15.11.2019 Martynka i Śpiąca Królewna

„Martynka i jej wielkie sprzątanie” i Śpiąca Królewna

2019.11.15 002W piątkowe popołudnie (15.11.2019) miałyśmy przyjemność odwiedzić przedszkolną grupę „Biedronki”. Było to już nasze drugie spotkanie, więc na początku zapytałyśmy się przedszkolaków, czy pamiętają nasze imiona. Dzieci od razu z uśmiechami na twarzy zaczęły wymieniać nasze imiona. Po krótkiej pogawędce z naszymi młodszymi przyjaciółmi, Weronika przeczytała bajkę pt. „Martynka i jej wielkie sprzątanie”.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały i spoglądały na obrazki w książeczce, a ze wszystkimi zadanymi pytaniami poradziły sobie wyśmienicie. Po skończeniu czytania bajki wszyscy usiedliśmy w kółku na dywanie i uczyłyśmy dzieci nowej zabawy o nazwie ,,kaczki". Była bardzo fascynująca. Zachwyciła i zaciekawiła wszystkich, więc zaangażowały się w nowo poznaną grę.

2019.11.15 002

2019.11.15 003

2019.11.15 004

Zabawę przerwała nam pani wchodząca z podwieczorkiem. Zarówno nam, jak i dzieciom, czas minął bardzo szybko i nadzwyczaj miło. Ciężko było się pożegnać z przedszkolakami. Nie możemy się doczekać następnego spotkania.

Magda, Weronika i Lena

2019.11.15 00115.11.2019 r. w ramach wolontariatu odwiedziłyśmy uroczą grupę przedszkolaków "Pingwinki". Było to nasze pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie, którego nie mogłyśmy się doczekać. Zapoznałyśmy się z maluszkami, które bardzo ciepło nas przywitały. Po chwili rozmowy rozpoczęłyśmy czytanie bajki pt. „Śpiąca Królewna”. Nasi mali przyjaciele z zaciekawieniem słuchali tej pięknej opowieści i w mgnieniu oka odpowiadały na zadane im pytania. Później rozdałyśmy kolorowanki i razem z nimi zatraciłyśmy się w malowaniu obrazka. Maluchy były zachwycone wspólną integracją. Niestety, nadszedł czas pożegnania... Ani szkraby, ani my nie chciałyśmy się rozstawać.

2019.11.15 005

2019.11.15 001

Pingwinki pożegnały nas ciepłymi uściskami. To było kolejne, udane spotkanie. Czas wszystkim minął szybko i bardzo miło.

Niebawem znów zawitamy do naszych milusińskich.

Patrycja, Ola i Lena