13.11.2018 BohaterON w Twojej Szkole

BohaterON w Twojej Szkole

bohateronUczniowie z klas IV h, VI c, VI d, VII a oraz uczniowie z klas starszych uczęszczający na zajęcia świetlicowe wraz z Panią Iwoną Siwierską wzięli udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole, stanowiącej część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek, dlatego nasza szkoła przystąpiła do akcji BohaterON w Twojej Szkole. Chcemy w sposób symboliczny podziękować Powstańcom wysyłając im kartkę z życzeniami.

Iwona Siwierska