Panorama2.jpg
 

Świetlica 2017-2018

 

Godziny pracy świetlicy

 

Poniedziałek

7.00 – 16.00

Wtorek

7.00 – 16.00

Środa

7.00 – 16.00

Czwartek

7.00 – 16.00

Piątek

7.00 – 16.00

 

 

 

„Przybyli ułani pod okienko”

 

W ramach jubileuszu 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę naszą świetlicę w piątek 15 czerwca 2018r. odwiedził zespół ludowy Piątkowy Stok. Wspólnie z dziećmi, dyrekcją, nauczycielami oraz  pracownikami obsługi śpiewaliśmy pieśni patriotyczne oraz ludowe przyśpiewki. Nasi podopieczni wystukiwali rytm na instrumentach muzycznych, jak i klaskając.

Żywa lekcja muzyki spodobała się wszystkim obecnym. Po prezentacji swojego repertuaru zespół Piątkowy Stok otrzymał z rąk pani dyrektor Elżbiety Wargackiej pamiątkowy dyplom.

Mamy nadzieję na dalszą muzyczną współpracę.

Iwona Siwierska
 

 

Dzień Dziecka na Orliku

 

 

W niedzielę 3 czerwca 2018r. odbył się Wielki Festyn – Dzień Dziecka z Biało–Czerwoną organizowany przez Dom Kultury w Zwoleniu przy współpracy z Starostwem Powiatowym w Zwoleniu, Urzędem Miejskim w Zwoleniu oraz Publiczną Szkołą Podstawową w Zwoleniu.

Nasi uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy aktywnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności podczas części artystycznej (śpiewali, tańczyli). Ich występy spotkały się z ogromnymi brawami publiczności. Uczestniczyli również w zawodach sportowych, konkursach.

Pani  Iwona Siwierska wraz z uczennicami  z klasy 6c i Pani  Iza Lipiec przygotowywały owocowe koreczki i szaszłyki. Promowaliśmy zdrowe i kolorowe przekąski pod hasłem „Jemy zdrowo i kolorowo”. Przepyszną, orzeźwiającą lemoniadę serwowały panie ze stołówki szkolnej. Oba stoiska cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników festynu i były prawdziwą alternatywą dla stoisk z popcornem czy smażonymi ziemniakami.

Obok nich swoją indiańską wioskę rozstawiła Pani Anna Kustra, której pomagały Panie Iwona Białek i Wioletta Wątorska. Dzieci mogły spróbować swoich umiejętności w robieniu pióropuszy, bransoletek oraz medalionów. Każdy uczestnik losował karteczkę ze swoim indiańskim imieniem. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Świetnie bawiły się podczas malowania twarzy oraz wykonywania indiańskich rysunków, a zdjęcie w indiańskim stroju zrobiło furorę nawet wśród rodziców. Każdy z uczestników zabaw otrzymał słodki, zdrowy upominek, balonik oraz odblask w kształcie misia.

Na koniec we współpracy z Policją przygotowywaliśmy wraz z najmłodszymi uczestnikami Dnia Dziecka „lizaki policyjne”. Mali plastycy wykazali się dużą zręcznością podczas wycinania  szablonów, a okrzyk STOP jeszcze długo rozbrzmiewał na kompleksie sportowym wśród śmiechów i chichotów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również sprawimy wiele niespodzianek naszym dzieciom.

Iwona Siwierska

 

 

 Smacznie, zdrowo, kolorowo

 

Do „Świetlicy dla najmłodszych” wiosna zawitała na dobre. W ramach programu promującego zdrowe odżywianie „Wiem co jem” uczniowie przygotowywali pyszne, zdrowe, warzywne kanapki. Zajęcia kulinarne to sama przyjemność dla dzieci. W sali unosił się zapach szczypiorku, sałaty i świeżych warzyw: pomidorów, ogórków, rzodkiewki. Świeże produkty, sery, pieczywo to doskonałe składniki, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Dzieci samodzielnie kroiły, smarowały i układały warzywa tworząc oryginalne kompozycje na swoich kanapkach. Pamiętajmy, że najlepiej smakują własnoręcznie wykonane smakołyki. Kanapeczki były bardzo kolorowe i smaczne, a dzieci zadowolone i najedzone.

Anna Majewska

 

 

Koszyczek Wielkanocny

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, jak co roku  uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej włączyli się w akcję pomocy osobom starszym i samotnym, podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu. Z wielkim zaangażowaniem dzieci i nauczycieli zostały przygotowane kolorowe koszyczki wielkanocne. Chcieliśmy w ten sposób uwrażliwić uczniów na potrzeby osób starszych oraz okazać naszą pamięć i pokazać, że tylko odrobina dobrej woli wystarczy, by sprawić komuś przyjemność.

Anna Majewska

 

 

Walentynki

 

Walentynki to ulubione święto dzieci i młodzieży na całym świecie. Wszyscy ludzie wysyłają sobie wówczas kartki walentynkowe. Nauczyciele wychowawcy świetlicy jak co roku zorganizowali z tej okazji „Pocztę Walentynkową”. Każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. Skrzynka szybko się zapełniła walentynkowymi życzeniami. Szkolni listonosze mieli tego dnia wiele pracy, aby wszystkie kartki trafiły do adresatów.

                                                      Iwona Siwierska

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień, w którym wnuczki i wnukowie wyrażają wdzięczność swoim Babciom i Dziadkom za trud, poświęcenie, miłość i pomoc w ich wychowaniu.

W dniu 2 lutego 2018 r. na świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Babci  i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt, które starały się jak najpiękniej wyrazić miłość do swych Babć i Dziadków. Czas przedstawienia wypełnił występ artystyczny dzieci przygotowany przez nauczycieli wychowawców świetlicy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową. Wnuczęta podarowały swoim dziadkom przepiękne, wykonane z papieru tulipany.

Anna Majewska

 

Świąteczne smakołyki

W grudniu w „Świetlicy dla najmłodszych” salę wypełniła świąteczna atmosfera. Oprócz zapoznania się z tradycjami Bożego Narodzenia dzieci wykonały świąteczne dekoracje. Uczniowie podjęli się też przygotowania i ozdobienia pierników i ciasteczek. Rozpoczęło się lukrowanie i dekorowanie, do którego dzieci wykorzystały kolorowe posypki. To była dla nich wspaniała zabawa. Ciasteczka były pyszne i bardzo nam wszystkim smakowały.

 

Kartka świąteczna

 

Już kolejny raz nasza świetlica włączyła się w przygotowanie kartek świątecznych dla podopiecznych MOPS w Zwoleniu. Okres świąteczny jest to czas, gdy osoby starsze i chore potrzebują naszej pomocy. Chcieliśmy  w ten sposób wyrazić  wsparcie i „odczarować” smutki podopiecznych przez ciepłe słowo i naszą pamięć o nich.

 

Andrzejki w świetlicy

29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczne miejsce, w którym zgodnie z tradycją odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza wróżbę, czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod talerzykiem. Były też zabawy z balonami oraz magiczne okulary. W przerwie między kolejnymi wróżbami  dzieci mogły się przebrać w róże kostiumy. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć też cyganek oraz malowania buzi. We wspaniałej atmosferze wszyscy bawili się doskonale. Było bardzo miło i wesoło. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

 

Tydzień Edukacji Globalnej
pod hasłem "Oszczędzaj wodę"

 

W listopadzie w naszej świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia w ramach programu „Edukacja Globalna- liderzy na rzecz zrównoważonego rozwoju” których głównym tematem była woda i sposoby na jej oszczędzanie. Przygotowaliśmy też gazetkę, która została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

Posłużyliśmy się prezentacją multimedialną na temat Ghany i jej problemów z dostępem do bieżącej wody. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali i zadawali mnóstwo pytań. Zauważyli, że wody na Ziemi jest dużo, ale tej nadającej się do spożycia niestety bardzo mało. Ich rówieśnicy z Ghany  przenoszą ciężkie naczynia z wodą niekiedy nawet 6 km, aby codziennie móc z niej korzystać. Nasi uczniowie sami też mogli odczuć  jak duży to wysiłek podnosząc naczynie z wodą.

W pogadankach jakie zostały przygotowane dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat sposobów oszczędzania cennej wody. Zakręcanie kranu w czasie mycia zębów, czy korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie było dla nich oczywiste. Postanowili  zatem przenieść swoje pomysły na kartkę i tak powstały prace plastyczne błękitnych kropelek, które proszą o oszczędzanie wody.

Była to cenna lekcja gdyż bez wody nie ma życia, a to od nas zależy czy będziemy jej mieli pod dostatkiem.

                                                   Nauczyciele świetlicy

 

Smaczna przekąska- owocowy jeżyk

 

Nasza świetlica uczestniczy w dwóch programach promujących zdrowe odżywianie i aktywny styl życia „Wiem co jem” oraz „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Zachęcając dzieci do spożywania owoców i warzyw przygotowaliśmy pyszny deser- owocowy jeżyk.

Dzieci miały dużą frajdę podczas przygotowywania posiłku oraz wspólnej degustacji. Już nie mogą się doczekać następnych kulinarnych wyzwań ponieważ niebawem wspólnie zrobimy owocową sałatkę.

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise