Wycieczki szkolne 2018/2019

Z wizytą w Lublinie

9 października 2018 roku  dzieci z oddziału przedszkolnego 0c i 0e wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Lublina.

Najpierw udaliśmy się do centrum zabawy ,,Koziołek”. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała naszą  grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas  pobytu w sali. W sali niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać.

Następnie udaliśmy się do teatru, gdzie z wielkim zainteresowaniem  obejrzeliśmy  sztukę pt: ,,Księga dżungli” noblisty Rudyarda Kiplinga,  jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści. Okazało się, że ,,Księga dżungli ‘’ to nie jest (albo nie tylko) kolorowa, radosna opowieść o zwierzątkach. To historia, która – oprócz wciągającej i efektownej fabuły – zawiera w sobie moc rytuału i mądrość zawartego w nim przesłania. To historia o poszukiwaniu tożsamości oraz próbie zrozumienia i oswojenia tego, co inne. To zaś – w dzisiejszym, pełnym ksenofobii, rasizmu i postępującego nacjonalizmu świecie – wydaje się tematem trudnym, ale też niezwykle aktualnym.

Przedstawienie z przerwą trwało 2 godziny i było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, dekoracje. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i postacie piękne, a zarazem przerażające. Dla wielu była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzane przedstawienie.Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

Po tych wszystkich atrakcjach z nieukrywaną radością pojechaliśmy  do restauracji, gdzie w pięknej sali bankietowej czekał na nas pyszny obiad.

Podczas drogi powrotnej na twarzach nie było widać zmęczenia a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…

Wychowawcy: A.Duliasz, A.Dmuchowska

Nasza pierwsza wycieczka

10 października 2018 roku byliśmy na wycieczce w Radomiu. Była to pierwsza nasza wycieczka. Długo na nią czekaliśmy. Najpierw pojechaliśmy do Multikina, gdzie obejrzeliśmy film „Mała Stopa”. Jest to film animowany. Opowiada historię młodego Yeti, który znajduje coś, co według niego nie istnieje – człowieka, czyli Małą Stopę. To szalona opowieść o przyjaźni,  odwadze i radości odkrywania. Później pojechaliśmy do parku rozrywki dla dzieci „Kraina Marzeń”. Najpierw zjedliśmy tam pyszny obiad, a potem wspaniale się bawiliśmy. Bawilibyśmy się dłużej, ale musieliśmy wracać do Zwolenia. Już myślimy o następnej wycieczce.

Dzieci z oddziału 0d i 0f

z opiekunami

Wycieczka do Radomia

We wtorek 02.10.2018 r. klasy 4e i 4f wraz z wychowawcami z okazji ,,Dnia chłopaka” udały się na wycieczkę do Radomia. Ważnym elementem programu, nie tylko dla chłopców, okazała się być wizyta w Miejskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Uczniowie zostali podzieleni na II grupy i z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zorganizowanych przez Panów strażaków ciekawych zajęciach-warsztatach. Ponadto pokazali jak na co dzień wygląda ich praca. Ile trudu i wysiłku muszą ponieść dla ratowania ludzkiego życia i życia zwierząt. Mamy nadzieję, że dzięki takim wnikliwym i pouczającym zajęciom niejeden uczeń, czy uczennica w przyszłości wybierze zawód strażaka.

Lucyna Gorczyca

Dorota Wolszczak