2019.03.29 Sukces Michała Dmuchowskiego w etapie powiatowym

Sukces Michała Dmuchowskiego - etap powiatowy!!!

20190329 143521Michał Dmuchowski z Publicznej Szkoły Podstawowej (oddział gimnazjalny) w Zwoleniu, to zwycięzca XXI eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Zwoleniu. Turniej zorganizowany przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP oraz Komendę Powiatową PSP w Zwoleniu, odbył się w dniu 29 marca 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zwoleniu. Honorowy patronat nad eliminacjami objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Zwoleński.

- Turniej Wiedzy Pożarniczej jest doskonałą okazją do tego, aby propagować wśród dzieci i młodzieży właściwe zachowania oraz postawy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego – powiedział starosta zwoleński Stefan Bernaciak. - Dzięki niej uczniowie mają świadomość tego, jak należy zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać ich życiu, czy mieniu. To niezwykle cenna wiedza, dlatego warto zachęcać do udziału w tego typu zmaganiach i wspierać podobne inicjatywy – dodał starosta.

20190329 130045

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: młodsze klasy szkół podstawowych, klasy VI-VIII szkół podstawowych i klasy gimnazjalne oraz szkoły średnie. Wiedzę oceniało jury w składzie: st. bryg. Krzysztof Żyliński, mł. bryg. Mariusz Grudziński i dh Jerzy Kowalski.

W pierwszej kolejności uczniowie rozwiązywali test wiedzy, który zawierał 20 pytań. Po nim rozpoczęła się część ustna sprawdzianu. Uczestnicy turnieju podeszli do niego bardzo rzetelnie i byli świetnie przygotowani, co nas bardzo cieszy. A trzeba podkreślić, że przygotowanie się do zmagań wymaga dużo czasu i energii, dlatego gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, ale też ich opiekunom. Już sam udział w eliminacjach powiatowych jest powodem do dumy, ponieważ do tego etapu docierają najlepsi zawodnicy z całego regionu zwoleńskiego – powiedział starosta Stefan Bernaciak.

W grupie klas VI-VIII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych najlepszy okazał się Michał Dmuchowski z PSP Zwoleń.

Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, w tym sprzęt sportowy i turystyczny. Laureatom przekazano nowe rowery.

Agnieszka Kaczmarska