Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem „Solidarnie ponad granicami”

Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem „Solidarnie ponad granicami”        Od kilku lat w naszej szkole popularyzujemy i uczestniczymy w wielu akcjach związanych z  Edukacją Globalną. Jej głównym zadaniem jest uświadomienie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi na całym świecie oraz przygotowanie młodego pokolenia do stawiania im czoła. W tym roku Tydzień Edukacji Globalnej przypadł na 14-20 listopada i uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt.

Jeżykowe figle

Dzień jeża"Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz? To jest jeż, malutki jeż.

Węszy noskiem w lewo, w prawo, to pod listkiem, to pod trawą, gdzie się kryje dobry łup, drepcze mały jeż – tup, tup…”

Hanna Zdzitowiecka

Czytanie dla pokoju

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to dobra okazja do zwrócenia uwagi uczniów na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz do rozwijania zainteresowań czytelniczych. W bieżącym roku tematem przewodnim obchodów tego święta było hasło „Czytanie dla pokoju”, dlatego też skupiły się one wokół popularyzacji literatury pokazującej tragizm wojny.

Śniadanie daje moc !!!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

8 listopada dzieci z grupy „Krasnoludki” obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania. Dla pięciolatków był to dzień wyjątkowy. Z pomocą pań mieli przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC – czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

Raz na dyniowo!

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszych oddziałach przedszkolnych to święto obchodziliśmy w piątek 28 października. Wtedy to wśród dzieci z grup: „Misie” i „Skrzaty” ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Free Joomla! templates by Engine Templates