość wiekową uczestników stwarza możliwość skonfrontowania ich dotychczasowych działań scenicznych, wymiany doświadczeń warsztatowych oraz sprzyja integracji młodego środowiska artystycznego.

 

Decyzją jury, w którym zasiedli: Błażej Peszek – aktor Teatru Starego w Krakowie, wykładowca Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie oraz  Marcel Sabat – aktor filmowy i teatralny wśród dwóch osób nagrodzonych w kategorii TEATR JEDNEGO AKTORA znalazła się uczennica klasy 6d Amelia Gołda przygotowana przez Panią Wioletę Skorek. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż Amelia była najmłodszą – jedyną obok gimnazjalistów i licealistów osobą reprezentującą szkołę podstawową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu” 

Podsumowanie

 

 

Nauczyciele biblioteki szkolnej zaprosili rodziców uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Przyłapani na czytaniu”. Cele konkursu to :  rozbudzanie zainteresowań artystycznych oraz promocja i popularyzacja czytelnictwa. Zadaniem uczestników konkursu było sfotografowanie dziecka czytającego książkę, gazetę, czasopismo w nietypowych miejscach lub sytuacjach. Konkurs trwał od 15 grudnia 2016 roku do 30 kwietnia 2017 roku. Wzięło w nim udział 11 rodzin. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Organizatorzy bardzo dziękują rodzicom za zaangażowanie i wspaniałe ujęcia swoich pociech. Popatrzcie sami jakie niesamowite zdjęcia wykonali. W konkursie udział wzięli:

1.P.Barbara Gniadkowska-Zawodnik

Anna Gniadkowska 5a

2.P.Artur Śmietanka

Lena Śmietanka 5b

3.P.Anna Plewicka

Paweł Plewicki 2g

4.P.Marcin Cywka

Kamil Cywka 0c

5.P. Renata Łaska

Konrad Łaski 1a

6.P.Dorota Kozak-Putowska

Nadia Putowska 1b

7.P.Monika Makowiecka

Lena Makowiecka 0c

8.P.Anna  Pawelec

Aleksander Pawelec 0c

9.P.Rafał Trela

Martyna Trela 5a

10. P.Katarzyna Szewczyk

Klaudia Szewczyk 2h

11. P.Dorota Wolszczak

Franciszek Wolszczak 0c


 

XIII Szkolny Tydzień BRD pod hasłem

„Droga bezpieczna dla wszystkich”

           

W dniu 26 maja 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie działań przeprowadzonych w ramach XII Szkolnego Tygodnia BRD pod hasłem „Droga bezpieczna dla wszystkich”. Organizatorami tej akcji były:  Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioletta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Polak, Urszula Pomarańska, Bożena Tatak. W akcji wzięli udział uczniowie z klas 1-6 naszej szkoły oraz uczniowie oddziału specjalnego i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Poprzez szereg atrakcyjnych dla uczniów form przygotowaliśmy ich do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach.

Odbyło się:

  • spotkanie z przewodnikiem psa policyjnego i jego pupilem dla dzieci 5 i 6 letnich oraz dzieci z oddziału specjalnego;
  • spotkanie z policjantem dla uczniów klas 3 – „Jestem odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego”;
  • „Bezpieczny spacer” – dla uczniów klas 1;
  • spotkanie z pielęgniarką szkolną dla uczniów klas 4 – „Pierwsza pomoc przedmedyczna”;
  • prezentacja dla uczniów klas 2 – „Jestem odpowiedzialnym pieszym”;
  • „Dzień mody odblaskowej” – dla wszystkich chętnych uczniów;
  • Cykliczna akcja „Jabłko, czy cytryna?”
  • wydanie gazetki „Kółka dwa” dla uczniów starszych i „Piechurek” dla uczniów klas młodszych;
  • ekspozycja materiałów dotyczących BRD na terenie szkoły.

Na każdym poziomie klas uczniowie brali udział w przygotowanych przez nas konkursach.

W konkursie fotograficzno-literackim dla uczniów klas 6 – „Zwoleń w obiektywie rowerzysty” nagrodę zdobył Paweł Przepiórka – uczeń klasy 6b.

W „Teście wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy” dla uczniów klas 5:

1 miejsce zajął Adam Koziński uczeń klasy 5a

2 miejsce – Łukasz Fijoł – uczeń klasy 5d oraz Kacper Grabowski uczeń klasy 5a

3 miejsce – Gabriela Wieczorek uczennica klasy 5b

Wyróżnienia otrzymali: Karol Sobieszek uczeń klasy 5a oraz Julia Kuc uczennica klasy 5c.

W konkursie plastycznym „Ozdób kask” dla uczniów oddziału specjalnego wyróżnienie otrzymali:

Klaudia Świgoń, Mateusz Bdzikot, Damian Kustra, Jakub Piekarz i Marek Siwiec.

W „Teście wiedzy o ruchu pieszych” dla uczniów klas 3:

1 miejsce zajęła Maja Rola uczennica klasy 3f

2 miejsce – Weronika Dyrda – uczennica klasy 3e

3 miejsce – Igor Domagała uczeń klasy 3d.

Wyróżnienia otrzymują: Karolina Drab – uczennica klasy 3a, Natalia Jaskulska – uczennica klasy 3b, Julia Reguła – uczennica klasy 3f oraz Igor Grzybowski – uczeń klasy 3c.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 2 „Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie”:

1 miejsce zajęła Anna Kowalczyk - uczennica klasy 2h

2 miejsce Nina Kaca – uczennica klasy 2b

3 miejsce – Klaudia Szewczyk uczennica klasy 2h i Natalia Kustra – uczennica klasy 2g.

Wyróżnienie otrzymali: Kinga Matyga z klasy 2f, Kacper Warchoł z klasy 2b, Krzysztof Amanowicz z klasy 2b, Magdalena Dziadosz z klasy 2b, Nikola Czarkowska z klasy 2b i Hubert Sunita z klasy 2b.

W konkursie plastycznym dla uczniów klas 1 „Dokończ rysunek – pieszy    w ruchu drogowym”

1 miejsce zajęła Antonina Zając uczennica z klasy 1a

2 miejsce – Julia Strojek  - uczennica z klasy 1b

3 miejsce – Wojciech Szczepanek – uczeń z klasy 1a

Wyróżnienia otrzymali: Angelika Włodarska z klasy 1a, Weronika Pokarowska z klasy 1a, Sabina Przybylska z klasy 1b, Maria Jargot z klasy 1a i Magdalena Mateńko z klasy 1a.

W konkursie plastycznym dla dzieci z oddziałów przedszkolnych „Pojazdy uprzywilejowane”:

1 miejsce zajął Wiktor Chołuj z oddziału 0c

2 miejsce – Nadia Wolak z oddziału 0b

3 miejsce – Mateusz Korzeniewski z oddziału 0b.

Wyróżnienie otrzymują: Jan Winiarski z oddziału 0c, Julia Polesiak z oddziału 0b, Maja Malinowska z oddziału 0c, Zuzia Winiarska z oddziału 0e, Roksana Zając z oddziału 0e, Kinga Furga z oddziału 0e, Błażej Makuch z oddziału 0c, Julia Gołda z oddziału 0b, Filip Szymański z oddziału 0b, Milena Dziekan z oddziału 0e, Krzyś Grabara z oddziału 0c.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Ewa Borowiecka

 

 

 

„Warzywa i owoce w roli głównej...”

 

W czwartek 25 maja 2017 roku uczniowie klasy Vb zaprezentowali występ podsumowujący działania w ramach realizacji tegorocznego programu „Trzymaj formę”. zaproszeni goście oraz uczniowie klas: 2c, 2h,2e i 3d wraz z wychowawcami obejrzeli inscenizację na temat zdrowego sposobu odżywiania, uczestniczyli w rozwiązywaniu zagadek oraz aktywnie włączyli się w wykonywanie ćwiczeń sportowych prowadzonych przy muzyce. Na oczach publiczności trzy drużyny szkolnego Master Chefa Juniora przygotowały zdrowe i pyszne przekąski, w których warzywa i owoce odegrały rolę główną. Młodzi kucharze, pod okiem swoich kapitanów, zadbali o wszystkie  kulinarne detale, a degustacja okazała się miłym i apetycznym punktem programu. Krótki wierszyk był trafnym podsumowaniem całego przedsięwzięcia: „Wszystkim polecamy coś zdrowego. Jedz warzywa i owoce koleżanko i kolego!”. Czy to przesłanie trafi do adresatów, czas pokaże. Brawa i uśmiechy na twarzach były zapewne wyrazem zadowolenia wszystkich, którzy wzięli udział w spotkaniu.

    Koordynatorem programu „Trzymaj Formę” realizowanego w naszej szkole jest Pani Urszula Podsiadła.

 

 

Małgorzata Gogacz

 

Sukces recytatorski naszej uczennicy

 

12 maja 2017 roku Amelia Dróżdż przygotowana przez panią Agnieszkę Siepietowską reprezentowała naszą szkołę w Koncercie laureatów XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego w Radomiu. Komisja konkursowa przyznała nagrody najlepszym recytatorom, wśród których była nasza uczennica. Serdecznie gratulujemy Amelce i życzymy dalszych sukcesów. W koncercie wzięło udział 94 laureatów z regionu radomskiego.

 

 

Pomagaliśmy Ani

W ramach miesiąca edukacji globalnej zachęcaliśmy całą społeczność szkolną do pomocy na rzecz niepełnosprawnej 24-letniej Anny Wielorańskiej, mieszkanki powiatu lipskiego, która na skutek wypadku uległa czterokończynowemu niedowładowi i obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Każdy uczeń, którego rodzice wyrazili zgodę mógł wysłać sms o treści POMOC3918   na numer 75165 (koszt 6,15 zł z VAT).

 Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli, którzy dodatkowo wpierali Anię przekazując swój 1% podatku.

Wszystkim darczyńcą w imieniu Ani serdecznie dziękujemy.

 

XIV Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej
„Dzieci – Dzieciom”

 

10 maja 2017 r. w kinie „Świt” odbył się XIV Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej „Dzieci – Dzieciom”. Inicjatorem przeglądu było Publiczne Przedszkole nr 1 w Zwoleniu. Przed publicznością wystąpiło 25 zespołów tanecznych z 11 placówek naszego powiatu. Prezentowane były tańce ludowe, dyskotekowe oraz narodowe. Poszczególne występy dzieci nagradzane były gromkimi brawami, dyplomami oraz nagrodami wręczanymi przez zaproszonych gości.

           Zgodnie z tradycją nie zabrakło również reprezentantów z naszej szkoły. Na scenie wystąpili nasi najmłodsi koledzy z oddziałów zerowych oraz grupa pięciolatków. Po obejrzeniu i wysłuchaniu przygotowanych programów artystycznych jury podziękowało wszystkim dzieciom i opiekunom za piękne występy, podkreślając bardzo wysoki poziom artystyczny tegorocznych prezentacji i postanowiło przyznać wyróżnienie za „Taniec afrykański” przygotowany przez P. Małgorzatę Kutyłę i P. Marię Urszulę Bronisz-Dąbrowską oraz inscenizację muzyczną do utworu ludowego „Wieziemy kogucika” przygotowaną przez P. Marzenę Śmietankę i P. Marię Urszulę Bronisz-Dąbrowską.

 

 

„Bieg po zdrowie” – realizacja programu

antytytoniowej edukacji zdrowotnej

w klasach IV c i IV d

 

Uczniowie klasy IVc i IVd od marca do maja 2017 rokuuczestniczyli w  programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej.  Program prowadzony był pod patronatem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu.  Istotnym celem realizowanej edukacji było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.   Nad realizacją programu w naszej szkole czuwały panie: Teresa Grzybowska i Agnieszka Siepietowska.  Zajęcia odbywały się w formie ćwiczeń i dyskusji wzmacniających aktywne uczestnictwo dzieci. Każdy uczeń otrzymał książeczkę tematyczną wzbogaconą o zadania z zakresu zachowań asertywnych oraz ankietę dotyczącą wiedzy o zdrowiu.  Dzieci m.in. przeprowadziły wywiady z osobami niepalącymi, wykonały  plakaty antynikotynowe, poradniki dotyczące zdrowego stylu życia i prezentacje multimedialne.  W programie uczestniczyli również rodzice. Zajęcia cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

 

SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 26 kwietnia 2017 roku w miejscowości Garbatka-Letnisko odbył się XVI Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Uczestniczyli w nim uczniowie dwunastu szkół z powiatów: kozienickiego, zwoleńskiego oraz gminy Pionki.

                     Naszą szkołę reprezentował Paweł Przepiórka – uczeń klasy VI B . Zajął I miejsce i zdobył główną nagrodę. Interpretacja jednego z utworów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zyskała uznanie jurorów oraz zgromadzonej publiczności. Wzruszenia nie kryła Agnieszka Śmietanka- nauczycielka Pawła, tak bardzo dumna ze swojego recytatora.

Agnieszka Śmietanka

 

„Dobre maniery czyli savoir- vivre dla dzieci”

 

We wtorek 25 kwietnia uczniów oddziału specjalnego odwiedzili uczniowie klasy 3 b wraz z wychowawczynią panią Ewą Kochanek. Po przywitaniu dziewczynki z klasy trzeciej przeczytały tekst „ O Lusi i dwóch obiadach” z książki „Dobre maniery czyli savoir- vivre dla dzieci” autorstwa Joanny Krzyżanek. Po uważnym wysłuchaniu chętni uczniowie opowiadali o przygodzie Lusi, zwracając szczególną uwagę  na odpowiednie zachowanie przy stole podczas spożywania posiłków. Następnie uczniowie klasy trzeciej pokazali jak poprawnie nakryć do stołu. Potem przyszła kolej na część praktyczną, podczas której uczniowie oddziału specjalnego pod czujnym okiem przybyłych gości nakrywali do stołu, zwracając uwagę na odpowiednie ułożenie sztućców. Na koniec wizyty na wszystkich czekała niespodzianka w postaci słodkiego upominku. Uczniowie obydwu klas byli zadowoleni ze wspólnie spędzonych chwil. Umówiliśmy się na kolejną wizytę.

Dorota Chołuj-Borowiecka

 

„Ziemia w Twoich rękach”

 

21 kwietnia 2017 roku z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 2c i 2h przygotowani przez wychowawców: P. Bożenę Sobieszek i P. Bożenę Cieloch zaprezentowali inscenizację pt. „Ziemia w Twoich rękach”. Przedstawienie dotyczyło zagrożeń, jakie spotykają naszą planetę. Występ był przeplatany wesołym repertuarem muzycznym oraz układem tanecznym. Duże wrażenie zrobiły na wszystkich kolorowe stroje. Przedstawienie obejrzały dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas 1-3, dzieci z oddziału specjalnego naszej szkoły , dzieci z pięciu oddziałów Publicznego Przedszkola w Zwoleniu oraz trzy grupy Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Zwoleniu.  26 kwietnia 2017 roku inscenizację obejrzeli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie oraz uczniowie klas: 4a, 4b, 5a i 5b naszej szkoły. Przedstawienie okazało się wspaniałą lekcją przyrody, podczas której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o informacje dotyczące dbania o środowisko oraz dowiedzieli się, że Ziemię należy chronić codziennie – nie tylko od święta.

Bożena Cieloch, Bożena Sobieszek

 

W świątecznym nastroju

 

13 kwietnia 2017 roku, czyli w ostatnim dniu szkolnym tuż przed Wielkanocą, uczniowie klasy 4d  po raz pierwszy samodzielnie przygotowali wyjątkową klasową uroczystość wielkanocną. Wspólnie opracowali plan spotkania, rozdzielili zadania i przygotowali dekoracje.Większość potraw uczniowie wykonali  pod czujnym okiem swoich rodziców.  Pod kierunkiem wychowawcy zadbali o świąteczną atmosferę, wystrój klasy i stołów. Rozmawiali o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych: malowaniu jajek, święceniu pokarmów, śniadaniu wielkanocnym i oczywiście lanym poniedziałku. Odświętnie ubrani, przy świątecznym jajku, składali sobie życzenia. Na stołach nie zabrakło również wielkanocnego koszyczka,  żuru z kiełbasą, faszerowanych  jajek, baranków z ciasta, drożdżowych bab i innych pyszności. Spotkanie było okazją do wspólnego świętowania nadchodzących świąt ale również podtrzymywania klasowych więzi. Było bardzo  wzruszająco
 i sympatycznie. Nie obyło się również bez odwiedzin wielkanocnego zajączka.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne uroczystości klasowe.

Teresa Grzybowska

 

 

Wielkanocna pomoc

 

Święta to czas szczególny, który większość ludzi nastraja pozytywnie. Częściej niż w innych okresach roku odczuwamy potrzebę zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego. Wiemy jednak, że w okresie przedświątecznym i świątecznym samotność doskwiera szczególnie ludziom starszym, chorym i samotnym. W naszym otoczeniu również jest wiele takich osób, dlatego  6  i 7 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie „Edukacja globalna. Liderzy edukacji  na rzecz rozwoju” wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu odwiedzili w domach osoby  najbardziej potrzebujące pomocnej dłoni, wsparcia dobrym i  ciepłym  słowem, uśmiechem oraz życzliwością. Dzieci przekazały świąteczne życzenia od całej społeczności szkolnej oraz wykonane przez uczestników projektu karty  i ozdoby świąteczne, stroiki, skromne „owocowe upominki” a także  baranki z ciasta przekazane przez państwa Makuch. Celem akcji przygotowanej i przeprowadzonej we współpracy z MOPS  w Zwoleniu było uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób starszych, chorych i samotnych. Pokazanie, że pomagać może każdy i nie trzeba mieć zasobnego portfela, aby nieść pomoc. Wystarczy dobra wola i odrobinę chęci. Każdy ma coś co może dać innym i nawet drobne rzeczy mają ogromne znaczenie. Spotkaniom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.

Bardzo serdecznie  dziękujemy  Pani Joannie Kubkowskiej – kierownik MOPS , Pani Annie Kusyk zastępcy kierownika MOPS, Pani Annie Czachurskiej – pracownikowi MOPS, Państwu Makuch, Pani Małgorzacie Zagożdżon oraz wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w naszą  akcję. Mamy nadzieję na dalszą współpracę. Pomagajmy!

 

Akcja pomagamy dzieciom w Afryce

Myślę globalnie, działam lokalnie

               

4 kwietnia 2017 r. we współpracy z Polską Akcją Humanitarną w naszej szkole została zorganizowana akcja mająca na celu pomoc dzieciom głodującym w Afryce. Kwestia niedożywienia i głodu jest bardzo istotnym problemem globalnym o charakterze nie tylko ekonomicznym, ale przede wszystkim humanitarnym. Na świecie co 6 sekund z głodu umiera jedno dziecko. Inicjatywę podjęto w ramach realizowanego w szkole projektu „Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów na problemy i potrzeby afrykańskich dzieci, a także kształtowanie postawy niesienia pomocy potrzebującym.

Specjalnie na potrzeby akcji została zorganizowana kawiarenka oraz kiermasz ofiarowanych przyborów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów zostały bezpłatnie przekazane ciasta, kanapki, owoce, maskotki oraz przybory szkolne. Piękny zapach upieczonych ciast i ciasteczek unosił się już przy wejściu na kiermasz. Trudno się było mu oprzeć, więc w naszej kawiarence było tłoczno i gwarno.

Środki, które udało się nam zgromadzić zastały przekazane na wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję – uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Pamiętajmy bowiem, że: „Człowiek jest wspaniała istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.” (Jan Paweł II).

 

 

 

Pomagamy potrzebującym

 

 

W związku z szerzącą się biedą na świecie w dniach od 1-31.03.2017 roku w ramach projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”  została przeprowadzona w naszej szkole akcja „Bieda i ubóstwo na świecie”. W akcji wzięła udział cała społeczność  naszej szkoły. Zbiórka odzieży i przyborów szkolnych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym dzieciom i ich rodzinom.

Marta Baczkowska, Wioletta Korzeniewska

 

 

„Kocham moją Ojczyznę”

 

31 marca 2017 roku w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odbył się Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”, organizowany corocznie przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej.  Celem konkursu jest wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni  i poezji polskiej na przestrzeni wieków. 

W kategorii „Poezja patriotyczna”  dla klas IV-VI  I miejsce zajęła uczennica klasy VId Amelia Gołda przygotowana przez P. Wioletę Skorek, II miejsce uczennica klasy Vb Lena Śmietanka przygotowana przez P. Małgorzatę Gogacz, III miejsce Dominika Szewczyk z klasy VIc przygotowana przez P. Iwonę Siwierską. Wyróżnienia otrzymały: Iga Różalska z klasy Vc przygotowana przez P. Iwonę Siwierską oraz Karina Makowiecka z klasy VId przygotowana przez P. Wioletę Skorek.

Uczniowie z klas I-III również wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wystąpiły zespoły przygotowane przez: P. Halinę Borowską, P. Bożenę Cieloch, P. Agatę Dmuchowską, P. Ewę Kochanek i P. Annę Sitek.

 

  

Odznaki wzorowego ucznia czas wręczyć

   

  We wtorek 21 marca 2017 r. odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki nauczania i zachowania za  pierwszy semestr. 

      Uroczystość została podzielona na cztery etapy. Podczas każdego z nich uczniowie klas I – VI, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz  co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania otrzymywali odznaki wzorowego ucznia ufundowane przez Radę Rodziców. Pani Dyrektor  Elżbieta Wargacka oraz zastępcy dyrektora pani Bożena Kaczmarczyk i pani Barbara Madej wręczając odznaki nie kryły wzruszenia i dumy z tak dużego grona  wyróżnionych uczniów. 

    Prowadzące – opiekunki Samorządu Uczniowskiego - przedstawiły również wyniki konkursu ,,O Puchar Dyrektora Szkoły”, w którym udział  biorą uczniowie klas IV - VI.  Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

klasa IVc, której wychowawcą jest pani Agnieszka Siepietowska zajęła I miejsce, na II miejscu uplasowała się klasa Va, której wychowawcą jest pani Agnieszka Szczęsna,  III miejsce zajęła klasa Vd, której wychowawcą jest pani Ewa Surmacz.  Przedstawiciele wymienionych klas wraz z wychowawcami odebrali dyplomy, a zwycięzcy z wielką radości i dumą przyjęli puchar z rąk Pani Dyrektor.

     Pani Elżbieta Wargacka – dyrektor szkoły złożyła gratulacje wszystkim wyróżnionym uczniom i życzyła dalszych sukcesów w nauce, a panie prowadzące podziękowały za udział w apelu. Wiele ciepłych słów padło z ust zaproszonych gości. Podczas apelu swoje umiejętności muzyczne, recytatorskie i taneczne zaprezentowali laureaci konkursów.

  Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wytrwałości, motywacji i sukcesów w dalszej nauce.

Iwona Siwierska

 

 

 

„Konkurs piosenki słonecznej, radosnej i koleżeńskiej”

  

   W ramach realizacji projektu  „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”  21 marca 2017 roku  odbył się „Konkurs piosenki słonecznej, radosnej i koleżeńskiej”. 

      Nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak ważny jest uśmiech, serce, życzliwość czy okazana pomocna dłoń. Działania, które podejmujemy w naszej szkole, mają na celu uwrażliwienie uczniów na krzywdę innych. Wraz z nauczycielami słonecznie, radośnie i przyjaźnie powitali wiosnę biorąc udział w Konkursie „Piosenki słonecznej, radosnej i koleżeńskiej”.

I miejsce ex aequo zajęły uczennice:

Iga Karaś z klasy 3 b i Zuzanna Czachurska z klasy 4d

II miejsce otrzymała Maria Płachta z klasy 3a

III miejsce wyśpiewała Wiktoria Sikorska z klasy 6d

Wyróżnienia otrzymały uczennice: Zofia Baczkowska z klasy 3a, Milena Mróz z klasy 4d, Alicja Wołoszyn z klasy 4c i Marta Cieślakowska z klasy 4c. 

Konkurs przygotowały nauczycielki; p. U. Bronisz – Dąbrowska, p. T. Grzybowska, p. E. Kochanek. Za pracę w komisji dziękujemy również p. B. Michalskiej. 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

 

 

Talent i sukces naszego ucznia

 

O sukcesach naszego ucznia – Krzysztofa Paducha pisaliśmy już kilkakrotnie na naszej stronie internetowej. Krzyś nadal szlifuje swój talent i odnosi kolejne zwycięstwa. W styczniu bieżącego roku zajął I miejsce w kategorii  solowej i I miejsce w kategorii zespołów kameralnych na I Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym im. prof. Mirosława  Niziurskiego w  Kielcach. Dla Krzysia to już kolejne konkursowe osiągnięcie w tym roku szkolnym. Poprzednio młodziutki akordeonista zdobył I miejsce na Międzynarodowym  Konkursie Akordeonowym w Przemyślu. Krzyś swoją grą uświetnia również uroczystości szkolne i środowiskowe. Jego występy zawsze spotykają się z ogromnym aplauzem. Bardzo cieszą nas Jego sukcesy. Trzymamy kciuki za kolejne występy. 

 

 

„Zdrowo i kolorowo”

 

W czwartek  9 marca 2017 r. w naszej klasie odbyły się kolejne warsztaty z programu „Zdrowo i kolorowo”. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania i zabraliśmy się do robienia pysznych potraw. Przygotowaliśmy kolorowe sałatki warzywne, sałatki owocowe, smaczne naleśniki, koreczki z serem oraz bajeczne kanapki. Wszystkie potrawy zjedliśmy z apetytem, a podczas jedzenia odkrywaliśmy nowe ciekawe smaki.

Ines Drążyk, Tosia Zagożdżon – uczennice klasy IIId

 

 

Pomoc dla Ukrainy

 

W dniach 7-8 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Pomoc dla Ukrainy”, w ramach której zostały zebrane artykuły chemii gospodarczej oraz środki czystości. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie włączyli się w pomoc mieszkańcom Ukrainy. Jest to kolejne działanie podejmowane przez nauczycieli naszej szkoły w ramach realizowanego projektu ,,Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Wszystkim uczniom dziękujemy za okazaną pomoc.

 

 

,,Jak wyobrażam sobie kraje

rozwijające się po roku 2030”

 

W naszej szkole realizowany jest projekt pt.: ,,Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Uczniowie mają możliwość brania udziału w różnorodnych akcjach i  konkursach.  Dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszył się konkurs plastyczny pod tytułem: ,,Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”. Komisja konkursowa do dalszego etapu zakwalifikowała prace 7 uczestników:

Aleksandry Włodarskiej – ucz. kl. 5d

Bartosza Kroka – ucz. kl. 4c

Szymona Pawelca- ucz. kl. 5c

Wiktora Sońty - ucz. k.l 3b

Anny Gniadkowskiej - ucz. 5a

Karoliny Pyrgiel - ucz. kl.3b

Pauliny Pyrgiel - ucz. kl. 3b

Na etapie wojewódzkim I miejsce zajął uczeń z klasy 3b- Wiktor Sońta, zaś wyróżnienia otrzymali: Bartosz Krok z kl. 4c i Aleksandra Włodarska z kl. 5d. Nagrodzeni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

 

Wyróżnienie Mazowieckiej Rady BRD

 

Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przyznała w tym roku 13 wyróżnień „Za zasługi i zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim” osobom związanym z subregionem radomskim.

W dniu 6 marca 2017 roku podczas uroczystej gali w radomskiej Resursie Obywatelskiej Pani Elżbieta Wargacka - Dyrektor naszej szkoły odebrała wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Wyróżnienie to otrzymaliśmy za ponadprzeciętne wdrażanie wychowania komunikacyjnego, inicjowanie wydarzeń BRD integrujących środowisko lokalne oraz jako wiodąca szkoła w regionie radomskim w zakresie BRD.

Marszałek podziękował osobom wyróżnionym za ponadprzeciętne zaangażowanie na polu profilaktyki BRD, która z roku na rok przynosi efekty, zwłaszcza w kształtowaniu postaw młodego pokolenia użytkowników dróg.

Opiekunowie BRD: Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioletta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Pomarańska, Urszula Polak, Bożena Tatak. 

 

 

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

 

1 marca 2017 roku delegacje uczniów klas szóstych naszej szkoły wzięły udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem ulicami miasta na cmentarz parafialny, gdzie przy mogiłach żołnierzy z oddziałów „Beliny” i „Orła” ze Zgrupowania Zagończyka odbyła się główna część obchodów.

 

 

 

Noworoczna zabawa choinkowa

 

11 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się noworoczna zabawa choinkowa. Od godziny 10.00 do godziny 14.00 bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III, natomiast w godzinach 15.00 - 19.00 uczniowie klas IV – VI.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny „Bravo”, natomiast zabawą naszych dzieci zajęli się  animatorzy, którzy zorganizowali wiele zabaw i konkursów z nagrodami. Rada Rodziców przygotowała dla każdego pyszną lemoniadę oraz słodki poczęstunek. Zabawa była wyśmienita, co widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

 

 

„W KRAINIE  SMERFÓW”

 

8 i 9 lutego w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „W krainie Smerfów”. Spektakl przedstawili uczniowie klasy IIId. O scenografię i przygotowanie  aktorów zadbała wychowawczyni klasy Pani Halina Borowska. Na widowni zasiadły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z grup: Nutki i Biedronki oraz trzy grupy z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu wraz z nauczycielami. Widowisko obejrzały również dzieci z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły. Zaproszeni goście z wielką uwagą i zaciekawieniem oglądali występ, którym byli niezwykle zachwyceni. Dzieci na krótki czas przeniosły się w świat bajki, gdzie mogły przejrzeć się w lusterku Lalusia, przywitać się z Papą Smerfem, piękną Smerfetką oraz innymi Smerfami. Miały okazję zaprzyjaźnić się z Gargamelem i jego wiernym towarzyszem Klakierem. Podczas występu na twarzach wszystkich widzów towarzyszył uśmiech. Widzów zachwyciła świetna gra aktorów, dobrze przygotowana rola narratora oraz ciekawa aranżacja. Po przedstawieniu zaproszone dzieci zostały jeszcze raz porwane w świat świetnej zabawy oraz poczęstowane owocami.

Uczniowie kl. IIId

Kacper Groehl, Filip Grzeszczyk

 

 

Jak powstaje chleb

 

27 stycznia 2017 r. klasa V c wraz z wychowawczynią wybrała się do piekarni Państwa Makuchów. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć na własne oczy jak wyrabia się chleb oraz bułki. Zaprezentowano Nam cały proces produkcji pieczywa! Następnie z pełnym zaangażowaniem wykonali rogaliki oraz wymyślne cudeńka z ciasta chlebowego. W przyjemnej i miłej atmosferze czas minął błyskawicznie. Wszyscy mamy nadzieję na kolejne tak przyjemne wyjścia.

Iwona Siwierska

 

 

„Misie Ratownisie”

 

31 stycznia 2017 roku nastąpiło podsumowanie akcji „Twój miś może zostać ratownikiem!”. Uczniowie naszej szkoły przekazywali w darze serca misie dla dzieci poszkodowanych w różnego rodzaju nieszczęściach, np. pożar, wypadek samochodowy.

Małe i duże pluszowe misie zostały przekazane przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu. Panowie strażacy przyjęli nasze miłe podarunki i serdecznie podziękowali wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Misie Ratownisie”.

Małgorzata Gogacz

 

Rok szkolny 2016/2017 - I semestr

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise