07.06.2019 Jak nie czytam jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam!

W dniu 7 czerwca 2019 r. nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. Jej celem jest stworzenie u dzieci i młodzieży pozytywnych skojarzeń związanych z książką oraz budowanie jej pozytywnego wizerunku, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką.

Impreza rozpoczęła się po godzinie 10.00. W piątkowe przedpołudnie pogoda nam sprzyjała. Postanowiliśmy to wykorzystać i spędzić ten czas w parku miejskim. W cieniu zielonych drzew i  krzewów przy pięknym śpiewie ptaków, pod okiem naszego wielkiego poety Jana Kochanowskiego młodzież zagłębiła się w literaturze. Po czytaniu zrobiliśmy sobie przed pomnikiem Jana Kochanowskiego wspólne zdjęcie z książką w dłoni.

W tym samym czasie wolontariusze czytelniczy udali się na wspólne czytanie do Przedszkola „Słoneczko”. Zostali przywitani przez maluszków z entuzjazmem i uśmiechem na twarzach. Przedszkolaki uważnie wysłuchały bajki o „Czerwonym Kapturku” i „Kocie w butach”. Następnie wspólnie kolorowały duże plakaty o przeczytanych bajkach oraz grały w gry. To było kolejne owocne spotkanie zarówno dla wolontariuszy, jak i dla maluchów z grupy "Motylki" i „Biedronki”.

Do akcji promującej czytelnictwo przystąpiło łącznie 114 osób. Byli to uczniowie z kl. 6d, 7a i 8d, wolontariusze czytelniczy z kl. 7b i 8b oraz nasi najmłodsi przyjaciele z Przedszkola „Słoneczko”. Koordynatorkami działania były panie: E. Cieślik, E. Kramek, S. Wolska.