Konkurs Piosenki

Słonecznej,  Radosnej  i  Koleżeńskiej

Konkurs Piosenki Słonecznej, Radosnej i koleżeńskiej21 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Słonecznej, Radosnej i Koleżeńskiej. Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności wokalnych uczniów, popularyzacja piosenki wokalnej wśród dzieci, promocja szkolnej twórczości artystycznej, a także wspólna wymiana doświadczeń.

Witamy wiosnę

 Witamy wiosnęDnia 21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie przygotowanym przez Samorząd Uczniowski.

Wiosnę chcieliśmy powitać barwnie i kolorowo. Przedszkolaki oraz dzieci z klas I- III przebrały się za bajkowe i baśniowe postacie. Z kolei uczniowie z klas IV-VIII przygotowali stroje  bohaterów z książek, filmów i swoich idoli.

Hej kolęda, kolęda...

 Hej kolęda, kolęda...       W oddziale przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w grupie „Misie” już dawano nie było tak gwarno i wesoło, a to wszystko za sprawą przybyłych do nas wspaniałych gości – rodzin naszych milusińskich. Dnia 20 stycznia bieżącego roku przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Anną Zaborską i Magdaleną Podsiadłą ze specjalnym udziałem Pani Wioletty Wątorskiej przygotowały dla swoich rodziców i bliskich przedstawienie noworoczne zatytułowane „Dary Nowego Roku”.

Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem „Solidarnie ponad granicami”

Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem „Solidarnie ponad granicami”        Od kilku lat w naszej szkole popularyzujemy i uczestniczymy w wielu akcjach związanych z  Edukacją Globalną. Jej głównym zadaniem jest uświadomienie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi na całym świecie oraz przygotowanie młodego pokolenia do stawiania im czoła. W tym roku Tydzień Edukacji Globalnej przypadł na 14-20 listopada i uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt.

Jeżykowe figle

Dzień jeża"Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz? To jest jeż, malutki jeż.

Węszy noskiem w lewo, w prawo, to pod listkiem, to pod trawą, gdzie się kryje dobry łup, drepcze mały jeż – tup, tup…”

Hanna Zdzitowiecka

Free Joomla! templates by Engine Templates