01.04.2019r. Nikodem Kustra finalistą konkursu matematycznego

Nikodem Kustra finalistą konkursu matematycznego

finalista2Konkursy przedmiotowe tradycyjnie rozpoczynają sie na przełomie października i listopada od eliminacji szkolnych. W tym roku szkolnym konkursowe zmagania z matematyki rozpoczęły się 25 października. Nikodem Kustra z klasy VIII c zakwalifikował się do etapu rejonowego, który odbył się 12 grudnia w Radomiu. Na tym etapie też wykazał się dużą wiedzą i umiejętnościami, i awansował do etapu wojewódzkiego.

21 lutego, gdy uczniowie naszej szkoły przygotowywali sie do zabawy choinkowej, Nikodem zmagał się z zadaniami konkursowymi podczas etapu wojewódzkiego w Warszawie. Na tym etapie musiał zdobyć odpowiednią ilość punktów, aby uzyskać tytuł finalisty.

finalista1

finalista2

Zostać finalistą Konkursu Matematycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale też niestandardowym myśleniem i ogromem pracy. Składamy gratulacje i życzymy Nikodemowi sukcesów.

Nikodem Kustra przygotowywał się pod kierunkiem pani Urszuli Pomarańskiej.