20.12.2019 Konkurs Kolęd

Konkurs Kolęd

IMG 20191217 125954-11

Wielu mówi: „święta, święta i po świętach”. Jest to jednak czas szczególny, do którego pieczołowicie się przygotowujemy. Uczniowie skorzystali z różnorodności i piękna naszych kolęd. Jak co roku, tak i tym razem, spotkali się na Szkolnym Konkursie Kolędowym, aby ten zwyczaj podtrzymać, pielęgnować a przez to i celebrować Boże Narodzenie.

Był to jednakże dopiero pierwszy etap wspólnego świętowania, Konkurs kolęd odbył się 17 grudnia 2019r. w dwóch odsłonach. Oddzielne eliminacje i przesłuchania zorganizowano dla klas 6 oraz dla klas 7 - 8. Oceniało jury w składzie: p. Sylwia Wolska - opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Beata Wargacka - nauczyciel muzyki, s. Iwona Turowska - katechetka oraz p. Agnieszka Kaczmarska – nauczyciel.

Wyodrębniono zwycięzcę z każdego poziomu. Pod uwagę brano różne aspekty wykonania kolędy - artyzm i nowatorstwo, prezentacja klasy, dobór utworu do tematu (kolęda, a nie piosenka świąteczna). Klasy wykazały się dużą pomysłowością. Zwycięzcy to kl. 6A, 7D oraz 8B. Każda z nich zaprezentowała „Gore gwiazda Jezusowi”. Kolędę tę wspólnie odśpiewali dnia 20 grudnia podczas szkolnych jasełek.