Panorama2.jpg
 

Świetlica 2019/2020

 

Walentynki

Walentynki kojarzą się przede wszystkim z zakochanymi parami, z okazywaniem bliskim osobom miłości, sympatii i zainteresowania. Nasi wychowankowie nie zapomnieli o kolegach i koleżankach, na których zawsze mogą liczyć i z którymi zawsze dobrze się bawią. Dlatego też w naszej świetlicy ruszyła poczta walentynkowa, do której dzieci chętne wrzucały własnoręcznie zrobione laurki.

W związku z tym, że w tym roku walentynki wypadały w okresie ferii zimowych, nasza poczta ruszyła tuż przed ich rozpoczęciem. Od 3 do 7 lutego br. uczniowie mogli wrzucać kartki do skrzynki pocztowej, która znajdowała się w świetlicy szkolnej. 24 lutego kartki walentynkowe trafiły do swoich adresatów, dostarczając im dużo uśmiechu i radości.

Katarzyna Liberadzka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdf727421040
 

Ferie tuż, tuż…

Tydzień przed rozpoczęciem ferii zimowych nauczyciele świetlicy rozmawiali z dziećmi z oddziałów przedszkolnych i uczniami o zachowaniu bezpieczeństwa podczas spędzania tego czasu.  Oprócz pogadanek były zabawy oraz wspólne przygotowanie kolorowych prac plastycznych. Wychowawcy wyświetlali filmy i prezentacje edukacyjne dotyczące zachowania dzieci w różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą ich spotkać podczas ferii. Odbyła się również pogadanka na temat: „Jak radośnie i bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Co można robić jeśli nie ma śniegu”.

Najchętniej dzieci i uczniowie rozwiązywali: łamigłówki, krzyżówki, rebusy i quizy. Fajną zabawą okazały się kalambury, gdzie tematem przewodnim było przedstawienie za pomocą rysunków ulubionych sportów zimowych.

Czas ferii jest bardzo radosny i pełen zabawy, ale trzeba pamiętać, aby spędzać go rozważnie i unikać niebezpieczeństw. Najważniejsze zasady przypominające o bezpieczeństwie znajdziecie na tablicy w świetlicy szkolnej.

Wszystkim dzieciom - tym dużym i tym małym - życzymy bezpiecznych i udanych ferii. Mamy nadzieję, że dostarczą Wam wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Katarzyna Liberadzka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId211dc395af

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – Święto Babci i Święto Dziadka. Z tej okazji wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję na pogłębianie więzi miłości i szacunku w stosunku do członków rodziny. 

Dzieci podczas zajęć świetlicowych opowiadały o swoich ukochanych babciach i dziadkach. Najciekawsze wypowiedzi zapisywały na dużym, papierowym sercu, rysowały portrety przedstawiające babcie i dziadków oraz wykonywały laurki.

5 lutego 2020 r. na świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Odświętnie ubrane dzieci przedstawiły program artystyczny, podczas którego: śpiewały piosenki, prezentowały różne układy taneczne i pięknie recytowały wiersze. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki dla swoich babć i dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. 

Występ dzieci dostarczył wszystkim wiele radości i zadowolenia. Dziękujemy za przybycie wspaniałych gości. Ten dzień pozostanie długo w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Wioletta Wątorska, Iwona Siwierska, Katarzyna Liberadzka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId90b6371a8d

 

 

Świeże soki

19 grudnia 2019 r. dzieci ze „Świetlicy dla najmłodszych” wraz z nauczycielem odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki w oddziale przedszkolnym 3-4 latków. Dzieci przyniosły owoce i warzywa z których wspólnie przygotowaliśmy świeżo wyciśnięte soki. Podczas degustacji najbardziej smakowały im soki z marchwi, jabłka i banana.

            Miło wspominamy ten wspólnie spędzony czas i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.      

                                                                                       Katarzyna Liberadzka 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIdae9b33cab9

 

 

Świetlicowe Boże Narodzenie

Od 6 grudnia w szkolnej świetlicy trwały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci podczas zajęć zabrały się ostro do pracy. Zużyły znaczne ilości białych i kolorowych kartek oraz kolorowanek, z których powstały: Mikołaje, choinki, śnieżynki, gwiazdki, aniołki, kartki świąteczne i inne ozdoby choinkowe. Część świątecznych ozdób posłużyła do udekorowania pomieszczeń świetlicy, po to aby tradycji stało się zadość i abyśmy w gronie Świetlicowej Rodziny mogli wspólnie wyglądać Świąt Bożego Narodzenia.

Wielką niespodziankę sprawili wychowawcom uczniowie. Okazało się, że uwielbiają śpiewać kolędy. Tak więc przez cały ostatni tydzień zajęć ze świetlicy szkolnej dobiegały śpiewy pastorałek w wykonaniu dzieci.

Katarzyna Liberadzka

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 

oraz wielu szczęśliwych chwil , 

sukcesów i wszelkiej pomyślności

w nadchodzącym Nowym 2020 Roku

życzą uczniowie

z wychowawcami świetlicy

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId0020591877

 

 

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

W oczekiwaniu na Św. Mikołaja dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały szereg prac plastycznych. Wspólnie z nauczycielem wykonały figurki Mikołajów, które ozdobiły według własnego pomysłu. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się prace przedstawiające renifera Rudolfa. W atmosferze śmiechu i ogólnej radości pisaliśmy również list do Św. Mikołaja.

                                                                                                                      Katarzyna Liberadzka

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId07945c3df7

Roboty

W ramach zajęć świetlicowych wykonywane są różnego rodzaju prace plastyczno-techniczne. Uczniowie mają możliwość wykazania się swoimi zdolnościami konstrukcyjno-manipulacyjnymi. Na jednych z zajęć zbudowali roboty wykorzystując surowce wtórne. Ozdobili je według swojego pomysłu z wykorzystaniem piór, folii aluminiowej, zestawów kreatywnych, świecącego papieru. Ich prace można podziwiać na świetlicy szkolnej.

Katarzyna Liberadzka

 

Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem

„Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu”

W listopadzie w naszej świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia w ramach programu „Edukacja Globalna - Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu”, których głównym tematem była walka ze smogiem i wszechobecnym plastikiem. Przygotowaliśmy też gazetkę, która została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

            Uczniowie zauważyli, że działalność człowieka ma wpływ na przekształcanie się klimatu. W prezentacjach multimedialnych i pogadankach jakie zostały przeprowadzone, dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat sposobów ograniczania zanieczyszczania planety. Robienie zakupów bez używania reklamówek jednorazowych, segregacja odpadów czy spacer do szkoły zamiast jazdy samochodem - to tylko nieliczne z ich propozycji, które mogłyby poprawić sytuację. Postanowili zatem przenieść swoje pomysły na kartkę i tak powstały prace plastyczne Ziemi, która tylko w połowie jest piękna i błękitna a druga jej połowa jest szara i zanieczyszczona.

To od nas zależy w jakich warunkach będą żyć następne pokolenia. Zanieczyszczenie środowiska jest poważnym problemem ogólnoświatowym. Prowadzona od najmłodszych lat edukacja proekologiczna pozwoli na zaszczepienie w świadomości dzieci prawidłowych zachowań, które pozwolą im wziąć odpowiedzialność za otaczającą nas rzeczywistość.

Anna Majewska

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeIda8c661bcb2

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodzony jest jako światowy dzień tabliczki mnożenia. W tym roku jest to już dziewiąta edycja, w naszej szkole obchodzimy go po raz drugi. W świetlicy szkolnej chętni uczniowie sprawdzali poziom swojej wiedzy ze znajomości tabliczki mnożenia. Łącznie do krótkiego egzaminu składającego się z pięciu przykładów przystąpiło 98 uczniów, z czego 40 bezbłędnie wykonało obliczenia i zostało Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Otrzymali oni od koordynatora lokalnego nalepkę i certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo uczniowie mieli okazję wykorzystać znajomość swojej wiedzy m.in. bawiąc się w gry planszowe oraz tabliczkowe memory. Wszyscy uczestnicy święta tabliczki mnożenia dobrze się bawili. Organizator święta dziękuje wszystkim za udział i zaprasza za rok.

Iwona Białek

 

View the embedded image gallery online at:
http://psp-zwolen.pl/index.php/swietlica#sigFreeId0499604bdc

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise