Mam cudowną rodzinę

Dzień Rodziny      Bliskie i serdeczne relacje z rodziną, oparte na miłości i wzajemnym szacunku to podstawa funkcjonowania każdego z nas. Dzień Rodziny (15 maja), Dzień Matki (26 maja), Dzień Dziecka (1 czerwca) i Dzień Ojca (23 czerwca) – to dni, które na stałe zagościły w kalendarzu świąt obchodzonych w Polsce.

Ogólnopolska wymiana pocztówkowa

Pocztówki           W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Ogólnopolska wymiana pocztówkowa”. Była to akcja skierowana do dzieci z całej Polski. Polegała ona na wzajemnym wysyłaniu widokówek do różnych placówek oświatowych znajdujących się na terenie naszego kraju.

Święta majowe

Majowe święta           W historii naszej ojczyzny zakorzeniły się trzy szczególnie ważne święta. Są nimi: 1 maja – Międzynarodowy Dzień Ludzi Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Konstytucji. Każde z powyższych świąt ma inny charakter, dotyczy innych okoliczności. Jednak wszystkie te dni niosą za sobą osobiste wartości oraz refleksje nad przeszłością.

Akcja #SprzątamyDlaPolski

Akcja #SprzątamyDlaPolski        Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w dniu 22.04.2022 roku przedszkolaki z grup Leśne Duszki, Misie, Tygryski oraz klas 0a, 0c, 3a i uczniowie świetlicy szkolnej wraz z opiekunami wzięli udział w wiosennej edycji akcji #SprzątamyDlaPolski organizowanej pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Wielkanoc

Wielkanoc      Wielkanoc jest nazywana również Niedzielą Wielkanocną, Wielką Niedzielą, Zmartwychwstaniem Pańskim, w prawosławiu: Paschą. To najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Święta te poprzedza wielki post, czyli czterdziestodniowy okres przygotowania i oczekiwania.

Free Joomla! templates by Engine Templates