11.10.2019r. Czarodziejskie Skrzypce

"Czarodziejskie Skrzypce"

2019.10.11Zaczął się październik, co oznacza, że nasze wizyty w przedszkolu również rozpoczynają się na nowo. W tym semestrze będziemy odwiedzać grupę przeuroczych "Pingwinków", które miałyśmy przyjemność poznać w ubiegły piątek.

Od razu na wejściu powitała nas gromadka młodych twarzyczek, przyglądając się nam z zaciekawieniem i witając wesoło. Dzieci poznając "Weronikę, Magdę i Lenkę" rozochociły się i z entuzjazmem zaczęły przedstawiać swoje imiona, więc miałyśmy przyjemność poznać między innymi Wiktora, Zuzię czy Marcela.

Książka, jaką dzieci poznawały tego dnia, nosiła tytuł "Czarodziejskie Skrzypce". Musiała przypaść maluchom do gustu, bo chętnie odpowiadały na wszystkie zadawane pytania, a na obrazki spoglądały z ogromnym zainteresowaniem.

2019.10.11

Po sumiennie omówionej lekturze, dzieci zajęła kolorowanka z nią związana. Szybciutko usiadły do stolików i chwyciły za wszystkie kolory kredek. My za to, raz po raz podchodziłyśmy do różnych stolików, zagadując pochłoniętych artystów i  poznawałyśmy ich ulubione kolory, kreskówki, gry i  zabawy (które chętnie wykorzystamy na przyszłych spotkaniach!).

Czas z "Pingwinkami" minął nam bardzo szybko, tak, że trudno było pożegnać się z przedszkolakami. Nie możemy doczekać się następnego spotkania!

Magda, Weronika i Lena

2019.10.11 2

11.X piątek - to kolejny, oczekiwany i ulubiony nasz dzień. Nie ze względu na to, że to koniec zajęć i nadchodzący weekend, ale dlatego że możemy znowu odwiedzić naszych przyjaciół w przedszkolu "Słoneczko". Czekały na nas i z  niecierpliwością wypatrywały przez okno. Jak tylko przekroczyłyśmy próg sali, przywitały nas głośnym "dzieeeń dooobryyy". Tym razem wiedząc, że dzieciaki uwielbiają słuchać bajki przyniosłyśmy im książeczkę do przeczytania pt. "Czarodziejskie skrzypce". Były bardzo zasłuchane. Jak zwykle chętnie odpowiadały na pytania związane z bohaterami i  wydarzeniami, które poznały. Z wielkim zainteresowaniem oglądały ilustracje. Maluchy oprócz słuchania bajek bardzo chętne są do rozmowy. Zasypywały nas milionem pytań na różne tematy. Jak zwykle czas szybko minął i musiałyśmy się pożegnać. Już nie możemy się doczekać następnej wizyty. Wiadomo, na kolejne spotkanie przygotujemy fantastyczną książeczkę.

Wiktoria, Natalia  i Gabrysia