06.05.2019r. Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

20190506 115158W ramach zbliżającego się Tygodnia Bibliotek dnia 6 maja uczniowie klasy 6d pod opieką p. Teresy Grzybowskiej i p.  Elżbiety Kramek odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Zwoleniu. Szóstoklasiści w miłej i ciepłej atmosferze zostali zapoznani z funkcją i działalnością biblioteki.

Ponadto poznali księgozbiór podręczny, katalogi tradycyjne, katalog on-line i kartotekę zagadnieniową. Po krótkim przeszkoleniu przez bibliotekarza samodzielnie wykonywali ćwiczenia w posługiwaniu się katalogiem komputerowym. Młodzież otrzymała ulotki informacyjne o bibliotece oraz zobaczyła najstarszą książkę w bibliotece pochodzącą z 1934 roku. Lekcja zakończyła się krótką wycieczką po bibliotece, podczas której uczniowie zwiedzili czytelnię, wypożyczalnię, pomieszczenie do opracowywania zbiorów oraz magazyny biblioteki.