19.12.2019 Wolontariusze z szóstej a

Wolontariusze z szóstej a

P1110394Od września, już trzeci rok z rzędu, uczniowie i uczennice z klasy VIa w ramach wolontariatu czytają książki, wiersze, bajki. W poniedziałkowe popołudnia odwiedzają dzieci z oddziału Ie. Odkrywają przed młodymi słuchaczami magię ukrytą w pięknych słowach, zachęcają do sięgania po lektury. Uczą miłości do literatury pięknej i mądrego spędzania czasu. Wychowawczyni Pani Agata Dmuchowska i pierwszoklasiści zawsze bardzo radośnie witają gości z VIa.

Dzieci słuchają czytania z uwagą. Odpowiadają na pytania i same pytają, na przykład o przygody Koziołka Matołka... W roli wolontariuszy świetnie sobie radzą Oktawia, Zosia, Karol, Kuba, Milena, Marysia, Jakub, Marta, oraz dwie Wiktorie i dwie Karoliny. Oni wiedzą, że warto bezinteresownie robić coś dla innych.

Danuta Imańska – opiekun Wolontariatu Czytelniczego