Pedagog szkolny ul. Ludowa

środa                     10.00 – 14.30

czwartek               10.00 – 14.00

piątek                   10.00 – 14.00

Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej podczas nauczania zdalnego

1. Dla rodziców:

- poradnictwo stacjonarne ( ul. Ludowa 35) po uprzednim umówieniu się telefonicznym, telefoniczne (48-676-27-16 wew. 23), poprzez    e-mail ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) oraz dziennik elektroniczny Librus dotyczące:

- prowadzenia rozmowy z dzieckiem dotyczącej konieczności pozostania w domu i dbania o zdrowie swoje i innych,

- trudności edukacyjnych,

- trudności wychowawczych

- trudności emocjonalnych, z uwzględnieniem radzenia sobie z lękiem wywołanym aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz zdalnym nauczaniem

- wspomagania dziecka w procesie samodzielnej nauki w domu –harmonogram dnia, planowanie pracy i motywowanie do wysiłku intelektualnego, bezpieczeństwa w sieci,

- wstępna diagnoza problemu: wywiady zdalne, analiza dostarczonej dokumentacji, porady,

- konsultacje logopedyczne.

2. Dla nauczycieli:

- poradnictwo stacjonarne ( ul. Ludowa 35) , telefoniczne (48-676-27-16 wew. 23 ), poprzez e-mail ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) oraz dziennik elektroniczny Librus dotyczące:

- prowadzenia rozmowy z rodzicem dotyczącej obecnej sytuacji oraz konieczności pozostania w domu i dbania o zdrowie całej rodziny,

- redukowania poziomu lęku u uczniów i ich rodziców,

- organizacji pracy ucznia w trakcie nauki zdalnej,

- dostosowania wymagań edukacyjnych podczas edukacji zdalnej,

- trudności emocjonalno-motywacyjnych uczniów, z uwzględnieniem radzenia sobie z samodzielną nauką w domu i ocenianiem,

- trudności emocjonalno-społecznych uczniów wynikających z obecnej sytuacji i izolacji społecznej.

3. Dla uczniów:

- poradnictwo stacjonarne ( ul. Ludowa 35) po uprzednim umówieniu się telefonicznym, telefoniczne (48-676-27-16 wew. 23 ), poprzez    e-mail ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) oraz dziennik elektroniczny Librus dotyczące:

- dbania o zdrowie psychiczne,

- planowania i organizacji samodzielnej nauki w domu oraz terminowości wykonywania zadań w systemie zdalnym,

- radzenia sobie z sytuacją ekspozycji społecznej podczas zajęć on-line,

- trudności emocjonalnych, z uwzględnieniem radzenia sobie z lękiem wywołanym aktualną sytuacją epidemiologiczną,

- radzenia sobie z ocenianiem w systemie zdalnym,

- uświadamiania cyberzagrożeń i sposobów reagowania na nie,

- zaspakajania potrzeby własnej przestrzeni,

- radzenia sobie z izolacją społeczną i zaspokojenia potrzeby kontaktów rówieśniczych.

Pedagog szkolny- Beata Michalska

Numery telefonów pod którymi można uzyskać anonimowo i za darmo pomoc:

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

Można dzwonić codziennie, od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych!), w godzinach 14.00-22.00.

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Można dzwonić codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 12.00-02.00.

800 70 22 22

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – bezpłatny telefon czynny całą dobę (24h).

800 12 12 12

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka.

Można dzwonić codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.15-20.00. Pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również dzwonić osoby dorosłe, by zgłosić problemy dzieci.

800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia dla osób po stracie bliskich (będących w żałobie).

Można dzwonić codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 14.00-20.00.

800 120 002

Bezpłatny ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie – Niebieska Linia – czynny całą dobę (24h).

800 100 100

Bezpłatny telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

Można dzwonić codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00.

801 199 990

Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania

Można dzwonić codziennie, od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem świąt państwowych) w godzinach 16.00-21.00 (koszt jak za połączenie lokalne, niezależnie od jego trwania).

Internetowy Telefon Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”  - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

Beata Michalska