15.10.2019r. Podsumowanie programu edukacyjnego Bocian

Podsumowanie programu edukacyjnego „Bocian” w roku szkolnym 2019/2020

Wzorem lat ubiegłych wiosną 2019 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Marii Anny Ofman przystąpili do realizacji programu edukacyjnego „Bocian” Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura” we Wrocławiu.

W tym roku szkolnym objęliśmy obserwacją 4 gniazda na terenie gminy Zwoleń: Jedlanka, Karolin, Koszary, Linów i 3 gniazda na terenie sąsiednich gmin: Wilczowola ( gmina Policzna) oraz 2 gniazda w Suchej ( gmina Pionki).

W obserwowanych gniazdach na terenie gminy Zwoleń wylęgło się 5 młodych bocianów, a w sąsiednich gminach 7 młodych.

W celu włączenia innych uczniów do programu młodzi ekolodzy wykonali okolicznościową gazetkę.