Serce pod choinkę

Samorząd Uczniowski w ramach współpracy z naszymi parafialnymi kościołami przeprowadził akcję charytatywną „Serce pod choinkę”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas starszych okazali serce swoim rówieśnikom, przynosząc artykuły spożywcze, słodycze, przybory szkolne, gry planszowe, maskotki. Przygotowane świąteczne paczki zostały przekazane do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz pw. Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu.

Jeszcze raz wszystkim dzieciom i uczniom naszej szkoły, którzy aktywnie zaangażowali się w tę szlachetną akcję bardzo serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, że “Więcej szczęścia jest w dawaniu, niż w braniu”.

Opiekunowie

Samorządu Uczniowskiego

Bożonarodzeniowa pomoc

Bożonarodzeniowa pomoc       Święta to czas szczególny, który większość ludzi nastraja pozytywnie. Częściej niż w innych okresach roku odczuwamy potrzebę zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego. Wiemy jednak , że w okresie przedświątecznym i świątecznym samotność doskwiera szczególnie ludziom starszym, chorym i samotnym. W naszym otoczeniu również jest wiele takich osób, dlatego  w grudniu dzieci z oddziałów przedszkolnych „Tygryski” i „Leśne Duszki” oraz uczniowie klas 1a, 4b, 7h przygotowali paczki dla osób  najbardziej potrzebujących pomocnej dłoni, wsparcia dobrym i  ciepłym  słowem, uśmiechem oraz życzliwością.

Adopcja Serca

Adopcja serca       Cała społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła aktywny udział w akcji charytatywnej ADOPCJA SERCA. Dobrowolne wpłaty uczniów oraz nauczycieli zostały przekazane fundacji „Serce dla Afryki”. Zebrane środki finansowe pozwolą pokryć koszty nauki i posiłków dla podopiecznych: Lome Rousseau Systeme oraz Agouak Loan Dachellge.

Do szkoły wpłynęło podziękowanie za nasz „dar serca”. Siostra Anna i Mirosława z Misyjnego Zgromadzenia Sióstr od Aniołów są wdzięczne uczniom, nauczycielom, rodzicom naszej szkoły za wsparcie edukacji adoptowanych dzieci.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Pomagamy

Pomagamy        W grudniu w ramach świątecznej akcji Serduszek organizowanej przez parafię pw. Krzyża Świętego w Zwoleniu uczniowie klasy 7 h wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Siwierską przygotowali paczkę. Wigilijny upominek był skierowany do chłopca w wieku lat 11.

Bożonarodzeniowa biesiada z książkami

W grudniu w bibliotece szkolnej po raz kolejny została zorganizowana „Biesiada z książkami”. Tym razem ze względów epidemiologicznych była ona podzielona na dwa spotkania, które miały miejsce 13 i 16 grudnia. Organizatorki spotkania Panie: Elżbieta Kramek, Ilona Molendowska i Iwona Tarasińska do wspólnego biesiadowania zaprosiły uczniów z klasy 7b, 7g i 8c.

Free Joomla! templates by Engine Templates