20.12.2019 Jasełka

Jasełka

IMG 20191220 123935-11Jasełka, których przesłaniem jest przybliżenie prawdy o Bogu Wcielonym, nawiązują do pierwszej żywej szopki zrobionej przez św. Franciszka z Asyżu w Greccio na początku XIII w. W polskiej tradycji zajmują swoje trwałe miejsce. Trudno by było mówić o przygotowaniu uczniów i całej społeczności szkolnej do świąt bez tej właśnie inscenizacji. W naszej szkole odbyły się 20 grudnia, a  poprzedził je wstęp p. Dyrektora Zbigniewa Plewickiego oraz wspólne odśpiewanie przez zwycięzców szkolnego konkursu kolęd „Gore gwiazda Jezusowi”.

W tym roku jasełka oparte były na żywym słowie „Pisma Świętego”, bo mówiąc o tak wzniosłym i ważnym wydarzeniu, należy sięgnąć do źródeł. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 8D: Weronika Grabara, Aleksandra Włodarska, Antoni Winiarski i Krzysztof Brenkus, ponadto chór szkolny pod dyrekcją p. Beaty Wargackiej. Na widowni zasiedli nauczyciele i uczniowie. Słowo Boże mówiące o sytuacjach, na które była narażona Święta Rodzina przeplatano śpiewaniem kolęd i  piosenek świątecznych. Nasze spotkanie zakończył życzeniami p. Dyrektor Zbigniew Plewicki. Dziękujemy mu za słodkie nagrody dla laureatów Konkursu Kolęd. Wyrażamy swą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wspólnego świętowania.