Wieczornica z prozą

20171117 113434Dnia 15 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole „Wieczornica z prozą”. Młodzież klasy 2c i 2a przedstawiła rówieśnikom nowości książkowe ze szkolnej biblioteki. Zostały zaprezentowane sylwetki pisarzy oraz wybrane przez młodzież fragmenty książek.

Niektórzy z uczniów, oprócz wspomnianych nowości, przynieśli dodatkowo swoje ulubione książki i czytali fragmenty, mające na celu zachęcenie innych uczniów do przeczytania tych pozycji.

„Wieczornica z prozą” zorganizowana została, by rozbudzać w uczniach pasję do czytania oraz stworzyła możliwość do zaprezentowania uczniowskich fascynacji czytelniczych.

Akcja została przeprowadzona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa z inicjatywy polonistki Elżbiety Chachlowskiej przy współpracy Elżbiety Kramek – bibliotekarki.