Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023        Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu odbyło się 1 września na boisku szkolnym.

Pan Zbigniew Plewicki – dyrektor szkoły  serdecznie przywitał zaproszonych gości:  Pana Grzegorza Molendowskiego - zastępcę Burmistrza Zwolenia, Panią Teresę Kacperczyk – Baran – kierownik Powiatowej Stacji Sanepidu w Zwoleniu oraz księży zwoleńskich parafii: ks. Piotra Walkiewicza i ks. Krzysztofa Badeńskiego. Serdeczne słowa powitania skierował również do zgromadzonych  uczniów, rodziców, nauczycieli,  wychowawców i pracowników szkoły.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022       W dniu 24 czerwca o godz. 10 w budynku naszej szkoły na ul. Kościelnej rozpoczęła się druga część uroczystego zakończenia roku szkolnego. W progi sali gimnastycznej zawitali znamienici goście, zaproszeni rodzice, uczniowie klas siódmych oraz ósmych. Ci ostatni przyszli pożegnać się ze swoimi nauczycielami i miejscem, które przez ostatnie lata było ich drugim domem.

Ortograficzne hobby

Ortograficzne hobby       Dnia 03 czerwca 2022 r. w klasach VII-VIII  odbył się konkurs ortograficzny , do którego  przystąpiło 11 uczniów. Młodzież  zmierzyła  się z humorystycznym tekstem pt. „Ortograficzne hobby”, w którym nie zabrakło zawiłości polskiej ortografii oraz czyhało wiele trudności i pułapek. Jury w składzie: Agnieszka Zyzek oraz Ilona Molendowska wyłoniło najlepszych. Mistrzem ortografii została Nina Przybylska, uczennica klasy 8d, zaś wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 8c – Bartosz Gajowiak. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Maja Ciecieląg laureatką konkursu biologicznego

Maja Ciecieląg laureatką konkursu biologicznego       3 czerwca został rozstrzygnięty konkurs dla szkół podstawowych pt. „Anatomia i zdrowie człowieka w XII LO" w Radomiu. W konkursie wzięło udział kilkuset uczniów klas siódmych i ósmych z Radomia i okolic, a w czołowej dziesiątce znalazła się reprezentantka PSP im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu  - Maja Ciecieląg z klasy 7e.

Finalistki kuratoryjnego konkursu polonistycznego

dla uczniów szkół podstawowych

Finalistki kuratoryjnego konkursu polonistycznego   dla uczniów szkół podstawowych        Weronika Dyrda oraz Wiktoria Kozieł, uczennice klasy 8 d, uzyskały tytuł finalistek w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z języka polskiego dla szkół podstawowych organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Konkurs obejmował materiał wykraczający poza podstawę programową. Dziewczyny przygotowywały się do niego od wielu miesięcy.

Free Joomla! templates by Engine Templates