2019.03.05 Michał Dmuchowski zwycięzcą

Michał Dmuchowski zwycięzcą !!!

20190304 1152535 marca w sali narad Urzędu Miejskiego w Zwoleniu odbyły się 21. gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie udział wzięło 22 reprezentantów ze szkół podstawowych działających na terenie gminy Zwoleń. Wśród uczestników byli również gimnazjaliści.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał  Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima,  życząc uczestnikom jak najlepszych wyników.

Uczestnicy eliminacji rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach wiekowych. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie obu grup wiekowych rozwiązywali test wiedzy pożarniczej o różnym poziomie trudności składający się z 20 pytań.

20190304 111146

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

1. Amanowicz Jakub – 6d
  2. Wierzbicki Mikołaj – 6d
  3. Kiewra Marcel – 6d
  4. Kaczmarski Adam– 7d
  5. Szczęsny Bartłomiej– 8c
  6. Gajewski Jakub– 8d
  7. Dmuchowski Michał – 3 gimnazjum

Opiekunem uczniów  była  nauczyciel Agnieszka Kaczmarska.

Do drugiego etapu zakwalifikował się uczeń 3 klasy gimnazjum Michał Dmuchowski, to on osiągnął najlepsze wyniki w części pierwszej.  Zwycięzcy pierwszego etapu odpowiadali przed komisją konkursową w skład której wchodzili: Marcin Płachta, Mariusz Grudziński – pracownicy Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu oraz nauczyciel wychowania fizycznego Michał Jakóbczyk.

20190304 115259

Po raz kolejny zwycięzcą w kategorii II został Michał Dmuchowski z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu - uczeń 3 klasy gimnazjum.

Będzie on  reprezentować Gminę Zwoleń w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom", który odbędzie się 29 marca w Starostwie Powiatowym.  Gratulujemy Michał i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Kaczmarska