19.10.2018 Wycieczka naukowa do Lublina

Wycieczka naukowa do Lublina.

20181019 101805W dniu 19 października 2018 roku odbyła się wycieczka do Lublina.

Jej uczestnicy to uczniowie z następujących klas: III a, III b, VIII a, VIII b, VIII c i VIII d. Opiekunkami uczniów były panie: Maria Anna Ofman, Agnieszka Chołuj, Elżbieta Kramek i Edyta Wziątek.

Głównym punktem wyprawy była wizyta na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, gdzie braliśmy udział w pokazach chemicznych. Prowadzący zaprezentowali wiele widowiskowych reakcji m.in. badanie reaktywności sodu, potasu i wapnia, rozpuszczanie kwasu w wodzie, reakcje barwne w środowisku kwaśnym i zasadowym, spalanie wodoru i wiele innych.

Niektórzy uczniowie po zakończeniu pokazów deklarowali chęć kontynuowania nauki na UMCS.

Kolejnym punktem wycieczki był posiłek w Mc Donald w Olempinie.

Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Zwolenia.