Świetlica 2019/2020

Harmonogram pracy opiekuńczo-wychowawczej

z elementami dydaktycznymi nauczycieli

w Publicznej Szkole Podstawowej

im. W. Jagiełły w Zwoleniu od dnia 25.05.2020r.

Imię i nazwisko nauczyciela

Zajęcia opiekuńczo- wychowawcze z elementami dydaktycznymi

Sala lekcyjna

Katarzyna Liberadzka

Wejście

Bożena Sobieszek

Wioletta Wątorska

Agnieszka Mróz

Wioletta Wątorska

Anna Badeńska

10.00-10-45 język angielski

Sala nr 3

Liliana Wieczorek

Justyna Krawiec

Iwona Tarasińska

Hanna Furga

Anna Zaborska

Iwona Siwierska

Iwona Tarasińska

wejście

Plan pracy świetlicy obowiązuje w dniach od 25.05 do 29.05.2020- plan może ulec zmianie.

Kierownik Świetlicy

Marzena Bojska

Świetlicowe inspiracje

Zapraszamy uczniów naszej szkoły
do wspólnych, kreatywnych zabaw,
które proponują nauczyciele świetlicy szkolnej

Drodzy Uczniowie i Rodzice czas kwarantanny jest wyjątkową, trudną i niecodzienną sytuacją. Mamy świadomość, że dużo czasu będziecie spędzać przed monitorem komputera, bądź telefonu, dlatego każdego dnia chcemy Wam zaproponować różnego rodzaju prace plastyczne, ćwiczenia, piosenki lub zabawy, które jeśli chcecie, możecie zrobić w czasie wolnym.

Zachęcamy wszystkich uczniów do spożytkowania czasu w sposób kreatywny.

Życzenia

W tak pięknym dniu, jakim jest Dzień Matki

składamy najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności wszystkim Mamom.

Dziękujemy za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość

oraz za wszystko, co zawdzięczają Wam dzieci – te jeszcze małe i te już dorosłe.

To właśnie Matki uczą dzieci życia, kształtują dorosłych obywateli,

przekazują wartości i szacunek dla ludzi.

Wszystkim Mamom życzymy zdrowia, dumy ze swoich pociech

oraz dużo radości i szczęścia, nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

Życzą nauczyciele świetlicy.

Stwórz własny bukiet z róż - Bukiet od 5 do 200 róż

Żródło zdjęcia:https://www.e-kwiaty.pl/kwiaty/

Ćwiczenia

Proponujemy na nadchodzący tydzień następujące ćwiczenia.

• Zabawa orientacyjno-porządkowa: wysoko – nisko.

Dzieci biegają po pokoju w rytm wyklaskiwany przez Rodzica. Podczas przerwy w klaskaniu, na hasło wysoko! stają na palcach, wyciągają w górę ręce i klaszczą nad głową; hasło nisko! jest sygnałem do wykonania przysiadu i uderzenia rękami o podłogę.

• Ćwiczenie dużych grup mięśniowych: myjemy z tatą samochód.

Dzieci naśladują mycie samochodu i spłukiwanie go wodą z wiadra.

• Ćwiczenie wyprostne: rodzic zmęczony i rodzic wypoczęty.

Dzieci siedzą skrzyżnie, ręce trzymają na kolanach. Na hasło rodzic zmęczony wykonują luźny skłon tułowia w przód. Na hasło rodzic wypoczęty – prostują tułów, głowę trzymają prosto.

• Podskoki: froterujemy z mamą podłogę.

Dzieci rytmicznie, naprzemiennie wykonują wykroki nogami w przód.

• Ćwiczenie równowagi: rysujemy obrazek dla mamy i taty.

Dzieci stoją na jednej nodze, a drugą rysują w powietrzu dowolny obrazek. Rysują na przemian prawą i lewą nogą.

• Ćwiczenie ożywiające: rodzinna wycieczka rowerowa.

Dzieci biegają w różnych kierunkach z wysokim unoszeniem kolan i naprzemiennym uginaniem i prostowaniem rąk w łokciach.

• Ćwiczenie uspokajające: mama i tata.

Dzieci maszerują po obwodzie koła z rytmicznym wytupywaniem i powtarzaniem rymowanki Mama i tata kochają nas, na słowo nas zatrzymują się i klaszczą w dłonie; Mama i tata mają dla nas czas – na słowo czas zatrzymują się i klaszczą w dłonie.

Krab

Prezentujemy Wam kolejny pomysł na pracę plastyczną – dziś krab.

Do wykonania pracy potrzebujecie:

- kartka

- 14 czerwonych kółek w trzech rozmiarach,

- dwa ruchome oczka,

- klej.

Wykonanie:

Dwa największe kółka zegnij na pół i przyklej na kartce. Będą one stanowiły korpus naszego kraba. U dołu przyklej sześć mniejszych kółek, które również należy złożyć na pół. Następnie przyklejamy dwa małe kółka na „głowie” kraba. Od nich odchodzą szczypce, które zrobicie z średnich kółeczek zgiętych na pół. Przyklejcie je. Na koniec narysujcie krabowi oczy lub przyklejcie ruchome oczka.

Parki narodowe

Już za miesiąc rozpoczną się wakacje, dlatego chcielibyśmy powoli zacząć przypominać Wam zasady zachowania i bezpieczeństwa w różnych miejscach. W tym tygodniu omówimy zasady zachowania w parkach narodowych. Polecamy filmik udostępniony przez Ministerstwo Klimatu.

Kwiaty

Każda mama z pewnością kocha kwiaty. Jeśli macie troszkę wolnego czasu przygotujcie dla niej bukiet tulipanów. Na kawałku papieru technicznego narysuj, a następnie wytnij szablon tulipana. Krawędzie szablonu pomaluj pastelami na wybrany kolor. Przyłóż szablon do kartki i delikatnie rozcieraj pastele palcem z szablonu w kierunku kartki. W ten sam sposób możesz wykonać listki.

Wachlarz

Ciepło, cieplej, najcieplej. Aura na dworze powoli zmienia się na letnią, dlatego w tym tygodniu proponujemy Wam, abyście przygotowali wachlarz. W nadchodzące upalne dni z pewnością pomożę Wam się ochłodzić.