29.11.2019 Questing ku pamięci Jana Kochanowskiego

Questing ku pamięci Jana Kochanowskiego

2019.11.29 005Czy można w niebanalny sposób powtarzać treści polonistyczne? Czy lekcja historii regionalnej w terenie może być atrakcyjna? Odpowiedź brzmi: TAK! Jednym z wielu sposobów, by to osiągnąć, jest wzięcie udziału w Questingu powstałym dla Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój” mającego swoją siedzibę w Zwoleniu.Pomysłodawcy zadbali o wierszowaną formę i motywowanie każdego uczestnika, pisząc: „Brawo, możemy myśleć o nowym zadaniu… Twoja bystrość umysłu zasługuje na owacje!”

29 listopada uczniowie klasy VIIb na lekcji języka polskiego przemierzali ulice Zwolenia, rozwiązując szarady, zadania i rebusy związane z Janem Kochanowskim oraz naszym miastem. Aktywnie i ciekawie spędzili czas, a przy okazji przypominali sobie fakty dotyczące życia wielkiego poety; odkrywali tajemnice starych ulic czy budynków. Swoje zadanie wykonali na medal.

Grupa uczniów z klasy VIe pod opieką pani Ilony Molendowskiej wzięła udział w Questingu w ramach zajęć rozwijających.

Questy wymyślono w ramach projektu – Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej „Multicel”. Jest to międzynarodowa format współpracy realizowana przez partnerów z Polski i Słowacji, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Danuta Imańska