Panorama3.jpg

Andrzejki

Dnia 30 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w tym dniu poznały zwyczaje i wróżby andrzejkowe przygotowane przez panie. Magiczna atmosfera towarzysząca wróżbom dostarczyłam dzieciom wielu niezwykłych emocji.

 

 

Święto Misia

25 listopada w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Misia. Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Niezwykły miś”, teatrzyk „Złotowałosa i trzy misie” oraz wykonały prace plastyczne.

 

Dzień kropki

15 września 2020 r. w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy Poprzez ciekawe zabawy dzieci mogły odkrywać swoje talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.

Agata Szczechowska

 

 

Dzień chłopaka i dziewczynek

30 września chłopcy obchodzili „Dzień chłopaka” wraz z dziewczynkami, których święto „Dzień dziewczynek” przypada 11 października. Wszystkie dzieci dostały drobne upominki.

zdjęcie dzieci z upominkami

 

 

 

Zajęcia z języka angielskiego

W ramach realizacji projektu „Maluchy na start” w naszym oddziale przedszkolnym realizujemy zajęcia z języka angielskiego, które odbywają się cztery razy w tygodniu. Zajęcia te rozbudzają wrażliwość kulturową dzieci oraz mają istotny wpływ na rozwój dziecięcych zdolności poznawczych, społecznych, kulturowych i językowych. Na zajęciach wykorzystana zostaje tablica multimedialna, program na tablicę interaktywną „Moje pierwsze słówka – język angielski”, karty ilustrujące poznane słownictwo, pomoce dydaktyczne (puzzle, plansze, maty, książki, kostka z mini kartami itp.) pozyskane w ramach projektu.

Agata Szczechowska

 

 

 

Zajęcia muzyczno-taneczne z elementami ludowymi

W ramach projektu „Maluchy na start” realizowane są zajęcia muzyczno- taneczne z elementami ludowymi. Zajęcia te stymulują rozwój psychoruchowy, rozwijają zdolności muzyczne poprzez słuchanie muzyki, śpiew i taniec. Na zajęciach wykorzystywane są pomoce zakupione w ramach projektu między innymi stroje ludowe i instrumenty muzyczne.

 

 

Zajęcia teatralne

W ramach projektu „Maluchy na start” realizowane są zajęcia teatralne, które rozwijają kompetencje społeczno-emocjonalne, zaspokajają indywidualne potrzeby dzieci oraz rozwijają kreatywność. Zajęcia odbywają się w czterech grupach raz w tygodniu.

 

 

 

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet dzieci wraz z opiekunami wybrały się do sali zabaw Tu KAWA& ZABAWA.

 

 

 

Wiosna tuż, tuż

W naszym oddziale przedszkolnym zaczęły się już przygotowania do powitania wiosny. Jest to doskonała okazja do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Na ostatnim spacerze dzieci szukały pierwszych oznak wiosny. Z zaciekawieniem wypatrywały przebiśniegów i krokusów w przydomowych ogródkach. Wielkie zdziwienie i zachwyt wzbudził bocian Gucio, który z powodu uszkodzonego skrzydła nie odleciał na zimę. Niebawem znów pójdziemy w odwiedziny do Gucia i jego opiekunów.

Anna Majewska

 

 

„Mały kuchcik”- zajęcia kulinarne

W oddziale przedszkolnym prowadzimy zajęcia kulinarne. Celem zajęć jest zachęcanie przedszkolaków do spożywania warzyw i owoców, a także rozbudzanie zainteresowań zdrową żywnością. Własnoręczne przygotowanie kanapek, soków, deserów owocowych i koktajli daje przedszkolakom ogromną frajdę i mnóstwo satysfakcji. Wspólne przyrządzanie posiłków uczy samodzielności, rozwija wyobraźnie i doskonale integruje grupę.

Anna Majewska

 

Dzień babci i dziadka

28 stycznia do oddziału przedszkolnego zaprosiliśmy nasze babcie i dziadziusiów na uroczystość z okazji ich święta. Przywitaliśmy ich piosenkami i wierszami, wręczyliśmy im laurki z życzeniami, a na koniec zatańczyliśmy dla nich taniec.

Agata Szczechowska

 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale. W naszym przedszkolu też odbyła się taka uroczystość. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i długo wyczekiwany. Wystrój sali wprowadził radosny nastrój i zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Już od rana w przedszkolu pojawiały się dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek. W sali można było spotkać księżniczki, wróżki, rycerzy i Spider-Manów. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawie a uśmiech nie znikał z twarzy nawet mimo chwilowego zmęczenia.

Anna Majewska

dzieci w strojach karnawałowych

 

 

Serce pod choinkę

W grudniu nasz oddział przedszkolny wziął udział w akcji charytatywnej pt.: „Serce pod choinkę” organizowanej przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Dzieci przyniosły słodycze, przybory szkolne, artykuły spożywcze oraz zabawki. Ofiarowane przedmioty przekazaliśmy dla dzieci z Ukrainy.

Agata Szczechowska

dzieci z przyniesionymi darami

 

Kolorowe pierniczki

Jak zawsze przedszkolaki chętnie biorą czynny udział w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć dzieci poznawały przepis na pyszne pierniczki, uczyły się nazw produktów oraz kolejności wykonywania poszczególnych czynności. Z wielkim zaangażowaniem dzieci wykrawały różne kształty z ciasta. Po upieczeniu pierniczków dekorowały je lukrem i posypkami cukrowymi. Wszystkie ciasteczka były pięknie ozdobione i dzieci zjadły je ze smakiem.

Anna Majewska

 

 

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym oddziale

6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Wszyscy przywitaliśmy go piosenką „Siedem reniferów”. Mikołaj zaśpiewał i zatańczył z nami, a następnie rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Na koniec spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie z Mikołajem.

Agata Szczechowska

dzieci z mikołajem

 

 

„Księżniczka się nudzi”

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie obejrzały przedstawienie „Królewna się nudzi”. Historia księżniczki Aldony bardzo spodobała się przedszkolakom. Dziewczynka ciągle była smutna i znudzona. Swoimi dąsami uprzykrzała życie króla i królowej. Król postanawia sowicie nagrodzić człowieka, który sprawi, że księżniczka przestanie się nudzić. Jednak żaden z poddanych swoim prezentem nie potrafi zainteresować znudzonej dziewczynki. Dopiero podstępny plan wiedźmy przynosi zamierzony skutek. Królewna zaprzyjaźnia się Matyldą, siostrzenicą wiedźmy. W ręce dziewczynek trafia tajemnicza mapa. Dzięki niej odnajdują w zamku bibliotekę z wieloma książkami, o której wszyscy zapomnieli. Od tej pory księżniczka nie ma czasu się nudzić ponieważ będzie czytać książki, które pozwolą jej przeżyć tysiące przygód.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały występ starszych koleżanek i kolegów z klasy 5f.

Anna Majewska

 

 

NASZ ODDZIAŁ JUŻ OTWARTY

W ramach projektu „Maluchy na start” w naszej szkole rozpoczął działalność oddział przedszkolny dla dzieci 3 i 4 letnich. Uroczyste otwarcie nastąpiło 11 grudnia 2019 roku. Wszystkich gości, rodziców i przede wszystkim przedszkolaków przywitała Pani Elżbieta Wargacka - dyrektor szkoły. Wśród zaproszonych byli: Pan Arkadiusz Sulima - burmistrz Zwolenia, Pan Waldemar Urbański - wicestarosta zwoleński, Pan Grzegorz Molendowski - zastępca burmistrza, Pani Iwona Siwierska - kierownik projektu, Pani Edyta Jargot - kierownik Referatu Edukacji i Sportu, Pani Maria Kalbarczyk - skarbnik, Pan Paweł Sobieszek - przewodniczący Rady Gminy, ks. Bernard Kasprzycki, Pani Katarzyna Kuc - przedstawiciel Rady Rodziców, rodzice oraz przedstawiciele społeczności szkolnej. Podczas otwarcia odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, a przedszkolaki otrzymały wiele prezentów od zgromadzonych gości.

Do nowo otwartego oddziału uczęszcza 25 dzieci. Przedszkolaki mogą korzystać z przestronnych pomieszczeń i mnóstwa kolorowych zabawek. Dodatkowo prowadzone są dla nich zajęcia: z języka angielskiego, teatralne, muzyczne, taneczne i kulinarne.

Agata Szczechowska

zdjęcie z dnia otwarcia

 

 

Maluchy na start (680KB, PDF)

(regulamin, deklaracja, wniosek)

 

Free Joomla! templates by Engine Templates