Panorama2.jpg
 

Wycieczki szkolne 2018/2019

 

Znów w Radomiu

12 grudnia 2018 roku po raz drugi pojechaliśmy do Radomia. Pierwszym celem naszej wycieczki był teatr. Niektórzy z nas nigdy wcześniej nie byli w teatrze, więc wszystko było w nim ciekawe. Przedstawienie „Daszeńka” było przeurocze! Opowiadało o piesku, którego ktoś podrzucił pod drzwi mieszkania, w którym mieszkało trzech dżentelmenów. Na początku panowie chcieli się go pozbyć, ale w końcu został z nimi. Szczeniaczek wymagał bezustannej troski. Mężczyźni zajmowali się pieskiem najpierw z trudem, a potem z ochotą i miłością do Daszeńki. Gdy suczka była już na tyle duża, że można było ją zostawić w domu samą i iść do klubu golfowego, okazało się … że nie można. Bo w koszyku, oprócz mamusi, dżentelmeni znaleźli sześć małych Daszeniek. To przedstawienie nauczyło nas, że machający ogonkiem piesek, to nie tylko radość, lecz i obowiązek.

Po wyjściu z teatru pojechaliśmy do Hula Parku. Tam zjedliśmy smaczną pizzę, wypiliśmy sok jabłkowy i zaczęliśmy radosne zabawy. Bawiliśmy się dwie godziny. Szczęśliwi dotarliśmy do Zwolenia o godzinie 15.00. Cieszymy się, że byliśmy na tej wycieczce.

Dzieci z oddziału 0d i 0f z opiekunami

 

U Mikołaja

6 grudnia uczniowie Ia i Ie bardzo wesoło spędzili czas na wycieczce szkolnej do Radomia. Najpierw  w kinie Helios obejrzeli zabawną, pełną ciepła, komedię „Grich”. Opowiadała ona o mieszkańcach Ktosiowa , którzy ze zniecierpliwieniem oczekują świąt Bożego Narodzenia. Ich sąsiad z góry Grinch, zielony stwór, wręcz przeciwnie – nie znosi świąt i nie zamierza dopuścić do tego, by ktokolwiek się nimi cieszył. Nie jest w stanie zdzierżyć kolędowania, obdarowywania i wspólnej radości, planuje zatem okraść domy z prezentów od Świętego Mikołaja. W drogę wchodzi mu jednak dziewczynka, Cindy Lou…

Później udaliśmy się do Hula Parku. Tam bawiliśmy się z syrenką Ariel i jej pomocnikami uczestnicząc w baśniowej historii o pięknie muzyki, a także o tym, że nigdy nie należy poddawać się losowi  i zawsze dążyć do szczęścia. Braliśmy udział w wielu konkursach z nagrodami. Kiedy zjawił się Mikołaj zaprezentowaliśmy mu swoje umiejętności, za co otrzymaliśmy worek cukierków. Po słodkim poczęstunku przeszliśmy do sali wyposażonej w trzypoziomową konstrukcję, armatki pneumatyczne, baseny z kolorowymi kulkami, wolnostojące zestawy zabawowe z mini zjeżdżalniami, duże miękkie klocki z gąbki, piłki do skakania, samochodziki - bujaki, tunel oraz zabawki miękkie – pluszaki.  Zabawom nie było końca. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze na przekąskę do McDonalda, gdzie spotkała nas miła niespodzianka - loteria fantowa. „Było super! „ Szkoda, że już wracamy” itp. takie komentarze było słychać w autokarze w drodze powrotnej.

Wychowawcy: Urszula Polak i Anna Sitek

                                                 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Dzień pełen wrażeń i emocji

5 grudnia 2018r. uczniowie klas IIc i IId udali się na wycieczkę do Radomia.  Pierwszym punktem naszego programu była wizyta w kinie. Tam otrzymaliśmy prezent w postaci czapki Św. Mikołaja oraz braliśmy udział w konkursach.   Film pt. ,,Czarodziejka Lili ratuje Święta” utwierdził nas w tym,  że oprócz prezentów ważna jest rodzinna atmosfera oraz to, żeby spędzić je w rodzinnym gronie.  Następnie udaliśmy się do  Centrum Zabaw  Hula ParkTam odwiedziliśmy podwodny świat syrenki Arielki.   Razem z nią i jej przyjaciółmi bawiliśmy się przy muzyce i  uczestniczyliśmy w różnych konkursach. Nie zabrakło również  wizyty Świętego Mikołaja, który wręczył nam słodkie upominki. Pełni wrażeń udaliśmy się do sali zabaw. Tam to dopiero się działo. Dużym powodzeniem cieszyła się mała karuzela, na której chętnie robiliśmy  sobie zdjęcia.

Uczniowie klasy IIc i IId

 

 

 

Uczniowie klasy 4e i 4f na tropie zagadek historycznych

29 listopada 2018 roku uczniowie klasy 4e i 4f wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Towarzyszył nam pilot, a na miejscu spotkaliśmy się z Panią Anią - naszą przewodnik. Wyjechaliśmy około godziny 7.00. Mimo wczesnej pory wszystkim dopisywały dobre humory. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik. Rozwijaliśmy swoją wiedzę i zainteresowania poprzez wykonywanie doświadczeń na różnych przyrządach i maszynach.  Dotyczyły one m.in.: funkcjonowania zmysłów, budowy ciała człowieka, zjawisk fizycznych. Po przedpołudniu pełnym wrażeń przyszedł czas na obiad w restauracji mieszczącej się w  budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

   Kolejnym elementem naszej wycieczki był spacer po Warszawie. Zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, pomniki: marszałka Józefa Piłsudskiego, Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku oraz Małego Powstańca. Następnie przeszliśmy do Muzeum Warszawy. Tam czekały na nas niesamowite wyzwania i zagadki do rozwiązania. Zostaliśmy podzieleni na sześć grup, z których każda   otrzymała inne  zadania do wykonania. Na podstawie planu budynku muzeum musieliśmy trafić w wyznaczone miejsce, po drodze szukając informacji i wskazówek dotyczących kolejnych poleceń. Zajęcia były bardzo interesujące, gdyż oprócz zdobywania wiedzy mogliśmy dotykać eksponatów, poznać ich historię i pochwalić się swoją wiedzą - czym wzbudziliśmy podziw przewodników.

To były dla nas niezapomniane wrażenia mimo tego, że w stolicy byliśmy kolejny raz, to za każdym razem odkrywamy w niej coś nowego. Zatem co nam pozostaje. Czekamy na kolejną wycieczkę! 

Lucyna Gorczyca, Dorota Wolszczak

 

 

Chcecie bajki? Oto bajka…

Wizyta w Teatrze Andersena

            28 listopada 2018 roku uczniowie klas trzecich oraz ich wychowawcy odwiedzili Lublin. Głównym punktem wycieczki był spektakl pt.„Pchła szachrajka” w teatrze dla dzieci. Przedstawienie było bardzo zabawne. Było dużo ruchu, światła i magicznych sztuczek. W każdej niemal scenie były efekty specjalne o które zadbał profesjonalny iluzjonista. Ważną rolę w przedstawieniu pełniła scenografia, nawiązująca do dwudziestych ubiegłego stulecia. Akcja przedstawienia rozgrywała się w pociągu, w którym między Warszawą a Wrocławiem spotkała się grupa niezwykłych pasażerów. Absurdalne przygody i szachrajstwa tytułowej Pchły są niezliczone. Wpada ona z jednych tarapatów w drugie, ale z każdej sytuacji udaje jej się wyjść bez opresji.
        Po spektaklu pojechaliśmy do Centrum Rozrywki dla Dzieci „Koziołek”. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji, które zapewniły doskonałą zabawę i niezapomniane wrażenia. W drodze do domu zjedliśmy obiad. Najedzeni i rozradowani wróciliśmy do Zwolenia.

 

Odwiedziliśmy stolicę

W środę 24 października uczniowie Va i Vc miło spędzili czas na wycieczce szkolnej do Warszawy. W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę postanowiliśmy zacząć od wizyty na Placu Piłsudskiego, by uczcić pamięć zasłużonych Polaków. Najpierw podeszliśmy do Pomnika Smoleńskiego, następnie do Grobu Nieznanego Żołnierza. Wysłuchaliśmy informacji nauczyciela historii. Odszukaliśmy płytę z napisem: „Zwoleń 15 VI 1946” na cześć żołnierzy poległych w bitwie z Rosjanami. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Później byliśmy w ogrodach na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i podziwialiśmy stolicę z góry. O 11.30 weszliśmy do Centrum Nauki Kopernik. To była okazja, żeby nauczyć się wielu rzeczy z różnych dziedzin, samodzielnie wykonać ciekawe doświadczenia. W planetarium obejrzeliśmy program w 3D „Jesteśmy kosmitami” i na trzecim piętrze zwiedziliśmy wystawę pt. „Ziemia”. Potem przyjrzeliśmy się z bliska pomnikowi warszawskiej Syrenki. Obiad zjedliśmy w restauracji Rewers. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze na przekąskę do McDonalda. „Było super!”, „Uważam, że warto odwiedzić nie tylko Centrum Nauki Kopernik, a całą Warszawę, ponieważ jest wspaniała!” – takie oceny uczniowie wystawili wycieczce po powrocie.

Wychowawczynie kl. Va i kl. Vc

 

 

Wycieczka do Lublina klasy 1b i 1c

            We wtorek 23 października 2018 roku uczniowie z klasy 1b i 1c wraz   z wychowawcami byli na wycieczce w Lublinie. W teatrze H.Ch. Andersena obejrzeliśmy spektakl „Szewczyk Dratewka”. Ta znana historia dzielnego Szewczyka Dratewki, który swoim sprytem pokonuje złego smoka tym razem została opowiedziana w kuchennej scenerii przy użyciu kuchennych sprzętów,   w towarzystwie smaków i zapachów. Wszystkie bajkowe postacie powstały na oczach dzieci z warzyw i sprzętów kuchennych. „Bajka do zjedzenia” zachęciła oglądających do tego, by bawić się w teatr używając prostych domowych przedmiotów. Po spektaklu pojechaliśmy do Centrum Zabawy „Koziołek”, gdzie dzieci doskonaliły swoją sprawność fizyczną. Po tych atrakcjach zjedliśmy wspólnie smaczny obiad. W drodze powrotnej do Zwolenia już planowaliśmy kolejną wycieczkę.

E. Borowiecka, B. Solecka 

 

 

 

Wycieczka do Radomia klasy 4c i 4g

Dnia 19 października klasa IVc oraz IVg wraz z opiekunami: panią Bogumiłą Chołuj, Justyną Kaczmarczyk oraz Iloną Molendowską wybrała się  do Radomia. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Multikino, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Biały Kieł ”w reżyserii Alexandra Espigaresa. Opowieść zwierzaka, który odłącza się od rodziny i przeżywa mnóstwo różnych przygód bardzo nas zaciekawiła i wzruszyła. Po tak udanej projekcji zatrzymaliśmy się w McDonald'sie i przy wspólnym posiłku dzieliliśmy się wrażeniami z obejrzanego filmu. Następnie przejechaliśmy do Muzeum im. Jacka Malczewskiego, gdzie obejrzeliśmy ciekawą i na pewno na długo zapadającą w pamięć wystawę pt. „Barwy dziecięcych losów. Bohaterowie lektur szkolnych”.Na wystawie pokazana została m.in. polska wieś, gdzie mieszkał Janko Muzykant, Antek czy Tadeusz – bohaterowie nowel. W tym miejscu odtworzona została wiejska chata z autentycznym wyposażeniem z epoki: piecem, meblami, przedmiotami codziennego użytku i narzędziami. Jednym z eksponatów była katarynka - tytułowy instrument z nowelki Bolesława Prusa. W innym miejscu można było zobaczyć, jak wyglądała szkolna klasa z przełomu XIX i XX w., co  było nawiązaniem do takich lektur szkolnych jak: „Ferdydurke" Witolda Gombrowicza czy „Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego. W szkolnej sali znajdowały się drewniane ławki z otworami na kałamarze, drewniana tablica, teczki na książki, podręczniki, stare mapy szkolne, zdjęcia uczniów z przełomu wieków, a także nieodłączny element wychowawczy tej epoki, czyli wisząca na ścianie tzw. dyscyplina oraz worek wypełniony grochem, na którym uczniowie mogli poklęczeć, lecz tym razem nie za karę. Przywołana także została rodzina Borejków, czyli bohaterowie „Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. W mieszkaniu z przełomu lat 70. i 80. XX w. pojawiły się typowe dla tej epoki sprzęty: adapter, rzutnik zdjęć, czarno-biały telewizor, syfon czy radziecki mikser. Inne ciekawe ekspozycje dotyczyły lektur: "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza, Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa, zaś dwie najbardziej przykuwające uwagę, barwne i kolorowe poświęcone" Alicji w Krainie Czarów" Levisa Carrola oraz "Małemu Księciu" Antoine'go de Saint-Exupery'ego. Po tak interesującej wyprawie przez lektury szkolne, udaliśmy się na warsztaty, gdzie musieliśmy wykazać się dużą kreatywnością i z drewnianych łyżek wyczarować ulubionego bohatera literackiego.

Jak się okazuje - zdobywamy wiedzę nie tylko w szkole!  

                                                 Ilona Molendowska

 

Z wizytą w Lublinie

9 października 2018 roku  dzieci z oddziału przedszkolnego 0c i 0e wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Lublina.

Najpierw udaliśmy się do centrum zabawy ,,Koziołek”. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała naszą  grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas  pobytu w sali. W sali niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. 

Następnie udaliśmy się do teatru, gdzie z wielkim zainteresowaniem  obejrzeliśmy  sztukę pt: ,,Księga dżungli” noblisty Rudyarda Kiplinga,  jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści. Okazało się, że ,,Księga dżungli ‘’ to nie jest (albo nie tylko) kolorowa, radosna opowieść o zwierzątkach. To historia, która – oprócz wciągającej i efektownej fabuły – zawiera w sobie moc rytuału i mądrość zawartego w nim przesłania. To historia o poszukiwaniu tożsamości oraz próbie zrozumienia i oswojenia tego, co inne. To zaś – w dzisiejszym, pełnym ksenofobii, rasizmu i postępującego nacjonalizmu świecie – wydaje się tematem trudnym, ale też niezwykle aktualnym.

Przedstawienie z przerwą trwało 2 godziny i było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, dekoracje. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i postacie piękne, a zarazem przerażające. Dla wielu była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzane przedstawienie.Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

Po tych wszystkich atrakcjach z nieukrywaną radością pojechaliśmy  do restauracji, gdzie w pięknej sali bankietowej czekał na nas pyszny obiad.

 

Podczas drogi powrotnej na twarzach nie było widać zmęczenia a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…

                                                                     Wychowawcy: A.Duliasz, A.Dmuchowska

 

 

Nasza pierwsza wycieczka

 

10 października 2018 roku byliśmy na wycieczce w Radomiu. Była to pierwsza nasza wycieczka. Długo na nią czekaliśmy. Najpierw pojechaliśmy do Multikina, gdzie obejrzeliśmy film „Mała Stopa”. Jest to film animowany. Opowiada historię młodego Yeti, który znajduje coś, co według niego nie istnieje – człowieka, czyli Małą Stopę. To szalona opowieść o przyjaźni,  odwadze i radości odkrywania. Później pojechaliśmy do parku rozrywki dla dzieci „Kraina Marzeń”. Najpierw zjedliśmy tam pyszny obiad, a potem wspaniale się bawiliśmy. Bawilibyśmy się dłużej, ale musieliśmy wracać do Zwolenia. Już myślimy o następnej wycieczce.

Dzieci z oddziału 0d i 0f

z opiekunami

 

 

Wycieczka do Radomia

 

We wtorek 02.10.2018 r. klasy 4e i 4f wraz z wychowawcami z okazji ,,Dnia chłopaka” udały się na wycieczkę do Radomia. Ważnym elementem programu, nie tylko dla chłopców, okazała się być wizyta w Miejskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Uczniowie zostali podzieleni na II grupy i z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zorganizowanych przez Panów strażaków ciekawych zajęciach-warsztatach. Ponadto pokazali jak na co dzień wygląda ich praca. Ile trudu i wysiłku muszą ponieść dla ratowania ludzkiego życia i życia zwierząt. Mamy nadzieję, że dzięki takim wnikliwym i pouczającym zajęciom niejeden uczeń, czy uczennica w przyszłości wybierze zawód strażaka.

Lucyna Gorczyca

Dorota Wolszczak

 

 

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise