2019.02.27 Szóstoklasiści w bibliotece

Szóstoklasiści w bibliotece

20190227 11372727 lutego 2019 r. uczniowie z klasy 6c  pod opieką bibliotekarki Pani Elżbiety Kramek gościli w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwoleniu.  Celem spotkania było pokazanie młodzieży jak funkcjonuje biblioteka.

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami korzystania z książnicy oraz pracą bibliotekarza. Dowiedzieli się, w jaki sposób zapisać się do biblioteki i jak korzystać z jej księgozbioru.

Młodzież poznała także zasady korzystania z katalogu on- line. Młodzi czytelnicy odwiedzili wypożyczalnię dla dzieci i dorosłych oraz czytelnię, w której zapoznali się z obowiązującymi tam zasadami. Poznali tytuły gromadzonych czasopism i innych materiałów. Uczniowie obejrzeli informatory o Zwoleniu oraz największą książkę znajdującą się w bibliotece. Dowiedzieli się również o organizowanych konkursach czytelniczych.