Wycieczka do Nadleśnictwa Zwoleń – Leśniczówki  Miodne

Nadleśnictwo Zwoleń     3 listopada 2022 r. uczniowie klas: 2b i 2c wraz z wychowawczyniami P. Justyną Krawiec i P. Anna Plewicką oraz P. Agnieszką Smolarczyk wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Zwoleń.  Tam powitał ich miły leśniczy – P. Łukasz Gregorczyk.

Lekcja biologii w terenie

Lekcja biologii w terenie       Dnia 20 października 2022r.  klasy: 5a i 5c wraz z wychowawczyniami i panią uczącą biologii wyjechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Zwoleń - Lasy Państwowe.

Na miejscu bardzo miło powitał uczniów Pan Marcin Guz - komendant straży leśnej, który zaprezentował im specjalistyczne auto. Budziło ono wśród wycieczkowiczów olbrzymie zainteresowanie. Mogli do niego wsiąść, włączyć sygnały dźwiękowe, a także sprawdzić, co znajduje się w bagażniku.

Święty Krzyż

Święty Krzyż       Tradycja świadczy o ważności norm kultury, czy zachowania, a pielęgnowanie jej i przekazywanie młodemu pokoleniu jest wyrazem ich ponadczasowości.  Podtrzymywaną i przekazywaną tradycją naszej szkoły jest pielgrzymowanie do miejsc szczególnie naznaczonych Bożą obecnością. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej placówki edukacyjnej dawali wyraz swojej wiary pielgrzymując do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej  Górze, czy do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu.

Zwiedzamy okolice Zwolenia

Zwiedzamy okolice Zwolenia       21 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 5c oraz dzieci z oddziału 0b wybrali się na wycieczkę w okolice Zwolenia. Pierwszym punktem był Karolin. W wiosce tej znajduje się miejsce pamięci narodowej  związane z II wojną światową.

Wycieczka Kraków - Zakopane

Wycieczka Kraków-zakopane W dniach 30.05-01.06.2022r. uczniowie klasy VIc, VIIg oraz VIIIf wraz z wychowawcami: panią Agnieszką Kaczmarską, panią Iloną Molendowską, a także panem Arkadiuszem Figurą wybrali się na trzydniową wycieczkę Kraków - Zakopane. Najpierw odwiedziliśmy zabytkowy Kraków. Wraz z panią przewodnik odbyliśmy spacer bulwarami wiślanymi w stronę Smoka Wawelskiego, następnie weszliśmy na Wawel, gdzie rozciągała się panorama Krakowa, skąd przeszliśmy Plantami pod okno papieskie, aż do dzielnicy uniwersyteckiej. Zobaczyliśmy piękny dzieciniec Collegium Maius, następnie Rynek Główny – Wieżę Ratuszową, Sukiennice oraz Bazylikę Mariacką.

Free Joomla! templates by Engine Templates