23.01.2019r. Wycieczka do elektrowni w Świerżach Górnych

Wycieczka do Kozienic

IMG 20190123 092716
W dniu 23. stycznia 2019r. uczniowie z klas 3b, 3a i 8b wybrali się na wycieczkę do Kozienic.

Pierwszą atrakcją była jazda na lodowisku. Wszyscy znakomicie się bawili, co można zobaczyć na załączonych fotografiach. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy mieli łyżwy na nogach, a mimo to świetnie sobie radzili, dzięki pomocy bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów oraz „pingwinków”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wszystkich łyżwiarzy.

Upadków nie brakowało, ale na szczęście wszystkie dobrze się skończyły. Pogoda na jazdę na łyżwach była świetna. Mimo mrozu dobry humor nas nie opuszczał.

Następnie pojechaliśmy do Elektrowni w Świerżach Górnych, drugiej co do wielkości elektrowni węglowej w Polsce. Podczas dwugodzinnego spaceru poznawaliśmy tajniki pracy elektrowni, podziwialiśmy gigantyczne urządzenia niezbędne do wytwarzania energii (kotły parowe, młyny węglowe, generatory, turbiny) oraz pomieszczenia, w których za pomocą komputerów cały czas monitorowana jest praca wszystkich tych urządzeń. Mieliśmy okazję zobaczyć imponujący, supernowoczesny Blok B11 o mocy 1075 MW, który został oddany do użytku w grudniu 2017 roku, a niektórzy z nas podziwiali panoramę Kozienic i okolic ze szczytu jego kotłowni, czyli z wysokości ponad 100 metrów.

Wycieczka była bardzo udana.