Wycieczka klasy 3b do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu

Wycieczka klasy 3b do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu

DSC 0298W dniu 10 października 2017 roku uczniowie klasy III b wraz z bibliotekarką Elżbietą Kramek odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Zwoleniu.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie gimnazjalistów z biblioteką jako jedną z instytucji publicznych funkcjonujących w naszym środowisku. Uczniowie poznali pełną ofertą książnicy. Odwiedzili wszystkie działy biblioteki i zapoznali się z ich pracą.

Dowiedzieli się jakie są zasady korzystania z biblioteki i katalogu online. Poinformowani zostali także o roli  czytelni, w której dostępny jest szeroki wybór czasopism, a także można skorzystać z komputera oraz skserować potrzebne materiały. Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość obejrzenia nowości wydawniczych zakupionych przez bibliotekę. Uczniowie, którzy nie byli czytelnikami biblioteki obiecali, że wrócą ponownie, aby założyć kartę i wypożyczyć książki.