Świetlica 2019/2020

Świeże soki

19 grudnia 2019 r. dzieci ze „Świetlicy dla najmłodszych” wraz z nauczycielem odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki w oddziale przedszkolnym 3-4 latków. Dzieci przyniosły owoce i warzywa z których wspólnie przygotowaliśmy świeżo wyciśnięte soki. Podczas degustacji najbardziej smakowały im soki z marchwi, jabłka i banana.

Miło wspominamy ten wspólnie spędzony czas i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Świetlicowe Boże Narodzenie

Od 6 grudnia w szkolnej świetlicy trwały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci podczas zajęć zabrały się ostro do pracy. Zużyły znaczne ilości białych i kolorowych kartek oraz kolorowanek, z których powstały: Mikołaje, choinki, śnieżynki, gwiazdki, aniołki, kartki świąteczne i inne ozdoby choinkowe. Część świątecznych ozdób posłużyła do udekorowania pomieszczeń świetlicy, po to aby tradycji stało się zadość i abyśmy w gronie Świetlicowej Rodziny mogli wspólnie wyglądać Świąt Bożego Narodzenia.

Wielką niespodziankę sprawili wychowawcom uczniowie. Okazało się, że uwielbiają śpiewać kolędy. Tak więc przez cały ostatni tydzień zajęć ze świetlicy szkolnej dobiegały śpiewy pastorałek w wykonaniu dzieci.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

oraz wielu szczęśliwych chwil ,

sukcesów i wszelkiej pomyślności

w nadchodzącym Nowym 2020 Roku

życzą uczniowie

z wychowawcami świetlicy

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

W oczekiwaniu na Św. Mikołaja dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały szereg prac plastycznych. Wspólnie z nauczycielem wykonały figurki Mikołajów, które ozdobiły według własnego pomysłu. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się prace przedstawiające renifera Rudolfa. W atmosferze śmiechu i ogólnej radości pisaliśmy również list do Św. Mikołaja.

Roboty

W ramach zajęć świetlicowych wykonywane są różnego rodzaju prace plastyczno-techniczne. Uczniowie mają możliwość wykazania się swoimi zdolnościami konstrukcyjno-manipulacyjnymi. Na jednych z zajęć zbudowali roboty wykorzystując surowce wtórne. Ozdobili je według swojego pomysłu z wykorzystaniem piór, folii aluminiowej, zestawów kreatywnych, świecącego papieru. Ich prace można podziwiać na świetlicy szkolnej.

Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem

„Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu”

W listopadzie w naszej świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia w ramach programu „Edukacja Globalna - Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu”, których głównym tematem była walka ze smogiem i wszechobecnym plastikiem. Przygotowaliśmy też gazetkę, która została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

Uczniowie zauważyli, że działalność człowieka ma wpływ na przekształcanie się klimatu. W prezentacjach multimedialnych i pogadankach jakie zostały przeprowadzone, dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat sposobów ograniczania zanieczyszczania planety. Robienie zakupów bez używania reklamówek jednorazowych, segregacja odpadów czy spacer do szkoły zamiast jazdy samochodem - to tylko nieliczne z ich propozycji, które mogłyby poprawić sytuację. Postanowili zatem przenieść swoje pomysły na kartkę i tak powstały prace plastyczne Ziemi, która tylko w połowie jest piękna i błękitna a druga jej połowa jest szara i zanieczyszczona.

To od nas zależy w jakich warunkach będą żyć następne pokolenia. Zanieczyszczenie środowiska jest poważnym problemem ogólnoświatowym. Prowadzona od najmłodszych lat edukacja proekologiczna pozwoli na zaszczepienie w świadomości dzieci prawidłowych zachowań, które pozwolą im wziąć odpowiedzialność za otaczającą nas rzeczywistość.

Anna Majewska

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodzony jest jako światowy dzień tabliczki mnożenia. W tym roku jest to już dziewiąta edycja, w naszej szkole obchodzimy go po raz drugi. W świetlicy szkolnej chętni uczniowie sprawdzali poziom swojej wiedzy ze znajomości tabliczki mnożenia. Łącznie do krótkiego egzaminu składającego się z pięciu przykładów przystąpiło 98 uczniów, z czego 40 bezbłędnie wykonało obliczenia i zostało Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Otrzymali oni od koordynatora lokalnego nalepkę i certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo uczniowie mieli okazję wykorzystać znajomość swojej wiedzy m.in. bawiąc się w gry planszowe oraz tabliczkowe memory. Wszyscy uczestnicy święta tabliczki mnożenia dobrze się bawili. Organizator święta dziękuje wszystkim za udział i zaprasza za rok.

Iwona Białek