04.11.2019 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2019.11.29 003Październik to szczególny czas dla szkoły. Jak co roku (właśnie w tym miesiącu) świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

"Wyobraź sobie..."- to tegoroczne hasło tych obchodów.

Na korytarzach szkolnych: plakaty, gablotka szkolna oraz ogłoszenia zachęcały uczniów do wzięcia udziału w organizowanych przez bibliotekę atrakcjach.

Z okazji święta zorganizowane zostały dwa konkursy, które dostarczyły uczniom wiele emocji i zabawy.

7 października w konkursie “Poleć mi książkę, nauczycielu” nagrodzno Julię Szymanowicz- uczennicę klasy 8b, zaś 22 października w konkursie frazeologicznym „Szczęśliwej drogi“ wygrała Aleksandra Magdziak z tej samej klasy, która otrzymała nagrodę książkową. Uczniowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce zostali nagrodzeni słodkimi niespodziankami, natomiast osoby wyróżnione otrzymały uwagi pozytywne. W konkursie wzięło udział 39 uczniów.

W ramach tych obchodów przeprowadzona została akcja "1000 powodów by czytać...". Uczniowie mogli dopisywać na kolorowych karteczkach w kształcie książki swoje pomysły i spostrzeżenia. Karteczki zawieszone zostały na plakacie wykonanym przez aktyw biblioteczny.

Święto było też okazją do zorganizowania akcji "Podaruj książkę bibliotece", w której pozyskano kilka nowych tytułów.

W ostatnim tygodniu października, uczniowie wpisywali się do księgi pamiątkowej i częstowali cukierkami. W tym czasie bibliotekę odwiedziło 148 osób.

W przygotowaniach pomagali zaprzyjaźnieni z biblioteką uczniowie, aktyw biblioteczny oraz łącznicy, którzy wykonali wystawkę pt. "Październik – święto bibliotek".

Przeprowadzanie takich akcji w szkole utwierdza w przekonaniu, że biblioteka i książka pobudzają i rozwijają w uczniach ich talenty, a wspólne działania łączą nauczycieli i uczniów naszej szkoły.