02.04.2019r. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

IMG 20190401 105545Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Autyzmu.

Autyzm jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym wśród małych dzieci. Do niedawna niewiele na jego temat wiedzieliśmy, a problem był zwykle ukrywany w czterech ścianach domów. Tak być jednak nie musi — i nie powinno!

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Są również okazją bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, dają im możliwość rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych .

Organizacje zajmujące się pomocą osobom dotkniętym tą przypadłością zachęcają, aby w ten dzień ubrać się na niebiesko i dołączyć do akcji "Zaświeć się na niebiesko".

Samorząd Uczniowski zorganizował sesję zdjęciową, podczas której uczniowie ubrani na niebiesko mogli zrobić zdjęcie z niebieskimi balonami.