Warsztaty Pho3nixActiveSchool

Warsztaty Pho3nixActiveSchool8 lutego w naszej szkole miało miejsce wielkie sportowe święto. Odwiedziła nas ekipa Pho3nixKidsPoland, która przeprowadziła warsztaty sportowo-edukacyjne. Była to nagroda publiczności zdobyta w ramach programu  Pho3nixActiveSchool na najbardziej inspirującą szkołę.  W konkursie tym brało udział ponad 700 szkół z całej Polski, a nasza szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie zwycięzców.  Gościem specjalnym warsztatów była Maria Wierzbowska - polska wioślarka, srebrna medalistka Mistrzostw Świata, srebrna i dwukrotnie brązowa medalistka Mistrzostw Europy, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i Tokio. 

Pani Maria ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów i dała się poznać jako bardzo skromna osoba, która z pewnością niejednego z uczniów zainspirowała do pracy nad własnym rozwojem. W bardzo przystępny i ciekawy sposób wprowadziła nas w tajniki swojej dyscypliny. Mieliśmy możliwość obejrzenia medali oraz pamiątek z różnych zawodów sportowych, a także posłuchać wielu ciekawostek  z nimi związanych. Podczas warsztatów nasi uczniowie mogli skorzystać z możliwości sprawdzenia swojej kondycji fizycznej (np. zwinności, wytrzymałości, skoczności), biorąc udział w treningu na specjalnie przygotowanych stanowiskach obsługiwanych przez team Pho3nix’a. Każdy uczestnik mógł także określić swój profil sportowy.                                

Był to dzień pełen emocji. Autografom i pamiątkowym zdjęciom nie było końca. Super zabawa i sportowe wyzwania długo pozostaną w naszej pamięci. Może właśnie ten dzień będzie początkiem niejednej kariery sportowej.

Monika Matyga

Obejrzyj film z warszatatów tutaj

Zdjęcia: J. Kaczmarczyk

 

 

 

Free Joomla! templates by Engine Templates