Panorama3.jpg

 

Spotkanie w bibliotece szkolnej

9 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską. Transmitowane było on-line przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi. Wzięli w nim udział uczniowie z klas: 3a, 3c i 3d uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Renata Piątkowska to polska pisarka, jedna z najbardziej cenionych współczesnych autorek książek dla dzieci i młodzieży, których napisała ponad 50. Za swoją twórczość otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Cztery jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swoich książkach, przygodach ze zwierzętami. Uczniowie wysłuchali również fragmentu książki „Ciekawe, co będzie jutro?”. Odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Odpowiedzi na swoje pytania usłyszeli: Wojtek z klasy 3a oraz Piotr z klasy 3c.

Spotkanie bardzo podobało się uczniom, upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zostało przygotowane przez Panie: Justynę Kaczmarczyk, Wioletę Skorek i Annę Zaborską.

Zdjęcia: Biblioteka

 

 

„Mama Tata - Najpiękniejsze Słowa Świata”

26 maja obchodzimy Dzień Mamy, warto uczcić go składając w tym dniu życzenia naszym Mamom. Niecały miesiąc później - 23 czerwca obchodzimy dzień Taty i jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowaniu Tatom za wszystko, co dla nas robią. Połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Dzisiejszy dzień - to Dzień Mamy i Taty, Wspólne Święto Rodziców!

Niestety, w tym roku nie możemy spędzić go wspólnie na uroczystości zorganizowanej w szkole przez trwającą pandemię COVID-19. Mimo to dzieci ze „Świetlicy dla najmłodszych” nadały wyjątkowość temu dniu - choć wirtualnie.

W tym szczególnym dniu zostały przygotowane przepiękne prezenty-laurki. Nie mogło również zabraknąć piosenek o Mamie i Tacie, ale przede wszystkim życzeń dla Kochanych Rodziców.

To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu uroczystości Paniom: Marzenie Bojskiej, Agnieszce Smolarczyk i Katarzynie Liberadzkiej.

 

Zobacz: nagranie 1 (MP4, 1:54)

 

Zobacz: nagranie 2 (MP4, 1:54)

Anna Zaborska

 

Zdjęcia: A. Zaborska

 

 

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

W piątek w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Roksaną Jędrzejewska-Wróbel. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią Covid-19 odbyło się ono on-line. Wzięli w nim udział uczniowie z klas: 2a, 2c i 3e uczęszczający do świetlicy szkolnej. Spotkanie było transmitowane na żywo na profilu społecznościowym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel jest autorką książek dla dzieci, bajek terapeutycznych, tekstów w podręcznikach szkolnych, w Świerszczyku, Misiu oraz piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Napisała ponad dwadzieścia książek. Na podstawie serii jej książek o ryjówce Florce powstał serial animowany „Pamiętnik Florki”. Jest laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swojej pierwszej książce, skąd brała pomysły o Florce ryjówce oraz o perypetiach Bzyka-Brzęka. Odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Odpowiedzi na swoje pytania usłyszały m.in. Roksana z klasy 2c oraz Marcelina z klasy 2a.

Spotkanie, które upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Zostało ono przygotowane przez Panie: Justynę Kaczmarczyk, Wioletę Skorek i Annę Zaborską. Na prośbę uczniów spotkania on-line z pisarzami będą kontynuowane.

Zdjęcia: Biblioteka

 

 

Święta majowe

w „Świetlicy dla najmłodszych”

Majowe święta to ulubione święta, które obchodzą Polacy. Kojarzą się z długim weekendem, dobrą pogodą i powiewającą flagą na budynkach i domach. W związku z obchodami tych ważnych dni przygotowana została tablica okolicznościowa. Tegoroczne świętowanie nie będzie takie samo, więc może to dobra okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy, czemu tak szumnie obchodzimy majowe święta.

 

Anna Zaborska

 

ekspozycja szkolna na temat świąt majowych

 

Święta Wielkiej Nocy

w „Świetlicy dla najmłodszych”

 

Życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny

i wiarą w sens życia, pogody w sercu i radości płynącej

z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy nasi uczniowie ze „Świetlicy dla najmłodszych” wykonali śliczne prace ukazujące zające oraz baranki. Zostały one starannie i ciekawie wykonane.

Anna Zaborska

 

Dzień Kobiet w „Świetlicy dla najmłodszych”

 

Dla Kobiet, które znamy

moc życzeń dzisiaj mamy,

dużo szczęścia i miłości

oraz kwiatów i radości,

niechaj się to niesie na cały kraj,

dziś dla Pań wszystko naj… naj… naj.

 

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Jest to wyjątkowy dzień dla każdej Kobiety. Z tej okazji co roku pojawiają się dla nich życzenia i piękne kwiaty.

W „świetlicy dla najmłodszych” w tym roku nasze dziewczynki z okazji tego święta zostały obdarowane medalami w kształcie serduszka z wizerunkiem księżniczki. Zostały one bezpiecznie zalaminowane. Był to symboliczny podarunek od chłopców oraz wychowawczyni.

Nasza galeria prac plastycznych również przybrała świąteczny wystrój. Zostały wykonane bukiety kwiatowe pięknie wykonane przez dzieci ze „świetlicy dla najmłodszych”.

Anna Zaborska

Zdjęcia : Anna Zaborska

Zdjęcie kwiaty: bycrazem.com

 

Poczta walentynkowa

Walentynki, inaczej Dzień Zakochanych, to okazja do miłych gestów wobec wszystkich tych, których kochamy, lubimy i szanujemy. Najpopularniejszy zwyczaj to wysyłanie lub wręczanie ozdobnych kartek z życzeniami.

W świetlicy szkolnej, jak co roku, zorganizowana była „Poczta Walentynkowa” z zachowaniem reżimu sanitarnego obowiązującego na terenie szkoły. W dniach od 2 do 12 lutego 2021r. została udostępniona w widocznym miejscu skrzynka „Poczty walentynkowej” oraz plakat z najważniejszymi informacjami dla uczniów. Kartki zostały poddane kwarantannie zgodnie z wytycznymi. Po tym okresie zostały rozniesione przez naszych „świetlicowych kurierów” Igę Bednarczyk i Kaję Gregorczyk do adresatów z zachowaniem reżimu sanitarnego (maseczka i rękawiczki).

Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Obdarowani byli miło zaskoczeni i bardzo się ucieszyli.

Anna Zaborska

Zdjęcia: A. Zaborska

 

 

 

Kochana Babciu, Drogi Dziadku…

Z okazji święta naszych kochanych dziadków uczniowie „Świetlicy dla najmłodszych” za pośrednictwem strony internetowej szkoły przekazują życzenia i śpiewają piosenkę „Nasi kochani, Babcia i Dziadek”.

Z powodu pandemii koronawirusa Babcie i Dziadkowie nie mieli możliwości obejrzenia swoich wnucząt na występach w szkole. Mamy nadzieję, że życzenia przekazane drogą elektroniczną będą dla Nich równie miłe i radosne. Jeszcze raz życzymy Wszystkim Babciom i Dziadkom pogody ducha, uśmiechu na twarzy i pociechy z największego szczęścia jakim są wnuczęta.

Anna Zaborska

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu (MP4, 05:07)

 

 

Święta Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie jest najuroczyściej obchodzonym świętem. To święto rodzinne, spędzane w gronie najbliższych ludzi - sięga tradycjami dawnych czasów.
Dzieci uczęszczające do świetlicy dla najmłodszych podczas śpiewania i słuchania kolęd wykonywały piękne prace plastyczne związane ze Świętem Bożego Narodzenia. Prowadziły rozmowy i dyskusje o tym jak w ich domach spędzane są Święta Bożego Narodzenia.

Anna Zaborska

 

 

Ogólnopolska wymiana pocztówkowa

Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wymiana pocztówkowa stanowi nietuzinkową formę nauki geografii. Pocztówki z wizerunkiem naszego miasta i pozdrowieniami wysyłamy do szkół, które również biorą udział w tym projekcie edukacyjnym. Następnie czekamy na kartki, które umieścimy na przygotowanej wcześniej mapie. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju mają możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Będzie to też świetna sposobność, aby przybliżyć uczniom zasady działania poczty i osób pracujących tam. Stanowi magiczną podróż poprzez ciekawe i nieznane zakątki Polski, naukę wyobraźni oraz kreatywności. Mam nadzieję, że ogólnopolska wymiana pocztówkowa przyniesie uczniom mnóstwo pozytywnych emocji, radości i ogromny bagaż wiedzy.

 

Anna Zaborska

 

Zwoleń na pocztówkach

mapa Polski

 

 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. Zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, wspominamy, tęsknimy, ale też pamiętamy o tych, którzy zginęli w wojnie, za naszą Ojczyznę. Dzieci uczęszczające do „świetlicy dla najmłodszych” wykonały z znicze upamiętniając to wydarzenie. Rozmawialiśmy również o tym, jak należy zachować się na cmentarzu.

Anna Zaborska

prace dzieci ze świetlicy dla najmłodszych przedstawiające znicze

 

 

Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy dla najmłodszych

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji chcieliśmy również złożyć życzenia.

Drodzy nauczyciele

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,

niech szkoła w dom się wspólny zmienia!

Praca wychowawcy to praca niełatwa

bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.

Kocha ona figle i chętnie się czubi,

lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.

Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,

aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,

który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,

jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Anna Zaborska

ekspozycja szkolna na temat Dnia Edukacji Narodowej

 

 

Dzień Chłopaka w świetlicy dla najmłodszych

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków. Każdy chłopiec uczęszczający do świetlicy dla najmłodszych został obdarowany medalem „Super Chłopaka”. Wspóln zabawy nie było końca.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

Anna Zaborska

 

Bezpieczni w świetlicy dla najmłodszych

Corocznie w świetlicy dla najmłodszych przypominamy zasady i obowiązki w bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. W trakcie zajęć dzieci czynnie brały udział w zajęciach i chętnie wykonały pracę plastyczną „Sygnalizator świetlny”.

Anna Zaborska

 

 

„Kodeks Świetliczaka” w świetlicy dla najmłodszych

Na naszych zajęciach świetlicowych z dziećmi przygotowaliśmy „Kodeks Świetliczaka”. Głównym celem tej pracy było przyjęcie wszystkich dzieci do społeczności świetlicowej, zintegrowanie ich w jedną grupę i wspólne określenie zasad obowiązujących w świetlicy szkolnej.

Wszyscy wspólnie wykonywaliśmy pracę plastyczną, przy której świetnie się bawiliśmy.

Anna Zaborska

 

 

Informacja dla rodziców uczniów korzystających z dożywiania w PSP

 

HARMONOGRAM PRZYWOZU UCZNIÓW

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZWOLENIU

W BUDYNKU PRZY UL. KOŚCIELNEJ 7

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 obowiązuje od 08.09.2020 r.

MIEJSCOWOŚĆ

GODZINY PRZYJAZDU

GODZINY PRZYJAZDU

GODZINY PRZYJAZDU

MOSTKI

6:50

 

8:50

PAŁKI

6:55

 

8:55

SOSNOWICA

7:00

 

9:10

OSINY

7:15

 

9:15

PSP w Zwoleniu

ul. LUDOWA

7:20

7:15

9:20

PSP w Zwoleniu

ul. KOŚCIELNA

7:25

7:20

 

KOSZARY

 

6:45

 

LINÓW (800m do drogi do Poręby)

 

6.55

 

PODZAGAJNIK

 

6:55

 

OSTROWY

 

6:55

 

NIWKI (od Linowa)

 

7:43

9:30

JEDLANKA

 

7:20

9:35

ul. PERZYNY

 

7:20

9:40

ZIELONKA NOWA

6:45

9:03

 

ZIELONKA STARA

6:55

9:00

 

GRABÓW

6:50

9:05

 

WIŚLANA

7:00

   

UL. CHOPINA

7:03

   

PSP ZWOLEŃ
budynek przy ul. Kościelnej

7:05

9:30

 

PSP ZWOLEŃ
budynek przy ul. Ludowej

7:10

9:35

 

ŁUGI

7:20

9:10

 

MICHALIN

7:25

   

MIECZYSŁAWÓW

7:27

9:15

 

CYGANÓWKA

7:30

9:20

 

ATALIN

7:30

9:20

 

UL. PUŁAWSKA

7:35

9:25

 

HARMONOGRAM ODWOZU UCZNIÓW

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZWOLENIU

W BUDYNKU PRZY UL. KOŚCIELNEJ 7

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 obowiązuje od 08.09.2020 r.

MIEJSCOWOŚĆ

GODZINY ODWOZU

GODZINY ODWOZU

GODZINY ODWOZU

PSP ZWOLEŃ

12.35

14.20

15.20

ZIELONKA NOWA

13:10

14:55

15:50

ZIELONKA STARA

12:25

15:00

15:50

MICHALIN

12:50

14:37

15:37

MIECZYSŁAWÓW

12:50

14:35

15:35

CYGANÓWKA

12:45

14:35

15:35

ATALIN

12:40

14:30

15:30

ul. PUŁAWSKA

12:37

14:25

15:25

OSINY

 

14:25

15:25

SOSNOWICA

 

14:32

15:30

PAŁKI

 

14:40

15:35

MOSTKI

 

14:43

15:45

PODZAGAJNIK
uczniowie z tej miejscowości przesiadają się do autobusu na ul. Ludowej przy PSP w ZwoleniuOSTROWYuczniowie z tej miejscowości przesiadają się do autobusu na ul. Ludowej przy PSP w Zwoleniu

   

15:30

15:25

LINÓW

uczniowie z tej miejscowości przesiadają się do autobusu na ul. Ludowej przy PSP w Zwoleniu

   

15:40

Harmonogram przywozu i odwozu uczniów może ulec zmianie.

Kierownik świetlicy

Marzena Bojska

 

 

Harmonogram przywozu uczniów

do Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Zwoleniu

w roku szkolnym 2020/2021

od dnia 07.09.2020 r. budynek ul. Ludowa 35

 

Miejscowość

Godzina

Godzina

Osiny

7.15

9.15

Sosnowica

7.00

9.10

Pałki

6.55

8.55

Mostki

6.50

8.50

ul. Puławska

7.35

9.25

ul. Sienkiewicza

7.15

9.20

Zielonka Stara

7.00

8.55

Zielonka Nowa

7.05

9.05

Mieczysławów

7.25

9.15

Cyganówka

7.30

9.17

Atalin

7.30

9.20

Grabów

7.10

9.05

ul. Kopernika

 

9.25

Podzagajnik/ Ostrowy

6.55

9.05

Linów w kierunku

Poręba

6.55

9.07

Linów w kierunku Koszar

6.50

9.09

Linów/Niwki

7.00

9.06

Koszary

6.45

9.10

Jedlanka

7.20

9.35

Niwki

7.10

9.30

ul. Perzyny

7.20

9.40

Droga Czerska

7.05

 

 

Harmonogram odwozu uczniów

z Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Zwoleniu

w roku szkolnym 2020/2021

od dnia. 07.09.2020 r. budynek ul. Ludowa 35

 

Miejscowość

Godzina

Godzina

Godzina

PSP Zwoleń

12.30

14.20

15.15

Osiny

 

14.25

15.25

Sosnowica

 

14.32

15.30

Pałki

 

14.40

15.35

Mostki

 

14.43

15.45

ul. Puławska

12.35

14.25

15.25

ul. Sienkiewicza

12.35

 

15.50

Zielonka Stara

13.00

15.00

15.50

Zielonka Nowa

13.10

14.55

15.50

Grabów

 

14.50

15.45

Mieczysławów

12.50

14.35

15.35

Cyganówka

12.45

14.35

15.35

Atalin

12.40

14.30

15.30

Podzagajnik

12.45

 

15.30

Podzagajnik/

Ostrowy

   

15.25

Linów

12.55

 

15.33

Linów w kierunku

Poręba

   

15.36

Linów w kierunku Koszar

   

15.40

Koszary

12.40

 

15.45

Jedlanka

12.50

 

15.35

Niwki

12.45

 

15.30

Podzagajnik- Droga Czerska

   

15.25

ul. Perzyny

12.50

 

15.40

 

Harmonogram przywozu i odwozu uczniów z budynku szkoły ul. Kościelna 7 zostanie zamieszczony w dn. 07.09.2020 r.

Proszę zainteresowanych Rodziców dowozami i odwozami uczniów do szkoły o przekazanie informacji zwrotnej za pomocą e-dziennika Librus.

Kierownik świetlicy

Marzena Bojska

 

Harmonogram wydawania posiłków w Publicznej Szkole Podstawowej

im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

 

budynek szkoły ul. Ludowa 35

 

GODZINY SPOŻYWANIA POSIŁKÓW

KLASA

LICZBA DZIECI

DZIEŃ TYGODNIA

10.45-11.00

1B,2B,2C,3B

26

poniedziałek, wtorek, środa

11.00-11.15

Czynności sanitarno-higieniczne

   
11.15-11.30

4B,1C,3E

25

Poniedziałek ,wtorek, środa

11.30-11.40

Czynności sanitarno-higieniczne

   
11.40-12.00

0A,0B,0E

29

Poniedziałek ,wtorek, środa

12.00-12.15

Czynności sanitarno-higieniczne

   
12.15-12.30

4A,4D,4C,5A,2A,3A

38

poniedziałek, wtorek, środa

12.30-12.45

Czynności sanitarno-higieniczne

   
12.45-13.00

0C,0D, oddział przedszkolny(5-latki)

37

poniedziałek, wtorek ,środa

13.00-13.15

Czynności sanitarno-higieniczne

   
13.15-13.30

5B,5C,6A,6B,6H

19

poniedziałek, wtorek, środa

13.30-13.45

Czynności sanitarno-higieniczne

   
13.45-14.00

1A,1D,2D,2E,3C,3D

33

poniedziałek, wtorek, środa

14.00-14.15

Czynności sanitarno-higieniczne

   


Kierownik świetlicy

Marzena Bojska

 

 

Informacja dla rodziców i uczniów korzystających ze

świetlicy szkolnej

 

W czasie pandemii w związku z reżimem sanitarnym i wytycznymi MEN, MZ i GIS proszę rodziców o pilny kontakt z kierownikiem świetlicy w sprawie określenia szczegółowych godzin przebywania dziecka/ucznia w świetlicy szkolnej.

W celu usprawnienia organizacji pracy świetlicy, informuję ponadto, że codziennie w godzinach od 15.30 do 16.00 miejscem odbioru dzieci/uczniów będzie DUŻA ŚWIETLICA - WEJŚCIE NR 7 - budynek ul. Ludowa.

Dotyczy to dzieci/uczniów przebywających w tym czasie na terenie szkoły.

Kierownik Świetlicy

Marzena Bojska

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy dla najmłodszych

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji chcieliśmy również złożyć życzenia.

Drodzy nauczyciele

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,

niech szkoła w dom się wspólny zmienia!

Praca wychowawcy to praca niełatwa

bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.

Kocha ona figle i chętnie się czubi,

lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.

Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,

aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,

który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,

jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Anna Zaborska

 

 

 

Dzień Chłopaka w świetlicy dla najmłodszych

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków. Każdy chłopiec uczęszczający do świetlicy dla najmłodszych został obdarowany medalem „Super Chłopaka”. Wspóln zabawy nie było końca.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

Anna Zaborska

 

Bezpieczni w świetlicy dla najmłodszych

Corocznie w świetlicy dla najmłodszych przypominamy zasady i obowiązki w bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. W trakcie zajęć dzieci czynnie brały udział w zajęciach i chętnie wykonały pracę plastyczną „Sygnalizator świetlny”.

Anna Zaborska

 

 

„Kodeks Świetliczaka” w świetlicy dla najmłodszych

Na naszych zajęciach świetlicowych z dziećmi przygotowaliśmy „Kodeks Świetliczaka”. Głównym celem tej pracy było przyjęcie wszystkich dzieci do społeczności świetlicowej, zintegrowanie ich w jedną grupę i wspólne określenie zasad obowiązujących w świetlicy szkolnej.

Wszyscy wspólnie wykonywaliśmy pracę plastyczną, przy której świetnie się bawiliśmy.

Anna Zaborska

 

Free Joomla! templates by Engine Templates