Wycieczka Lublin - Kazimierz Dolny

 Wycieczka Lublin - Kazimierz Dolny       W dniu 26 października 2022r. uczniowie klas IV c i IV e wraz z wychowawczyniami   i opiekunami wyruszyli  do Lublina i Kazimierza Dolnego. Wycieczka została dofinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” i miała na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. 


        W wycieczce wzięło udział czterdzieścioro czworo uczniów. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie  Muzeum Wsi Lubelskiej i malowniczego Kazimierza Dolnego.

        W Lublinie, pod okiem przewodnika, zwiedzaliśmy Skansen Ziemi Lubelskiej. Mogliśmy zobaczyć tam takie budowle jak: chaty, wiatrak, kuźnię, szkołę, stary zakład fryzjerski, piwiarnię oraz wiele innych budynków i zakładów z dawnych lat. Uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem przyglądali się zbiorom Skansenu.

        Po przejechaniu do Kazimierza Dolnego udaliśmy się na spacer po rynku. Prowadzeni przez panią przewodnik podziwialiśmy malownicze kamieniczki. Zwiedziliśmy również: ruiny zamku i basztę, Górę Trzech Krzyży  oraz jeden z wąwozów lessowych Korzeniowy Jar.

A.Chołuj

Zdjęcia: A. Chołuj

Free Joomla! templates by Engine Templates