Panorama3.jpg
 

Maluchy na Start!

 

Wiosna tuż, tuż

W naszym oddziale przedszkolnym zaczęły się już przygotowania do powitania wiosny. Jest to doskonała okazja do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą  budząca się do życia przyroda. Na ostatnim spacerze dzieci szukały pierwszych oznak wiosny. Z zaciekawieniem wypatrywały przebiśniegów i krokusów w przydomowych ogródkach. Wielkie zdziwienie i zachwyt wzbudził bocian Gucio, który z powodu uszkodzonego skrzydła nie odleciał na zimę. Niebawem znów pójdziemy w odwiedziny do Gucia i jego opiekunów.

Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/maluchy-na-start#sigFreeId0a81b590f2
 

 

 

„Mały kuchcik”- zajęcia kulinarne

W oddziale przedszkolnym prowadzimy zajęcia kulinarne. Celem zajęć jest zachęcanie przedszkolaków do spożywania warzyw i owoców, a także rozbudzanie zainteresowań zdrową żywnością. Własnoręczne przygotowanie kanapek, soków, deserów owocowych i koktajli daje przedszkolakom ogromną frajdę i mnóstwo satysfakcji. Wspólne przyrządzanie posiłków uczy samodzielności, rozwija wyobraźnie i doskonale integruje grupę.

Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/maluchy-na-start#sigFreeId810f24182a
 

 

Dzień babci i dziadka

28 stycznia do oddziału przedszkolnego zaprosiliśmy nasze babcie i dziadziusiów na uroczystość z okazji ich święta. Przywitaliśmy ich piosenkami i wierszami, wręczyliśmy im laurki z życzeniami, a na koniec zatańczyliśmy dla nich taniec.

Agata Szczechowska 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/maluchy-na-start#sigFreeIdb3f6df3c0a
 

 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale. W naszym przedszkolu też odbyła się taka uroczystość. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i długo wyczekiwany. Wystrój sali wprowadził radosny nastrój i zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Już od rana w przedszkolu pojawiały się dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek. W sali można było spotkać księżniczki, wróżki, rycerzy i Spider-Manów. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawie a uśmiech nie znikał z twarzy nawet mimo chwilowego zmęczenia.

Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/maluchy-na-start#sigFreeIdfb8094e65c

 

 

Serce pod choinkę

W grudniu nasz oddział przedszkolny wziął udział w akcji charytatywnej pt.: „Serce pod choinkę” organizowanej przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Dzieci przyniosły słodycze, przybory szkolne, artykuły spożywcze oraz zabawki. Ofiarowane przedmioty przekazaliśmy dla dzieci z Ukrainy.

Agata Szczechowska

 

Kolorowe pierniczki

Jak zawsze przedszkolaki chętnie biorą czynny udział w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć dzieci poznawały przepis na pyszne pierniczki, uczyły się nazw produktów oraz kolejności wykonywania poszczególnych czynności. Z wielkim zaangażowaniem dzieci wykrawały różne kształty z ciasta. Po upieczeniu pierniczków dekorowały je lukrem i posypkami cukrowymi. Wszystkie ciasteczka były pięknie ozdobione i dzieci zjadły je ze smakiem.

Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/maluchy-na-start#sigFreeId1a57f9dd26

 

 

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym oddziale

6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Wszyscy przywitaliśmy go piosenką „Siedem reniferów”. Mikołaj zaśpiewał i zatańczył z nami, a następnie rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Na koniec spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie z Mikołajem.

Agata Szczechowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/maluchy-na-start#sigFreeId05ed5fb4ed

 

 

„Księżniczka się nudzi”

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie obejrzały przedstawienie „Królewna się nudzi”. Historia księżniczki Aldony bardzo spodobała się przedszkolakom. Dziewczynka ciągle była smutna i znudzona. Swoimi dąsami uprzykrzała życie króla i królowej. Król postanawia sowicie nagrodzić człowieka, który sprawi, że księżniczka przestanie się nudzić. Jednak żaden z poddanych swoim prezentem nie potrafi zainteresować znudzonej dziewczynki. Dopiero podstępny plan wiedźmy przynosi zamierzony skutek. Królewna zaprzyjaźnia się Matyldą, siostrzenicą wiedźmy. W ręce dziewczynek trafia tajemnicza mapa. Dzięki niej odnajdują w zamku bibliotekę z wieloma książkami, o której wszyscy zapomnieli. Od tej pory księżniczka nie ma czasu się nudzić ponieważ będzie czytać książki, które pozwolą jej przeżyć tysiące przygód.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały występ starszych koleżanek i kolegów z klasy 5f.

Anna Majewska

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/maluchy-na-start#sigFreeIdb279a6c792
 

 

NASZ ODDZIAŁ JUŻ OTWARTY

W ramach projektu „Maluchy na start”  w naszej szkole rozpoczął działalność oddział przedszkolny dla dzieci 3 i 4 letnich. Uroczyste otwarcie nastąpiło 11 grudnia 2019 roku. Wszystkich gości, rodziców i przede wszystkim przedszkolaków przywitała Pani Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły. Wśród zaproszonych byli: Pan Arkadiusz Sulima - burmistrz Zwolenia, Pan Waldemar Urbański - wicestarosta zwoleński, Pan Grzegorz Molendowski - zastępca burmistrza, Pani Iwona Siwierska - kierownik projektu, Pani Edyta Jargot - kierownik Referatu Edukacji i Sportu, Pani Maria Kalbarczyk - skarbnik, Pan Paweł Sobieszek - przewodniczący Rady Gminy, ks. Bernard Kasprzycki, Pani Katarzyna Kuc - przedstawiciel Rady Rodziców, rodzice oraz przedstawiciele społeczności szkolnej. Podczas otwarcia odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, a przedszkolaki otrzymały wiele prezentów od zgromadzonych gości.

Do nowo otwartego oddziału uczęszcza 25 dzieci. Przedszkolaki mogą korzystać z przestronnych pomieszczeń i mnóstwa kolorowych zabawek. Dodatkowo prowadzone są dla nich zajęcia: z języka angielskiego, teatralne, muzyczne, taneczne i kulinarne.

Agata Szczechowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/maluchy-na-start#sigFreeId9ad769badd
 

 

 

 Maluchy na start

(regulamin, deklaracja, wniosek)

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise