18.10.2019r. Jak nietoperz Gucio zgubił swoją mamę

"Jak nietoperz Gucio zgubił swoją mamę" i inne bajeczki

2019.10.18W piątkowe popołudnie (18.10.2019r.) mieliśmy przyjemność poznać przeuroczą grupę "Pingwinków". Było to nasze pierwsze spotkanie z ta grupą, więc przedstawiliśmy się i zaczęliśmy rozmawiać z dziećmi. Kiedy już się poznaliśmy, zapytaliśmy dzieci, czy lubią czytać. Te jednogłośnie stwierdziły, że tak, więc zapoznaliśmy je z książeczką pt. "Jak nietoperz Gucio zgubił swoją mamę".

2019.10.18

Podczas czytania uważnie słuchały i z ciekawością przyglądały się ilustracjom. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane z  książeczką, jednak jeszcze bardziej podobała im się kolorowanka, na której widniał główny bohater książki. Gucio miał wiele kolorów - był czarny, niebieski, fioletowy lub wielokolorowy! W międzyczasie podchodziliśmy do stoliczków, przy których dzieci były pochłonięte pracą i  zadawaliśmy różne pytania. One również chętnie prowadziły z nami dialog. Kiedy wszyscy skończyli kolorować, panie przedszkolanki zrobiły nam zdjęcie z małymi artystami i ich pracami. Ciężko nam było rozstać się z dziećmi i już nie możemy doczekać się następnego spotkania!

Julia i Adam

18.10.2019 2

18.10.2019 3

W piątek 18.10.2019r. poszłyśmy do przedszkola "Słoneczko" poznać wspaniałą grupę "Biedronek". Po przedstawieniu się dzieci grzecznie wysłuchały książeczki pt. "Franklin i skaczące buty". W trakcie czytania chętnie odpowiadały na pytania związane z treścią utworu. Po tej czynności maluchy przy stolikach kolorowały wesołą postać Franklina. Dosiadłyśmy się do nich i z uwagą słuchałyśmy opinii wyrażanych przez czterolatków. Są na pewno bacznymi słuchaczami i wymagającymi dyskutantami. Czas mijał nam bardzo szybko i musiałyśmy się już pożegnać. Będziemy niecierpliwie oczekiwały następnych odwiedzin.

Patrycja, Gabriela i Natalia