Panorama3.jpg
 

25.11.2018 Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole

Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole

 

IMG 0358Od 19 – 25 listopada trwał w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej. Jest to coroczna międzynarodowa inicjatywa, mającą na celu zwrócenie uwagi na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych, przybliżenie wyzwań i problemów współczesnego świata oraz kształtowanie postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu. Inicjatywy TEG mają przyczynić się do pobudzenia aktywności młodych ludzi na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, ukazywać konkretne możliwości zaangażowania i uświadomić im, w tym kontekście, odpowiedzialność za własne działania.

W bieżącym roku przebiegał on pod hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!” Odbyło się wiele ciekawych (wydarzeń), działań, spotkań, akcji, prelekcji i pogadanek.  

 

 

Dnia 20.11 2018r. pod hasłem: Świat znany i nieznany" uczniowie klasy 6c i 6d wzięli udział w zajęciach warsztatowych, które dotyczyły Afryki oraz problemu ubóstwa i głodu na świecie. Poprowadziła je Pani Hanna Habera- trener edukacji globalnej, konsultant MSCDN w Radomiu.

Prowadząca interesująco i barwnie opowiadała uczniom o różnorodnych problemach Afryki i naszego globu m.in. o głodujących na świecie, o trudnych warunkach, w jakich żyją, a także o dzieciach, które już od najmłodszych lat ciężko pracują, aby przeżyć. To m.in. dzięki ich pracy powstają smartfony, a korzystają z nich ludzie na całym świecie.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością zaangażowaniem w wykonywaniu różnorodnych zadań i wspólnym rozwiązywaniu problemów. Zadawali prowadzącej bardzo dużo pytań. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Uczestnicy warsztatów zgodnie stwierdzili, że z olbrzymią przyjemnością wezmą udział w akcjach, które będą miały na celu pomoc głodującym w Afryce.

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise