Oszczędzajmy wodę i energię elektryczną

W drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 w ramach współpracy Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Klubu Europejskiego i Klubu Ekologów przeprowadzona została akcja promująca oszczędzanie wody i energii elektrycznej.

W obydwu budynkach naszych szkół opracowane zostały przez zespoły klasowe hasła zachęcające do oszczędzania wody i energii elektrycznej .Uczniowskie rymowanki zostały wyeksponowane w salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych.

Ponadto zachęciliśmy naszych wychowanków aby wraz z rodzicami wzięli udział w światowej akcji GREENPEACE - „Godzina dla Ziemi”.

Dodatkowo w klasach VI, VII, VIII i III gimnazjum zostały przeprowadzone pogadanki uświadamiające konieczność oszczędzania wody oraz energii elektrycznej zarówno w szkole, jak i w domach. Gazetka przy sali geograficznej zawierała praktyczne porady i wskazówki zmniejszenia rachunków za wodę i prąd a jednocześnie wskazywała proste sposoby rozwiązania tego problemu.. Uczniowie klas VI, VII i VIII wykonali plakaty tematycznie odnoszące się do zagadnień oszczędzania , a członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego prezentacje multimedialne. Uczniowie klas V, VI, VII i VIII oraz członkowie Szkolnego Klubu Ekologów napisali referaty o sposobach oszczędzania wody i energii elektrycznej w swoich domach.

Przeprowadzone akcje cieszyły się wielkim zaangażowanie ze strony uczniów i na pewno przyniosły pozytywne efekty.

„Nasza wrażliwa planeta potrzebuje głosu – bądźmy nim, wspólnie możemy zmienić świat na lepsze”.