Sukcesy drużyny młodzików UMKS

Sukcesy drużyny młodzików UMKS „Orlęta” Zwoleń w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej

Bardzo dobrze spisali się startujący w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej Młodzików zawodnicy UMKS - u „Orlęta” Zwoleń. Skład drużyny stanowią w zdecydowanej większości uczniowie  klas II gimnazjalnych oraz VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. Nasi szczypiorniści w swojej grupie eliminacyjnej, grając systemem turniejowym, okazali się najlepsi.

Po turniejach odbytych w Warszawie, Zwoleniu i Radomiu zajęli pierwsze miejsce, przegrywając tylko raz w Warszawie z „Wilanowią”, której później zrewanżowali się w Zwoleniu. W pozostałych czterech spotkaniach byli lepsi od „Lidera” i „AZS” Radom, potwierdzając tym swój prymat w regionie radomskim w tej kategorii rozgrywek. Chłopcy w drugiej rundzie grać będą z drużynami Ostrołęki, Radzymina i Warszawy.

Trenerem drużyny jest Jerzy Markiewicz.

Skład drużyny: bramkarze - Markiewicz Jakub, Gregorczyk Kacper; rozgrywający - Figura Eryk, Potucha Dawid, Domagała Filip, Czarnecki Mateusz, Węzicki Dawid; kołowi - Molendowski Oskar, Kruk Kacper, Karolczuk Marek; skrzydłowi - Przepiórka Filip, Karolczuk Michał, Załóg Kacper. Skład uzupełnili: Toporek Filip, Mularski Mateusz, Mirka Kacper z PSP Policzna.

Zarząd UKMS składa wszystkim sympatykom sportu szkolnego życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Sekcja piłki ręcznej składa podziękowania za wsparcie organizacyjne i finansowe władzom gminy z panią Burmistrz Bogusławą Jaworską na czele, panu Staroście Zwoleńskiemu Waldemarowi Urbańskiemu oraz dyrekcji ZSR-T i dyrekcji PSP w Zwoleniu. Składamy podziękowania również naszym sponsorom tj. firmie „Lobo”, firmie „Metrol'', firmie p. Krzysztofa Krawca, „Coca-Coli'', p. Sławomirowi Michalskiemu.

Trener Jerzy Markiewicz dziękuje za pomoc podczas meczów i przygotowań drużyn młodzików i seniorów koleżankom i kolegom: Krzysztofowi Oczkowskiemu, Tomaszowi Kwaśnikowi, Romanowi Wiączkowi, Grzegorzowi Stawarzowi, Adamowi Bartosiewiczowi, Monice Matydze, Bronisławie Wdowskiej oraz opiekunom młodszych grup treningowych tj. Hannie i Robertowi Kazirodkom i Krzysztofowi Stypińskiemu za angażowanie w pracę treningową i popularyzację piłki ręcznej.

Jerzy Markiewicz