Panorama2.jpg
 

Świetlica 2017-2018

 

Godziny pracy świetlicy

 

Poniedziałek

7.00 – 16.00

Wtorek

7.00 – 16.00

Środa

7.00 – 16.00

Czwartek

7.00 – 16.00

Piątek

7.00 – 16.00

 

 

 

„Przybyli ułani pod okienko”

 

W ramach jubileuszu 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę naszą świetlicę w piątek 15 czerwca 2018r. odwiedził zespół ludowy Piątkowy Stok. Wspólnie z dziećmi, dyrekcją, nauczycielami oraz  pracownikami obsługi śpiewaliśmy pieśni patriotyczne oraz ludowe przyśpiewki. Nasi podopieczni wystukiwali rytm na instrumentach muzycznych, jak i klaskając.

Żywa lekcja muzyki spodobała się wszystkim obecnym. Po prezentacji swojego repertuaru zespół Piątkowy Stok otrzymał z rąk pani dyrektor Elżbiety Wargackiej pamiątkowy dyplom.

Mamy nadzieję na dalszą muzyczną współpracę.

Iwona Siwierska
 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIda8d2564131

 

Dzień Dziecka na Orliku

 

 

W niedzielę 3 czerwca 2018r. odbył się Wielki Festyn – Dzień Dziecka z Biało–Czerwoną organizowany przez Dom Kultury w Zwoleniu przy współpracy z Starostwem Powiatowym w Zwoleniu, Urzędem Miejskim w Zwoleniu oraz Publiczną Szkołą Podstawową w Zwoleniu.

Nasi uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy aktywnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności podczas części artystycznej (śpiewali, tańczyli). Ich występy spotkały się z ogromnymi brawami publiczności. Uczestniczyli również w zawodach sportowych, konkursach.

Pani  Iwona Siwierska wraz z uczennicami  z klasy 6c i Pani  Iza Lipiec przygotowywały owocowe koreczki i szaszłyki. Promowaliśmy zdrowe i kolorowe przekąski pod hasłem „Jemy zdrowo i kolorowo”. Przepyszną, orzeźwiającą lemoniadę serwowały panie ze stołówki szkolnej. Oba stoiska cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników festynu i były prawdziwą alternatywą dla stoisk z popcornem czy smażonymi ziemniakami.

Obok nich swoją indiańską wioskę rozstawiła Pani Anna Kustra, której pomagały Panie Iwona Białek i Wioletta Wątorska. Dzieci mogły spróbować swoich umiejętności w robieniu pióropuszy, bransoletek oraz medalionów. Każdy uczestnik losował karteczkę ze swoim indiańskim imieniem. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Świetnie bawiły się podczas malowania twarzy oraz wykonywania indiańskich rysunków, a zdjęcie w indiańskim stroju zrobiło furorę nawet wśród rodziców. Każdy z uczestników zabaw otrzymał słodki, zdrowy upominek, balonik oraz odblask w kształcie misia.

Na koniec we współpracy z Policją przygotowywaliśmy wraz z najmłodszymi uczestnikami Dnia Dziecka „lizaki policyjne”. Mali plastycy wykazali się dużą zręcznością podczas wycinania  szablonów, a okrzyk STOP jeszcze długo rozbrzmiewał na kompleksie sportowym wśród śmiechów i chichotów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również sprawimy wiele niespodzianek naszym dzieciom.

Iwona Siwierska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId307e35a97c

 

 

 Smacznie, zdrowo, kolorowo

 

Do „Świetlicy dla najmłodszych” wiosna zawitała na dobre. W ramach programu promującego zdrowe odżywianie „Wiem co jem” uczniowie przygotowywali pyszne, zdrowe, warzywne kanapki. Zajęcia kulinarne to sama przyjemność dla dzieci. W sali unosił się zapach szczypiorku, sałaty i świeżych warzyw: pomidorów, ogórków, rzodkiewki. Świeże produkty, sery, pieczywo to doskonałe składniki, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Dzieci samodzielnie kroiły, smarowały i układały warzywa tworząc oryginalne kompozycje na swoich kanapkach. Pamiętajmy, że najlepiej smakują własnoręcznie wykonane smakołyki. Kanapeczki były bardzo kolorowe i smaczne, a dzieci zadowolone i najedzone.

Anna Majewska

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId08433ca1ee

 

Koszyczek Wielkanocny

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, jak co roku  uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej włączyli się w akcję pomocy osobom starszym i samotnym, podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu. Z wielkim zaangażowaniem dzieci i nauczycieli zostały przygotowane kolorowe koszyczki wielkanocne. Chcieliśmy w ten sposób uwrażliwić uczniów na potrzeby osób starszych oraz okazać naszą pamięć i pokazać, że tylko odrobina dobrej woli wystarczy, by sprawić komuś przyjemność.

Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId8fef976109

 

 

Walentynki

 

Walentynki to ulubione święto dzieci i młodzieży na całym świecie. Wszyscy ludzie wysyłają sobie wówczas kartki walentynkowe. Nauczyciele wychowawcy świetlicy jak co roku zorganizowali z tej okazji „Pocztę Walentynkową”. Każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. Skrzynka szybko się zapełniła walentynkowymi życzeniami. Szkolni listonosze mieli tego dnia wiele pracy, aby wszystkie kartki trafiły do adresatów.

                                                      Iwona Siwierska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdd8b76967cf

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień, w którym wnuczki i wnukowie wyrażają wdzięczność swoim Babciom i Dziadkom za trud, poświęcenie, miłość i pomoc w ich wychowaniu.

W dniu 2 lutego 2018 r. na świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Babci  i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt, które starały się jak najpiękniej wyrazić miłość do swych Babć i Dziadków. Czas przedstawienia wypełnił występ artystyczny dzieci przygotowany przez nauczycieli wychowawców świetlicy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową. Wnuczęta podarowały swoim dziadkom przepiękne, wykonane z papieru tulipany.

Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIde93142410f

 

Świąteczne smakołyki

W grudniu w „Świetlicy dla najmłodszych” salę wypełniła świąteczna atmosfera. Oprócz zapoznania się z tradycjami Bożego Narodzenia dzieci wykonały świąteczne dekoracje. Uczniowie podjęli się też przygotowania i ozdobienia pierników i ciasteczek. Rozpoczęło się lukrowanie i dekorowanie, do którego dzieci wykorzystały kolorowe posypki. To była dla nich wspaniała zabawa. Ciasteczka były pyszne i bardzo nam wszystkim smakowały.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIddddb2d5a84

 

Kartka świąteczna

 

Już kolejny raz nasza świetlica włączyła się w przygotowanie kartek świątecznych dla podopiecznych MOPS w Zwoleniu. Okres świąteczny jest to czas, gdy osoby starsze i chore potrzebują naszej pomocy. Chcieliśmy  w ten sposób wyrazić  wsparcie i „odczarować” smutki podopiecznych przez ciepłe słowo i naszą pamięć o nich.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdab27c7bf71

 

Andrzejki w świetlicy

29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczne miejsce, w którym zgodnie z tradycją odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza wróżbę, czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod talerzykiem. Były też zabawy z balonami oraz magiczne okulary. W przerwie między kolejnymi wróżbami  dzieci mogły się przebrać w róże kostiumy. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć też cyganek oraz malowania buzi. We wspaniałej atmosferze wszyscy bawili się doskonale. Było bardzo miło i wesoło. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIddbbae3ee8f

 

Tydzień Edukacji Globalnej
pod hasłem "Oszczędzaj wodę"

 

W listopadzie w naszej świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia w ramach programu „Edukacja Globalna- liderzy na rzecz zrównoważonego rozwoju” których głównym tematem była woda i sposoby na jej oszczędzanie. Przygotowaliśmy też gazetkę, która została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

Posłużyliśmy się prezentacją multimedialną na temat Ghany i jej problemów z dostępem do bieżącej wody. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali i zadawali mnóstwo pytań. Zauważyli, że wody na Ziemi jest dużo, ale tej nadającej się do spożycia niestety bardzo mało. Ich rówieśnicy z Ghany  przenoszą ciężkie naczynia z wodą niekiedy nawet 6 km, aby codziennie móc z niej korzystać. Nasi uczniowie sami też mogli odczuć  jak duży to wysiłek podnosząc naczynie z wodą.

W pogadankach jakie zostały przygotowane dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat sposobów oszczędzania cennej wody. Zakręcanie kranu w czasie mycia zębów, czy korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie było dla nich oczywiste. Postanowili  zatem przenieść swoje pomysły na kartkę i tak powstały prace plastyczne błękitnych kropelek, które proszą o oszczędzanie wody.

Była to cenna lekcja gdyż bez wody nie ma życia, a to od nas zależy czy będziemy jej mieli pod dostatkiem.

                                                   Nauczyciele świetlicy

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdb650ae03c7

 

Smaczna przekąska- owocowy jeżyk

 

Nasza świetlica uczestniczy w dwóch programach promujących zdrowe odżywianie i aktywny styl życia „Wiem co jem” oraz „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Zachęcając dzieci do spożywania owoców i warzyw przygotowaliśmy pyszny deser- owocowy jeżyk.

Dzieci miały dużą frajdę podczas przygotowywania posiłku oraz wspólnej degustacji. Już nie mogą się doczekać następnych kulinarnych wyzwań ponieważ niebawem wspólnie zrobimy owocową sałatkę.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdc0b1cd2e01

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise