Podsumowanie programu Bocian

Podsumowanie Programu Edukacyjnego „Bocian” w roku szkolnym 2017/2018

20180730 190342Wzorem lat ubiegłych wiosną 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Marii Anny Ofman przystąpili do realizacji programu edukacyjnego „ Bocian”.

W tym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum objęli obserwacją 8 gniazd na terenie gminy Zwoleń: Atalin, Barycz Nowa, Jasieniec Solecki, Mieczysławów, Pałki, 2 gniazda w miejscowości Podzagajnik, Wólka Szelężna oraz 2 gniazda  na terenie sąsiednich gmin: Kazanów (gmina Kazanów) i Wilczowola (gmina Policzna).

Łącznie w obserwowanych gniazdach wykluło się 18 młodych boćków: 14 na terenie gminy Zwoleń i 4 na terenie innych gmin.

Mamy nadzieję, że młode osobniki powrócą za jakiś czas do swoich miejsc wyklucia.

W celu zachęcenia innych uczniów do przystąpienia do programu młodzi ekolodzy wykonali okolicznościową gazetkę.