Boże Narodzenie

Boże Narodzenie    Boże Narodzenie nazywane również Narodzeniem Pańskim, to w tradycji chrześcijańskiej święto, które upamiętnia narodzenie Jezusa Chrystusa. Jest to uroczystość, która 25 grudnia każdego roku przypada w kościołach zachodnich, natomiast w kościołach wschodnich obchodzona jest 7 stycznia. Boże Narodzenie poprzedza tzw. adwent, czyli trzytygodniowy okres oczekiwania (dokładnie cztery niedziele).

Konkurs „Bombkowe święta”

Konkurs - Bombkowe święta         Na początku listopada został ogłoszony konkurs „Bombkowe święta”. Był on przeznaczony dla uczniów klas 0-1 uczęszczających do świetlicy szkolnej. Jego organizatorkami były Panie: Monika Figurska, Dagmara Jakubowska oraz Beata Leśniewska.

Andrzejki

Andrzejki Każdego roku w nocy z 29 na 30 listopada obchodzony jest wieczór wróżb, zwany Andrzejkami. Jest on okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Dzień Jeża

Krótkie nóżki, długi ryjek,

Ostre kolce ciało kryją.

Ach, cóż to za groźny zwierz?

Czy już wiesz? To mały ….

Dzień jeżaTakie oto zagadki z łatwością odgadywały dzieci ze ,,Świetlicy  klas pierwszych” podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Jeża. To była doskonała okazja, aby wzbogacić wiedzę na temat tych małych ssaków i przypomnieć, że jeże to gatunek chroniony.

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień Niepodległości  Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe. W Polsce obchodzone jest każdego roku 11 listopada. Data ta upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku, kiedy to nasza Ojczyzna była 123 lata pod zaborami. Jest to niezwykle ważny dzień dla nas – Polaków.

Free Joomla! templates by Engine Templates