Panorama3.jpg
 

09.05.2019r. Paweł Przepiórka zwycięzcą konkursu recytatorskiego

Paweł Przepiórka zwycięzcą konkursu recytatorskiego

 

20190509 1051309 maja 2019 r. w miejscowości Garbatka – Letnisko odbył się XVIII Rejonowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wzięli w nim udział reprezentanci placówek oświatowych z powiatów: kozienickiego, zwoleńskiego oraz gminy Pionki. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Kozienickiego, Wójt Gminy Garbatka – Letnisko.

 

Naszą szkołę reprezentował Paweł Przepiórka – uczeń klasy VIII B. Został przygotowany przez p. Agnieszkę Śmietankę. Zajął I miejsce. To kolejny znaczący sukces Pawła.

Dokonując oceny, komisja konkursowa zwracała uwagę na: dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Paweł ujął jurorów recytacją utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Gdy broń dymiącą...”. Werbalne przedstawienie emocji, towarzyszących podmiotowi lirycznemu, to duże wyzwanie dla wykonawcy. Podsumowując występ Pawła, jurorzy podkreślili, że wyrazista interpretacja dostarczyła im wielu wzruszeń. Zachęcali Pawła, by w przyszłości podjął naukę w szkole aktorskiej.

Jestem z Pawła bardzo dumna. Cieszę się, że tak wspaniale reprezentuje naszą szkołę.

Agnieszka Śmietanka

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise