Panorama2.jpg
 

Świetlica 2018/2019

Świetlica zaprasza

Już od nowego roku szkolnego świetlica szkolna zaprasza do nowo utworzonej świetlicy dla klas pierwszych.

 Dzieci będą spędzać czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Podczas zajęć plastycznych, muzycznych czy sportowych będą rozwijać swoją kreatywność i uczyć się współpracy w grupie rówieśniczej.

Oprócz w/w świetlicy w Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu działa również „Świetlica dla najmłodszych” do której uczęszczają uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz „Świetlica dla klas starszych”, gdzie radośnie spędzają czas uczniowie z klas II – V.

Wszystkie świetlice serdecznie zapraszają od poniedziałku do piątku w godzinach 700  - 1600.

 

 

Świat baśni w języku angielskim

            Dzieci ze świetlicy dla najmłodszych od początku roku szkolnego poznają zaczarowany świat baśni, m.in.: Braci Grimm, H.Ch. Andersena, Ch. Perraulta czytanych w języku angielskim. Inicjatorką spotkań jest pani Agata Szczechowska nauczycielka języka angielskiego.

            Poprzez słuchanie bajek dzieci nie tylko uczą się języka angielskiego, ale także rozwijają swoją wyobraźnię, zyskują pewność siebie i motywację do pogłębiania wiedzy w języku angielskim.

Agata Szczechowska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId60dededc73

 

Pomagamy starszym i samotnym

 

Już po raz kolejny uczniowie świetlicy szkolnej włączyli się w ogólnopolski projekt „Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju II”.  Jednym z działań jest pomoc osobom starszym i samotnym.

Święta Wielkanocne to szczególny czas, który kojarzy się ze spotkaniami w gronie rodzinnym i wśród znajomych. Jest to okres szczególnie trudny dla ludzi starszych, chorych i samotnych, którzy często nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wspólnie z nauczycielami zaangażowali się w przygotowanie słodkich upominków, które pracownicy MOPS w Zwoleniu dostarczyli podopiecznym.

Mamy nadzieje, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzach obdarowanych i nikt z nich nie czuł się samotny i opuszczony.

Anna Majewska

 

Dbamy o tradycję

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Poprzedza ją Niedziela Palmowa, która jest pamiątką przyjazdu Jezusa do Jerozolimy gdzie był witany gałązkami palmowymi. Współczesne palmy są bardzo kolorowe i wykonane z suszonych i żywych roślin i ziół oraz kwiatów.

W tym roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wspólnie z nauczycielami wychowawcami świetlicy wzięli udział w konkursie na „Palmę Wielkanocną” organizowanym  w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.

Nasza palma wykonana była z zielonego bukszpanu oraz kolorowych kwiatów z bibuły i mierzyła ponad trzy metry. Dzięki tym imponującym rozmiarom zajęliśmy I miejsce w konkursie na najwyższą palmę w naszej parafii.

Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdca76eb81b1

 

Walentynki

Święto zakochanych to doskonała okazja do przygotowania kartek do poczty walentynkowej oraz okazania swoich uczuć drugiej osobie często w sposób anonimowy. Również, jak co roku, w naszej świetlicy została zorganizowana taka możliwości wyrażenia sympatii do koleżanek i kolegów ze szkoły. Skrzynka szybko się zapełniła walentynkowymi życzeniami. Szkolni listonosze mieli tego dnia wiele pracy, aby wszystkie kartki trafiły do adresatów.

Anna Majewska 

Świąteczne stroiki

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, jak co roku  uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej włączyli się w akcję pomocy osobom starszym i samotnym, podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu. Z wielkim zaangażowaniem dzieci i nauczycieli zostały przygotowane stroiki świąteczne. Chcieliśmy w ten sposób uwrażliwić uczniów na potrzeby osób starszych oraz okazać naszą pamięć i pokazać, że tylko odrobina dobrej woli wystarczy by sprawić komuś przyjemność.

Anna Majewska

 

 

„Miłość wszystkiego zawarła w sobie Ojczyzna”

Niepodległość Polski – to hasło ważne dla każdego Polaka, dlatego też w dniu 26 listopada 2018 r. w naszej świetlicy obchodzona była 100. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy przygotowali wzruszające i pełne zrozumienia przedstawienie, w którym pokazali jak ważna jest dla nich historia oraz pamięć o bohaterach. Uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony podczas wykonywania wierszy, tańców oraz śpiewania patriotycznych pieśni wraz z zespołem ludowym „Piątkowy Stok”.

Naszą małą uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Pani Bogusława Jaworska - Przewodnicząca Społecznego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Pan Arkadiusz Sulima – Burmistrz Zwolenia, Pan Grzegorz Molendowski – z-ca Burmistrza Zwolenia, Pani Natalia Anna Wieczerzyńska – Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu, Pani Elżbieta Nowakowska – Przewodnicząca Społecznej Rady Programowej Domu Kultury w Zwoleniu, Pani Wiesława Sałek – Kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu, Pani Małgorzat Krok – Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu, Pani Małgorzata Celi – redaktor portalu informacyjnego Miasto Zwoleń.

Iwona Siwierska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId3626309884

 

 

BohaterON w Twojej Szkole

Uczniowie z klas starszych uczęszczający na zajęcia świetlicowe wraz z Panią Iwoną Siwierską wzięli udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole stanowiącej część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek, dlatego nasza szkoła przystąpiła do akcji BohaterON w Twojej Szkole. Chcemy w sposób symboliczny  podziękować Powstańcom wysyłając im kartkę z życzeniami.

Iwona Siwierska

 

Tydzień Edukacji Globalnej

pod hasłem„Oszczędzaj wodę”

W listopadzie w naszej świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia w ramach programu „Edukacja Globalna- liderzy na rzecz zrównoważonego rozwoju”, których głównym tematem była woda i sposoby na jej oszczędzanie. Przygotowaliśmy też gazetkę, która została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

            W pogadankach, jakie zostały przygotowane, dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat sposobów oszczędzania cennej wody. Zakręcanie kranu w czasie mycia zębów czy korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie było dla nich oczywiste. Postanowili  zatem przenieść swoje pomysły na kartkę i tak powstały prace plastyczne błękitnych kropelek, które proszą o oszczędzanie wody.

Posłużyliśmy się prezentacją multimedialną na temat problemów z dostępem do bieżącej wody. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali i zadawali mnóstwo pytań. Zauważyli, że wody na Ziemi jest dużo, ale tej nadającej się do spożycia niestety bardzo mało.

Była to cenna lekcja, gdyż bez wody nie ma życia, a to od nas zależy czy będziemy jej mieli pod dostatkiem.                                                                                 Nauczyciele świetlicy

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdc50a3c990e

 

Twórczość plastyczna

Jedną z form pracy w  naszej świetlicy są zajęcia plastyczno- techniczne. Mają one ogromny wpływ na rozwój wyobraźni dziecka, jego pomysłowości, zdolności manualnych, poczucia estetyki i współpracy w grupie. Szczególnie korzystny wpływ mają  na dzieci nieśmiałe, które pochłonięte dobrą zabawą zapominają  o własnej niepewności. Zajęcia plastyczne i prace ręczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród większości naszych uczniów. Można doskonale bawić się, uczyć i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. 

Agnieszka Smolarczyk

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId58c16c5262

 

Rozśpiewana świetlica

W naszej świetlicy odbywają się zajęcia muzyczno–ruchowe. Zajęcia mają na celu  rozbudzanie wrażliwości muzycznej dzieci. Ta forma zajęć przyczynia się również do zaspokajania potrzeby ruchu przez ćwiczenia rytmiczne oraz poprawne i estetyczne poruszanie się podczas różnego rodzaju zabaw przy muzyce. Muzyka to dziedzina, która sprzyja spontanicznej wypowiedzi dziecka. Rozwija pamięć, koncentrację, słuch ale przede wszystkim rozwija wyobraźnię dziecka, mobilizuje do działania i współdziałania w grupie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach.

                                                                                      Agnieszka Smolarczyk

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId66fa4201da

 

Owocowe szaszłyki

W październiku w „Świetlicy dla najmłodszych” w ramach programu „Jem smacznie, zdrowo i kolorowo” uczniowie przygotowywali owocowe szaszłyki. Zajęcia kulinarne cieszą się dużym zainteresowaniem u dzieci. Ich celem jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych oraz zdobywanie umiejętności praktycznych do samodzielnego przygotowania posiłków. Kolorowe i smaczne przekąski szybko zniknęły z talerzy, a mali kucharze z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania kulinarne.

                                                                         Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId14f346170f

 

Język angielski nie jest nam obcy

W świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Uczniowie mają możliwość uczyć się języka obcego poprzez zabawę. Dzięki grom dydaktycznym, rebusom i zagadkom nowe słówka nie sprawiają dzieciom trudności. Podczas zajęć prezentowane są filmy i bajki w języku angielskim. Uczniowie czytają krótkie opowiadania i historyjki, które następnie są omawiane.

                                                                                  Agnieszka Smolarczyk

 

 

 

Twister game

 

            We wtorek 23 października na świetlicy szkolnej wspólnymi siłami stworzyliśmy własną wersję popularnej gry "Twister".

 

Wspaniale się bawiąc, utrwalamy znajomość nazw kolorów, figur geometrycznych, ćwiczymy orientację w schemacie własnego ciała oraz jego elastyczność.

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId3575a17706
 

 

 

Ogólnopolski Dzień Tornistra

 

W poniedziałek 1 października 2018 roku w naszych świetlicach obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Tornistra wspólnie z dziećmi ważyliśmy plecaki, ale przede wszystkim rozmawialiśmy na temat najpotrzebniejszych rzeczy, które powinny się w nim znaleźć.

Plecak ucznia nie powinien przekraczać 10% wagi dziecka. Podczas zajęć wskazywaliśmy jak  prawidłowo  zapakować plecak do szkoły (wyborze przedmiotów i akcesoriów zabieranych przez dzieci do szkoły). Przekazywaliśmy informacje dotyczące profilaktyki wad postawy (w tym prawidłowego noszenia plecaków na obu ramionach) itd.

 

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise