Panorama2.jpg
 

Świetlica 2017-2018

 

Godziny pracy świetlicy

 

Poniedziałek

7.00 – 16.00

Wtorek

7.00 – 16.00

Środa

7.00 – 16.00

Czwartek

7.00 – 16.00

Piątek

7.00 – 16.00

 

 

W dniach 18, 19, 20 kwietnia 2018 r.

ŚWIETLICA CZYNNA

w godz. 7.30 – 15.30 

w Publicznej Szkole Podstawowej 

im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

ul. Ludowa 35

 

 

Smacznie, zdrowo, kolorowo

 

Do „Świetlicy dla najmłodszych” wiosna zawitała na dobre. W ramach programu promującego zdrowe odżywianie „Wiem co jem” uczniowie przygotowywali pyszne, zdrowe, warzywne kanapki. Zajęcia kulinarne to sama przyjemność dla dzieci. W sali unosił się zapach szczypiorku, sałaty i świeżych warzyw: pomidorów, ogórków, rzodkiewki. Świeże produkty, sery, pieczywo to doskonałe składniki, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Dzieci samodzielnie kroiły, smarowały i układały warzywa tworząc oryginalne kompozycje na swoich kanapkach. Pamiętajmy, że najlepiej smakują własnoręcznie wykonane smakołyki. Kanapeczki były bardzo kolorowe i smaczne, a dzieci zadowolone i najedzone.

Anna Majewska

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIda89b7bdc7e

 

Koszyczek Wielkanocny

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, jak co roku  uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej włączyli się w akcję pomocy osobom starszym i samotnym, podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu. Z wielkim zaangażowaniem dzieci i nauczycieli zostały przygotowane kolorowe koszyczki wielkanocne. Chcieliśmy w ten sposób uwrażliwić uczniów na potrzeby osób starszych oraz okazać naszą pamięć i pokazać, że tylko odrobina dobrej woli wystarczy, by sprawić komuś przyjemność.

Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId7260394717

 

 

Walentynki

 

Walentynki to ulubione święto dzieci i młodzieży na całym świecie. Wszyscy ludzie wysyłają sobie wówczas kartki walentynkowe. Nauczyciele wychowawcy świetlicy jak co roku zorganizowali z tej okazji „Pocztę Walentynkową”. Każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. Skrzynka szybko się zapełniła walentynkowymi życzeniami. Szkolni listonosze mieli tego dnia wiele pracy, aby wszystkie kartki trafiły do adresatów.

                                                      Iwona Siwierska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdc6931e59c0

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień, w którym wnuczki i wnukowie wyrażają wdzięczność swoim Babciom i Dziadkom za trud, poświęcenie, miłość i pomoc w ich wychowaniu.

W dniu 2 lutego 2018 r. na świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Babci  i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt, które starały się jak najpiękniej wyrazić miłość do swych Babć i Dziadków. Czas przedstawienia wypełnił występ artystyczny dzieci przygotowany przez nauczycieli wychowawców świetlicy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową. Wnuczęta podarowały swoim dziadkom przepiękne, wykonane z papieru tulipany.

Anna Majewska

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdd556e61e55

 

Świąteczne smakołyki

W grudniu w „Świetlicy dla najmłodszych” salę wypełniła świąteczna atmosfera. Oprócz zapoznania się z tradycjami Bożego Narodzenia dzieci wykonały świąteczne dekoracje. Uczniowie podjęli się też przygotowania i ozdobienia pierników i ciasteczek. Rozpoczęło się lukrowanie i dekorowanie, do którego dzieci wykorzystały kolorowe posypki. To była dla nich wspaniała zabawa. Ciasteczka były pyszne i bardzo nam wszystkim smakowały.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId21df8bf8a1

 

Kartka świąteczna

 

Już kolejny raz nasza świetlica włączyła się w przygotowanie kartek świątecznych dla podopiecznych MOPS w Zwoleniu. Okres świąteczny jest to czas, gdy osoby starsze i chore potrzebują naszej pomocy. Chcieliśmy  w ten sposób wyrazić  wsparcie i „odczarować” smutki podopiecznych przez ciepłe słowo i naszą pamięć o nich.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId73ece310de

 

Andrzejki w świetlicy

29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczne miejsce, w którym zgodnie z tradycją odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza wróżbę, czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod talerzykiem. Były też zabawy z balonami oraz magiczne okulary. W przerwie między kolejnymi wróżbami  dzieci mogły się przebrać w róże kostiumy. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć też cyganek oraz malowania buzi. We wspaniałej atmosferze wszyscy bawili się doskonale. Było bardzo miło i wesoło. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdd40db8770c

 

Tydzień Edukacji Globalnej
pod hasłem "Oszczędzaj wodę"

 

W listopadzie w naszej świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia w ramach programu „Edukacja Globalna- liderzy na rzecz zrównoważonego rozwoju” których głównym tematem była woda i sposoby na jej oszczędzanie. Przygotowaliśmy też gazetkę, która została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

Posłużyliśmy się prezentacją multimedialną na temat Ghany i jej problemów z dostępem do bieżącej wody. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali i zadawali mnóstwo pytań. Zauważyli, że wody na Ziemi jest dużo, ale tej nadającej się do spożycia niestety bardzo mało. Ich rówieśnicy z Ghany  przenoszą ciężkie naczynia z wodą niekiedy nawet 6 km, aby codziennie móc z niej korzystać. Nasi uczniowie sami też mogli odczuć  jak duży to wysiłek podnosząc naczynie z wodą.

W pogadankach jakie zostały przygotowane dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat sposobów oszczędzania cennej wody. Zakręcanie kranu w czasie mycia zębów, czy korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie było dla nich oczywiste. Postanowili  zatem przenieść swoje pomysły na kartkę i tak powstały prace plastyczne błękitnych kropelek, które proszą o oszczędzanie wody.

Była to cenna lekcja gdyż bez wody nie ma życia, a to od nas zależy czy będziemy jej mieli pod dostatkiem.

                                                   Nauczyciele świetlicy

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdf62d34d1a0

 

Smaczna przekąska- owocowy jeżyk

 

Nasza świetlica uczestniczy w dwóch programach promujących zdrowe odżywianie i aktywny styl życia „Wiem co jem” oraz „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Zachęcając dzieci do spożywania owoców i warzyw przygotowaliśmy pyszny deser- owocowy jeżyk.

Dzieci miały dużą frajdę podczas przygotowywania posiłku oraz wspólnej degustacji. Już nie mogą się doczekać następnych kulinarnych wyzwań ponieważ niebawem wspólnie zrobimy owocową sałatkę.

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId7132521708

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise