Panorama3.jpg
 

Świetlica 2017-2018

 

Godziny pracy świetlicy

 

Poniedziałek

7.00 – 16.00

Wtorek

7.00 – 16.00

Środa

7.00 – 16.00

Czwartek

7.00 – 16.00

Piątek

7.00 – 16.00

 

 

Kartka świąteczna

 

Już kolejny raz nasza świetlica włączyła się w przygotowanie kartek świątecznych dla podopiecznych MOPS w Zwoleniu. Okres świąteczny jest to czas, gdy osoby starsze i chore potrzebują naszej pomocy. Chcieliśmy  w ten sposób wyrazić  wsparcie i „odczarować” smutki podopiecznych przez ciepłe słowo i naszą pamięć o nich.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId2d39963eca

 

Andrzejki w świetlicy

29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczne miejsce, w którym zgodnie z tradycją odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza wróżbę, czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod talerzykiem. Były też zabawy z balonami oraz magiczne okulary. W przerwie między kolejnymi wróżbami  dzieci mogły się przebrać w róże kostiumy. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć też cyganek oraz malowania buzi. We wspaniałej atmosferze wszyscy bawili się doskonale. Było bardzo miło i wesoło. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId63e929aa02

 

Tydzień Edukacji Globalnej
pod hasłem "Oszczędzaj wodę"

 

W listopadzie w naszej świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia w ramach programu „Edukacja Globalna- liderzy na rzecz zrównoważonego rozwoju” których głównym tematem była woda i sposoby na jej oszczędzanie. Przygotowaliśmy też gazetkę, która została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

Posłużyliśmy się prezentacją multimedialną na temat Ghany i jej problemów z dostępem do bieżącej wody. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali i zadawali mnóstwo pytań. Zauważyli, że wody na Ziemi jest dużo, ale tej nadającej się do spożycia niestety bardzo mało. Ich rówieśnicy z Ghany  przenoszą ciężkie naczynia z wodą niekiedy nawet 6 km, aby codziennie móc z niej korzystać. Nasi uczniowie sami też mogli odczuć  jak duży to wysiłek podnosząc naczynie z wodą.

W pogadankach jakie zostały przygotowane dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat sposobów oszczędzania cennej wody. Zakręcanie kranu w czasie mycia zębów, czy korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie było dla nich oczywiste. Postanowili  zatem przenieść swoje pomysły na kartkę i tak powstały prace plastyczne błękitnych kropelek, które proszą o oszczędzanie wody.

Była to cenna lekcja gdyż bez wody nie ma życia, a to od nas zależy czy będziemy jej mieli pod dostatkiem.

                                                   Nauczyciele świetlicy

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdcfc84a157b

 

Smaczna przekąska- owocowy jeżyk

 

Nasza świetlica uczestniczy w dwóch programach promujących zdrowe odżywianie i aktywny styl życia „Wiem co jem” oraz „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Zachęcając dzieci do spożywania owoców i warzyw przygotowaliśmy pyszny deser- owocowy jeżyk.

Dzieci miały dużą frajdę podczas przygotowywania posiłku oraz wspólnej degustacji. Już nie mogą się doczekać następnych kulinarnych wyzwań ponieważ niebawem wspólnie zrobimy owocową sałatkę.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId977cff8a0f

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise