10.06.2019 Zajęcia w MOPS w Zwoleniu

Zajęcia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zwoleniu

IMG 20190610 125334Dnia 10 czerwca 2019 roku uczniowie klasy VI d wraz z wychowawcą wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach. Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęła pani Elżbieta Wargacka Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu, która towarzyszyła nam w spotkaniu. Wszyscy zostali powitani przez pana Mirosława Chołuja - sekretarza Urzędu Miejskiego w Zwoleniu.

W Sali Narad Urzędu Miejskiego kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu pani Joanna Kubkowska oraz zastępca kierownika pani Anna Kusyk przybliżyły uczniom instytucję Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej poprzez przedstawienie struktury organizacyjnej, zadań jakie są realizowane oraz adresatów pomocy społecznej. Omówiły również wiele kwestii dotyczących zawodu pracownika socjalnego oraz innych stanowisk pracy w MOPS.

Panie wyraziły serdeczne podziękowanie dla Szkolnego Klubu Europejskiego, a przede wszystkim dla uczniów klasy VI d oraz wychowawczyni p. Teresy Grzybowskiej za dotychczasową współpracę w zakresie pomocy osobom starszym.

Wspólnie zewaluowano dotychczasowe działania i wypracowano nowe przedsięwzięcia, które SKE będzie realizował w przyszłym roku szkolnym.

Na zakończenie wszyscy mieli możliwość bezpośredniego zobaczenia funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieci z zainteresowaniem odwiedzały poszczególne pokoje i kierowały różnorodne pytania na temat pracy tej instytucji. Pani Teresa Grzybowska w imieniu swoim oraz wychowanków podziękowała za bardzo serdeczne przyjęcie i niezwykle ciekawe zajęcia oraz za kilkuletnią, owocną współpracę.

Była to bardzo pouczająca lekcja z dala od tablicy.