27.05.2019r. Nieustannie promujemy ideę wolontariatu

Nieustannie promujemy ideę wolontariatu

2Tak dobrze ofiarować coś innym… Każdy gest, nawet ten najdrobniejszy, może zmienić czyjś świat. Uśmiech na buzi dziecka jest bezcenną nagrodą za naszą empatię i poświęconą uwagę. CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, my także! Akcję dla sympatycznych maluchów z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu uczniowie naszej szkoły podjęli ponad 11 lat temu.

Wolontariat Czytelniczy działa w obu budynkach naszej PSP (od ubiegłego roku). Na ul. Ludowej 19 wolontariuszy z klasy Va odwiedzało oddział Ig. Na ul. Kościelnej to 13 dziewcząt z klasy IIIb gimnazjum i one czytają maluszkom z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu.

1

Wolontariuszki z klasy IIIb to: Oktawia Bajera, Roksana Kaczor, Natalia Kapciak, Natalia Kowalczyk, Wiktoria Kowalska, Wiktoria Kwapisiewicz, Julia Martynek, Wiktoria Matyga, Monika Pietrzyk, Julia Sałbut, Agata Stępień, Amelia Wilkiewicz i Zuzanna Urbanek. Wkrótce opuszczą mury szkoły. Niektóre z nich działają w Wolontariacie Czytelniczym od jesieni 2017 roku. W środy po południu, po zajęciach, dziewczęta idą do przedszkolaków z wierszykami i bajkami. Starają się zaszczepić w nich miłość do książek. Odbyły już dziesiątki spotkań.

W pierwszym półroczu zorganizowaliśmy akcję „Wolontariusze dla Niepodległej” i czytając, tłumacząc - przybliżaliśmy dzieciom legendy o historii Polski, pieśni oraz wiersze patriotyczne. Rozdawaliśmy także tematyczne kolorowanki. 5 grudnia to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. Z tej okazji opiekun wolontariuszy przygotował wystawy propagujące tę piękną ideę.

Będzie nam miło, jeśli głośna, wspólna lektura pięknych bajek i wierszyków pomoże rozbudzać wyobraźnię, zainteresowanie książkami, uwrażliwi na urok polszczyzny.

Opiekun Wolontariatu Czytelniczego Danuta Imańska