07.10.2019r. Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

3W poniedziałek 7 października uczniowie klas 6, 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili gmach Sejmu. Zaczęli od obejrzenia makiety kompleksu sejmowego. Najważniejszym miejscem, które zwiedzili, była sala posiedzeń, widziana z balkonu.

Wrażenie było ogromne, obszerna sala z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem m.in. Pana Prezydenta, Pani Marszałek Sejmu oraz ogromna flaga Polski z godłem. Młodzież poznała historię polskiego parlamentaryzmu , a także szczegóły dotyczące obrad polskiego Sejmu. Po ciekawej lekcji udaliśmy się na spacer do Łazienek Królewskich, które zachwyciły nas swoją bogatą fauną. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Krakowskiego Przedmieścia. W doskonałych humorach wróciliśmy do Zwolenia.