Panorama3.jpg

 

Informacja dla Rodziców

dzieci z oddziałów przedszkolnych

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły

3-4 latków i 5-latków

                Od dnia 1 września dzieci przychodzą w godzinach pracy oddziału przedszkolnego tj. 6.45-16.45 (Podstawa Programowa będzie realizowana  w godzinach 9.00-14.00). W tym dniu dzieci przynoszą:

  • obuwie zmienne,
  • podpisany ręcznik,
  • ubrania na zmianę (bluzka, spodenki/spódniczka, bielizna) w podpisanym worku.

            Pozostałe informacje będą przekazywane na bieżąco przez wychowawcę grupy.

Dorota Chołuj-Borowiecka

Zastępca dyrektora szkoły

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto obchodzone jest corocznie 22 kwietnia. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

Anna Badeńska

dzieci prezentują prace konkursowe

 

 

 

 

Informacja dla Rodziców i Dzieci

Informuję, że w dniach od 19.04.2021 r. do 25.04.2021 r. w związku z przywróceniem stacjonarnej działalności oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, przywóz i odwóz dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu odbywać się będzie zgodnie z dotychczasowym rozkładem.

Ponadto informuję zainteresowanych rodziców, że stołówka szkolna zapewnia dożywianie dla dzieci i uczniów uczących się stacjonarnie. W tej sprawie proszę o kontakt z kierownikiem świetlicy 572 509 175 lub intendentem 509 746 097.

W szkole obowiązują procedury bezpieczeństwa opracowane na podstawie wytycznych MEiN, GIS i MZ.

Marzena Bojska

Kierownik świetlicy

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

DZIECI 3 i 4-LETNICH

 

Rekrutacja uzupełniająca

Zapraszamy zainteresowanych Rodziców do zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu 48 676 27 16. Rekrutacja uzupełniająca do oddziału będzie trwać od 01.03.2021 r.

Zapisu dziecka można dokonać w sekretariacie szkoły (wejście nr 1). Pod wypełnionym wnioskiem o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego podpisują się obydwoje rodzice.

 

Prosimy o zachowanie dystansu i przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Elżbieta Wargacka

Dyrektor szkoły

Wniosek do pobrania (213 KB, PDF)

 

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

dzieci w wieku przedszkolnym

na rok szkolny 2021/2022

 

Zapraszamy Rodziców:

- dzieci 5–letnich (urodzonych w 2016 r.) do zapisu do oddziału przedszkolnego,

- dzieci 6–letnich (urodzonych w 2015 r.) do zapisu do oddziału „0”

w celu odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.

Zapraszamy Rodziców do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. Rekrutacja trwa od 01.03.2021 r. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły (wejście nr 1) lub pod numerem telefonu: 48 676 27 16 w godzinach 7.30–15.30.

Aby dokonać zapisu dziecka:

  • należy wypełnić wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego,
  • - pod wnioskiem podpisują się obydwoje rodzice.

 

Proszę o zachowanie dystansu i przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Elżbieta Wargacka

Dyrektor szkoły

Wniosek do pobrania (200KB, PDF)

 

 

 

Dzień Matematyki w oddziale 0a

Matematyka jest królową nauk - tak zwykło się mówić. Stanowi podstawę rozwoju. Rozumienie jej jest wielką sprawnością, zaś stosowanie wielkim dokonaniem prowadzącym do rozwoju w każdej dziedzinie naszego życia. 12 marca był Dzień Matematyki. Z tej okazji dzieci z oddziału 0a wykonywały prace plastyczne z figur geometrycznych. Poprzez zabawę i kolorowanie uczyły się dodawać i odejmować. Utrwalały kierunki prawa i lewa strona.

Wych. Anna Badeńska

Zdjęcia: J. Kaczmarczyk

 

 

 

Walentynki

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości i czas okazywania sobie przyjaźni i koleżeństwa. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały walentynkowe laurki dla przyjaciół, które zostały dostarczone do adresatów przez przedszkolnego listonosza. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach.

Anna Majewska

 

dzieci w walentynki

 

Bal inny niż wszystkie

Bal karnawałowy to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie mogliśmy bawić się wspólnie. Udało się jednak zorganizować bal w każdej naszej „zerówkowej grupie”.

Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek - w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez wychowawczynie. Kolorowy wystrój sali wprawił dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do aktywnej zabawy. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiechy nie znikały z twarzy.

 

 

Rozśpiewane pięciolatki

Dzieci z oddziału „pięciolatków” wzięły udział w X JUBILEUSZOWYM PARAFIALNYM KONKURSIE POLSKICH KOLĘD, PASTORAŁEK ORAZ PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH. W tym roku konkurs odbył się online.

Sympatyczne pięciolatki kolędą „Przybieżeli do Betlejem pasterze” wyśpiewali sobie pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej.

Dzieci przygotowały Pani Małgorzata Kutyła i Pani Wioletta Wątorska.

 

dyplom dla oddziału za udział w X parafialnym konkursie kolęd

dzieci prezentują nagrody konkursowe

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!
Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...”

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci z oddziału 0a razem z panią Anną Badeńską przygotowały koszyczki z kwiatkami dla swoich babć i dziadków.

Anna Badeńska

 

Dzień Postaci z Bajek

Baśnie i bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Są źródłem bogatych przeżyć i dobrym sposobem na wzbogacanie wyobraźni. Przyszedł taki dzień, w którym przedszkolaki przeobraziły się w swoich ulubionych bohaterów baśniowych. W odświętnie przystrojonej sali odbył się bajkowy bal z udziałem księżniczek, smoków i wielu innych ciekawych postaci bajkowych.

 

Agata Szczechowska

 

 

 

Zimowe zabawy na śniegu

“Leci z nieba biały puch,
Już saneczki idą w ruch.
Leci z nieba biały puch,
Śnieżne kule idą w ruch,
Zasypany każdy zuch”.

Agata Szczechowska

 

 

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci z oddziału przedszkolego 3-4-5 latków złożyły Dyrekcji świąteczne życzenia. Zaprezentowały układ taneczny do piosenki “Jest taki dzień”, zaśpiewały piosenkę w języku angielskim “Ding dong” oraz kolędę “Lulajże Jezuniu”.

Agata Szczechowska

 

 

 

Mikołajki

W tym roku Mikołaj nie odwiedził dzieci w oddziale przedszkolnym, ale nie zapomniał o nich - zostawił im prezenty i list pod choinką.

Agata Szczechowska

 

 

 

Informacja dla Rodziców

dzieci w wieku przedszkolnym

na rok szkolny 2020/2021

Zapraszamy Rodziców do zapisu do oddziałów przedszkolnych:

5-latków - dzieci urodzonych w 2015 roku,

6-latków (zerówka) - dzieci urodzonych w 2014 roku.

Zapisu można dokonać pod numerem telefonu 48 676 27 16 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy sekretariatu szkoły 7:30-15:30.

 

Elżbieta Wargacka Dyrektor Szkoły

 

Wzór "Wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego" dostępny jest poniżej.

Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego (150KB, PDF)

 

 

 

Free Joomla! templates by Engine Templates