Kształcenie na odległość

im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

Informuję, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki 18 stycznia 2021 r. zostają wznowione zajęcia stacjonarne dla klas I - III.

Oddziały przedszkolne, oddział specjalny funkcjonują na dotychczasowych zasadach. Nauczyciele, którzy pracują z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych wznawiają nauczanie stacjonarne po uzgodnieniu z rodzicami ucznia.

Wejścia do budynku szkoły zostały oznaczone i prosimy o przestrzeganie ustalonego harmonogramu.

Stołówka szkolna zapewnia dożywianie. Zainteresowanych rodziców proszę o kontakt z intendentem szkoły pod numerem telefonu: 509746097.

Przywóz i odwóz dzieci odbywać się będzie zgodnie z dotychczasowym rozkładem.

Nauczanie zdalne z uczniami klas IV-VIII prowadzą nauczyciele z sal lekcyjnych z obydwu budynków przy ul. Ludowej i przy ul. Kościelnej wg dotychczas obowiązującego planu zajęć.

Ponadto informuję, że świetlice szkolne w budynku ul. Ludowa 35 są czynne. Dla usprawnienia komunikacji podajemy telefony kontaktowe:

572509175 - kierownik świetlicy,

572514177 - wychowawca świetlicy dla najmłodszych.

Biblioteki w obydwu budynkach funkcjonują bez zmian.

Prosimy o przestrzeganie Wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Elżbieta Wargacka

Zasady bezpieczeństwa w zajęciach w nauczaniu zdalnym

Oto 10 najważniejszych zasad, które pozwolą nauczycielom stworzyć warunki do nauki online.

Zasada 1.

Poznanie możliwości technologicznych uczniów oraz zasoby, jakimi dysponują (sprzęt, Internet, możliwości lokalowe, sytuacja rodzinna).

Zasada 2.

Zaplanowanie i właściwa organizacja nauki zdalnej.

Zasada 3.

Zbudowanie właściwych relacji z uczniami. Ustalenie sposobów komunikacji z uczniami.

Zasada 4.

Budowanie dobrej komunikacji z rodzicami. Podawanie prostych i jasnych sposobów komunikowania się, umożliwiających rodzicom wsparcie własnych dzieci.

Zasada 5.

Budowanie przyjaznej atmosfery. Wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Zasada 6.

Przestrzeganie planu zajęć ustalonego z uczniami. Stworzenie możliwości kreatywnego   uczestniczenia w zajęciach i możliwości twórczego działania uczniów.

Zasada 7.

Ocenianie uczniów zgodne z ocenianiem zawartym w Statucie szkoły.

Zasada 8.

Uzyskiwanie informacji zwrotnej od uczniów.

Zasada 9.

Współpraca z innymi nauczycielami i dzielenie się doświadczeniem.

Zasada 10.

Dbanie o siebie i innych oraz wspieranie się.

Informacja dla Rodziców i Uczniów

im Wł. Jagiełły w Zwoleniu

Informuję, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25.11.2020 r. od poniedziałku tj. 30.11.2020 r. do 03.01.2021 r. zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas I - VIII w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. Ponadto informuję, że zimowa przerwa świąteczna będzie trwać od 23.12.2020 r. do 31.12.2020 r.

Zajęcia edukacji zdalnej prowadzone będą na dotychczasowych zasadach. Nauczyciele, którzy pracują z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych kontynuują nauczanie stacjonarne w szkole. W dniach wolnych od zajęć dydaktycznych świetlica szkolna pełni dyżur.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. (DZ.U. Poz.2111) ferie zimowe na terenie całego kraju trwają od dnia 04.01.2021 r. do dnia 17.01.2021 r.

Dyrektor szkoły:

im Wł. Jagiełły w Zwoleniu

Informuję, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 04.11.2020 r. od poniedziałku tj. 09.11.2020 r. do 29.11.2020 r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III, a także zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV - VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu.

Uczniowie klas ósmych po uzgodnieniu, mają możliwość indywidualnych konsultacji z nauczycielami lub w małych grupach do 5 osób.

Nauczanie zdalne z uczniami prowadzą nauczyciele z sal lekcyjnych z obydwu budynków przy ul. Ludowej i przy ul. Kościelnej wg. dotychczas obowiązującego planu zajęć. Ponadto informuję, że biblioteki będą funkcjonowały bez zmian.

Oddziały przedszkolne i oddział specjalny funkcjonują na dotychczasowych zasadach zgodnie z dotychczasowym tygodniowym rozkładem zajęć. Nauczyciele, którzy pracują z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych organizują nauczanie stacjonarne w szkole według planu uzgodnionego z rodzicami ucznia. Informuję zainteresowanych rodziców, że stołówka szkolna zapewnia dożywianie.

Szkoła w dniach od 9.11.2020 r. do 29.11.2020 r. zapewnia opiekę w świetlicy szkolnej, a w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID- 19.

Przywóz i odwóz dzieci odbywać się będzie zgodnie z dotychczasowym rozkładem.

im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

Informuję, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej  z dnia 23.10.2020 r. od  poniedziałku tj. 26.10.2020 r. do 08.11.2020 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas  IV - VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu.

Nauczanie zdalne z uczniami prowadzą nauczyciele z sal lekcyjnych z obydwu budynków  przy ul. Ludowej i przy ul. Kościelnej wg dotychczas obowiązującego planu zajęć.

Oddziały przedszkolne, oddział specjalny oraz klasy I - III funkcjonują na dotychczasowych zasadach. Nauczyciele, którzy pracują z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych organizują nauczanie stacjonarne  po uzgodnieniu z rodzicami ucznia.

Ponadto informuję, że świetlice szkolne i biblioteki w obydwu budynkach będą funkcjonowały bez zmian.

Jednocześnie przypominam, że dzień 30.10.2020 r. (piątek) i dzień 02.11.2020 r. (poniedziałek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach świetlica zapewnia  dzieciom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.