2018.11.09_Niepodległa

NIEPODLEGŁA

IMG 20181109 113841W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież naszej szkoły uczciła tę wspaniałą rocznicę na kilka sposobów.

O godzinie 11.11 w każdej sali naszej szkoły rozbrzmiał hymn Polski. Następnie cała społeczność zgromadziła się w sali gimnastycznej na Spotkaniu ku czci Niepodległej, aby wspólnie przybliżyć sobie historię naszych zmagań o niepodległość. Odśpiewaliśmy po raz kolejny pieśni patriotyczne, tak ważne nie tylko dla nas wszystkich, ale także i dla naszych przodków.

Spotkanie było przeplatane informacjami przybliżającymi historię walk oraz głębokiego pragnienia wolności, które jest wpisane w życie człowieka i narodu. Tę część przygotował p. Cezary Imański. Pieśni patriotyczne wybrały p. Beata Wargacka i s.Iwona Turowska. Nad całością czuwała p. Sylwia Wolska, opiekun SU. Udział młodzieży w obchodach świętowania 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny podkreślił jak ważny w życiu każdego Polaka jest patriotyzm.