Międzynarodowe Święto Roweru

 Międzynarodowe Święto Roweru       24 października w świetlicy szkolnej dzieci pod opieką nauczycieli obchodziły Międzynarodowe Święto Roweru. Celem tego wydarzenia było promowanie jazdy na rowerze jako taniej, zdrowej i przyjaznej dla środowiska formy transportu oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Pyra, ziemniak, brambor, grula – Święto Ziemniaka w świetlicy

 Pyra, ziemniak, brambor, grula – Święto Ziemniaka w świetlicy       17 października dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej pod opieką nauczycieli: p. Agnieszki Smolarczyk, p. Marzeny Śmietanki, p. Katarzyny Liberadzkiej i p. Pauliny Grzeszczyk obchodziły „Święto Ziemniaka” pod hasłem: „Ziemniaki, kartofle, pyry, niedoceniane, a jakże zdrowe”.

Mam cudowną rodzinę

  Dzień Rodziny      Bliskie i serdeczne relacje z rodziną, oparte na miłości i wzajemnym szacunku to podstawa funkcjonowania każdego z nas. Dzień Rodziny (15 maja), Dzień Matki (26 maja), Dzień Dziecka (1 czerwca) i Dzień Ojca (23 czerwca) – to dni, które na stałe zagościły w kalendarzu świąt obchodzonych w Polsce.

Ogólnopolska wymiana pocztówkowa

 Pocztówki           W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Ogólnopolska wymiana pocztówkowa”. Była to akcja skierowana do dzieci z całej Polski. Polegała ona na wzajemnym wysyłaniu widokówek do różnych placówek oświatowych znajdujących się na terenie naszego kraju.

Święta majowe

 Majowe święta           W historii naszej ojczyzny zakorzeniły się trzy szczególnie ważne święta. Są nimi: 1 maja – Międzynarodowy Dzień Ludzi Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Konstytucji. Każde z powyższych świąt ma inny charakter, dotyczy innych okoliczności. Jednak wszystkie te dni niosą za sobą osobiste wartości oraz refleksje nad przeszłością.

 

Free Joomla! templates by Engine Templates